„Stejně jako loni chceme nechat vystoupit všechny kapely z regionu, které se přihlásí. Víme, že možnost prezentovat se vokolí není jednoduchá, proto by Líheň měla přinést alespoň nějaké oživení. Loni to spousta kapel uvítala, bohužel se ale nakonec do finále žádná zdomácích skupin neprobojovala,“ uvedl Marek Slonina zpořadatelské Viking agency. Vtěchto dnech se připravují nové a přehlednější stránky soutěže, přesto se už nyní mohou zájemci hlásit. A určitě je mnoho důvodů. Stejně jako vpředchozích ročnících totiž pořadatelé rozdají ceny za desetitisíce korun, zajistí vítězům vystoupení na vyhlášených hudebních akcích, dají jim možnost konfrontovat svůj um sostatními kapelami zcelé České i Slovenské republiky, především jim ale dopřejí možnost ukázat se publiku vnejvyhlášenějších klubech na Ostravsku. Ktradičnímu havířovskému Jazz clubu a ostravskému „stodolnímu“ Templu, totiž navíc přibude další vyhlášený podnik – frýdeckomístecký Stoun.

„Soutěž nabírá rok od roku na obrátkách a získává si sympatie i díky faktu, že o vítězích nerozhoduje veřejnost, ale odborná porota. Vefinále byla dokonce devatenáctičlenná, což je naprostá rarita vcelé republice. Navíc díky faktu, že nevybíráme jen znahrávek, ale kapely se mezi sebou poměří přímo na pódiu, se stáváme jednou znejvětších soutěží tohoto typu,“ dodávají pořadatelé stím, že vloňském ročníku vystoupilo na šedesát souborů vosmnácti kolech a vítězem se nakonec jednoznačně stala hradeckokrálovská skupina Enter.

Sedmý ročník soutěže se uskuteční vměsících únor až duben 2008 a přihlášky jsou přijímány již dnes na mejlovém kontaktu slonina@vikingagency.cz, nebo poštovní adrese Viking agency s.r.o., Ladova 292/5, 736 01 Havířov-Šumbark. Přihláška musí obsahovat dvě nahrávky co možná nejtypičtějších skladeb na jakémkoliv běžném hudebním nosiči či vMP3 formátu a stručné info o kapele, složení, stylu, včetně co největšího množství telefonních a emailových kontaktů. Pořadatelé se všem přihlášeným ozvou koncem letošního roku.