VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BOHUMÍN

S botami přivážejí africkým sirotkům také štěstí

Dolní Lutyně - Za poznáním cizí země a mentality místních lidí se loni vydala Libuše Petrová, vášnivý fotograf Jakub a jejich osmiletá dcera Klaudie do jihoafrické oblasti KwaZulu Natal.

Peníze do oprav paneláků i do nemocnice

Také Bohumín už zná rozpočet na příští rok. Město bude hospodařit s vyrovnanou částkou 630 milionů korun. Rozhodli o tom na svém posledním letošním jednání zdejší zastupitelé.

Korunní princ je pohádka pro Štědrý večer. Hlavní roli ztvárnil rodák z Bohumína

Hlavní roli v pohádce, kterou premiérově nabídne na Štědrý večer Česká televize, ztvárnil talentovaný mladý herec Patrik Děrgel, rodák z Bohumína.

Akce byla úspěšná a racek zachráněn

Uvízlý za nohy v igelitovém sáčku naplněném vodou plul řekou Odrou racek, kterému pak život zachránili profesionální hasiči.

Opravený památník ukrývá poselství příštím generacím

Bohumín - Poselství příští generaci psané starostou a městským kronikářem, vzkazy studentek tamního gymnázia i členů Klubu vojenské historie Bohumín. Společně původními dokumenty z roku 1935 se aktuální poselství ocitlo v zapečetěné kovové schrán-ce, kterou včera dělníci vložili do útrob 80 let starého památníku válečným obětem, který stojí v Bohumíně-Skřečoni.

Cvičný poplach při úniku chloru v bohumínské Bochemii

V areálu firmy Bochemie byl na čtvrtek naplánován cvičný chlorový poplach za účasti jednotek JSDH Bochemie a Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje stanice Bohumín. Jde o cvičení, zachovejte klid.

Bohumín bod z Orlové nepotvrdil

Bohumín – Nezdarem zakončili letošní podzim v krajském přeboru fotbalisté Bohumína. Na vlastním hřišti doslova darovali Markvartovicím všechny tři body.

Břehy Olše má spojit lávka. Není ale jasné kdy

Bohumín - Bude někdy možné přejít či přejet na bicyklu z českého břehu Olše na ten polský a samozřejmě naopak?

Bohumín po dvou porážkách zase naskočil na vítěznou vlnu

Bohumín – Žádný nezapomenutelný koncert to nebyl, ale účel zápas splnil. Fotbalisté Bohumína napravili poslední porážky na hřištích Šenova a Vendryně a v duelu 13. kola krajského přeboru zdolali doma Háj ve Slezsku.

Zápasu Bohumína by spíše slušela remíza

Bohumín – Solidně odehraný zápas ve Vendryni bohumínským fotbalistům bodový zisk nepřinesl. Prohráli 1:2.

Modeláři proháněli auta po závodní dráze

Závody cestovních aut, nikoli ale těch klasických, velkých, ale rádiem řízených modelů, jsou těžce návykové.

AKTUALIZOVÁNO

Ovzduší je zase plné jedovatého prachu

Ovzduší na české i polské straně regionu je při druhé inverzi letošního podzimu opět plné jedovatých prachových částic. 

Šenovská facka bohumínským fotbalistům

Bohumín – Zpátky z hrušky na zem. Fotbalisté Bohumína nečekaně prohráli na hřišti Šenova a přišli o solidní sérii sedmi zápasů bez porážky.

Další demolici „made in Bohumín" odnesly Kobeřice

Bohumín – To už nebude náhoda. Do Bohumína se nyní vyhrávat nejezdí. Spíše naopak. Pár týmů krajského přeboru by o tom mohlo povídat.

Vzpěrači Bohumína mistry republiky

Bohumín, Havířov – Vzpěrači Bonatransu Bohumín se stali koncem září mistry republiky v soutěži družstev a obhájili zlaté medaile z loňska. Havířov skončil bez medaile.

Ještě Pudlov... a bude hotovo

Půjde-li všechno, jak si investor a projektanti naplánovali, už za dva roky by se mohla stavět protipovodňová hráz v bohumínské části Pudlov. Tato městská část je poslední ve městě, kde ochrana proti velké vodě stále chybí. Naposledy vyrostl před dvěma lety ochranný val kolem Vrbického jezera, hráze už chrání také Šunychl i Starý Bohumín.

Bohumín přehrál kravařské mladíky

Bohumín – S omlazením kádru to v Kravařích nejspíš trochu přehnali. Bohumín si na obvykle horkou půdu dojel pro tři body.

