Předchozí
1 z 8
Další

Kráska z Vendryně: Mlsat jde i zdravě!

Pětadvacetiletá Tereza Ursíková z Vendryně tvrdí, že mlsat jde i zdravě. Vyrábí nejen proteinové kuličky všech možných příchutí.

Tereza Ursíková je zakladatelka Zdravého mlsouna.

Mé rodné město je Liberec, ale už v předškolním věku jsem se s rodiči přestěhovala na okraj Vendryně, zatím si stále hledám své místo a postupem času formuji své cíle. Vyrůstala jsem v rodině, která měla pevně nastolená pravidla, můj otec podniká a moje mamka se dlouhou domu živila jako učitelka kresby, je velmi talentovaná malířka a její kreativitu jsem s jistotou zdědila.

Už jako malá holka jsem stále pomáhala v kuchyni. U nás doma se velmi dbalo na kvalitu potravin, vzdělání a pohyb. Vůbec jsem nevěděla co chci v životě dělat, ale měla jsem za to, že musím mít přinejmenším vysokou právnickou nebo doktorskou. V osmnácti letech jsem dostudovala střední zdravotnickou školu v Ostravě, obor zubní technik a nastoupila jako asistentka v ortodontické ordinaci.

Tereza Ursíková je zakladatelka Zdravého mlsouna.

Ale bohužel se mé finanční a rodinné zázemí rozpadlo a já zjistila, že chodím do práce, při které nejde ani studovat ani jako asistent dostatečně vydělávat na živobytí. Čím dál tím víc jsem vyhledávala sportovní, extrémní závody až jsem se začala scházet s lidmi, kteří v Třinci založili Fit Factory Třinec, s nimi jsem i trénovala. Více a více jsem dbala na stravu a začala si sama péct sušenky s proteinem, které nejsou plné cukru, barviv a aromat.

Tereza Ursíková je zakladatelka Zdravého mlsouna.

V Gymu si toho všimli a nabídli mi, prodej na baru. A tak to začalo, dávali mi podněty a rady, netrvalo to dlouho a založila jsem si živnost, pronajala vhodný prostor a přišla na trh s proteinovými kuličkami, všech různých příchutí. Z počátku to byli spíše lidé okolo mě, kteří viděli potenciál a měli už zkušenosti v podnikání. Společně jsme vymysleli název Zdravý Mlsoun. Ve škole mě učili, že zdraví je bio-psycho-sociální rovnováha, a já chtěla mít své výrobky dokonale vyvážené, aby nejen dobře chutnaly, ale byly i vzhledově pěkné a plné kvalitních surovin.

Tereza Ursíková je zakladatelka Zdravého mlsouna.

Před čtyřmi lety byl ještě Zdravý mlsoun pouze koníček. Postupem času mne začala vyhledávat sorta lidí, kteří například nemohou lepek, mléko, ořechy, sóju či cukr a já na tom postavila svou značku, udělala jsem produkt, který mohu udělat v třiceti variantách. Jde o proteinové kuličky, které jsou všechny přirozeně bezlepkové, některé neobsahují navíc mléko, ořechy, cukr. Chci ať si u mne může nakoupit každý, lidé omezující cukr, s intolerancí či alergii na lepek, mléko, ořechy, vejce, vegani, požitkáři a všichni mlsouni a sportovci.

Tereza Ursíková je zakladatelka Zdravého mlsouna.

V současné době dodávám moje kuličky v okolí Třince asi na deset míst, svým odběratelům jsem vděčná, že můj produkt prodávají a posouvají dál. Kuličky jsou můj hlavní produkt, ale vyrábím i dorty, zákusky, a peču cukroví, které dodávám po celé zemi, letos bylo vyprodukováno na 320 kilogramů, dokonce doputovalo úspěšně i do USA, Švýcarska a Německa. Svou provozovnu mám v Bystřici, ale neslouží jako prodejní místo, nechci být uvázána pevnou pracovní dobou. 

Mé produkty lidé naleznou na e-shopu, webových stránkách www.zdravymlsoun.cz, instagramu, a mám i facebookovou stránku, na které funguji nejvíc. Po 4 letech mohu říct, že u zákazníků vedou malinové a kokosové kuličky. U mužů potom ořechové a skořicové. V poslední době se hodně množí i objednávky na ovocné dorty na míru. Já osobně mám ze svého sortimentu nejraději kuličky s chilli a lyofilizovanými malinami, veganský jahodový - kešu dortík a z cukroví vosí hnízda s vaječným likérem. Je pro mě velmi důležité s klienty komunikovat, vznikají tak nové produkty, také se snažím pracovat se sezónním ovocem. Zdravý Mlsoun už není jen hobby, ale už je to má součást.“

Tereza Ursíková je zakladatelka Zdravého mlsouna.