VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BOHUMÍN

Bohumín je město v okrese Karviná, sousedí s Polskem a leží v severní části Moravskoslezského kraje. Nachází se v české části historického Těšínska, v Českém Slezsku, leží v ostravské pánvi. Nachází se totiž na křižovatce železničních tratí, na soutoku Odry a Olše a na hranici dvou států. Přirozenou hranici vytvářejí s Polskem především malebné nivy dvou řek Odry a Olše, které se v Bohumíně spojují v jednu jedinou. Má dobré a rychlé spojení do krajského města Ostravy, od něhož ho dělí sotva pět kilometrů. Bohumínem bude procházet také dálnice D 47, která se v současné době staví hned na několika místech ve městě.

Netradiční betlém v Maryšce zdobí dobové osobnosti

Bývalý starosta a politik Johann Ott, kronikář Bohuslav Šíma, pedagog a komunální politik Ferdinand Ježek, filozof Milan Šimečka, duchovní Thomas Dudek, Josef Plasuň. Tyto a další osobnosti Bohumína se staly předlohou postaviček v betlému, který už loni vytvořily ženy z Bohumína, které si říkají krojovanky.

Fotbalový turnaj městských policií vyhráli bohumínští strážníci

Bohumín – Fotbalový tým strážníků z Bohumína se stal vítězem IV. čtvrtého ročníku turnaje městských policií v kopané. Dvakrát vyhrál, jednou remizoval a celkově měl nejlepší skóre.

Bohumín má čelo tabulky na dohled. Na postup nemyslí

Bohumín – Divizní fotbalisté z Bohumína prožili vydařený podzim. Přezimují na šestém místě, pouhých šest bodů za vedoucí dvojicí Opava B - Nový Jičín. Na postup do vyšší soutěže ale nemyslí.

Budou do Brna jezdit i soukromí dopravci?

Lidem cestujícím na trase Bohumín – Brno (a naopak) se možná blýská na kvalitnější a pohodlnění cestování a větší počet spojů. Stát totiž nabídl soukromým dopravcům možnost provozovat vlaky na rychlíkové lince R8 z Brna do Bohumína.

Rychvaldský Slavoj jede! Vyhrává a míří za postupem

Rychvald – Vítěznou jízdu okresním přeborem, respektive Městským přeborem Ostrava, zažili na podzim fotbalisté Slavoje Rychvald, kteří ze třinácti zápasů jedenáctkrát vyhráli.

Fotografie na internetu zabírají. Lidé na opuštěné psy přispívají

Zcela originálním způsobem shání psí útulek v Bohumíně peníze na stravu a péči o opuštěná zvířata. Fotografie vybraných pěti dočasných čtyřnohých obyvatel útulku umístili na webové „seznamce“, přes niž se daří vybírat peníze. 

Šijí tašky proti igelitkám. A kvůli krojům

„Celé to vzniklo náhodou. Mluvili jsme o tom, jak nás štvou neekologické igelitky a protože remcání nestačí, řekli jsme si, že s tím něco uděláme,“ říkají bohumínské krojovanky, které z výtěžku edice originálních tašek pořídí nové kusy tradičního místního kroje.

Radiátory a kotle se v Bohumíně vyrábějí již 130 let

Bohumín  – Největší a nejstarší český výrobce topenářské techniky, společnost Viadrus a.s., má důvod k oslavám.

Viděli jste kolizi automobilu s chodcem v Bohumíně?

Policisté hledejí svědky dopravní nehody, k níž došlo v pondělí 12. listopadu okolo 20.10 hodin v Bohumíně ve Štefánikově ulici.

Strážníky žádný nález zvířat nepřekvapí, teď chovají "ušáka"

Na podobné případy jsou už vybavení a součástí jejich služebny je i box na zvířata a granule. A když zrovna po ruce nejsou ty správné, bohumínští strážníci okamžitě improvizují. Zkrátka, zvířecí nalezenci už je nepřekvapí a bylo u nich už takřka kde, co. Od víkendu je nejnovějším obyvatelem sídla městské policie v Bohumíně zakrslý králík.

Letošní Miss Karkulku ovládly dívky z Karviné

Bohumínský hotel Pod zeleným dubem má za sebou finále soutěže krásy Miss Karkulka 2018, které ovládly středoškolačky původem z Karviné, resp. Albrechtic.

Spadané listí mizelo z ulic, auta dostávala "botičky"

Všechno je jednou poprvé. Poprvé v historii města si tak v úterý v Bohumíně vyzkoušeli úplnou novinku v podobě podzimního blokového čištění tamních ulic. Smyslem je zbavit ulice spadaného listí ještě před příchodem zimy, pár řidičů pak tuto akci odnesli i botičkami, když parkovali, kde neměli.

Obchvat Skřečoně se zdá ministerstvu pořád příliš drahý

„Nepotěším vás, stavba je pořád moc drahá,“ řekl před pár dny při své návštěvě starostům Bohumína, Dolní Lutyně a Dětmarovic ministr dopravy Dan Ťok. 

