Na úterý je připravena beseda rovněž s mladými cestovateli Tomášem Vaňourkem a Jiřím Sochou, kteří podnikli téměř devítiměsíční cestu po Asii do míst, která před 60 lety navštívila legendární cestovatelská dvojice Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund. Fotografie z cesty vydali v knize ZIKMUND100, kterou věnovali Miroslavu Zikmundovi jeho letošním 100. narozeninám.

S besedou, která se koná v 17 hodin v kavárně Avion, je spojena výstava prvních vydání legendárních knih Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda tamtéž.

Další cestovatelskou besedou je vyprávění Daniela Kaczmarczyka o cestě po Etiopii a hudebními ukázkami tradiční etiopské hudby. Zajímavá bude beseda se zrakově postiženým horolezcem Janem Říhou, který má za sebou náročné lezecké výstupy s mimořádnými zážitky u nás i v cizině.

NUDIT SE NEBUDOU ANI DĚTI

Festival je určen jak dětem, tak i dospělým a je zaměřen na knihy a čtení. Po celou dobu jeho trvání budou v Čítárně a kavárně Avion a v knihovnách na obou březích probíhat setkání s autory, besedy o knížkách a literatuře, výstavy, scénická čtení pro děti i dospělé.

Pro děti jsou připraveny besedy o cestovatelství s Petrem Stančíkem, Hanou Hindrákovou či Agnieszkou Dąbrowskou, které se budou konat v knihovnách na ul. Ostravská, Havlíčkova a Slovenská.

Celý program festivalu je na www.knihovnatesin.cz/akce.