VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BOHUMÍN

Příběh stovek párů bot, které dělají radost lidem v Africe

Dolní Lutyně – „Boty jsou v Africe jednou z nejdražších položek a rozhodně tam nejsou samozřejmostí jako v Evropě," říká Líba Petrová, zakladatelka neziskové organizace Tlukot srdce pro Afriku.

Bohumín naskočil na vítěznou vlnu

Bohumín – Vypadá to, že se chytili. Fotbalisté Bohumína vyhráli podruhé za sebou, když v sobotním duelu 23. kola krajského přeboru navázali na úspěch s Frenštátem a tři body vydolovali také z Břidličné, kde vyhráli 3:1.

Bohumín zlomil střeleckou nemohoucnost

Bohumín – Takhle nějak by to šlo. Fotbalisté Bohumína ukončili trápení, které je provázelo na začátku jara a v zápase 22. kola krajského přeboru vyprovodili v domácím prostředí Frenštát pod Radhoštěm čtyřmi góly.

OBRAZEM: V Bohumíně se sešli pejskaři na canicrossu

Pohodové a příjemné dopoledne pro všechny zúčastněné lidi i psy. 

Bohumín nadále tápe v útoku

Bohumín – Fotbalisté FK Bospor Bohumín dál zůstávají bez jarního vítězství. Nepříznivou bilanci nezlomili ani na půdě Heřmanic, kde po brankách domácího útočníka Samuela Manteyho prohráli 0:2.

Válka ve městě kvůli odpadu

Rychvald - Stovky tun nebezpečného odpadu měsíčně, který se bude do města dovážet, zhorší životní prostředí a znehodnotí i ceny nemovitostí v okolí. Takové jsou nejčernější obavy některých obyvatel a zastupitelů Rychvaldu. Obávají se záměru jedné z firem, která chce podnikat v průmyslovém areálu v Myslivecké ulici.

Přes Bohumín už zase jezdí většina vlaků

České dráhy v pátek znovu obnovily provoz většiny svých vlaků přes bohumínské nádraží.

Od pátku pojedou vlaky opět přes stanici Bohumín

Výlukový jízdní řád končí. Rychlíky do Prahy a Brna opět vyjíždějí z Bohumína.

Rodák Theo Kabut vystavuje v Maryšce

Opravdovou krásu ani stáří nezlomí. Tak se jmenuje výstava obrazů bohumínského rodáka a muzikanta Theo Kabuta, který už více než 30 let žije v Německu.

Fotbalisté Bohumína dál čekají na jarní vítězství

Bohumín – Jedni byli zklamaní, druzí se radovali. Dvě rozdílné reakce byly k vidění po nedělní remíze 0:0 v rámci 20. kola krajského přeboru mezi fotbalisty Bohumína a Polanky.

Ondrej Šedivý: Do třetice to snad vyjde

Ostrava, Bohumín – Hokejista Ondrej Šedivý bojuje se Znojmem o rakouský titul.

Dominik Palej: V Bohumíně mi to sedlo

Bohumín – Jeho volba jít „pouze" do krajského přeboru byla nečekaná, ale nelituje jí. Záložník Dominik Palej pomohl v minulé sezoně ambiciózním Vítkovicím do MSFL, na další spolupráci se ale v Ostravě nedohodl.

Bohumín bude hrát i za Pavla Srnička

Bohumín - Fotbalová zima byla v Bohumíně krutá. O počasí však v tomto případě řeč není. Bohužel. Zpráva o smrti legendárního brankáře Pavla Srnička zasáhla celý svět, nejvíce však jeho rodiště, kde také trávil poslední chvíle svého života.

Místostarosta Macura: Dotace chceme na prevenci kriminality i nové cyklostezky

Bohumín - Až 100 milionů korun dotací budou moci čerpat obce a města Místní akční skupiny Bohumínsko ze tří evropských operačních programů.

Lékaři poradí, jak předcházet onemocnění ledvin

Světový den ledvin připadající na tento čtvrtek je letos zaměřen na děti. 

OBRAZEM:Jóga rozesmívala a protahovala ztuhlá záda

Jógový festival přilákal v sobotu dopoledne dámy z Bohumína i okolí do tamního Sportcentra.

Na všech železničních přejezdech v Bohumíně přibyly „stopky"

Požár ústředního železničního stavědla v Bohumíně vyřadil před dvěma týdny z provozu zabezpečovací zařízení na přejezdech. Nejprve chtěli železničáři uzavřít na několik měsíců všechny úrovňové přejezdy v Bohumíně. S tím ale město nesouhlasilo.

V Bohumíně vloni výrazně klesla kriminalita

V ulicích Bohumína bylo vloni bezpečněji. Vyplývá to z policejních statistik. Pokles trestné činnosti byl výjimečný, kriminalita klesla v porovnání s rokem 2014 o pětadvacet procent, a to o rovných 150 trestných činů. Policisté jich vloni v Bohumíně evidovali 449, předloni naopak 599.

Problémy na železnici stále komplikují dopravu v Bohumíně

Následky požáru ústředního železničního stavědla v Bohumíně pociťují nejen cestující, zaměstnanci železnice, ale také řidiči, kteří projíždějí Bohumínem, a obcemi v nejbližším okolí. Ústřední stavědlo ovládalo celý provoz železničního uzlu od Dětmarovic po Ostravu, včetně 154 výhybek, kamer, zabezpečovacích zařízení, řízení provozu a návěstidel. Řídilo také 7 přejezdů na okolních tratích.

Doména bohumin.cz už patří městu

Chcete-li nahlédnout na oficiální webové stránky Bohumína, můžete do vyhledávače stále napsat www.mubo.cz. Stránka se však zobrazí už s doménou bohumin.cz.

Některé vlaky už jezdí přes Bohumín, jiné stále odklonem

Železničářům se daří postupně oživovat stanici v Bohumíně, kterou před několika dny postihl požár. Vlaky nyní jezdí v provizorním režimu.

Noční rychlíky už zase pojedou přes Bohumín

Bohumín – Náprava zabezpečovacího zařízení po středečním požáru ústředního stavědla na bohumínském nádraží pokračuje. 

Díky policistům za pomoc i ochranu

Bohumín - Sál plný policistů a vedoucích žen a mužů radnic na Karvinsku hostil v pátek dopoledne bohumínský hotel Pod zeleným dubem. 

Ochromená vlaková doprava dále komplikuje cestování na Karvinsku

Omezení provozu v bohumínské železnici po středečním požáru stále trvá. Spojení s městem zajišťují autobusy.

Ženě se zeleným zákalem vzal někdo speciální brýle

Bohumín – Zoufalá seniorka z Bohumína, která trpí zeleným zákalem, se před dvěma dny ocitla bez svých speciálně upravených dioptrických brýlí. 

Dva lékaři z bohumínské nemocnice pracovali opilí

Dva lékaři z interny Bohumínské městské nemocnice jsou mimo službu. Doplatili na víkendové požití alkoholu při noční službě. Policii a nemocnici na to upozornil pacient.

Místo vlaky musí lidé cestovat autobusy

V důsledku požáru, který ve středu večer způsobil rozsáhlé škody v řídicím centru železniční stanice v Bohumíně, museli železničáři omezenou vlakovou dopravu nahradit autobusy. 

AKTUALIZOVÁNO

Příčinu železničního požáru za více než 100 milionů hledají specialisté

Kvůli požáru byla ve středu večer zastavena vlaková doprava v Bohumíně. Provoz má být obnoven až v noci z pondělí na úterý příštího týdne. 

Nová šance v novém bytě. Díky městu a Armádě spásy

Bohumín - Klasický byt ve čtyřpodlažním cihlovém domě v klidné lokalitě o výměře asi 50 metrů čtverečních, pro samotné nájemníky menší jednopokojový byt.

AKTUALIZOVÁNO

Někdy ta slova nejdou. Taková prohra bolí, říká scrabblista

Trpělivost, rozhodnost, kombinační schopnosti a samozřejmě bohatá slovní zásoba. To jsou hlavní předpoklady k tomu, abyste měli šanci uspět deskové hře, při níž se z písmen skládají slova, která se jmenuje scrabble. A přesně tyto vlastnosti v sobotu nejvíc potřebovali účastníci 1. ročníku amatérského turnaje ve scrabble, který se konal v bohumínské restauraci Zlatý jelen.

Hlídají, stráží a pomáhají. Radnice spoléhají na asistenty prevence kriminality

Bohumín - Hlídají bezpečnost dětí na přechodech při příchodu i odchodu ze školy, v úřední dny dohlížejí na bezpečnost pracovníků úřadu práce, v ostatní dny se věnují dohledu nad problémovými lokalitami v Bohumíně.

Na kotel vám půjčíme, slibují lidem některé radnice

Karvinsko - Podpora lidí, kteří si chtějí vyměnit starý neekologický kotel za nový, je ze strany měst stále větší. Kromě pěti, někde dokonce 10 procent příspěvku z pořizovací ceny kotle, nyní některá města nabízejí lidem i bezúročnou půjčku na předfinancování nového kotle a topného systému. Aby lidi ke koupi nového kotle motivovali.

Pohřeb Pavla Srnička: V Bohumíně se rozloučili se slavným rodákem potleskem

/FOTOGALERIE/Bude-li si někdo pročítat kondolenční knihu, kam své vzkazy zapisovali smuteční hosté úterního rozloučení s fotbalistou Pavlem Srničkem, bude to smutné a hlavně dlouhé čtení. Hostů i vzkazů v češtině, angličtině či italštině byla spousta.  Se slavným bohumínským rodákem se přišly rozloučit desítky lidí. "Pavlovu nepřítomnost budeme pociťovat dlouho," říká Martin Hašek.

