VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BOHUMÍN

AKTUALIZOVÁNO

V Dolní Lutyni našli další nevybuchlou leteckou pumu

Dolní Lutyně - Po nedávném nálezu sovětské letecké pumy při stavbě rodinného domu museli pyrotechnici do obce opět. Při zemních pracích byla nalezena další bomba. 

Vedení radnice bylo zvoleno i v Bohumíně

Zastupitelé v Bohumíně si v pondělí zvolili nové vedení. V čele Bohumína opět bude jednobarevná vláda sociálních demokratů, do křesla starosty už pošesté usedl Petr Vícha.

Aleš Neuwirth má svou první výhru

Bohumín – První výhru v nové trenérské pozici slaví bohumínský kouč Aleš Neuwirth a s ním i celý tým, který už potřeboval body jako sůl.

AKTUALIZOVÁNO

U Bohumína našli válečnou munici, lidé museli z domovů

Dolní Lutyně - Zhruba 400 lidí museli v sobotu po poledni evakuovat policisté z lokality v Dolní Lutyni, kde byla nalezena válečná puma.

Bude v Bohumíně „baby taxi"?

Bohumín - Klasické taxi, senior taxi a do budoucna možná i baby taxi. V Bohumíně uvažují o zřízení takové služby pro maminky s malými dětmi. Radnice teď zjišťuje, zda by obyvatelé města měli o službu, kterou pracovně nazvali „baby taxi", zájem.

Aleš Neuwirth jde trénovat Bohumín

Bohumín – Bývalý obránce Baníku Ostrava Aleš Neuwirth se stává novým trenérem fotbalového Bohumína.

Němci vrátí farnosti zvony, které za války odvezli

Bohumín - Po více než 70 letech se do Starého Bohumína vrátí kostelní zvony, které odtamtud Němci za druhé světové války odvezli. Lidem z občanského sdružení Klub přátel bohumínské historie se po dlouhých jednáních podařilo s německou stranou dojednat navrácení zvonů.

Bohumín sahal po třech bodech

Bohumín – Fotbalistům Bohumína proklouzly v krajském přeboru skrz prsty další body. Proti vedoucím Petřkovicím předvedli slušný výkon.

Bohumín zastavil sérii porážek v Pusté Polomi

Bohumín – Prohráli třikrát v řadě, přičemž v těchto duelech inkasovali celkem třináct branek. Negativní sérii se povedlo fotbalistům Bohumína zlomit na půdě silné Pusté Polomi, což se moc nečekalo.

Koalice se rodí pomalu. Jasno je pouze v Bohumíně

Karvinsko - Všude klid, v Bohumíně jasno neboli povolební situace ve velkých městech na Karvinsku. Bohumín díky přesvědčivému vítězství sociálních demokratů změnu na radnici nečeká.

Město hledá majitele velkého balíku peněz

Bohumín – Na další příběh plný peněz, poctivosti a také se šťastným koncem, čekají nyní v Bohumíně. Řeč je o tom, že naštěstí stále existují poctiví lidé, kteří vracejí to, co našli a není to jejich.  

Gólové derby v Bohumíně pro Dětmarovice

Bohumín /FOTO/ – Krajský přebor fotbalistů nabídl v neděli na půdě Bohumína okresní derby mezi místním FK a sousedy z Dětmarovic.

OBRAZEM: Den železnice v Bohumíně

Mašiny, vagony, vlaky. To bylo hlavní téma sobotních oslav Dne železnice na Ostravsku.

Bohumínským kulečníkářům začala sezona

Bohumín – Extraligové družstvo BC Bohumín vstoupilo do sezony jasným vítězstvím 16:2 nad Ponětovicemi.

Vrátili se do zápasu, ale body zůstaly v Háji

Bohumín – Fotbalisté Bohumína se otřepali z nečekaného domácího debaklu od Markvartovic a na půdě silného Háje ve Slezsku sahali po bodu.

Šance pro budoucí herečky i herce

Bohumínský dům dětí a mládeže má v letošní nabídce volnočasových kroužků opět několik novinek. Jednou z nich je kroužek divadelní. Pod hlavičkou Fontány ho povede Pavla Masaříková. Zájemci se mohou hlásit v domě dětí.

Bohumínští senioři si vyjeli na prohlídku města

Bohumín - Na již čtvrtý ročník exkurze napříč Bohumínem se tento týden vypravilo šestadvacet seniorů z místního klubu invalidů i z domů s pečovatelskou službou a domova důchodců. Do ulic Bohumína je vyvezl speciálně upravený autobus, zapůjčený z Ústavu sociální péče v Hrabyni.

Nová rekordní hala je největší v republice

Bohumín - Novou raritu v podobě velké sportovní haly mají v Bohumíně. V pátek tam otevřeli halu, skýtající 4 hřiště. A hned ten samý den se hala zapsala mezi české rekordy.  

Bohumín utnul vítěznou sérii Frýdlantu

Bohumín – Před deseti měsíci odjížděli fotbalisté Frýdlantu nad Ostravicí z Bohumína naštvaní, protože přišli o vítězství v nastaveném čase. Ani o posledním víkendu se svěřenci Pavla Smatany nevraceli z města v česko-polském pohraničí s úsměvem na rtech.

Polanka v Bohumíně opět neuspěla

Bohumín – Stále zakletou zůstává pro fotbalisty Polanky půda FK Bohumín. Ostravané nedokázali na hřišti „Za parkem" vyhrát ani na počtvrté, když v zápase středečního vloženého 15. kola krajského přeboru uspěli svěřenci Bohuše Kelera 2:0.

Nad kravařskou penaltou se potrhali smíchy

Bohumín /FOTO/ – Fotbalisté Bohumína byli na horké půdě Kravař blízko překvapení, než se do hry vložil nezkušený arbitr Holodňák. Místní diváci se asi ještě teď usmívají nad způsobem, jakým ovlivnil utkání.

Bohumín získal proti Krnovu aspoň bod

Bohumín – Už pouze čtyři kluby z krajského fotbalového přeboru se mohou po třech odehraných kolech chlubit tím, že v nové sezoně ještě neprohrály. Jedním z těchto celků je také Bohumín.

Otevření nové haly v Bohumíně je na spadnutí

Bohumín - Už za pár dní se profesionálním i amatérským sportovcům v Bohumíně otevře nový stánek, kde se budou moci oddávat své vášni.  

Projevil se bojovný duch mužstva

Bohumín – Fotbalisté Bohumína navázali na remízu z Heřmanic cenným vítězstvím ve Vendryni.

Rocková Bublina bavila u vody, přišly i malé děti

Bohumín – Příjemnou letní garden party na břehu bohumínského Kališova jezera uspořádal v pátek bohumínský rockový a taneční klub Bublina. Ten sídlí v tamním parku Petra Bezruče. Tentokrát se ale Bublina tým vypravil k vodě.

100 druhů piva a dobrá hudba

Bohumín - Sedmý ročník pivních slavností v Bohumíně klepe na dveře. Propuknou už tuto sobotu 16. srpna od 13 hodin v bohumínském Hobyparku v parku Petra Bezruče. A stejně jako loni nabídnou na čepu rekordních sto druhů piva.

Ofenzivní Bohumín vytěžil jen bod

Bohumín – Se třemi změnami v sestavě oproti jaru a ofenzivním rozestavením, které týmu ordinuje nový kouč Bohuš Keler, zahájili novou sezonu v krajském přeboru i fotbalisté Bohumína.

Děti z bohumínského sídliště mají nově vybavené hřiště

Další z novobohumínských vnitrobloků se dočkal nové atrakce pro děti. Novou sestavu prolézaček město nainstalovalo na sídlišti v ulici Svatopluka Čecha. Atrakce přišla včetně instalace na 133 tisíc korun.

Boj s hazardem, ale také s ministerstvem financí

Bohumín - Již devět let trvá boj Bohumína s hazardem ve městě. Prvním úspěchem bylo vyhnání velkých heren.  

Nové cyklostezky, chodníky a také parkovací místa

Hned na několika místech v centru Bohumína přibudou do konce září nové cyklostezky, chodníky i parkovací místa. Práce se dotknou ploch v okolí městské polikliniky, zdejších školek, mateřských center, pošty i domů v ulicích Nerudova i Mírová. Obnovou projde i zdejší hřiště pro míčové hry.

Helena Záleská je první žena v kabině černých vlaků Leo Expressu

Své pětadvacáté narozeniny oslavila Helena Záleská z Havířova netradičně. Zrovna v ten den měla totiž svou první „ostrou" jízdu v kabině vlaku. Absolventka Ekonomické fakulty Vysoké školy báňské Technické univerzity Ostrava je totiž čerstvou, a zároveň první ženskou strojvůdkyní, která jezdí pro soukromého dopravce Leo Express na trase Bohumín Praha.

Hlupáci škodí malým dětem

Bohumín - Někteří lidé tam chodí pít alkohol, kouřit, jíst produkty z fastfoodů nebo jiné pochutiny a zanechávají po sobě poházené obaly, svým hlukem obtěžují všechny v okolí a občas tam i něco svévolně zničí. O čem je to řeč?

Na výlet do historie? A proč ne!

Bohumín - Letní výlety nemusí být vždy nutně do hor nebo na zámek, Co takhle exkurze do historie? V Bohumíně se můžete přenést o 75 let zpátky při návštěvě vojenského opevnění.

Hasiči z Kopytova oslavili 90. výročí založení

Bohumín - Velkou slávu zažili v sobotu dobrovolní hasiči z Kopytova. Poté, co před pár lety upadli v nemilost bohumínské radnice a byla jim zrušena výjezdová jednotka, přežili, a o víkendu oslavili 90. výročí založení sboru.  

