VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BOHUMÍN

Bohumín uhájil čtvrté místo

Bohumín – Fotbalisté Bohumína svedli v posledním kole krajského přeboru vítěznou přestřelku s domácím Vítkovem, který nakonec sestupuje do I.A třídy.

Bohumín narušil postupové oslavy Pusté Polomi

Bohumín – Roli obětního beránka na oslavě hostitelů rázně odmítli. Fotbalisté Bohumína vyhráli v duelu dohrávaného 17. kola krajského přeboru v Pusté Polomi 4:2 a dál jsou čtvrtí.

Amatérská divadla hrají v Bohumíně

V divadelní scénu se až do pátku proměnilo náměstí T.G. Masaryka v Bohumíně.

Bohumín je zklamaný, měl vyhrát

Bohumín – Po delší době měli fotbalisté Bohumína šanci plně bodovat na obvykle horké půdě Háje ve Slezsku. Nevyužili ji. Rozhodující gól dostali v nastavení z penalty.

V Rychvaldě slavili Mezinárodní den sousedů

Rychvald - Téměř stovka hostů, zajímaví účinkující a především velký úspěch výstavy nadané umělkyně Elišky Drastikové, to byl Sousedský den pořádaný Senior Parkem Rychvald.

Po Odře z Polska až pod Ostravu? Zájem tady je

Bohumín - Vznik nových pracovních míst nejen při výstavbě Oderské vodní cesty, ale i při jejím využívání, a také energetická nezávislost regionu.

Vendryně vrátila Bohumín zpět na zem

Bohumín /FOTO/ – Jako den a noc. Zatímco před týdnem proti Šenovu bavili fotbalisté Bohumína diváky nápaditým fotbalem plným šancí, v neděli s Vendryní přišlo vystřízlivění.

Bohumín bude mít městské muzeum

Historicky první městské muzeum vzniká v prostorách secesního domu Pod Zeleným dubem ve Starém Bohumíně. Má tři výstavní místnosti o ploše 60 metrů čtverečních, dva depozitáře a jeho garantem bude Muzeum Těšínska.

Jak vypadaly Věřňovice před 100 lety? Místním to připomněla výstava pohlednic

Jednou to byla stará kola, jindy zase harampádí, které se našlo u místních obyvatel na půdách. Letos představil Marcel Balcarek veřejnosti historické pohlednice a mapy Slezska. Mnohé z nich jsou staré i víc než 100 let.

Bohumín zastavil rozjetou ofenzivu Šenova

Bohumín – Jejich jaro budí respekt, ale tentokrát narazili. Fotbalisté Šenova padli v duelu 26. kola krajského přeboru v Bohumíně 1:2 a připsali si teprve druhou porážku v novém roce.

Bohumín odvrátil blamáž ve druhém poločase

Bohumín – Po poločase to vypadalo na velkou ostudu, nakonec však z těžké půdy vydolovali bod. A mohli ještě vyhrát. Fotbalisté Bohumína dokázali, že jejich zápasy většinou nenudí.

Drogy se objevily také na školách v Bohumíně

Odpadní vody z kanalizací tří bohumínských základních škol prošly laboratorními testy na přítomnost drog. 

Bohumín v improvizované sestavě rozmetal Kravaře

Bohumín – Jsou to více než tři roky, kdy fotbalový útočník David Jatagandzidis opustil Kravaře a vrátil se do Bohumína. A v jeho dresu je pravidelným katem právě svého bývalého klubu.

Policie v Bohumíně zabavila dvě desítky nelegálních kvízomatů

Víc než dvě desítky nelegálních kvízomatů v minulých dnech v Bohumíně zabavila a odvezla policie.

Příběh stovek párů bot, které dělají radost lidem v Africe

Dolní Lutyně – „Boty jsou v Africe jednou z nejdražších položek a rozhodně tam nejsou samozřejmostí jako v Evropě," říká Líba Petrová, zakladatelka neziskové organizace Tlukot srdce pro Afriku.

Bohumín naskočil na vítěznou vlnu

Bohumín – Vypadá to, že se chytili. Fotbalisté Bohumína vyhráli podruhé za sebou, když v sobotním duelu 23. kola krajského přeboru navázali na úspěch s Frenštátem a tři body vydolovali také z Břidličné, kde vyhráli 3:1.

Bohumín zlomil střeleckou nemohoucnost

Bohumín – Takhle nějak by to šlo. Fotbalisté Bohumína ukončili trápení, které je provázelo na začátku jara a v zápase 22. kola krajského přeboru vyprovodili v domácím prostředí Frenštát pod Radhoštěm čtyřmi góly.

OBRAZEM: V Bohumíně se sešli pejskaři na canicrossu

Pohodové a příjemné dopoledne pro všechny zúčastněné lidi i psy. 

Bohumín nadále tápe v útoku

Bohumín – Fotbalisté FK Bospor Bohumín dál zůstávají bez jarního vítězství. Nepříznivou bilanci nezlomili ani na půdě Heřmanic, kde po brankách domácího útočníka Samuela Manteyho prohráli 0:2.

Válka ve městě kvůli odpadu

Rychvald - Stovky tun nebezpečného odpadu měsíčně, který se bude do města dovážet, zhorší životní prostředí a znehodnotí i ceny nemovitostí v okolí. Takové jsou nejčernější obavy některých obyvatel a zastupitelů Rychvaldu. Obávají se záměru jedné z firem, která chce podnikat v průmyslovém areálu v Myslivecké ulici.

Přes Bohumín už zase jezdí většina vlaků

České dráhy v pátek znovu obnovily provoz většiny svých vlaků přes bohumínské nádraží.

Od pátku pojedou vlaky opět přes stanici Bohumín

Výlukový jízdní řád končí. Rychlíky do Prahy a Brna opět vyjíždějí z Bohumína.

Rodák Theo Kabut vystavuje v Maryšce

Opravdovou krásu ani stáří nezlomí. Tak se jmenuje výstava obrazů bohumínského rodáka a muzikanta Theo Kabuta, který už více než 30 let žije v Německu.

Fotbalisté Bohumína dál čekají na jarní vítězství

Bohumín – Jedni byli zklamaní, druzí se radovali. Dvě rozdílné reakce byly k vidění po nedělní remíze 0:0 v rámci 20. kola krajského přeboru mezi fotbalisty Bohumína a Polanky.

Ondrej Šedivý: Do třetice to snad vyjde

Ostrava, Bohumín – Hokejista Ondrej Šedivý bojuje se Znojmem o rakouský titul.

Dominik Palej: V Bohumíně mi to sedlo

Bohumín – Jeho volba jít „pouze" do krajského přeboru byla nečekaná, ale nelituje jí. Záložník Dominik Palej pomohl v minulé sezoně ambiciózním Vítkovicím do MSFL, na další spolupráci se ale v Ostravě nedohodl.

Bohumín bude hrát i za Pavla Srnička

Bohumín - Fotbalová zima byla v Bohumíně krutá. O počasí však v tomto případě řeč není. Bohužel. Zpráva o smrti legendárního brankáře Pavla Srnička zasáhla celý svět, nejvíce však jeho rodiště, kde také trávil poslední chvíle svého života.

Místostarosta Macura: Dotace chceme na prevenci kriminality i nové cyklostezky

Bohumín - Až 100 milionů korun dotací budou moci čerpat obce a města Místní akční skupiny Bohumínsko ze tří evropských operačních programů.

Lékaři poradí, jak předcházet onemocnění ledvin

Světový den ledvin připadající na tento čtvrtek je letos zaměřen na děti. 

OBRAZEM:Jóga rozesmívala a protahovala ztuhlá záda

Jógový festival přilákal v sobotu dopoledne dámy z Bohumína i okolí do tamního Sportcentra.

Na všech železničních přejezdech v Bohumíně přibyly „stopky"

Požár ústředního železničního stavědla v Bohumíně vyřadil před dvěma týdny z provozu zabezpečovací zařízení na přejezdech. Nejprve chtěli železničáři uzavřít na několik měsíců všechny úrovňové přejezdy v Bohumíně. S tím ale město nesouhlasilo.

V Bohumíně vloni výrazně klesla kriminalita

V ulicích Bohumína bylo vloni bezpečněji. Vyplývá to z policejních statistik. Pokles trestné činnosti byl výjimečný, kriminalita klesla v porovnání s rokem 2014 o pětadvacet procent, a to o rovných 150 trestných činů. Policisté jich vloni v Bohumíně evidovali 449, předloni naopak 599.

Problémy na železnici stále komplikují dopravu v Bohumíně

Následky požáru ústředního železničního stavědla v Bohumíně pociťují nejen cestující, zaměstnanci železnice, ale také řidiči, kteří projíždějí Bohumínem, a obcemi v nejbližším okolí. Ústřední stavědlo ovládalo celý provoz železničního uzlu od Dětmarovic po Ostravu, včetně 154 výhybek, kamer, zabezpečovacích zařízení, řízení provozu a návěstidel. Řídilo také 7 přejezdů na okolních tratích.

Doména bohumin.cz už patří městu

Chcete-li nahlédnout na oficiální webové stránky Bohumína, můžete do vyhledávače stále napsat www.mubo.cz. Stránka se však zobrazí už s doménou bohumin.cz.

Některé vlaky už jezdí přes Bohumín, jiné stále odklonem

Železničářům se daří postupně oživovat stanici v Bohumíně, kterou před několika dny postihl požár. Vlaky nyní jezdí v provizorním režimu.

Noční rychlíky už zase pojedou přes Bohumín

Bohumín – Náprava zabezpečovacího zařízení po středečním požáru ústředního stavědla na bohumínském nádraží pokračuje. 

Díky policistům za pomoc i ochranu

Bohumín - Sál plný policistů a vedoucích žen a mužů radnic na Karvinsku hostil v pátek dopoledne bohumínský hotel Pod zeleným dubem. 

Ochromená vlaková doprava dále komplikuje cestování na Karvinsku

Omezení provozu v bohumínské železnici po středečním požáru stále trvá. Spojení s městem zajišťují autobusy.

Ženě se zeleným zákalem vzal někdo speciální brýle

Bohumín – Zoufalá seniorka z Bohumína, která trpí zeleným zákalem, se před dvěma dny ocitla bez svých speciálně upravených dioptrických brýlí. 

Dva lékaři z bohumínské nemocnice pracovali opilí

Dva lékaři z interny Bohumínské městské nemocnice jsou mimo službu. Doplatili na víkendové požití alkoholu při noční službě. Policii a nemocnici na to upozornil pacient.

Místo vlaky musí lidé cestovat autobusy

V důsledku požáru, který ve středu večer způsobil rozsáhlé škody v řídicím centru železniční stanice v Bohumíně, museli železničáři omezenou vlakovou dopravu nahradit autobusy. 

AKTUALIZOVÁNO

Příčinu železničního požáru za více než 100 milionů hledají specialisté

Kvůli požáru byla ve středu večer zastavena vlaková doprava v Bohumíně. Provoz má být obnoven až v noci z pondělí na úterý příštího týdne. 

Nová šance v novém bytě. Díky městu a Armádě spásy

Bohumín - Klasický byt ve čtyřpodlažním cihlovém domě v klidné lokalitě o výměře asi 50 metrů čtverečních, pro samotné nájemníky menší jednopokojový byt.

AKTUALIZOVÁNO

Někdy ta slova nejdou. Taková prohra bolí, říká scrabblista

Trpělivost, rozhodnost, kombinační schopnosti a samozřejmě bohatá slovní zásoba. To jsou hlavní předpoklady k tomu, abyste měli šanci uspět deskové hře, při níž se z písmen skládají slova, která se jmenuje scrabble. A přesně tyto vlastnosti v sobotu nejvíc potřebovali účastníci 1. ročníku amatérského turnaje ve scrabble, který se konal v bohumínské restauraci Zlatý jelen.

Hlídají, stráží a pomáhají. Radnice spoléhají na asistenty prevence kriminality

Bohumín - Hlídají bezpečnost dětí na přechodech při příchodu i odchodu ze školy, v úřední dny dohlížejí na bezpečnost pracovníků úřadu práce, v ostatní dny se věnují dohledu nad problémovými lokalitami v Bohumíně.

Na kotel vám půjčíme, slibují lidem některé radnice

Karvinsko - Podpora lidí, kteří si chtějí vyměnit starý neekologický kotel za nový, je ze strany měst stále větší. Kromě pěti, někde dokonce 10 procent příspěvku z pořizovací ceny kotle, nyní některá města nabízejí lidem i bezúročnou půjčku na předfinancování nového kotle a topného systému. Aby lidi ke koupi nového kotle motivovali.

Pohřeb Pavla Srnička: V Bohumíně se rozloučili se slavným rodákem potleskem

/FOTOGALERIE/Bude-li si někdo pročítat kondolenční knihu, kam své vzkazy zapisovali smuteční hosté úterního rozloučení s fotbalistou Pavlem Srničkem, bude to smutné a hlavně dlouhé čtení. Hostů i vzkazů v češtině, angličtině či italštině byla spousta.  Se slavným bohumínským rodákem se přišly rozloučit desítky lidí. "Pavlovu nepřítomnost budeme pociťovat dlouho," říká Martin Hašek.

Mrzlo až praštělo... Vodáci přesto vyrazili na Olši

Dolní Lutyně-Věřňovice – Už podeváté se v prvních hodinách nového roku vydali vodáci z Polska a Česka na tradiční Novoroční sjezd Olše. 

V Bohumíně ocenili mladé talenty i jejich učitele

Talentovaní žáci a studenti, kteří bodovali v celostátně vyhlášených vědomostních či sportovních soutěžních nebo olympiádách, se ještě před Vánocemi dočkali ocenění. To vše v rámci 14. ročníku projektu Talent roku.

Také letos se lidé v Bohumíně sejdou po Štědrovečerní večeři na náměstí

Karvinsko - Vydat se na Štědrý večer na náměstí a oslavit tak Vánoce společně s celým městem budou moci lidé z Bohumína, Havířova nebo Karviné.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT