Vybírat letos mohli ze šestnácti představení, se kterými se festivalovému publiku představily soubory z Česka, Polska, Slovenka a Maďarska. Hrálo se nejen v kamenných divadlech, ale i na náměstích, kulturních střediscích obou měst či knihovnách.

Ilustrační foto. Protikoronavirová opatření a boj s virem v MS kraj.
Ostrava a Opava "září" na koronavirové mapě Česka. Jak je na tom Karvinsko

Festival s třicítkou v záhlaví byl úspěšný. „Jsme rádi, že o festivalová představení, koncerty, diskuse i výstavy byl velký zájem. Těší nás to o to víc, že situace je nejistá, ale lidé svým zájmem a přítomností dali najevo, že živou kulturu nic nenahradí a nezastaví. Děkuji tímto za skvělou atmosféru, kterou se na hranicích bez hranic povedlo vytvořit,“ ohodnotila jedenáctidenní kulturní maratón očima organizátorů ředitelka z české strany Petra Slováček Rypienová.

Zlomená závora, hlavní cena pro vítězné představení divadelního festivalu Bez hranic. Foto: se svolením organizátorů festivalu Bez hranicZlomená závora, hlavní cena pro vítězné představení divadelního festivalu Bez hranic. Foto: se svolením organizátorů festivalu Bez hranicZdroj: Deník/Tomáš Januszek

Organizátoři, kterými jsou sdružení Člověk na hranici a Solidarność Polsko-Czesko-Słowacka Cieszyn, vyjadřují poděkování všem partnerským institucím, organizacím a firmám za skvělou spolupráci, za finanční, materiální i technickou podporu.

Letošní ročník se konal pod záštitou velvyslancůe České republiky, Slovenska, zástupce Ambasadora Polské republiky v Praze Antoniho Wregy, a starostek Českého Těšína a města Cieszyn.

Gabriela Cichá