Šestnáct malých american bullů ovládlo dění v bytě

Ve svém volném čase vychovává a vede adepty boxerského sportu. Když pak trenér bohumínského boxerského klubu Richard Skupieň přijde domů, čeká ho tam dalších šestnáct malých odvážných srdcí v podobě štěňat poměrně nového a v Česku vzácného plemene, american bully.

Bohumín slaví 100 let Československa také novým rekordem

Přípravy se vyplatily, rekord se podařil. Nový český rekord v počtu lidí na jednom místě s trikolorou vytvořili v pátek 26. října v Bohumíně. Na náměstí T. G. Masaryka se jich u příležitosti oslav 100. výročí založení republiky sešlo přesně 2 303.

Nefungují závory a světla

Po dvou letech od ničivého požáru ústředního bohumínského stavědla skončí na místních železničních přejezdech provizorní stav a zabezpečovací zařízení bude ovládat nový systém.

Telefonní podvodníci jedou "bomby", senior přišel o 270 tisíc

Byl příjemný, slušný a přesvědčivý, dokonce chvíli zahrál i uraženého. „Tak ty jsi mě ani nepoznal?!“ Další úspěšný telefonní podvodník s fintou „příbuzný potřebuje nutně rychle půjčit“ a další oklamaný senior, který v úterý odpoledne přišel o 270 tisíc korun. Případ šetří policie.

Dobrý první poločas na body nestačil

Bohumín – Měli dost příležitostí, hráli aktivní fotbal, výsledek ale vůbec neodpovídá předvedené hře.

Bohumín opět první v celostátní plavecké soutěži

Karvinsko – Bohumín obhájil první místo v celostátní soutěži Plave celé město, uspěl v kategorii měst do 50 tisíc obyvatel. Zároveň se těšil absolutně největší podpoře účastníků v České republice.

Bospor potvrdil formu a porazil i Olomouc

Bohumín – Divizní fotbalisté Bohumína potvrdili formu a sérii bez porážky natáhli už na pět zápasů. V neděli doma porazili i HFK Olomouc.

Proč mají ženy zničené vlasy a muži nosí zubaté účesy

Měli bychom chodit k profesionálním kadeřníkům a neničit si vlasy domácími pokusy. Například dlouhovlasé ženy si nekvalitními levnými barvami mohou zničit kadeře a jejich obnova může trvat až několik měsíců.

Rockwool zprovozní linku na výrobu surovinových briket

Bohumín - Společnost Rockwool, výrobce produktů z kamenné vlny, staví linku na výrobu surovinových briket.

Bohumín jako první zdolal vedoucí Nový Jičín

Bohumín – Překvapení kola. Fotbalisté Bosporu v sobotním utkání divize zastavili doposud vítěznou jízdu lídra z Nového Jičína. Navíc na jeho půdě.

Bohumín smazal ztrátu a má bod

Bohumín – Fotbalisté Bosporu přivítali v sedmém kole divize Hranice. Ty do utkání vstoupily lépe a Bohumín musel dotahovat. Nakonec vybojoval remízu.

Střelec se divil: Faul na brankáře? Vůbec nevím, co tam viděli

Dětmarovice – Nervy jako ze železa prokázal v sobotním derby na půdě Dětmarovic ofenzivně laděný halv Bohumína Milan Halaška. Jeho druhý a vyrovnávací gól přitom vzbudil velké emoce.

Druhý poločas rozhodl, Bohumín přejel Heřmanice

Bohumín – Pršelo před zápasem, déšť se na trávník snášel i během utkání, fotbalisty Bohumína ale nepříznivé počasí nezastavilo. V neděli smetli divizního rivala z Heřmanic.

Výluka v aquacentru v Bohumíně

Aquacentrum v Bohumíně se chystá na pravidelné zářijové čištění bazénů. Pro návštěvníky se proto od pondělí 3. září až do pátku 14. září kompletně uzavře.

Bohumín: další chyby v defenzivě

Bohumín – Divizním fotbalistům Bohumína se na předměstí Přerova nedařilo. Po chybách v obraně nestačili na Kozlovice.

Pavoučí nalezenci se po týdnu na radnici vrátili k majiteli

Šťastné rozuzlení má příběh více než deseti sklípkanů, které našli lidé v neděli 12. srpna ležet v krabici v Bohumíně v rychlíku Českých drah. O pavouky se pak celý týden starali ve své kanceláři dva pracovníci bohumínské radnice a byli zaevidováni jako nalezená zvířata. Po usilovném pátrání se nakonec podařilo najít jejich majitele.

Sněžka, Praděd, Lysá hora… V Záblatí vznikla pětice originálních křesel

Kruhové posezení symbolizující Sněžku, Praděd, Lysou horu, Záblatský kopec a nejnižší místo Moravskoslezského kraje - soutok Odry s Olší - bude nově zdobit parčík naproti sokolovny v bohumínské městské části Záblatí.

Bohumín statečně bojoval, nakonec ale padl

Bohumín – Fotbalisté Bosporu sahali na půdě favorizovaného Slavičína po bodu, dvakrát vedli, ale neodvezli si domů nic.