První strojvůdkyně soukromého dopravce na železnici

Soukromý dopravce Leo Express má ve svých řadách strojvůdců historicky první ženu. Helena Záleská začne po zácviku na spojích jezdit na své pětadvacáté narozeniny 29. července na trase Praha-Ostrava.

Senior slevenku koupíte i v Bohumíně

Už na čtyřech místech se v Bohumíně prodává Senior slevenka, díky které mohou senioři ušetřit na službách, při nákupech nebo cestování.  

OBRAZEM: Mauglího stezku otevřeli děti i dospělí ve zvířecích maskách

Více jak tři stovky dětí, ale i dospělých, v maskách zvířat, otevřelo v sobotu odpoledne novou atrakci bohumínského Hobby parku, kterou je lanová dráha zvaná Mauglího stezka. 

„Zmijův dvůr" celý prokoukl a nabídl také nová parkovací místa

Bohumín - Vnitroblok mezi ulicemi Štefánikova a Čs. armády v centru Bohumína, známý mezi starousedlíky jako „Zmijův dvůr", čeká letos a příští rok proměna. První vlaštovkou se stala nová dětská atrakce v okolí původního pískoviště.

Radnice bude mít čistou fasádu a nová okna

Bohumín - Fasáda stoleté neogotické radnice z červených cihel prochází v těchto dnech očistou. Stoletý prach a špínu z kulturní památky z konce 19. století, která v minulosti bývala komplexem školních budov, řemeslníci smývají pomocí chemie i tlakového čistění.

Fotbal budou sledovat z nové tribuny

Bohumín - Už na konci prázdnin se fotbaloví fanoušci v Bohumíně mohou těšit na zbrusu novou zastřešenou tribunu. S její stavbou se začalo počátkem července a stát bude přímo uprostřed dvou fotbalových hřišť za parkem Petra Bezruče.

Sokol a Smíření. Léto-kruhové lavičky jsou na světě!

Bohumín-Záblatí - Slavnostním zakončením plným tvůrčích aktivit, hudby a atrakcí skončil uplynulý pátek letošní ročník řezbářského festivalu Léto-kruhy. Místní řezbáři na něm vytvořili tři originální jasanové lavičky a festivalová dílna k nim přidala desítku mozaikových kachlí. Díla budou umístěna na náměstíčku naproti záblatské sokolovny.

Prázdninové festivaly v letním kině

Bohumín - Komedie, sci-fi, horory a dětské filmy. Tyhle žánry na dva měsíce ovládnou letní kino v Novém Bohumíně.

OBRAZEM: Premiéra i comeback v kánoi na Odře

Bohumín – Necelá stovka vodáků se vydala v sobotu před polednem na první letošní oficiální společnou plavbu po Odře. Nástup na vodu měli u hraničního mostu ve Starém Bohumíně.

Bohumín má dva bezpečnější přechody pro chodce

Do práce, domů i do obchodu bezpečněji. A to díky dvojici nasvětlených přechodů pro chodce, které vyrostly v uplynulých dnech hned na dvou frekventovaných silnicích v Bohumíně.

V parku bude Mauglího stezka

Bohumín - Unikátní lanová atrakce pro děti i dospělé vyrůstá v těchto dnech v Bohumíně. Ve zdejším Hobbyparku už totiž začali řemeslníci s výstavbou adrenalinové Mauglího stezky. Slavnostní otevření je naplánováno na sobotu 19. července.

Studenti si vyzkoušeli role zastupitelů

Role zastupitelů ve fiktivních politických stranách si vyzkoušeli bohumínští gymnazisté.

Bohumín se loučil s trenérem Poštulkou

Bohumín – Bohumín slaví! I do čtveřice porazili jeho fotbalisté pod vedením Marka Poštulky svého okresního rivala z Dětmarovic.

Zastupitelé Bohumína dali "stopku" zlodějům kovů

Mají zloději kovů v Bohumíně utrum? Kéž by! Zastupitelé se jim každopádně snaží situaci co nejvíc znepříjemnit. V pondělí zakázali výkup kovového šrotu v komerčních sběrnách. 

Těžká nemoc není konec světa

Bohumín - Lidé, kteří bojují s těmi nejtěžšími nemocemi, určitě netouží po přehnaném soucitu a projevech lítosti. Jejich okolí by si mělo uvědomit, že i těžká nemoc je součást života, je potřeba to takto brát, prát se s osudem a jít dál.

Není na údržbu, PZKO v Bohumíně prodává svůj dům

Bohumín - Některé členské organizace PZKO (Polski Związek Kulturalno-Oświatowy) na Karvinsku trápí finanční problémy. Například v Bohumíně jsou na tom tak špatně, že budovy, kde se po celá desetiletí scházeli členové spolku a pořádali tam kulturní akce, musejí prodat.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT