Pěkné teplé počasí přilákalo na oblíbenou dechovou hudbu kolem dvě stě milovníků lidových písní, valčíků, polek a dalších hudebních žánrů. Lavičky v okolí kulturáku byly v neděli 8. července odpoledne zcela zaplněné a všude kolem vládla letní pohodová atmosféra. Pod taktovkou sbormistra a uměleckého vedoucího Bronislava Palowskeho zazněla dvouhodinová šňůra populárních skladeb od známých domácích i zahraničních autorů.

Posluchači se mohli těšit například na polky Hraj kapelo hraj a Škoda lásky, melodie z filmu Tenkrát na západě, líbivou My way od Franka Sinatry, valčíky Splněná přání a Na stokrát já mám tě rád a řadu dalších melodií. Jako sólisté vystoupili Bronislav Palowski mladší a Marcela Palowská. Kapela Náladička byla založená před osmi lety.

Tradiční nedělní promenádní koncerty se staly neodmyslitelnou součástí havířovského kulturního léta a mají široký okruh svých stálých i nových posluchačů. Do konce hlavní prázdninové sezony jsou na programu ještě následující vystoupení regionálních dechových souborů: 15. 7. Těrličanka, 22. 7. Azeťanka, 29. 7. Akorďanka, 5. 8. Hasičanka, 12. 8. Azeťanka, 19. 8. Těrličanka a 26. 8. Náladička. Koncerty se konají v parčíku vedle KD Petra Bezruče od 16 do 18 hodin.

V případě nepříznivého počasí v loutkovém sále kulturního domu.