Jedna z nejznámějších, největších a nejprodávanějších německých hardrockových kapel Scorpions se rozhodla ukončit svou kariéru mamutím světovým turné.

Skupina vznikla už v šedesátých letech minulého století a na vrcholu slávy se ocitla o dvě desetiletí později. Kapela, která se stala synonymem pádu socialismu a příchodu demokracie do většiny zemí bývalého východního bloku, se zastaví i v Ostravě.

Rock na Bazalech se koná v pátek 3. června od 16 hodin.

Vstupenky vám nabízí i redakce Deníku - více zde.

„Jsem rád, že kapela kývla zahrát naposledy i v Ostravě. Její členové se do Ostravy těší,“ uvedl promotér celé akce Vojtěch Flégl.

Dokonalá čtyřicetitunová show
Podle jeho slov je připravena dokonalá scéna, kterou přiveze šest kamionů. Na Bazalech tak vyroste pódium, které váží čtyřicet tun. Součástí koncertu se stane skvělá světelná a hudební show, na které zazní nejznámější hity i skladby z jejich posledního alba Sting in the Tail.

Kapela Scorpions vystoupí v aktuální sestavě Klaus Meine – zpěv, Rudolf Schenker – kytara, což jsou její původní členové, a dále kytarista Matthias Jabs, který přišel do kapely v roce 1978, americký bubeník James Kottak, který do sestavy přišel před patnácti lety, a basový kytarista Pawel Maciwoda z Polska, jenž hraje se Škorpiony od roku 2003. Celý koncert kapely Scorpions bude součástí minifestivalu Rock na Bazalech.

Čtyři předskokani
Jako další kapely se představí Malignant Tumour, vítěz ceny Anděl v kategorii heavymetalu, hudební partička Doga, ostravská hardrocková legenda Citron a punkpopová Vypsaná fiXa. Celým programem na Bazalech bude provázet Milan „105kg“ Krajči.