Odpoledne se mohou děti i rodiče bavit na dopravním hřišti, večer si pak přijdou na své vyznavači rockové hudby na Rockové Oáze. Od 17 hodin vystoupí před barem Oáza v Karviné-Fryštátě příborští gothic rockeři Greedy Invalid, brněnští ozzy rockeři Dogma Art, trashoví Helpness a bigbítová Ramayana. Karvinští electro metalisté Galactic Industry začínají své vystoupení, na kterém pokřtí své nové CD Remake ve 21 hodin. Hlavní program je soustředěn do sobotního a nedělního dne. Oficiální zahájení oslav obstará jízda kočárem, která začíná ve 13 hodin slavnostním výjezdem primátora a členů vedení města od zámku. Dětem se bude určitě zamlouvat hned v sobotu po ránu projížďka parním vlakem či soutěže v prostranství před restaurací Praha.

V areálu letního kina se odehraje finále pěvecké soutěže Karvinský talent, vystoupí skupina ABBA Star, Yo Yo Band, připravena je i zábavná show imitátora a komika Zdeňka Izera. Hudební odpoledne opět před barem Oáza zahájí v 15 hodin skupina 25 bubeníků nejrůznějšího věku, kteří si říkají Bum Bum Band, a budou hlavní hvězdou Folkové Oázy. Na pódiu se postupně představí kapely hrající folk a jazz z Karviné a okolí. Chat Botté, Sluníčko, Drops, Petr Brandejs a jeho band a Darkovský jazzový band. Nedělní dopoledne na Masarykově náměstí bude patřit převážně dětskému publiku. V podvečer vystoupí na náměstí jazzová skupina Bowle Live band. Alternativu k hlavnímu programu tvoří program Iniciativy Dokořán, který představí slibné regionální kapely zejména klubového ražení.

V sobotu odpoledne budou k vidění na Masarykově náměstí skupiny Chvilka poezie, Psychonaut, Eggnoise, Windy, Blissten a Apatheia. Hlavní nedělní program je soustředěn také do prostor amfiteátru letního kina. „Nejmenší se mohou těšit na pohádkové představení Stavíme s Bořkem Stavitelem, vystoupí i Železný Zekon či populární Vláďa Hron a jeho Hvězdy, které nehasnou,“ přiblížil mluvčí města Jaroslav Nakládal. Nedělní dopoledne pak bude ve znamení sportu. V 10 hodin začne v Parku Boženy Němcové další ročník Běhu Terryho Foxe.