Její tvorbu na vernisáži představil český sochař Václav Gatarik, žijící v německém Norimberku. „Anna se kresbou zabývá celý život, stala se pro ni potravou dne. Rozumí jí, absorbovala ji jak ve své volné práci, ilustracích ke knihám, tak i v jejím pedagogickém nadání. Ne každý umělec tento nástroj tak dobře ovládá. Zde prezentované práce nabízejí svou barevností i formou, svým individuálním uměleckým pojetím, abstrakcí velký prostor pohledu,“ uvedl sochař.

Návštěvníkovi se nabízí pohled na pětačtyřicet menších či větších obrazů, které jsou určitým výběrem z bohaté autorčiny produkce z období posledních deseti let. Z toho třetina patří k novinkám. Nádherně barevná díla s názvy jako Rozhovor, Zahradní slavnost, Město, Ostrov, Sluneční hodiny, Labyrint, Znaky nebo Zelená kompozice, mohou na první pohled působit značně abstraktně, většinou podle malířky, ale zobrazují naprosto konkrétní věci.

Slova uznání nechyběla ani od havířovského malíře a pedagoga Otty Dedka. „Je to moc hezké. Vystavená díla dovedou oslovit široký okruh příznivců umění,“ konstatoval výtvarník.

Na vernisáži byl přítomen také havířovský primátor František Chobot. „Jsem rád, že kulturní život ve městě se dynamicky rozvíjí. I tato výstava je jeho významnou součástí. Nabízí hodně pěkného a zajímavého,“ krátce poznamenal primátor.

K pracím kopřivnické výtvarnice, která šest let pracovala v Havířově se vyjádřil rovněž teoretik a historik umění Vlastimil Vinter. „Tvorba Anny Georgiadu vysoce přesahuje regionální i republikový význam a svou originalitou, uměleckou i společenskou hodnotou je podstatným a trvalým přínosem pro výtvarnou kulturu,“ uvedl historik.

Výstava potrvá do 6. ledna 2008.