Nový rondel slouží motoristům

Nový kruhový objezd v Bohumíně, který zjednoduší dopravu v rušné křižovatce Bezručovy a Revoluční ulice v blízkosti průmyslových podniků, už slouží motoristům.

Bohumín přišel o šanci v prodloužení

Bohumín – Pohárová konečná zasvítila i fotbalistům Bohumína.

Nová stezka pro pěší i cyklisty spojí Skřečoň se Záblatím

Bohumínské městské části Skřečoň a Záblatí propojí nová trasa pro cyklisty a chodce.

V zájmu bezpečnosti rozdělili v Bohumíně výběh pro psy

Větší bezpečnost a méně konfliktů mezi velkými a malými plemeny psů, to byl hlavní požadavek pejskařů v Bohumíně, kteří využívají oplocený areál pro venčení svých mazlíčků v Rafinerském lesíku v centru. To je splněno. 

Ztracení pavouci našli dočasné bydlení na radnici

Jde zřejmě o nejživější ztráty a nálezy v regionu. Fungují na bohumínské radnici a například dnes ráno se tam v evidenci ocitlo více jak deset pavouků.

Bohumínu se rozstřílela esa

Bohumín – Přesvědčivou výhru 5:1 si v domácí premiéře nového divizního ročníku připsali na konto fotbalisté Bohumína.

Miniškolička učí malé děti

Miniškolička aneb Dopoledne bez maminky. Tak se jmenuje akce Dětského centra Bobeš v Bohumíně, která se bude konat také v úterý od 8 hodin.

OBRAZEM: Historická auta i elegantní dobové kostýmy

Přehlídka desítek dobových vozidel, ale také plavek, kostýmů a klobouků, k tomu stylová hudba. Takto vypadal sraz historických vozidel, který se v sobotu konal v Hobbyparku v Bohumíně.

Bohumín ovládnou historická auta i motocykly

Vzácné a nablýskané stařičké automobily a motocykly, posádky oděné do historických kostýmů, módní přehlídky a soutěže elegance i stylová jazzová hudba i občerstvení. Takový je sobotní program v bohumínském Hobbyparku, kde se od 10 hodin koná sraz historických vozů a s tím spojená soutěž elegance jejich posádek.

Prohlédněte si historii Bohumína na webu

Třicet bohumínských pomníků, památníků a soch virtuálně představuje nová databáze města. Obsahuje krátký popis, historii, fotogalerii i lokalizaci místa. 

Bohumín by bral střed tabulky

Bohumín – Úvodní sezonu v divizi zvládli a vybojovali desáté místo. Ne nadarmo se ale říká, že druhý rok bývá ještě těžší. A Bohumínští to dobře vědí.

Úspěch Bohumína, v poháru porazil Hlučín

Bohumín – Fotbalisté Bohumína slaví. V sobotním utkání MOL Cupu zdolali favorizovaný Hlučín a postupují do dalšího kola domácího poháru.

Překvapení úředníci řeší nálezy zbraní

Nálezy, jaký na bohumínské radnici nepamatují. Zbraně. Více jak metr dlouhou zbraň odevzdal v uplynulých dnech na úřad provozovatel Leo Expressu, v jehož vlaku zůstalo neobvyklé „zavazadlo“ ležet. Další zbraň přinesli policisté, tu pro změnu někdo našel v místní části Vrbice.

Bohumín dá do modernizace škol devět milionů korun

Rekuperační jednotky ve třídách, nové toalety nebo nová podlaha v tělocvičně. Na to vše se mohou těšit bohumínští školáci po letních prázdninách. Ve školách teď ve velkém probíhají tradiční prázdninové opravy.

V Dolní Lutyni sportují celé rodiny

Dolní Lutyně – Bývalá úspěšná atletka a držitelka několika rekordů ve skoku o tyči Daniela Bártová letos uspořádala už šestý ročník Lutyňské tretry, která spojuje výkony dětí a jejich rodičů.

Byznys s chudobou vs. město

Zhruba před sedmi měsíci začaly na území Bohumína platit hned tři tzv. bezdoplatkové zóny, v rámci kterých nemohou nově příchozí nájemníci využívat doplatků na bydlení. Radnice se tak brání přílivu sociálně slabších obyvatel do soukromých ubytoven a domů, které tímto způsobem fungují.

Saunový svět i pivní lázně

U Finů, odborníků na saunování, se inspirovali provozovatelé saunového světa, který druhým rokem funguje v Bohumíně vedle tamního aquacentra.

Světový unikát v Bohumíně: kosmetika z použitého fritovacího oleje

V Česku se již brzy začne vyrábět kosmetika a další přípravky z použitého fritovacího oleje. Novou továrnu na recyklaci odpadních olejů za zhruba 362 milionů korun postaví ve svém areálu bohumínská společnost Bochemie. Její provoz by mohl začít fungovat na podzim roku 2020.

VIDEO: Prezidenta vítali po 88 letech opět chlebem a solí

O téměř devadesát let zpátky v čase se v neděli vrátili v Bohumíně. Po 88 letech přivítali vzácnou návštěvu – prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka, který v roce 1930 podnikl cestu do Slezska, a z Bohumína pak vlakem odjížděl zpět do Prahy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT