Občanské sdružení Maryška, které festival pořádá, zve hosty na multižánrovou akci, kde se představí řezbáři, výtvarníci i tvůrčí dílny pro děti.

V sobotu v deset hodin dopoledne začne program prací řezbářů, kteří budou vyrábět dřevěné lavičky pro nově zřízené náměstí u sokolovny v Záblatí.

„Lavičky budou mít srdeční vztah k Bohumínu, protože čtyři mistři řezbáři je vytvoří z bohumínských stromů, jejichž léto-kruh života se naplnil. Přesto neskončí někde jako polena v peci, ale najdou duchaplné uplatnění. Pro lavičky už máme na náměstíčku vybrané přesné umístění," říká Kamila Smigová, předsedkyně o. s. Maryška.

Další chystanou atrakcí je výroba mozaikových kachlů, na které se budou podílet místní zájmové spolky. Svůj kachel rovněž umístí na novém náměstí spolu s odkazem pro budoucí generace o sobě a svém poslání.

Léto-kruhy své brány otevřou každý den od 10 do 17 hodin. Chybět nebude ani pestrý program pro děti, které si vyzkouší tvůrčí dílny nebo se budou moct naučit žonglovat.

V závěrečný den festivalu je od 17 hodin pro hosty připravena zahradní slavnost s hrami, soutěžemi i tancem. Řezbáři a výtvarníci zároveň předvedou své výrobky. Od 19 hodin se o zábavu postará kapela Wind.

MICHAELA ZORMANOVÁ