VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BOHUMÍN

Bohumín přehrál kravařské mladíky

Bohumín – S omlazením kádru to v Kravařích nejspíš trochu přehnali. Bohumín si na obvykle horkou půdu dojel pro tři body.

Plán sociálního bydlení budí nevoli

Bohumín - „Nechceme mít za sousedy sociálně slabé kdoví odkud. Bojíme se zvýšené kriminality, bojíme se o sebe i naše děti. Proč město vytváří nové bydlení pro sociálně slabé?"

Nebezpečný odpad je všude kam dávat

Karvinsko - Právě dnes vyráží do ulic Bohumína již poněkolikáté sběrna nebezpečného odpadu, starého elektrozařízení a drobného šrotu. To aby na celkem osmnáct stanovištích dala místním možnost zbavit se těchto přebytečných věcí, které by neměly končit v běžném komunálním odpadu.

Jak se měnil secesní dům

Bohumín - Malby polských a českých malířů z bohumínských zákoutí a také série velkoformátových fotografií. To vše nyní doplňuje atmosféru městského secesního domu Pod Zeleným dubem ve Starém Bohumíně.

Bohumín nenudí. Opět nabídl gólové hody

Bohumín – Čtyři branky čtvrté vítězství v řadě nepřinesly. Fotbalisté Bohumína proti Břidličné dvakrát prohrávali, dokonce i o dva góly. S nulou ale z duelu 8. kola krajského přeboru neodešli.

Bohumín se zvedá, znovu vyhrál

Bohumín – Fotbalisté bohumínského Bosporu se začínají sunout tabulkou vzhůru. Dobrou formu potvrdili i ve Frenštátě, kde vyhráli 3:0.

Jarmark na hranici a prohlídky Národního domu

Velkým Jarmarkem na hranici zítra ožije bývalá celnice v polských Chałupkách u Starého Bohumína.

Bohumíňanka z New Yorku píše o válce

Mimořádně silný lidský příběh na pozadí historie Bohumína vyšel knižně. Osud židovské dívky, rodačky z Bohumína, která za 2. světové války prošla třemi koncentračními tábory a dnes žije v New Yorku, uvedlo v Česku občanské sdružení Maryška.

AKTUALIZOVÁNO

Skandál v Bohumíně: Sudí nadýchal 2,4 promile. Nahradil ho redaktor Deníku!

Bohumín - Tak tohle fotbaloví fanoušci i funkcionáři v regionu dlouho nepamatují. Nedělní zápas Krajského přeboru mezi Bohumínem a Heřmanicemi 5:0 (3:0) se dohrál jen díky přítomnosti sportovního redaktora Deníku Davida Hekeleho.

Bohumín chce koupit ubytovny

Města chtějí omezit ubytovny pro sociálně slabé a jejich koupě je jednou z možností.

Secesní skvost opět ožívá

„Jsme plní, a to provádíme až do pěti odpoledne," hlásili minulou neděli už před dvanáctou průvodci prostory zrekonstruovaného Národního domu ve Starém Bohumíně.

Taneční sál Národního domu se opět rozzářil

V tanečním sále Národního domu už není tma a jeho kdysi černé stěny jsou po letech opět krásně bílé. Ale nejen to.

Divočáci rozryli fotbalistům trávník

Není tomu tak dávno, co u jednoho z bohumínských lesů napadl divočák venčeného psa. Teď se tam divoká prasata objevila znova a rozryla fotbalový trávník.

Čtvrtou nejlepší knihovnu v zemi mají po roce opět v Bohumíně

Čtvrtou nejlepší městskou knihovnou v zemi je už podruhé knihovna K3 Bohumín. Vyplývá to z výsledků celostátní ankety Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP). Čtvrté místo obsadila bohumínská knihovna v kategorii měst nad 20 tisíc obyvatel.

Premiérovou výhru Bohumína režírovali obránci

Bohumín – Jen dva týmy zůstávají v krajském přeboru po víkendu bez vítězství. Z této skupinky vypadl Bohumín, který v 5. kole vyhrál v Polance brankami Šišky a Górnioka 2:1.

Bohumín to nezlomil ani proti Vítkovu

Bohumín – Výsledkové trápení pokračuje. Fotbalisté Bohumína se nedočkali první výhry v nové sezoně ani proti Vítkovu.

Smírné derby v Bohumíně

Bohumín /FOTO/ – Každý chvilku tahal pilku. Respektive Bohumín v první a Těšín pořádnou pilu ve druhé. Okresní derby v krajském přeboru mezi těmito týmy skončilo zaslouženou dělbou bodů.

Finanční úřady v malých obcích se rušit nebudou

Praha, Karvinsko - Pozor, změna! Pobočky finančního úřadu v Bohumíně, Českém Těšíně i Orlové (a dalších 20 vybraných městech České republiky pozn. aut.) zůstanou otevřené. Ve středu večer se na tom dohodla koaliční rada vlády.

V boji o „finančáky" přituhuje

Bohumín, Český Těšín - Rušení některých poboček finančních úřadů, avizované generálním ředitelstvím této instituce přibližně před měsícem, nenechává mnohé radnice v klidu.

Kvalitu ovzduší bude sledovat nová moderní stanice

Dolní Lutyně - Zcela nová automatická měřicí stanice bude od konce prázdnin sledovat ve Věřňovicích kvalitu ovzduší.

Kempný: Vím, že jsou tady ode mě očekávání. Chci si ale fotbal i užít

Bohumín – Člověk míní, fotbal mění. Záložník Martin Kempný mladší zvažoval, že i kvůli blížící se rodině ukončí v sedmadvaceti letech kariéru. Mužstva FK Bospor Bohumín se však v létě s Markem Poštulkou ujal i jeho otec a zkušený fotbalista se tak rozhodl po čtyřech letech vrátit a pomoci.

Je konec. Automaty v Bohumíně definitivně končí

Dlouhých 10 let trvalo, než se Bohumínským podařilo z města vystrnadit prakticky všechny klasické výherní automaty i modernější videoterminály.

Fotbalisté Bohumína mají první bod

Bohumín – Věděli, že mají co napravovat. Po neuspokojivém výkonu v Markvartovicích chtěl trenér Bohumína Marek Poštulka doma bodovat a zároveň vidět posun v kvalitě hry. Dočkal se!

Radnice vyzývá občany k boji proti bariérám

Karvinsko - Odbourejme společně bariéry ve městě. Takovou výzvu obdrželi v těchto dnech obyvatelé Bohumína od městského týmu pro komunitní plánování. Sami lidé tak mohou podávat tipy a náměty, kde v Bohumíně existují bariéry znepříjemňující pohyb zejména starším občanům, vozíčkářům, ale i maminkám s kočárky.

Vítr strhl polovinu střechy rodinného domu v Bohumíně

V sobotu, těsně po 14 hodině přijalo operační středisko hasičů tísňové volání, které oznamovalo strženou část střechy rodinného domu v Bohumíně-Skřečoni na ulici Opletalova.

OBRAZEM: Závod dračích lodí ve Starém Bohumíně

V sobotu dopoledne se jel ve Starém Bohumíně na řece Odře tradiční závod dračích lodí.

Návrat na lavičku Bohumína Marku Poštulkovi nevyšel

Bohumín /FOTO/ – Fotbalisté Bosporu Bohumín, jak se v létě fotbalový klub přejmenoval, prokletí s názvem Markvartovice o víkendu neprotrhnuli. Tradiční účastník krajského přeboru ani do třetice s mužstvem z Markvartovic nebodoval a v úvodním kole sezony padl na hřišti soupeře 1:2.

Radnice chtějí zachovat pokladny finančního úřadu

Vedení měst na Karvinsku rozhodně nesouhlasí se zprávou, kterou minulý týden zveřejnil Finanční úřad pro Moravskoslezský kraj. Podle ní od 1. září zavřou vybrané pobočky úřadu své pokladny pro platby daní a poplatky v hotovosti.

Curling hrají v plavkách

Letní verze zimního sportu. Pokud víte, co je curling, pak se možná budete divit, že se vám nabízí zahrát si jej v létě. Ale opravdu to není žert.

Děti vyráběly jmenovky a keramická sluníčka

Bohumín - „Už ho mám!" zaraduje se desetiletá Janička. V šuplíku s vykrajovátky konečně našla to, které hledala. Blonďatá holčička jezdí mokrými prsty po placce z šedé keramické hlíny.

Ve městě roste živý labyrint

Bohumín - Bludištěm z habrů o rozloze 23 na 25 metrů ožije plocha po bývalých zahrádkách za parkem Petra Bezruče nedaleko aquacentra. Hotovo bude za dva roky, až stromky, dohromady 1300, dosáhnou požadovaného vzrůstu a vytvoří zdi.

Doplatky na bydlení v Bohumíně nikdo nedostal

Bouhumín stále zůstává jediným městem Karvinska, které v žádném případě nedává souhlasy žádostem o takzvané doplatky na bydlení. Dalších 42 žádostí tamní radní zamítli minulý týden.

Tohle není kvalita, stěžují si nájemníci

Bohumín - Ošklivé koupelny, hrbolaté stěny, nepromyšlené umisťování součástek, na to si stěžuje několik bohumínských rodin po provedení rekonstrukce, která probíhá v městských bytech ve staré zástavbě a zahrnuje rozvod ústředního topení a vody.

Prázdninový cirkusový kolotoč odstartoval své štace

Celý červenec mohou trávit jako cirkusáci děti v Bohumíně, kde pro ně připravilo sérii aktivit tamní kulturní středisko K3, knihovna a některé další organizace.

Za požár dvoupokojového bytu v Bohumíně může malá čajová svíčka

Pět jednotek hasičů zasahovalo v neděli odpoledne v Bohumíně u požáru dvoupokojového bytu v domě v Čáslavské ulici.

Vodáci v sobotu startují sezonu v Bohumíně na Odře

Slavnostní odemykání řeky Odry odstartuje v sobotu už tradičně od nástupního místa ve Starém Bohumíně.

Další vývoj u doplatků na bydlení: ministr nahněval starostu Bohumína

„Kronika Kocourkova dostala novou kapitolu." Těmito slovy zareagoval v úterý dopoledne starosta Bohumína Petr Vícha na další vývoj v kauze udělování souhlasů obcí při žádostech o takzvaný doplatek na bydlení, který se většinou týká lidí z ubytoven.

Město bude nově spravovat domov pro seniory

Bohumín – Starším obyvatelům Bohumína svítá naděje, že v případě potřeby budou moci snadněji získat místo v Domově Jistoty ve Starém Bohumíně.

Osud Bohumína zachránil divizní Lískovec

Bohumín – Tečka tak výstižně dokreslující mizernou sezonu. To byl závěrečný zápas fotbalistů Bohumína, který je prohrou 0:2 s Vendryní upoutal na předposlední příčku krajského přeboru.

Chceme zůstat, zní z ubytoven

Bohumín, Havířov - „Chceme zůstat v Bohumíně, ale musíme mít kde bydlet." Zhruba takto lze popsat pohnutky asi dvacítky obyvatel bohumínských ubytoven pro sociálně slabé, kterým se nelíbí, že jim město zamítlo přiznat doplatek na bydlení. To obce nově od června mohou udělat.

Bohumín prohrál - a zachránil se

Bohumín – Souboj Polanky s Bohumínem v předposledním kole krajského přeboru měl být bitvou o bytí a nebytí. Jeho poražený by měl totiž blízko k pádu do I. A třídy. Jenže věci zápasu předcházející nabraly trochu jiný směr.

V Bohumíně hořel sklad plastů, škoda je 800.000 korun

V Bohumíně hořel v noci na neděli sklad plastů. Likvidovalo jej na šest desítek hasičů. Škoda, kterou plameny způsobily přesahuje 800.000 korun.

Bohumín se úspěšně zvládnutým derby přiblížil k záchraně

Bohumín – Výkon plný sebevědomí, chuti do hry a také nějaké góly. To nabídli v utkání 29. kola krajského přeboru proti Českému Těšínu fotbalisté Bohumína.

Doplatky na bydlení? Nikdo!

Bohumín - Ani jedna schválená žádost, ani koruna takzvaného doplatku na bydlení. Takto nekompromisně rozhodli v pondělí odpoledne radní Bohumína, když hlasovali o celkem 124 žádostech, které se týkaly 210 osob.

Bohumín žije, vyhrál v Šenově

Bohumín – Klíčové utkání o bytí a nebytí v krajském přeboru fotbalisté Bohumína zvládli.

Herní i výsledkové trápení Bohumína pokračuje

Bohumín – Další výsledek k zamyšlení. I tak by se dala charakterizovat bezbranková remíza fotbalistů Bohumína proti Břidličné, s níž byli hosté nadmíru spokojení.

Život v ghettech. Radnice řeší nežádané přistěhovalectví

Karvinsko - Nepořádek, špína, drobná kriminalita, ale také známky užívání drog a především lidé, kteří zde žijí „na černo". Problémy v lokalitách, kde převládají takzvaní nepřizpůsobiví lidé, řeší dnes všechna města na Karvinsku.

Bohumín dostal „kanára" a spadl na sestupovou příčku

Bohumín – Takhle se o záchranu nehraje! Fotbalisté Bohumína si o víkendu uřízli pořádnou ostudu, když v Petřkovicích utrpěli debakl 0:6. „Větší potupu jsem ve fotbale snad ani nezažil," přiznal kouč Bohumína Aleš Neuwirth.

Celá republika tančí v nové hale

Tancem, barevnými kostýmy, soutěživou a zároveň příjemnou atmosférou a také hudbou žije doslova celý víkend nová sportovní hala v Bohumíně.

V Bohumíně se závodilo na Čokoládové tretře

Bohumín /FOTO/ – Děti nejen z Bohumína mohly ve středu poměřit své síly v běhu. Na školním atletickém oválu 
v centu města se konal 
3. ročník Čokoládové tretry, což je běžecký závod pro děti do 13 let.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT