U Husova kamene pak proběhl slavnostní koncert pro mistra Jana Husa. Letošní německé hostování zahájila skladba Adiemus pod vedením Martiny Jurīkové, Kariny Grimové a Dominiky Škrabalové s klavíristou Jakubem Šotkovským, kterou si německé publikum doslova vyžádalo.

„Od roku 2002 jezdíme do Konstnice díky bývalé spolužačce paní Šeinerové, paní Edeltraut Holek, která je dlouholetou permonickou příznivkyní a dnes je to osmdesátiletá dáma. Nyní vede česko-německý spolek a je tou dobrou duší, která se neustále snaží udržovat spolupráci a vzájemné vazby,“ řekl prezident Sborového studia Permoník Petr Kazík.

„Teta Trudi“, jak Frau Holek nazvali předsedkyni česko-německého spolku sami permoníci, pořádá také klasickou vzpomínkou na mistra Jana Husa.

Koncertní sbor permoník při letošním vystoupení v německé Kostnici.Koncertní sbor permoník při letošním vystoupení v německé Kostnici.Autor: archiv KS Permoník

Pevné vazby

Tři permonice si tuto malou „dovolenou“ letos prodloužily a v Konstanci zůstaly o několik dní déle.

„Nejely zpátky s námi autobusem, ale zůstaly ještě pár dní na místě, které mají rády a mají je spojené s množstvím zážitků a vzpomínek. Je to i z toho důvodu, že první zájezdy do Kostnice byly organizovány jinak. Spalo se v rodinách, přičemž tyto rodiny znají některé z našich zpěvaček odmala. Některé vztahy zůstaly i za sedmnáct let takto pevné,“ zmínil Kazík.

Hostiteli Koncertního a Mužského komorního sboru Permoník jsou už od začátku permonického hostování v Konstanz Musikschule a Německo-český spolek Konstanz s podporou Česko-německého fondu budoucnosti.

Koncertní sbor permoník při letošním vystoupení v německé Kostnici.