„Letos se do soutěže přihlásilo rekordních 140 zpěváků ve věku od 6 do 29 let, kteří se utkali ve dvou výběrových kolech. Do finále se dostala dvacítka nejlepších,“ uvedla ředitelka Městského kulturního střediska Yvona Dlábková.

Všechny soutěžící doprovázela živá kapela, což dodalo všem vystoupením přirozenější atmosféru. Celým programem, ve kterém se také představila taneční škola Horizonty a taneční skupina Limit Dance Corporation, provázela Kateřina Steinerová.

„Jsem ráda, že se soutěž velmi podařila. Všichni soutěžící předvedli povedené a vyrovnané výkony. Opravdu je mi líto těch, kteří se neumístili na stupních vítězů,“ zhodnotila Dlábková.

Velice úspěšní na letošním Talentu byli možná trochu překvapivě chlapci. Jakub Guziur obsadil v první kategorii druhé místo a čtrnáctiletý Daniel Mrózek dokonce svou třetí kategorii ovládl písní Ještě, že tě lásko mám.

Některé dívky se totiž zbytečně pouštěly do složitých písní, které byly nad jejich možnosti, což odborná porota pochopitelně zaregistrovala. Rozhodování i přesto nebylo stejně jako každý rok, vůbec jednoduché.

Výsledky:

I. kategorie (6–9 let): 1. Karolína Levková, 2. Jakub Guziur, 3. Eva Smyčková a Hana Guziurová.
II. kategorie (10–12): 1. Karolína Vrbová, 2. Nela Skarková, 3. Natálie Gajanová.
III. kategorie (13–15): 1. Daniel Mrózek, 2. Lenka Rapouchová, 3. Veronika Vohnoutová.
IV. kategorie (od 16 let): 1. Hana Keslerová, 2. Aneta Mrózková, 3. Vendula Kunčarová.