VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BOHUMÍN

Žena se v knihovně pokusila zaplatit knoflíkem

Bohumín - Kuriózní příhodu má za sebou jedna z pracovnic knihovny K3 v Bohumíně. Starší paní tam za kopírování chtěla ve studovně zaplatit knoflíkem.

V Bohumíně chybí dětská pohotovost

Rodiče v Bohumíně postrádají dětskou pohotovost. Potvrzují to jak internetové diskuze, tak i průzkum radnice, která je zřizovatelem tamní nemocnice (BMN).

Nejvyšší soud řeší případ vraždy manželů z Bohumína

Nejvyšší soud (NS) se zabývá případem loupežné vraždy manželů z Bohumína na Karvinsku, za kterou tři pachatelé dostali výjimečné tresty. Dovolání podali Lumír Moric potrestaný doživotním trestem a Michal Zágora, jenž si má odpykat 30 let. Uvedl to mluvčí soudu Petr Knötig. Dovolání třetího z útočníků Jiřího Bohdálka zatím NS neeviduje. Ve vězení má Bohdálek strávit 27 let.

Hudební klub Bublina končí, město řeší, co s budovou bude

Bohumín - Hudební klub Bublina pro mladé v parku Petra Bezruče v centru Bohumína končí. Provozovatel klubu, za jehož zachování vloni mladí lidé podepisovali petici, podal výpověď.

Bohumín zcela zakázal hazard

Bohumín - Během následujících 12 měsíců by z města měly zmizet i poslední výherní automaty. Od 1. ledna totiž platí městská vyhláška zakazující hazard v celém městě. Radnice tak chce ukončit 10 let trvající boj s hazardem, který ve městě nechce.

Turnaj mistrů města Bohumína vyhrál domácí hráč

Bohumín – Známý a prestižní vánoční turnaj v kulečníku pod názvem Turnaj mistrů vyhrál poprvé v historii Milan Ráček, který se účastnil všech dosavadních ročníků.

Tři králové už jdou k Vám!

Karvinsko - Tříkrálová sbírka je jednou z nejznámějších charitativních akcí v České republice a probíhá každoročně již více než deset let.

Jsme rádi, že jsme udělali dobrý skutek, shodují se chovanci pasťáku

Bohumín - Mimořádnou cenu poroty v celostátní soutěži získala skupina žáků z Dětského diagnostického ústavu v Bohumíně-Šunychlu. Jednalo se o soutěž Brána k druhým, kterou organizuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a jejím hlavním cílem je zviditelňovat a oceňovat pozitivní příklady a dobré skutky v naší společnosti, na kterých se podílejí děti a mládež.

Bohumínští dají příští rok 200 milionů do bydlení a investic

Zastupitelé Bohumína schválili vyrovnaný rozpočet na příští rok ve výši 660 milionů korun.

Myší dírou opět sviští autobusy

Bohumín - Autobusová linka číslo 555 Bohumín-Ostrava se vrací do původní trasy. Stavbaři od pondělí 22. prosince uvádějí do částečného provozu bývalou takzvanou Myší díru v Pudlově.

O víkendu proběhne přehlídka mistrů kulečníku

Bohumín – Pod heslem 9 mistrů, 3 skupiny, 1 vítěz, napíše svou další kapitolu, již dvanáctou, populární turnaj mistrů v kulečníku v Bohumíně.

V Bohumíně se vedou spory o ekologické čistění Bajcůvky

Bohumín - Čištění necelého kilometru říčky Bajcůvky, zaneseného nánosy způsobenými jak železárnami, tak necitlivým přístupem obyvatel, začalo letos na podzim. Realizace a z velké části i financování se ujalo Povodí Odry. Místní mají ale k postupu jejich práce výhrady.

Bohumínští zlatí, Havířovští stříbrní

Bohumín /FOTO/ – Tradičním vyvrcholením domácí vzpěračské sezony v soutěži družstev je finále České ligy ve vzpírání, které proběhlo v závěru listopadu v Bohumíně. Domácí vzpěrači získali titul mistrů republiky.

Od pondělí se mění provozní doba na poštách

Bohumín - Od 1. prosince se posouvá provozní doba na třech pobočkách České pošty v Bohumíně. Konkrétně jde o poštovní pracoviště v Záblatí, Pudlově a ve Skřečoni.

V Bohumíně ocenili poctivého nálezce

Bohumín - Šestadvacetiletý Pavel Žiška z Řepiště u Frýdku-Místku je živým důkazem toho, že poctiví lidé nevymřeli. Když totiž koncem září našel tento mladý muž na pěší zóně v Bohumíně na koši u bankomatu obálku s 50 tisíci korunami, obálku bez váhání na pobočce České spořitelny odevzdal.

Sovětské letecké pumy děsily celou obec

Dolní Lutyně - „Opusťte své domovy, hrozí výbuch staré válečné bomby!" Právě takovou nezáviděníhodnou situaci zažily v uplynulých dnech dvakrát po sobě stovky obyvatel Dolní Lutyně.