Mrzlo až praštělo... Vodáci přesto vyrazili na Olši

Dolní Lutyně-Věřňovice – Už podeváté se v prvních hodinách nového roku vydali vodáci z Polska a Česka na tradiční Novoroční sjezd Olše. 

V Bohumíně ocenili mladé talenty i jejich učitele

Talentovaní žáci a studenti, kteří bodovali v celostátně vyhlášených vědomostních či sportovních soutěžních nebo olympiádách, se ještě před Vánocemi dočkali ocenění. To vše v rámci 14. ročníku projektu Talent roku.

Také letos se lidé v Bohumíně sejdou po Štědrovečerní večeři na náměstí

Karvinsko - Vydat se na Štědrý večer na náměstí a oslavit tak Vánoce společně s celým městem budou moci lidé z Bohumína, Havířova nebo Karviné.

S botami přivážejí africkým sirotkům také štěstí

Dolní Lutyně - Za poznáním cizí země a mentality místních lidí se loni vydala Libuše Petrová, vášnivý fotograf Jakub a jejich osmiletá dcera Klaudie do jihoafrické oblasti KwaZulu Natal.

Peníze do oprav paneláků i do nemocnice

Také Bohumín už zná rozpočet na příští rok. Město bude hospodařit s vyrovnanou částkou 630 milionů korun. Rozhodli o tom na svém posledním letošním jednání zdejší zastupitelé.

Korunní princ je pohádka pro Štědrý večer. Hlavní roli ztvárnil rodák z Bohumína

Hlavní roli v pohádce, kterou premiérově nabídne na Štědrý večer Česká televize, ztvárnil talentovaný mladý herec Patrik Děrgel, rodák z Bohumína.

Akce byla úspěšná a racek zachráněn

Uvízlý za nohy v igelitovém sáčku naplněném vodou plul řekou Odrou racek, kterému pak život zachránili profesionální hasiči.

Opravený památník ukrývá poselství příštím generacím

Bohumín - Poselství příští generaci psané starostou a městským kronikářem, vzkazy studentek tamního gymnázia i členů Klubu vojenské historie Bohumín. Společně původními dokumenty z roku 1935 se aktuální poselství ocitlo v zapečetěné kovové schrán-ce, kterou včera dělníci vložili do útrob 80 let starého památníku válečným obětem, který stojí v Bohumíně-Skřečoni.

Cvičný poplach při úniku chloru v bohumínské Bochemii

V areálu firmy Bochemie byl na čtvrtek naplánován cvičný chlorový poplach za účasti jednotek JSDH Bochemie a Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje stanice Bohumín. Jde o cvičení, zachovejte klid.

Bohumín bod z Orlové nepotvrdil

Bohumín – Nezdarem zakončili letošní podzim v krajském přeboru fotbalisté Bohumína. Na vlastním hřišti doslova darovali Markvartovicím všechny tři body.

Břehy Olše má spojit lávka. Není ale jasné kdy

Bohumín - Bude někdy možné přejít či přejet na bicyklu z českého břehu Olše na ten polský a samozřejmě naopak?

Bohumín po dvou porážkách zase naskočil na vítěznou vlnu

Bohumín – Žádný nezapomenutelný koncert to nebyl, ale účel zápas splnil. Fotbalisté Bohumína napravili poslední porážky na hřištích Šenova a Vendryně a v duelu 13. kola krajského přeboru zdolali doma Háj ve Slezsku.

Zápasu Bohumína by spíše slušela remíza

Bohumín – Solidně odehraný zápas ve Vendryni bohumínským fotbalistům bodový zisk nepřinesl. Prohráli 1:2.

Modeláři proháněli auta po závodní dráze

Závody cestovních aut, nikoli ale těch klasických, velkých, ale rádiem řízených modelů, jsou těžce návykové.

AKTUALIZOVÁNO

Ovzduší je zase plné jedovatého prachu

Ovzduší na české i polské straně regionu je při druhé inverzi letošního podzimu opět plné jedovatých prachových částic. 

Šenovská facka bohumínským fotbalistům

Bohumín – Zpátky z hrušky na zem. Fotbalisté Bohumína nečekaně prohráli na hřišti Šenova a přišli o solidní sérii sedmi zápasů bez porážky.

Další demolici „made in Bohumín" odnesly Kobeřice

Bohumín – To už nebude náhoda. Do Bohumína se nyní vyhrávat nejezdí. Spíše naopak. Pár týmů krajského přeboru by o tom mohlo povídat.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT