Máte za sebou podzimní turné s kapelou Limetal. Jaké maté dojmy?

Bylo to naprosto skvělé díky týmu profesionálů, ať už muzikantů, tak hlavně zvukařů a techniků, kteří odvedli výbornou práci, kterou ocenili hlavně fanoušci, kterých chodilo na koncerty opravdu hodně. A my jsme si to s nimi opravdu užili.

Jak vlastně vznikla spolupráce Ahard – Limetal? Je to jednorázová záležitost, nebo se rýsují nějaké další společné koncerty?

S kluky s Limetalu se známe už z doby, kdy byli členy kapely Citron a jsme v neustálém kontaktu. Hráli jsme s nimi už loni v lednu, kdy měl tehdy čerstvě vzniklý Limetal první ostravský koncert v klubu Barrák. Ten koncert byl velice úspěšný a od té doby stále spolu „cosi kutíme“.

Další naše společné koncerty jsou na programu v rámci pokračování jarního tour 2018. Už brzy budou na našich stránkách www.ahard.cz i na facebookovém profilu zveřejněna místa a termíny koncertů.

Je nějaký konkrétní koncert, který vám utkvěl s paměti např. kvůli extra dobré atmosféře?

Všechny byly hodně super, ale asi dva nejlepší bych „vypíchnul“ a to zcela vyprodaný koncert v Hranicích na Moravě, což je „domovská stanice“ Limetalu a domácí ostravský koncert, kde byla spoustu známých i rodinných příslušníků.

Prozradíte plány kapely na příští rok, případně nějaké novinky?

Na jaře pokračování tour s Limetalem, v létě celá řada koncertů, včetně The Legend Rockfest, Masters of Rock a další. Na podzim zase nějaké kluby a na přelomu roku bychom se chtěli „zavřít do studia“ a natočit novou desku. A pokud jde o novinky, tak od ledna 2018 se bude měnit post bubeníka a kapela „lehce omládne“. 

Chtěl bych tímto poděkovat všem fanouškům za přízeň a popřát hezké a pohodové svátky, hodně zdraví, štěstí a pohodový ro©k následující. A na všechny se těšíme na některém z našich koncertů.