Ke zpívání koled se lidé sejdou už dnes, ve středu 12. prosince vpodvečer na Masarykově náměstí ve Fryštátě. Hlavní tón budou udávat děti ze sboru Základní školy Prameny za doprovodu muzikantů kapely Silesian Dixie Band.

Zpívat se ale bude nejméně na osmi místech okresu. Například na Náměstí republiky v centru Havířova, kde už tuto sobotu zahájí provoz Vánoční městečko. Zpívání tradičně povede ženský sbor Canticorum.

Zpívat se bude také před Městskou knihovnou v Orlové. Předzpívávat budou členové dětského pěveckého sboru ze ZŠ K. Dvořáčka. V Petřvaldě se bude zpívat před radnicí, v Českém Těšíně náměstí ČSA, v Albrechticích u základní školy a už podruhé organizuje svaz žen z Dolní Datyně zpívání u zvoničky. 

V Moravskoslezském kraji se akce Česko zpívá koledy s Deníkem uskuteční na pětapadesáti místech, v celé republice jich je dokonce bezmála osm set. Připojí se i krajané v Mnichově, v Madridu či v Římě.

A které koledy se budou zpívat? Letos to budou Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Štědrej večer nastal, Pásli ovce Valaši a na závěr přijde na řadu i vánoční píseň Vánoce, Vánoce přicházejí.

Texty všech těchto koled najdete ve speciální příloze, která vyjde v Deníku už dnes, ve středu 12. prosince!