Slezskoostravský hrad od 19. června do 18. července ožije hudbou a kulturou. Téměř dvě desítky kapel zahrají v Ostravě v pokoronovirové premiéře. Kromě zvučných jmen české pop music, jako jsou Monkey Business, Chinaski, David Koller, Pokáč, Wohnout, Bára Poláková, Anna K., Kali a Peter Pann, zahrají také kapely tvrdšího ražení - Citron a Lautr, Trautenberk, Horkýže Slíže, Zakázaný ovoce nebo Vypsaná fixa.

Projekt Bo kultura jede!!! má za cíl podpořit umělce v těžké době a zároveň rozpohybovat kulturní akce pro veřejnost. První koncert projektu - kapela Úspěch, 25. května 2020.
PODÍVEJTE SE: Premiérový koncert po nouzovém stavu v Ostravě v Trojhalí Karolina

Specialitou, která se v Ostravě jistojistě ujme, pak bude jednodenní minifestival s jednoduchým názvem Metal!!!, na kterém zahrají především lokální úspěšné metalové kapely.

Z Pastrňákova cyklu Lesy, akryl na plátně.
Ostravská Galerie Dole bude hostit díla Petra Pastrňáka

„Po více než půl roce konečně zase "live"! Na pódiu jsme naposledy s kapelou stáli v prosinci v Bukurešti, teď bude těch nacestovaných kilometrů podstatně méně. Takřka doma, v Ostravě, na slyšenou!“ nechal se za metalové seskupení Silent Stream of Godless Elegy slyšet kytarista Radek Hajda.

„Naše tour k desce Oakvyl bylo světovou pandemií přerušeno v tom nejlepším. Ve volném mezičase jsme dělali live streamy, skládali nový materiál nebo řešili merchandise (kapelní kávu nebo kšiltovky). Teď už jsme ale připraveni a natěšeni na nové koncerty (první bude právě asi 4. července v Ostravě) a druhou část tour,“ zmínil zase kytarista a skladatel Marek „Frodys“ Pytlik za kapelu Postcards from Arkham, která taktéž vystoupí 4. července na akci Metal!!!.

Kromě zmíněných zahrají také kapely Malignant Tumour, Antigod, Primary Resistance, Dead Carnage a přespolní budějičáci Gutalax.

Jednotlivé koncerty a divadelní představení budou probíhat v různé dny a v různé časy, proto pořadatelé doporučují pečlivě sledovat informace na www.barrakmusichrad.cz a na facebooku a instagramu @barrakmusichrad.

Ukázka performancí, které budou k vidění na letošním MOVE Festu v Ostravě.
MOVE Fest 2020 představí mima Vizváryho a otevře Ostravicu

Alce budou také podřízeny přísným hygienickým opatřením, které nařizuje vláda České republiky.