Její žáci – sóloví zpěváci a členové komorních souborů – skvěle obstáli v konkurenci více než 200 soutěžících v kategoriích od 13 do 26 let a získali největší počet umístění na stupních vítězů ze všech zúčastněných základních uměleckých škol: čtyři první místa, jedno druhé a jedno třetí. Nejúspěšnější soutěžící ZUŠ ČR se stala Nikita Lýsková, která získala hned tři zlatá umístění.

Nejprve se představila jako sólistka a potom s děvčaty v triu a sextetu. „Nejvíce mne dojalo, když se po mém sólovém vystoupení na mne vrhly naše holky a poplácávaly mne, něco mi říkaly a náš benjamínek Sára, která byla den předtím druhá, mne pokropila slzami, jako by zvítězila ona,“ svěřila se Nikita.

Dodala, že tu největší a opravdovou radost ale zažila až při společném úspěchu s triem a sextetem. „Vděčím za něj svým kamarádkám, paní klavíristce Haně Šobrové a především, a nejenom já, mé paní učitelce Evě Šeinerové,“ řekla mladá zpěvačka.

Výsledky ZUŠ Bedřicha Smetany v Karviné v Ústředním kole soutěže MŠMT ČR v sólovém a komorním zpěvu
Sólový zpěv:
1. místo: Nikita Lýsková,
2. místo Sára Sedláková

Komorní zpěv:
1. místo a absolutní vítězství v soutěži: sexteto Nikita Lýsková, Tereza Sobelová, Michaela Krátká, Barbora Serišová, Kateřina Dvorská, Barbora Pawlitová
1. místo: trio Nikita Lýsková, Barbora Serišová, Barbora Pawlitová
1. místo: smíšené sexteto Pavla Řeháková, Johana Juríková, Daniela Kučerová, Hana Gajdaczová, Ondřej Kočí, Martin Kučera
3. místo: kvarteto Mojmír Kyjonka, Ondřej Kočí, Denis Ston, Vojtěch Kuchař.