Veřejná dvoukolová soutěž byla vyhlášená začátkem srpna a zapojilo se do ní 32 zájemců s 83 návrhy z Havířova, Ostravy, Olomouce, Frýdku-Místku, Vřesiny a dalších měst. Porota, složená z odborníků z oblasti užité grafiky a typografie z Prahy, Ostravy a Havířova vybrala tři nejlepší.

Na prvním a druhém místě se umístila díla havířovského výtvarníka Otty Dedka a na třetím místě logotyp Adama Guzdeka, studenta architektury, který je rovněž Havířovan. Všechny tři práce postoupily do druhého závěrečného kola, kde se definitivně rozhodlo o vítězi.

Podle předem stanovených kritérií nebylo pořadí z prvního kola závazné, každý z návrhů měl na vítězství stejnou šanci. Autoři mohli dopracovat barevnost a typ použitého písma.

Nakonec na základě výsledků ankety občanů a hodnocení odborné poroty zastupitelstvo města na svém zasedání 5. listopadu vybralo jako nejlepší návrh Adama Guzdeka. Ten vychází z ornamentu obytného bloku městské struktury. Od loga se bude odvíjet další vývoj k jednotnému vizuálnímu stylu Havířova. Druhé a třetí místo patří Ottovi Dedkovi.

Ke zhlédnutí jsou rovněž návrhy loga dětského oddělení Městské knihovny na Šrámkově ulici. Žádný z návrhů však nebyl mezi nejlepší vybrán.
Výstava je přístupná veřejnosti v pondělí, úterý, čtvrtek a pátek od 8 do 18 hodin. Ve středu od 13 do 18 hodin a v sobotu od 8 do 12 hodin. Expozice bude k vidění do posledního listopadového dne.