Plán sociálního bydlení budí nevoli

Bohumín - „Nechceme mít za sousedy sociálně slabé kdoví odkud. Bojíme se zvýšené kriminality, bojíme se o sebe i naše děti. Proč město vytváří nové bydlení pro sociálně slabé?"

Nebezpečný odpad je všude kam dávat

Karvinsko - Právě dnes vyráží do ulic Bohumína již poněkolikáté sběrna nebezpečného odpadu, starého elektrozařízení a drobného šrotu. To aby na celkem osmnáct stanovištích dala místním možnost zbavit se těchto přebytečných věcí, které by neměly končit v běžném komunálním odpadu.

Jak se měnil secesní dům

Bohumín - Malby polských a českých malířů z bohumínských zákoutí a také série velkoformátových fotografií. To vše nyní doplňuje atmosféru městského secesního domu Pod Zeleným dubem ve Starém Bohumíně.

Bohumín nenudí. Opět nabídl gólové hody

Bohumín – Čtyři branky čtvrté vítězství v řadě nepřinesly. Fotbalisté Bohumína proti Břidličné dvakrát prohrávali, dokonce i o dva góly. S nulou ale z duelu 8. kola krajského přeboru neodešli.

Bohumín se zvedá, znovu vyhrál

Bohumín – Fotbalisté bohumínského Bosporu se začínají sunout tabulkou vzhůru. Dobrou formu potvrdili i ve Frenštátě, kde vyhráli 3:0.

Jarmark na hranici a prohlídky Národního domu

Velkým Jarmarkem na hranici zítra ožije bývalá celnice v polských Chałupkách u Starého Bohumína.

Bohumíňanka z New Yorku píše o válce

Mimořádně silný lidský příběh na pozadí historie Bohumína vyšel knižně. Osud židovské dívky, rodačky z Bohumína, která za 2. světové války prošla třemi koncentračními tábory a dnes žije v New Yorku, uvedlo v Česku občanské sdružení Maryška.

AKTUALIZOVÁNO

Skandál v Bohumíně: Sudí nadýchal 2,4 promile. Nahradil ho redaktor Deníku!

Bohumín - Tak tohle fotbaloví fanoušci i funkcionáři v regionu dlouho nepamatují. Nedělní zápas Krajského přeboru mezi Bohumínem a Heřmanicemi 5:0 (3:0) se dohrál jen díky přítomnosti sportovního redaktora Deníku Davida Hekeleho.

Bohumín chce koupit ubytovny

Města chtějí omezit ubytovny pro sociálně slabé a jejich koupě je jednou z možností.

Secesní skvost opět ožívá

„Jsme plní, a to provádíme až do pěti odpoledne," hlásili minulou neděli už před dvanáctou průvodci prostory zrekonstruovaného Národního domu ve Starém Bohumíně.

Taneční sál Národního domu se opět rozzářil

V tanečním sále Národního domu už není tma a jeho kdysi černé stěny jsou po letech opět krásně bílé. Ale nejen to.

Divočáci rozryli fotbalistům trávník

Není tomu tak dávno, co u jednoho z bohumínských lesů napadl divočák venčeného psa. Teď se tam divoká prasata objevila znova a rozryla fotbalový trávník.

Čtvrtou nejlepší knihovnu v zemi mají po roce opět v Bohumíně

Čtvrtou nejlepší městskou knihovnou v zemi je už podruhé knihovna K3 Bohumín. Vyplývá to z výsledků celostátní ankety Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP). Čtvrté místo obsadila bohumínská knihovna v kategorii měst nad 20 tisíc obyvatel.

Premiérovou výhru Bohumína režírovali obránci

Bohumín – Jen dva týmy zůstávají v krajském přeboru po víkendu bez vítězství. Z této skupinky vypadl Bohumín, který v 5. kole vyhrál v Polance brankami Šišky a Górnioka 2:1.

Bohumín to nezlomil ani proti Vítkovu

Bohumín – Výsledkové trápení pokračuje. Fotbalisté Bohumína se nedočkali první výhry v nové sezoně ani proti Vítkovu.

Smírné derby v Bohumíně

Bohumín /FOTO/ – Každý chvilku tahal pilku. Respektive Bohumín v první a Těšín pořádnou pilu ve druhé. Okresní derby v krajském přeboru mezi těmito týmy skončilo zaslouženou dělbou bodů.

Finanční úřady v malých obcích se rušit nebudou

Praha, Karvinsko - Pozor, změna! Pobočky finančního úřadu v Bohumíně, Českém Těšíně i Orlové (a dalších 20 vybraných městech České republiky pozn. aut.) zůstanou otevřené. Ve středu večer se na tom dohodla koaliční rada vlády.

V boji o „finančáky" přituhuje

Bohumín, Český Těšín - Rušení některých poboček finančních úřadů, avizované generálním ředitelstvím této instituce přibližně před měsícem, nenechává mnohé radnice v klidu.

Kvalitu ovzduší bude sledovat nová moderní stanice

Dolní Lutyně - Zcela nová automatická měřicí stanice bude od konce prázdnin sledovat ve Věřňovicích kvalitu ovzduší.

Kempný: Vím, že jsou tady ode mě očekávání. Chci si ale fotbal i užít

Bohumín – Člověk míní, fotbal mění. Záložník Martin Kempný mladší zvažoval, že i kvůli blížící se rodině ukončí v sedmadvaceti letech kariéru. Mužstva FK Bospor Bohumín se však v létě s Markem Poštulkou ujal i jeho otec a zkušený fotbalista se tak rozhodl po čtyřech letech vrátit a pomoci.

Je konec. Automaty v Bohumíně definitivně končí

Dlouhých 10 let trvalo, než se Bohumínským podařilo z města vystrnadit prakticky všechny klasické výherní automaty i modernější videoterminály.

Fotbalisté Bohumína mají první bod

Bohumín – Věděli, že mají co napravovat. Po neuspokojivém výkonu v Markvartovicích chtěl trenér Bohumína Marek Poštulka doma bodovat a zároveň vidět posun v kvalitě hry. Dočkal se!

Radnice vyzývá občany k boji proti bariérám

Karvinsko - Odbourejme společně bariéry ve městě. Takovou výzvu obdrželi v těchto dnech obyvatelé Bohumína od městského týmu pro komunitní plánování. Sami lidé tak mohou podávat tipy a náměty, kde v Bohumíně existují bariéry znepříjemňující pohyb zejména starším občanům, vozíčkářům, ale i maminkám s kočárky.

Vítr strhl polovinu střechy rodinného domu v Bohumíně

V sobotu, těsně po 14 hodině přijalo operační středisko hasičů tísňové volání, které oznamovalo strženou část střechy rodinného domu v Bohumíně-Skřečoni na ulici Opletalova.

OBRAZEM: Závod dračích lodí ve Starém Bohumíně

V sobotu dopoledne se jel ve Starém Bohumíně na řece Odře tradiční závod dračích lodí.

Návrat na lavičku Bohumína Marku Poštulkovi nevyšel

Bohumín /FOTO/ – Fotbalisté Bosporu Bohumín, jak se v létě fotbalový klub přejmenoval, prokletí s názvem Markvartovice o víkendu neprotrhnuli. Tradiční účastník krajského přeboru ani do třetice s mužstvem z Markvartovic nebodoval a v úvodním kole sezony padl na hřišti soupeře 1:2.

Radnice chtějí zachovat pokladny finančního úřadu

Vedení měst na Karvinsku rozhodně nesouhlasí se zprávou, kterou minulý týden zveřejnil Finanční úřad pro Moravskoslezský kraj. Podle ní od 1. září zavřou vybrané pobočky úřadu své pokladny pro platby daní a poplatky v hotovosti.

Curling hrají v plavkách

Letní verze zimního sportu. Pokud víte, co je curling, pak se možná budete divit, že se vám nabízí zahrát si jej v létě. Ale opravdu to není žert.

Děti vyráběly jmenovky a keramická sluníčka

Bohumín - „Už ho mám!" zaraduje se desetiletá Janička. V šuplíku s vykrajovátky konečně našla to, které hledala. Blonďatá holčička jezdí mokrými prsty po placce z šedé keramické hlíny.

Ve městě roste živý labyrint

Bohumín - Bludištěm z habrů o rozloze 23 na 25 metrů ožije plocha po bývalých zahrádkách za parkem Petra Bezruče nedaleko aquacentra. Hotovo bude za dva roky, až stromky, dohromady 1300, dosáhnou požadovaného vzrůstu a vytvoří zdi.

Doplatky na bydlení v Bohumíně nikdo nedostal

Bouhumín stále zůstává jediným městem Karvinska, které v žádném případě nedává souhlasy žádostem o takzvané doplatky na bydlení. Dalších 42 žádostí tamní radní zamítli minulý týden.

Tohle není kvalita, stěžují si nájemníci

Bohumín - Ošklivé koupelny, hrbolaté stěny, nepromyšlené umisťování součástek, na to si stěžuje několik bohumínských rodin po provedení rekonstrukce, která probíhá v městských bytech ve staré zástavbě a zahrnuje rozvod ústředního topení a vody.

Prázdninový cirkusový kolotoč odstartoval své štace

Celý červenec mohou trávit jako cirkusáci děti v Bohumíně, kde pro ně připravilo sérii aktivit tamní kulturní středisko K3, knihovna a některé další organizace.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT