Jaroslav Wykrent zemřel v sobotu 12. března ve dvě hodiny ráno ve věku 78 let.

Jaroslav Wykrent začínal svou hudební kariéru spolu s další přerovskou ikonou - Pavlem Novákem - v kapele Synkopa, která patřila ke špičce mezi big beatovými kapelami té doby.

Proslavila ho ale především spolupráce se zpěvačkou Marií Rottrovou, jejímž dvorním textařem byl – otextoval její písně jako Řeka lásky, Skořápky ořechů, Lásko a řadu dalších. Spousta posluchačů si ráda pobrukovala i jeho nesmrtelný song Agnes.

Zdroj: Youtube

Jaroslav Wykrent v roce 1999 prodělal sérii mozkových příhod, ale zotavil se a dál koncertoval.

Přerovský skladatel a hudebník Jaroslav Wykrent
Jaroslav Wykrent bojuje s vážnou nemocí. Přesto se těší, až vystoupí v Ostravě

Jeho koncerty nejen v Městském domě v Přerově, ale i na jiných místech republiky, byly vždy beznadějně vyprodané.

Na hudební scénu se naplno vrátil s kapelou In blue Ivana Němečka - společně natočili třeba album Už to prostě není ono. Věnoval se i moderování v Českém rozhlase.

Skladateli v posledních měsících moc do zpěvu nebylo. Více než ve vyprodaných koncertních sálech se totiž pohyboval po těch nemocničních. I přes těžké životní období, kterým si prošel, ale nikdy neztrácel pověstný optimismus. Měl plány na další koncerty a ještě o Vánocích si plánoval vystoupení.

Jaroslav Wykrent.
Jaroslav Wykrent má nové CD. V pátek ho pokřtí Jaromír Nohavica.

„Vzhledem ke svému věku i momentálnímu zdravotnímu stavu už bohužel nestrávím Vánoce na své milované valašské chalupě, ale opět v klasickém přerovském paneláku - naštěstí pořád ještě v dlouholeté společnosti své manželky a případně i dalších nejbližších členů rodiny. Přál bych si toho určitě hodně, ale pokud ještě v roce 2022 „vydržím“, rád bych se třeba (tak trochu v duchu hesla Překonej sám sebe) ještě objevil s kapelou In blue na několika různých festivalech, na které nás už teď jejich pořadatelé pozvali,“ řekl v posledním rozhovoru pro Přerovský deník. Toto přání se mu už bohužel nesplní.