Kulturní a společenské středisko „Střelnice“ v Českém Těšíně stejně jako v minulých letech i letos připravilo pro dospělé i děti letní promítání s názvem Prázdniny s filmem.

Malí diváci se mohou každou středu dopoledne těšit na Filmásek. Děti se budou moci setkat se zloduchem Gru, zažít dobrodružství s trpaslíky a být svědky přátelství malého Sosukeho se zlatou rybou, prožít nápravu Lucase v Mravenčí polepšovně nebo snít společně s Machem a Šebestou o utrženém sluchátku. Nebude chybět tolik žádaný rodinný film Kung Fu Panda. Začátky představení vždy v 10 hodin, vstupné je 20 korun.

„Moje pětiletá dcera se tohohle dopoledního prázdninového promítání už nemůže dočkat. Loni byla z nabídky Filmásku doslova nadšená,“ pochválila středeční dopolední promítání čtyřiatřicetiletá maminka dvou malých dětí.

Víkend bude v českotěšínském kině patřit premiérám. V současné době jsou nejsledovanějšími výpravný fantasy film Harry Potter a relikvie smrti (1. a 2. část), české drama Lidice, pohádka Zdeňka Trošky Čertova nevěsta nebo populární americký animovaný film Auta 2. Návštěvníci budou moci dále zhlédnout pátý díl mimořádně úspěšné filmové série o superhrdinech pod názvem X-Men: První třída nebo komedii Pan Popper a jeho tučňáci.

Město nad Olší bohužel nemá tradiční letní kino. V to se vždy v létě proměňuje zdejší náměstí. Open air projekce – tedy venkovní promítání pod širým nebem budou probíhat tradičně na náměstí ČSA. A protože se ke hvězdám nad hlavou nehodí žádná těžká dramata, mohou se diváci těšit na úspěšné české komedie a na své si také přijdou dětští diváci.

Plenérové projekce zahájí rodinný animovaný film Kozí příběh – Pověsti staré Prahy, humor diváky jistě neopustí při sledování titulu Román pro muže a dalších skvělých komedií. Závěr letních projekcí pod noční oblohou bude patřit opět dětem a dobrodružství s princeznou Locikou v animovaném filmu Na vlásku. Je dobré upozornit, že toto večerní promítání je zdarma a v případě špatného počasí se vždy přesouvá do kina Central.

Podrobný program promítání na stranách kina Central: www.kino-central.cz.

Gabriela Cichá