„Vše je natočeno, nyní začíná další část práce na postprodukci, namlouvání scén a další tyto věci," řekl Deníku Lukáš Bulava, který poslední záběry filmu pořídil právě tento týden.

MUZIKANTI, PŘÁTELÉ A DALŠÍ HERCI

Snímek vznikal po dobu několika měsíců a točil se na různých místech v Karviné a okolí. Herci jsou zde opět Lukášovi přátelé, muzikanti z místních rockových kapel a další zajímavé tipy lidí, které ovšem běžně můžete potkat například v místních restauracích.

AUTENTICITA NAŠEHO REGIONU NA PRVNÍM MÍSTĚ

„Už dříve jsme slyšel, že se v mých filmech mluví našim karvinským způsobem, tedy krátce i po naszymu, a jestli bych toto například neměl změnit. Prý by bylo více profesionální, kdyby herci mluvili spisovně. S tím ale nesouhlasím.

Chci, aby mé filmy byly co nejvíce autentické, vycházím z prostředí regionu, kde všichni žijeme a chci zároveň, aby moje snímky zachycovaly co nejvěrněji právě i naši místní atmosféru a prostředí," vysvětluje Lukáš Bulava, jehož snímek Kyselý dech nás zavede do magické atmosféry počátku 90. let minulého století.

Králem byl každý majitel videa a do té doby jen těžce dostupných filmů na VHS kazetách, kterým nechyběl ani další dobový atribut, ojedinělý dabing. To vše diváci ve filmu uvidí.

PROFESIONALITA I SHÁNĚNÍ PENĚZ

Na jeho obrazovém ztvárnění se pak velkou měrou podílel i profesionální kameraman Aleš Špidla, který na natáčení dojížděl z domovského Brna.

„Byla to pro mě další škola, moci pracovat s takovým člověkem a zase jsem se naučil spousty nových věcí ohledně práce s kamerou, osvětlováním scén a další tyto věci," dodává režisér.

Filmový štáb nyní čeká další nelehký úkol. Profesionální úroveň stojí také nemálo peněz a studio Horrorwatch tak, krom dokončovacích prací na filmu, bude oslovovat i případné sponzory z řad fanoušků nezávislého filmového umění. V blízké budoucnosti tak zřejmě dojde i na některou z takzvaných crowdfundingových kampaní.