AKTUALIZOVÁNO

V Dolní Lutyni našli další nevybuchlou leteckou pumu

Dolní Lutyně - Po nedávném nálezu sovětské letecké pumy při stavbě rodinného domu museli pyrotechnici do obce opět. Při zemních pracích byla nalezena další bomba. 

Vedení radnice bylo zvoleno i v Bohumíně

Zastupitelé v Bohumíně si v pondělí zvolili nové vedení. V čele Bohumína opět bude jednobarevná vláda sociálních demokratů, do křesla starosty už pošesté usedl Petr Vícha.

Aleš Neuwirth má svou první výhru

Bohumín – První výhru v nové trenérské pozici slaví bohumínský kouč Aleš Neuwirth a s ním i celý tým, který už potřeboval body jako sůl.

AKTUALIZOVÁNO

U Bohumína našli válečnou munici, lidé museli z domovů

Dolní Lutyně - Zhruba 400 lidí museli v sobotu po poledni evakuovat policisté z lokality v Dolní Lutyni, kde byla nalezena válečná puma.

Bude v Bohumíně „baby taxi"?

Bohumín - Klasické taxi, senior taxi a do budoucna možná i baby taxi. V Bohumíně uvažují o zřízení takové služby pro maminky s malými dětmi. Radnice teď zjišťuje, zda by obyvatelé města měli o službu, kterou pracovně nazvali „baby taxi", zájem.

Aleš Neuwirth jde trénovat Bohumín

Bohumín – Bývalý obránce Baníku Ostrava Aleš Neuwirth se stává novým trenérem fotbalového Bohumína.

Němci vrátí farnosti zvony, které za války odvezli

Bohumín - Po více než 70 letech se do Starého Bohumína vrátí kostelní zvony, které odtamtud Němci za druhé světové války odvezli. Lidem z občanského sdružení Klub přátel bohumínské historie se po dlouhých jednáních podařilo s německou stranou dojednat navrácení zvonů.

Bohumín sahal po třech bodech

Bohumín – Fotbalistům Bohumína proklouzly v krajském přeboru skrz prsty další body. Proti vedoucím Petřkovicím předvedli slušný výkon.

Bohumín zastavil sérii porážek v Pusté Polomi

Bohumín – Prohráli třikrát v řadě, přičemž v těchto duelech inkasovali celkem třináct branek. Negativní sérii se povedlo fotbalistům Bohumína zlomit na půdě silné Pusté Polomi, což se moc nečekalo.

Koalice se rodí pomalu. Jasno je pouze v Bohumíně

Karvinsko - Všude klid, v Bohumíně jasno neboli povolební situace ve velkých městech na Karvinsku. Bohumín díky přesvědčivému vítězství sociálních demokratů změnu na radnici nečeká.

Město hledá majitele velkého balíku peněz

Bohumín – Na další příběh plný peněz, poctivosti a také se šťastným koncem, čekají nyní v Bohumíně. Řeč je o tom, že naštěstí stále existují poctiví lidé, kteří vracejí to, co našli a není to jejich.  

Gólové derby v Bohumíně pro Dětmarovice

Bohumín /FOTO/ – Krajský přebor fotbalistů nabídl v neděli na půdě Bohumína okresní derby mezi místním FK a sousedy z Dětmarovic.

OBRAZEM: Den železnice v Bohumíně

Mašiny, vagony, vlaky. To bylo hlavní téma sobotních oslav Dne železnice na Ostravsku.

Bohumínským kulečníkářům začala sezona

Bohumín – Extraligové družstvo BC Bohumín vstoupilo do sezony jasným vítězstvím 16:2 nad Ponětovicemi.

Vrátili se do zápasu, ale body zůstaly v Háji

Bohumín – Fotbalisté Bohumína se otřepali z nečekaného domácího debaklu od Markvartovic a na půdě silného Háje ve Slezsku sahali po bodu.

Šance pro budoucí herečky i herce

Bohumínský dům dětí a mládeže má v letošní nabídce volnočasových kroužků opět několik novinek. Jednou z nich je kroužek divadelní. Pod hlavičkou Fontány ho povede Pavla Masaříková. Zájemci se mohou hlásit v domě dětí.

Bohumínští senioři si vyjeli na prohlídku města

Bohumín - Na již čtvrtý ročník exkurze napříč Bohumínem se tento týden vypravilo šestadvacet seniorů z místního klubu invalidů i z domů s pečovatelskou službou a domova důchodců. Do ulic Bohumína je vyvezl speciálně upravený autobus, zapůjčený z Ústavu sociální péče v Hrabyni.

Nová rekordní hala je největší v republice

Bohumín - Novou raritu v podobě velké sportovní haly mají v Bohumíně. V pátek tam otevřeli halu, skýtající 4 hřiště. A hned ten samý den se hala zapsala mezi české rekordy.  

