Respekt v celém Česku má i letní festival Cheechaak Fest, jehož zimní verze se letos poprvé odehraje v klubu Futra v Orlové. Dvoudenní lahůdkařství nejen pro hudební fajnšmekry se koná o víkendu 27. a 28. ledna.

Lvmen. Jedna z mála českých kapel, který si vydobila i oprávněný respekt na mezinárodní scéně. Temný post-hardcore plný změn mezi jemnými náladotvornými vyhrávkami a syrovými a špinavě zuřivými výboji. Letitá kapela loni vydala další výbornou desku a bude hlavní hvězdou nedělního dne. Na turné jsou s nimi i Tomáš Palucha.

Původně duo, dnes již regulérní kapela. Hledání kytarové mlžných krajin, hudební kvalita i radost. Nedělní line-up doplní také Moving Space, improvizace, terénní nahrávky a elektronika jdoucí si přímo pro posluchače.

Akce ale začíná už v sobotu. Schwarzprior jsou ostravští vyznavači špinavé a temné elektroniky, polský projekt Mazut přiveze výborné experimentální noise acid techno, Or zase hrubou kytarovou muziku. Raw Deal, to je kytarově elektronická krautrockové improvizace, hluk, radost i špína v jednom.

Lightning Glove jsou zase další z věčných hledačů, jak by „techno“ mohlo znít „jinak“. A spojení hledání vlastního elektronického zvuku a výtvarna přivezou Squirell on the Phone, jejichž člen, DJ Warren, pak bude mít na starost post-koncertní party, která v sobotu bude trvat až do brzkých ranních hodin.

Silný line-up žádá jisté kroky, aby si koncert užili všichni návštěvníci i kapely. Futra není nafukovací, a tak je v předpordeji pouhých 100 lístků, které platí pro oba dny.