Stalo se tak o uplynulém víkendu v havířovském klubu Stolárna, kde se představili čtyři finálové kapely, které prošly sítem vyřazovacích kol, když na počátku bylo přihlášeno do soutěže 465 skupin.

„Užili jsme si opravdu skvělý mejdan se čtyřmi nejlepšími kapelami a rozhodování bylo velmi náročné. Naštěstí tentokrát rozhodovala nejpočetnější porota v historii s celkem pětatřiceti členy, a tak rozhodnutí nebylo na jednom konkrétním člověku, ale rozhodovaly názory mnoha hudebních odborníků i partnerů soutěže. V porotě nechyběli členové patrona soutěže kapely Abraxas , a tak bylo jistě vybráno jednoznačně nejlepší hudební seskupení," uvedl Marek Slonina, ředitel soutěže.

Vítězem se stala potřetí v její historii skupina z Polska s názvem Blant.

„Výkon kapely okořenila svým energickým výkonem její zpěvačka," dodal Marek Slonina na adresu zpěvačky.

Na druhém místě skončila hudební partička Neeasi z Vysokého Mýta a třetí příčku obsadila hardcoreová kapela z Týna nad Vltavou s názvem United Front. Bramborová medaile zbyla pro druhého polského zástupce skupinu Red Mellow. Nejúspěšnější skupiny si mezi sebe rozdělily řadu atraktivních cen, včetně smluv na vystoupení na významných akcích.

Další informace o soutěži pořadatelé pravidelně zveřejňují na svých webových stránkách www.lihen.cz a facebookovém profilu, kde také jako první uvedou informace o dalším ročníku.