Jsou určeny pro žáky 1. až 9. ročníků základních škol. Jejich cílem je poutavým a zábavným způsobem motivovat děti pro čtení. Ve Šrámkově ulici v únorovém programu jsou mezi jiným také Děsivé dějiny aneb horor v literatuře. Hosty pořadu ve čtvrtek dopoledne byli žáci 6. B třídy Základní školy Mládežnická v doprovodu s učitelkou Dagmar Csatovou.

„Dětem byl během hodiny představen žánr hororové literatury i s postavami, které se v ní nejčastěji vyskytují a proč. Zaměřili jsme se tak na legendární postavy, jakými jsou Drákula, Frankenstein a další. Děti byly seznámeny s knižní historií těchto bytostí i s jejich autory včetně legend, které je doprovázejí. Nechybělo ani okénko do současné hororové literatury se spisovateli, kteří píší své bestsellery dnes," uvedla knihovnice Tereza Jačmeníková, která besedu vedla.

Dalšími únorovými tématy jsou Domov pro Marťany aneb Handicap v dětské literatuře a Kybergrooming (velice zákeřný způsob jak zneužít dětské důvěřivosti, naivity, touhy pro přátelství, intimitě i dobrodružství), kyberšikana aneb Nebezpečný svět počítačů.