Bohumín utnul vítěznou sérii Frýdlantu

Bohumín – Před deseti měsíci odjížděli fotbalisté Frýdlantu nad Ostravicí z Bohumína naštvaní, protože přišli o vítězství v nastaveném čase. Ani o posledním víkendu se svěřenci Pavla Smatany nevraceli z města v česko-polském pohraničí s úsměvem na rtech.

Polanka v Bohumíně opět neuspěla

Bohumín – Stále zakletou zůstává pro fotbalisty Polanky půda FK Bohumín. Ostravané nedokázali na hřišti „Za parkem" vyhrát ani na počtvrté, když v zápase středečního vloženého 15. kola krajského přeboru uspěli svěřenci Bohuše Kelera 2:0.

Nad kravařskou penaltou se potrhali smíchy

Bohumín /FOTO/ – Fotbalisté Bohumína byli na horké půdě Kravař blízko překvapení, než se do hry vložil nezkušený arbitr Holodňák. Místní diváci se asi ještě teď usmívají nad způsobem, jakým ovlivnil utkání.

Bohumín získal proti Krnovu aspoň bod

Bohumín – Už pouze čtyři kluby z krajského fotbalového přeboru se mohou po třech odehraných kolech chlubit tím, že v nové sezoně ještě neprohrály. Jedním z těchto celků je také Bohumín.

Otevření nové haly v Bohumíně je na spadnutí

Bohumín - Už za pár dní se profesionálním i amatérským sportovcům v Bohumíně otevře nový stánek, kde se budou moci oddávat své vášni.  

Projevil se bojovný duch mužstva

Bohumín – Fotbalisté Bohumína navázali na remízu z Heřmanic cenným vítězstvím ve Vendryni.

Rocková Bublina bavila u vody, přišly i malé děti

Bohumín – Příjemnou letní garden party na břehu bohumínského Kališova jezera uspořádal v pátek bohumínský rockový a taneční klub Bublina. Ten sídlí v tamním parku Petra Bezruče. Tentokrát se ale Bublina tým vypravil k vodě.

100 druhů piva a dobrá hudba

Bohumín - Sedmý ročník pivních slavností v Bohumíně klepe na dveře. Propuknou už tuto sobotu 16. srpna od 13 hodin v bohumínském Hobyparku v parku Petra Bezruče. A stejně jako loni nabídnou na čepu rekordních sto druhů piva.

Ofenzivní Bohumín vytěžil jen bod

Bohumín – Se třemi změnami v sestavě oproti jaru a ofenzivním rozestavením, které týmu ordinuje nový kouč Bohuš Keler, zahájili novou sezonu v krajském přeboru i fotbalisté Bohumína.

Děti z bohumínského sídliště mají nově vybavené hřiště

Další z novobohumínských vnitrobloků se dočkal nové atrakce pro děti. Novou sestavu prolézaček město nainstalovalo na sídlišti v ulici Svatopluka Čecha. Atrakce přišla včetně instalace na 133 tisíc korun.

Boj s hazardem, ale také s ministerstvem financí

Bohumín - Již devět let trvá boj Bohumína s hazardem ve městě. Prvním úspěchem bylo vyhnání velkých heren.  

Nové cyklostezky, chodníky a také parkovací místa

Hned na několika místech v centru Bohumína přibudou do konce září nové cyklostezky, chodníky i parkovací místa. Práce se dotknou ploch v okolí městské polikliniky, zdejších školek, mateřských center, pošty i domů v ulicích Nerudova i Mírová. Obnovou projde i zdejší hřiště pro míčové hry.

Helena Záleská je první žena v kabině černých vlaků Leo Expressu

Své pětadvacáté narozeniny oslavila Helena Záleská z Havířova netradičně. Zrovna v ten den měla totiž svou první „ostrou" jízdu v kabině vlaku. Absolventka Ekonomické fakulty Vysoké školy báňské Technické univerzity Ostrava je totiž čerstvou, a zároveň první ženskou strojvůdkyní, která jezdí pro soukromého dopravce Leo Express na trase Bohumín Praha.

Hlupáci škodí malým dětem

Bohumín - Někteří lidé tam chodí pít alkohol, kouřit, jíst produkty z fastfoodů nebo jiné pochutiny a zanechávají po sobě poházené obaly, svým hlukem obtěžují všechny v okolí a občas tam i něco svévolně zničí. O čem je to řeč?

Na výlet do historie? A proč ne!

Bohumín - Letní výlety nemusí být vždy nutně do hor nebo na zámek, Co takhle exkurze do historie? V Bohumíně se můžete přenést o 75 let zpátky při návštěvě vojenského opevnění.

Hasiči z Kopytova oslavili 90. výročí založení

Bohumín - Velkou slávu zažili v sobotu dobrovolní hasiči z Kopytova. Poté, co před pár lety upadli v nemilost bohumínské radnice a byla jim zrušena výjezdová jednotka, přežili, a o víkendu oslavili 90. výročí založení sboru.  

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT