„Máme rády tuto předvánoční atmosféru, kdy se lidé sejdou a je jim spolu dobře. Právě proto jsme dnes tady a moc se nám tady líbí. Taky bychom rády podotkly, že v Karviné máme ten nejhezčí vánoční strom, který celou tu atmosféru krásně doplňuje," shodly se například Drahoslava Nardelli a Zdeňka Kudělová, které dorazily zazpívat si přímo na karvinské náměstí.

Za pěvecké výkony a podporu zde patřil velký dík chloubě města, Koncertnímu sboru Permoník, který akci Česko zpívá koledy s Karvinským a Havířovským deníkem rozezpíval také loni. Pódium v centru Karviné se tak zahalilo rudo-bílou sílou kostýmů souboru, který ale tu největší sílu má ve svých hlasech. Role předříkávačky textů se spontánně ujala sbormistryně Permoníku Eva Šeinerová, sbor doprovodili i kytaristé, přidali se i někteří fotbalisté z MFK Karviná, kteří byli hosty akce, a mohlo se začít.

„Atmosféra byla moc hezká a líbilo se mi tady," pochvaloval si pak při odchodu z centra města například Rudolf Markovič, a jeho názor sdíleli i další lidé.

Zpívalo se také v Havířově

Na náměstí Republiky v Havířově si přišla koledy zazpívat necelá tisícovka lidí. Přestože mnozí koledy samozřejmě znají, nepohrdli nabídkou Deníku, který lidem rozdával zvláštní vydání se všemi koledami. Úderem 18. hodiny si je zaplněné prostranství u kyvadla zazpívalo společně s místním ženským pěveckým sborem Canticorum a Stanleys Dixie Street Bandem.

„Je to krásná akce. Myslím, že se to koná už počtvrté a zatím jsem nikdy nechyběla," řekla starší žena těsně před zpíváním. Koledy si přišli zazpívat také rodiče se svými dětmi: „Doma si je nezpíváme, tak přicházíme alespoň tady na náměstí. Je to povedená akce a i z účasti tolika lidí je vidět, že oblíbená."

„My se účastníme pravidelně. Před zpíváním koled máme své vystoupení a pak se spojíme s kapelou a zpíváme koledy s lidmi," řekl sbormistr sboru Canticorum při Městském kulturním středisku Havířov Vítězslav Soukup.

Šest vánočních písní zpívali lidé ve středu s Karvinským a Havířovským deníkem u karvinské průmyslové školy, v centru Havířova, Orlové i Petřvaldě. Fotografie a článek z těchto míst chystáme do pátečního vydání Karvinského a Havířovského deníku.

Akci pořádaly redakce Deníku za podpory Českého rozhlasu v celé České republice a také v zahraničí. Již nyní známe termín příštího ročníku. Bude to 9. prosinec.