VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BOHUMÍN

Fotbalisté Bohumína mají první bod

Bohumín – Věděli, že mají co napravovat. Po neuspokojivém výkonu v Markvartovicích chtěl trenér Bohumína Marek Poštulka doma bodovat a zároveň vidět posun v kvalitě hry. Dočkal se!

Radnice vyzývá občany k boji proti bariérám

Karvinsko - Odbourejme společně bariéry ve městě. Takovou výzvu obdrželi v těchto dnech obyvatelé Bohumína od městského týmu pro komunitní plánování. Sami lidé tak mohou podávat tipy a náměty, kde v Bohumíně existují bariéry znepříjemňující pohyb zejména starším občanům, vozíčkářům, ale i maminkám s kočárky.

Vítr strhl polovinu střechy rodinného domu v Bohumíně

V sobotu, těsně po 14 hodině přijalo operační středisko hasičů tísňové volání, které oznamovalo strženou část střechy rodinného domu v Bohumíně-Skřečoni na ulici Opletalova.

OBRAZEM: Závod dračích lodí ve Starém Bohumíně

V sobotu dopoledne se jel ve Starém Bohumíně na řece Odře tradiční závod dračích lodí.

Návrat na lavičku Bohumína Marku Poštulkovi nevyšel

Bohumín /FOTO/ – Fotbalisté Bosporu Bohumín, jak se v létě fotbalový klub přejmenoval, prokletí s názvem Markvartovice o víkendu neprotrhnuli. Tradiční účastník krajského přeboru ani do třetice s mužstvem z Markvartovic nebodoval a v úvodním kole sezony padl na hřišti soupeře 1:2.

Radnice chtějí zachovat pokladny finančního úřadu

Vedení měst na Karvinsku rozhodně nesouhlasí se zprávou, kterou minulý týden zveřejnil Finanční úřad pro Moravskoslezský kraj. Podle ní od 1. září zavřou vybrané pobočky úřadu své pokladny pro platby daní a poplatky v hotovosti.

Curling hrají v plavkách

Letní verze zimního sportu. Pokud víte, co je curling, pak se možná budete divit, že se vám nabízí zahrát si jej v létě. Ale opravdu to není žert.

Děti vyráběly jmenovky a keramická sluníčka

Bohumín - „Už ho mám!" zaraduje se desetiletá Janička. V šuplíku s vykrajovátky konečně našla to, které hledala. Blonďatá holčička jezdí mokrými prsty po placce z šedé keramické hlíny.

Ve městě roste živý labyrint

Bohumín - Bludištěm z habrů o rozloze 23 na 25 metrů ožije plocha po bývalých zahrádkách za parkem Petra Bezruče nedaleko aquacentra. Hotovo bude za dva roky, až stromky, dohromady 1300, dosáhnou požadovaného vzrůstu a vytvoří zdi.

Doplatky na bydlení v Bohumíně nikdo nedostal

Bouhumín stále zůstává jediným městem Karvinska, které v žádném případě nedává souhlasy žádostem o takzvané doplatky na bydlení. Dalších 42 žádostí tamní radní zamítli minulý týden.

Tohle není kvalita, stěžují si nájemníci

Bohumín - Ošklivé koupelny, hrbolaté stěny, nepromyšlené umisťování součástek, na to si stěžuje několik bohumínských rodin po provedení rekonstrukce, která probíhá v městských bytech ve staré zástavbě a zahrnuje rozvod ústředního topení a vody.

Prázdninový cirkusový kolotoč odstartoval své štace

Celý červenec mohou trávit jako cirkusáci děti v Bohumíně, kde pro ně připravilo sérii aktivit tamní kulturní středisko K3, knihovna a některé další organizace.

Za požár dvoupokojového bytu v Bohumíně může malá čajová svíčka

Pět jednotek hasičů zasahovalo v neděli odpoledne v Bohumíně u požáru dvoupokojového bytu v domě v Čáslavské ulici.

Vodáci v sobotu startují sezonu v Bohumíně na Odře

Slavnostní odemykání řeky Odry odstartuje v sobotu už tradičně od nástupního místa ve Starém Bohumíně.

Další vývoj u doplatků na bydlení: ministr nahněval starostu Bohumína

„Kronika Kocourkova dostala novou kapitolu." Těmito slovy zareagoval v úterý dopoledne starosta Bohumína Petr Vícha na další vývoj v kauze udělování souhlasů obcí při žádostech o takzvaný doplatek na bydlení, který se většinou týká lidí z ubytoven.

Město bude nově spravovat domov pro seniory

Bohumín – Starším obyvatelům Bohumína svítá naděje, že v případě potřeby budou moci snadněji získat místo v Domově Jistoty ve Starém Bohumíně.

Osud Bohumína zachránil divizní Lískovec

Bohumín – Tečka tak výstižně dokreslující mizernou sezonu. To byl závěrečný zápas fotbalistů Bohumína, který je prohrou 0:2 s Vendryní upoutal na předposlední příčku krajského přeboru.

Chceme zůstat, zní z ubytoven

Bohumín, Havířov - „Chceme zůstat v Bohumíně, ale musíme mít kde bydlet." Zhruba takto lze popsat pohnutky asi dvacítky obyvatel bohumínských ubytoven pro sociálně slabé, kterým se nelíbí, že jim město zamítlo přiznat doplatek na bydlení. To obce nově od června mohou udělat.

Bohumín prohrál - a zachránil se

Bohumín – Souboj Polanky s Bohumínem v předposledním kole krajského přeboru měl být bitvou o bytí a nebytí. Jeho poražený by měl totiž blízko k pádu do I. A třídy. Jenže věci zápasu předcházející nabraly trochu jiný směr.

V Bohumíně hořel sklad plastů, škoda je 800.000 korun

V Bohumíně hořel v noci na neděli sklad plastů. Likvidovalo jej na šest desítek hasičů. Škoda, kterou plameny způsobily přesahuje 800.000 korun.

Bohumín se úspěšně zvládnutým derby přiblížil k záchraně

Bohumín – Výkon plný sebevědomí, chuti do hry a také nějaké góly. To nabídli v utkání 29. kola krajského přeboru proti Českému Těšínu fotbalisté Bohumína.

Doplatky na bydlení? Nikdo!

Bohumín - Ani jedna schválená žádost, ani koruna takzvaného doplatku na bydlení. Takto nekompromisně rozhodli v pondělí odpoledne radní Bohumína, když hlasovali o celkem 124 žádostech, které se týkaly 210 osob.

Bohumín žije, vyhrál v Šenově

Bohumín – Klíčové utkání o bytí a nebytí v krajském přeboru fotbalisté Bohumína zvládli.

Herní i výsledkové trápení Bohumína pokračuje

Bohumín – Další výsledek k zamyšlení. I tak by se dala charakterizovat bezbranková remíza fotbalistů Bohumína proti Břidličné, s níž byli hosté nadmíru spokojení.

Život v ghettech. Radnice řeší nežádané přistěhovalectví

Karvinsko - Nepořádek, špína, drobná kriminalita, ale také známky užívání drog a především lidé, kteří zde žijí „na černo". Problémy v lokalitách, kde převládají takzvaní nepřizpůsobiví lidé, řeší dnes všechna města na Karvinsku.

Bohumín dostal „kanára" a spadl na sestupovou příčku

Bohumín – Takhle se o záchranu nehraje! Fotbalisté Bohumína si o víkendu uřízli pořádnou ostudu, když v Petřkovicích utrpěli debakl 0:6. „Větší potupu jsem ve fotbale snad ani nezažil," přiznal kouč Bohumína Aleš Neuwirth.

Celá republika tančí v nové hale

Tancem, barevnými kostýmy, soutěživou a zároveň příjemnou atmosférou a také hudbou žije doslova celý víkend nová sportovní hala v Bohumíně.

V Bohumíně se závodilo na Čokoládové tretře

Bohumín /FOTO/ – Děti nejen z Bohumína mohly ve středu poměřit své síly v běhu. Na školním atletickém oválu 
v centu města se konal 
3. ročník Čokoládové tretry, což je běžecký závod pro děti do 13 let.

Připojení na centrální vytápění vyžene lidi z bytů

Už třetím rokem v Bohumíně pokračují v napojování městských domů s plynovými gamaty či kotly na centrální zásobování teplem teplovodem z Dětmarovic. Letos od září by měl začít vytápět dalších 300 domácností v centru Bohumína.

Bohumín vydoloval cenný bod

Bohumín – Remíza, která se může v záchranářských pracích hodit. To bylo resumé nedělního utkání bohumínských fotbalistů v krajském přeboru proti Pusté Polomi.

OBRAZEM: Dolní Lutyně si připomněla výročí osvobození

Dolní Lutyně - Výstava zbraní a výzbroje, ukázka přestřelky mezi německými obránci a pěchotou Rudé armády, ale také pietní akt se salvou a českou i ruskou hymnou, takto oslavili Dolnolutyňští 70. výročí osvobození své obce.

Zákon o dávkách: více práce i emocí

Stovky žádostí o sociální doplatky na bydlení pomalu, ale jistě zavalují radnice měst nejen na Karvinsku. Města totiž od května musí dávat úřadu práce souhlas či nesouhlas s každou jednotlivou žádostí lidí, kteří dávky žádají.

Bohumín nájemníkům vrátí miliony za teplo

Téměř čtyři tisíce bohumínských domácností dostane finanční přilepšení třeba na letní dovolenou.

Dětmarovice rychle rozhodly

Dětmarovice /FOTO/ – Okresní derby v krajském přeboru se stalo kořistí fotbalistů Dětmarovic. Ti vyhráli díky povedenější první půli.

V Bohumíně si připomněli 70 let od konce války

Vždy, když vzpomene na válečnou dobu, i po těch letech jí zvlhnou oči. Konec války prožila v Ostravě-Mariánských Horách jako jedenáctileté děvče, kde velké boje neprobíhaly. Smutek v její duši panuje od válečných let proto, že přišla o tatínka, který zemřel v koncentračním táboře v Osvětimi.

Souboj bývalých baníkovců vyhrál bohumínský Neuwirth

Bohumín – Na jedné straně ligový mistr z roku 2004, na druhé legenda nejslavnějšího sportovního klubu v kraji. Trenéři Aleš Neuwirth a Václav Daněk, které spojuje kariéra v Baníku Ostrava, se utkali proti sobě v rámci střetnutí Bohumína a Háje ve Slezsku.

Vítejte doma! Po 73 letech...

„Vítejte doma," jako by symbolicky zdravili obyvatelé Starého Bohumína zvony pocházející z tamního farního kostela Narození Panny Marie, které se ve středu vrátily po více než sedmdesáti letech „domů".

Město Bohumín začíná opravovat a zateplovat paneláky v centru

Pět neopravených městských věžáků s 350 byty převážně v centru Bohumína nedaleko železárenského mostu čeká letos komplexní oprava za téměř 60 milionů korun.

Bohumín dál tápe. Na Markvartovice nestačil

Bohumín – Fotbalisté Bohumína, zdá se, na nováčka z Markvartovic neumějí. Tradiční účastník krajského přeboru s ním prohrál i druhé měření sil, tentokrát 1:3. Se záchranou bude mít asi ještě pořádné starosti.

Miss Bohumín 2015 se stala Kateřina Kubačková z Těrlicka

Nejen svou krásou, ale i osobností a šarmem okouzlila porotu letošního ročníku Miss Bohumína pětadvacetiletá Kateřina Kubačková z Těrlicka. Jak sama říká, měla oproti mnohým dívkám tu výhodu, že už má několik podobných soutěží za sebou.

AKTUALIZOVÁNO

Bohumínská radnice hrozí, že lidem zablokuje doplatky na bydlení

Vedení radnice v Bohumíně hrozí tím, že lidem bydlícím v ubytovnách zablokuje doplatky na bydlení. Od května totiž žadatelé o tuto dávku budou potřebovat souhlas obce.

V Bohumíně vznikne nové muzeum

Historie Bohumínska doslova jako na dlani bude ještě letos k vidění v prostorách Národního domu ve Starém Bohumíně.

V Bohumíně si po neděli mají co vyříkávat

Bohumín /FOTO/ – Klidné jaro v Bohumíně, zdá se, nebude. Fotbalisté místního FK nenavázali na dva týdny staré vítězství nad Kravařemi a v záchranářském souboji podlehli Kobeřicím 0:1.

Za opravy cest a chodníků chce město vydat 53 milionů

Přesně 53 milionů korun má bohumínská radnice v plánu letos investovat do opravy cest a chodníků. Opravy by se měly dotknout více než třiceti míst.

Vojenský bunkr Na Trati otevírá s řadou novinek

Bohumín Turisty hojně vyhledávaný prvorepublikový pěchotní bunkr MO-S5 Na Trati u Starého Bohumína zahajuje novou sezonu. Po zimní přestávce se otevře veřejnosti už v sobotu a v neděli odpoledne.

Svatbě asistovala vojenská jednotka

Obrněný transportér a vojáci ve zbrani nečekají před obřadní síni při každém svatebním obřadu.

Bohumín pokřtil tribunku vítězstvím

Bohumín – Fotbalisté Bohumína pokřtili v neděli vítězstvím nad Kravařemi novou krytou tribunu s kapacitou 235 sedících diváků, kterou před zápasem otevřel místostarosta města Igor Bruzl a domácí funkcionáři.

OBRAZEM: Velikonoční jarmark v Bohumíně

V Bohumíně se v sobotu konal velikonoční jarmark, letos v historickém stylu.

Bohumín v Krnově prospal první poločas

Bohumín – Porážkou vstoupili fotbalisté Bohumína do jara v krajském přeboru. V Krnově však měli na víc, než výsledek 1:3.

V Bohumíně zdraží pronájem hrobů

Od 1. dubna bude pronájem hrobových míst v Bohumíně dražší. Doteď se totiž za hroby platilo paušálně, tedy lidově řečeno za kus, a to neodpovídá českým normám.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT