VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BOHUMÍN

Celá republika tančí v nové hale

Tancem, barevnými kostýmy, soutěživou a zároveň příjemnou atmosférou a také hudbou žije doslova celý víkend nová sportovní hala v Bohumíně.

V Bohumíně se závodilo na Čokoládové tretře

Bohumín /FOTO/ – Děti nejen z Bohumína mohly ve středu poměřit své síly v běhu. Na školním atletickém oválu 
v centu města se konal 
3. ročník Čokoládové tretry, což je běžecký závod pro děti do 13 let.

Připojení na centrální vytápění vyžene lidi z bytů

Už třetím rokem v Bohumíně pokračují v napojování městských domů s plynovými gamaty či kotly na centrální zásobování teplem teplovodem z Dětmarovic. Letos od září by měl začít vytápět dalších 300 domácností v centru Bohumína.

Bohumín vydoloval cenný bod

Bohumín – Remíza, která se může v záchranářských pracích hodit. To bylo resumé nedělního utkání bohumínských fotbalistů v krajském přeboru proti Pusté Polomi.

OBRAZEM: Dolní Lutyně si připomněla výročí osvobození

Dolní Lutyně - Výstava zbraní a výzbroje, ukázka přestřelky mezi německými obránci a pěchotou Rudé armády, ale také pietní akt se salvou a českou i ruskou hymnou, takto oslavili Dolnolutyňští 70. výročí osvobození své obce.

Zákon o dávkách: více práce i emocí

Stovky žádostí o sociální doplatky na bydlení pomalu, ale jistě zavalují radnice měst nejen na Karvinsku. Města totiž od května musí dávat úřadu práce souhlas či nesouhlas s každou jednotlivou žádostí lidí, kteří dávky žádají.

Bohumín nájemníkům vrátí miliony za teplo

Téměř čtyři tisíce bohumínských domácností dostane finanční přilepšení třeba na letní dovolenou.

Dětmarovice rychle rozhodly

Dětmarovice /FOTO/ – Okresní derby v krajském přeboru se stalo kořistí fotbalistů Dětmarovic. Ti vyhráli díky povedenější první půli.

V Bohumíně si připomněli 70 let od konce války

Vždy, když vzpomene na válečnou dobu, i po těch letech jí zvlhnou oči. Konec války prožila v Ostravě-Mariánských Horách jako jedenáctileté děvče, kde velké boje neprobíhaly. Smutek v její duši panuje od válečných let proto, že přišla o tatínka, který zemřel v koncentračním táboře v Osvětimi.

Souboj bývalých baníkovců vyhrál bohumínský Neuwirth

Bohumín – Na jedné straně ligový mistr z roku 2004, na druhé legenda nejslavnějšího sportovního klubu v kraji. Trenéři Aleš Neuwirth a Václav Daněk, které spojuje kariéra v Baníku Ostrava, se utkali proti sobě v rámci střetnutí Bohumína a Háje ve Slezsku.

Vítejte doma! Po 73 letech...

„Vítejte doma," jako by symbolicky zdravili obyvatelé Starého Bohumína zvony pocházející z tamního farního kostela Narození Panny Marie, které se ve středu vrátily po více než sedmdesáti letech „domů".

Město Bohumín začíná opravovat a zateplovat paneláky v centru

Pět neopravených městských věžáků s 350 byty převážně v centru Bohumína nedaleko železárenského mostu čeká letos komplexní oprava za téměř 60 milionů korun.

Bohumín dál tápe. Na Markvartovice nestačil

Bohumín – Fotbalisté Bohumína, zdá se, na nováčka z Markvartovic neumějí. Tradiční účastník krajského přeboru s ním prohrál i druhé měření sil, tentokrát 1:3. Se záchranou bude mít asi ještě pořádné starosti.

Miss Bohumín 2015 se stala Kateřina Kubačková z Těrlicka

Nejen svou krásou, ale i osobností a šarmem okouzlila porotu letošního ročníku Miss Bohumína pětadvacetiletá Kateřina Kubačková z Těrlicka. Jak sama říká, měla oproti mnohým dívkám tu výhodu, že už má několik podobných soutěží za sebou.

AKTUALIZOVÁNO

Bohumínská radnice hrozí, že lidem zablokuje doplatky na bydlení

Vedení radnice v Bohumíně hrozí tím, že lidem bydlícím v ubytovnách zablokuje doplatky na bydlení. Od května totiž žadatelé o tuto dávku budou potřebovat souhlas obce.

V Bohumíně vznikne nové muzeum

Historie Bohumínska doslova jako na dlani bude ještě letos k vidění v prostorách Národního domu ve Starém Bohumíně.

V Bohumíně si po neděli mají co vyříkávat

Bohumín /FOTO/ – Klidné jaro v Bohumíně, zdá se, nebude. Fotbalisté místního FK nenavázali na dva týdny staré vítězství nad Kravařemi a v záchranářském souboji podlehli Kobeřicím 0:1.

Za opravy cest a chodníků chce město vydat 53 milionů

Přesně 53 milionů korun má bohumínská radnice v plánu letos investovat do opravy cest a chodníků. Opravy by se měly dotknout více než třiceti míst.

Vojenský bunkr Na Trati otevírá s řadou novinek

Bohumín Turisty hojně vyhledávaný prvorepublikový pěchotní bunkr MO-S5 Na Trati u Starého Bohumína zahajuje novou sezonu. Po zimní přestávce se otevře veřejnosti už v sobotu a v neděli odpoledne.

Svatbě asistovala vojenská jednotka

Obrněný transportér a vojáci ve zbrani nečekají před obřadní síni při každém svatebním obřadu.

Bohumín pokřtil tribunku vítězstvím

Bohumín – Fotbalisté Bohumína pokřtili v neděli vítězstvím nad Kravařemi novou krytou tribunu s kapacitou 235 sedících diváků, kterou před zápasem otevřel místostarosta města Igor Bruzl a domácí funkcionáři.

OBRAZEM: Velikonoční jarmark v Bohumíně

V Bohumíně se v sobotu konal velikonoční jarmark, letos v historickém stylu.

Bohumín v Krnově prospal první poločas

Bohumín – Porážkou vstoupili fotbalisté Bohumína do jara v krajském přeboru. V Krnově však měli na víc, než výsledek 1:3.

V Bohumíně zdraží pronájem hrobů

Od 1. dubna bude pronájem hrobových míst v Bohumíně dražší. Doteď se totiž za hroby platilo paušálně, tedy lidově řečeno za kus, a to neodpovídá českým normám.

Cykloturisty čeká nový seriál výletů „Nebude-li pršet"

Cyklisté a milovníci cykloturistiky z Bohumína zakončili o víkendu seriál zimních výletů „Aby zadnice nezměkla", aby ho záhy nahradili letním seriálem.

Dárce krve-rekordman rád rybaří

Bohumín – Dobrovolný hasič Roman Porwolik ze Záblatí byl jednou z hlavních postav nedávného setkání vedení města s bohumínskými dárci krve.

V Bohumíně útočila divoká bachyně, zřejmě bránila mladé

Na svou čtvrteční odpolední vycházku u bohumínského lesa Baginec v okolí Budovatelské ulice už nikdy nezapomene dvouletý mládenec psího plemene rhodéský ridgeback ani jeho panička.

Radnice platí taxíky i dětem

Bohumín, Dolní Lutyně - Obcemi dotovaná individuální doprava starších obyvatel, pro kterou se vžil název senior taxi, se osvědčila, a tak některé radnice přišly s dětskou variantou. Od začátku března funguje v Bohumíně baby taxi. Od dubna se přidá Dolní Lutyně.

Plán na stavbu nové silnice stále žije

Stát nadále počítá se stavbou silniční spojnice mezi Bohumínem a Karvinou, s jejíž přípravou se začalo v roce 2008. Nová silnice má vést od dálnice u Bohumína přes neobydlené území a vyvést tranzitní dopravu z bohumínské části Skřečoň mimo Dolní Lutyni a hlavně se vyhnout Dětmarovicím.

AKTUALIZOVÁNO

Pohřešovaného muže z Bohumína už policisté našli

Úspěšným nalezením vyvrcholila v pondělí odpoledne pátrací akce po 85letém muži z Bohumína. Policie do ní nasadila také vrtulník s termovizí a požádala o pomoc i veřejnost. 

Bohumín by mohl mít novou pobočku Muzea Těšínska

Bohumín, Český Těšín - Muzeum Těšínska by se mohlo v blízké budoucnosti rozrůst o další pobočku. Své sídlo včetně výstavních prostor by mohla najít ve zrekonstruovaných prostorách Národního domu ve Starém Bohumíně, jehož oprava by měla skončit letos v létě.

Věřňovice budou mít kanalizaci i vlastní čističku

Dolní Lutyně-Věřňovice - Nejen ulice, ale i všemožná další zákoutí Věřňovic bude celý tento rok okupovat těžká technika. Dělníci tam začali s budováním kanalizace a stavbou čistírny odpadních vod.

Škola hrou. A platí to i pro svět financí

Bohumín – Že interaktivní výuka a škola hrou mnohdy zmůže víc než hodiny prosezené ve školní lavici, není nic objevného. A to, že by se děti měly odmala vést k finanční či ekologické gramotnosti, ostatně také ne. A školy si to naštěstí už většinou dobře uvědomují.

Taxi!!! Po seniorech teď bude v Bohumíně vozit i matky s dětmi

Bohumín - Ve městě bude od 1. března fungovat tzv. baby taxi. Objednat si je mohou rodiče s nemocným dítětem nebo dětmi a řidič je levně a rychle dopraví k pediatrovi či do nemocnice.

Jde o bezpečí lidí. Majitelé objektů na to ale neslyší

Bohumín - Zchátralé či neudržované stavby hyzdí město a ohrožují obyvatele. Radnice se situaci snaží řešit jednáním s majiteli, ovšem pokud domluva není možná, neváhá udělit majiteli pokutu. Jenže ani to mnohdy nepomáhá.

V Bohumíně chtějí více kamer v ulicích

Bohumín - Dvacet kamer místo současných sedmnácti by mělo už v létě hlídat ulice Bohumína. Se dvěma kamerami se počítá v centru Bohumína, s jednou v městské části Pudlov.

Žena se v knihovně pokusila zaplatit knoflíkem

Bohumín - Kuriózní příhodu má za sebou jedna z pracovnic knihovny K3 v Bohumíně. Starší paní tam za kopírování chtěla ve studovně zaplatit knoflíkem.

V Bohumíně chybí dětská pohotovost

Rodiče v Bohumíně postrádají dětskou pohotovost. Potvrzují to jak internetové diskuze, tak i průzkum radnice, která je zřizovatelem tamní nemocnice (BMN).

Nejvyšší soud řeší případ vraždy manželů z Bohumína

Nejvyšší soud (NS) se zabývá případem loupežné vraždy manželů z Bohumína na Karvinsku, za kterou tři pachatelé dostali výjimečné tresty. Dovolání podali Lumír Moric potrestaný doživotním trestem a Michal Zágora, jenž si má odpykat 30 let. Uvedl to mluvčí soudu Petr Knötig. Dovolání třetího z útočníků Jiřího Bohdálka zatím NS neeviduje. Ve vězení má Bohdálek strávit 27 let.

Hudební klub Bublina končí, město řeší, co s budovou bude

Bohumín - Hudební klub Bublina pro mladé v parku Petra Bezruče v centru Bohumína končí. Provozovatel klubu, za jehož zachování vloni mladí lidé podepisovali petici, podal výpověď.

Bohumín zcela zakázal hazard

Bohumín - Během následujících 12 měsíců by z města měly zmizet i poslední výherní automaty. Od 1. ledna totiž platí městská vyhláška zakazující hazard v celém městě. Radnice tak chce ukončit 10 let trvající boj s hazardem, který ve městě nechce.

Turnaj mistrů města Bohumína vyhrál domácí hráč

Bohumín – Známý a prestižní vánoční turnaj v kulečníku pod názvem Turnaj mistrů vyhrál poprvé v historii Milan Ráček, který se účastnil všech dosavadních ročníků.

Tři králové už jdou k Vám!

Karvinsko - Tříkrálová sbírka je jednou z nejznámějších charitativních akcí v České republice a probíhá každoročně již více než deset let.

Jsme rádi, že jsme udělali dobrý skutek, shodují se chovanci pasťáku

Bohumín - Mimořádnou cenu poroty v celostátní soutěži získala skupina žáků z Dětského diagnostického ústavu v Bohumíně-Šunychlu. Jednalo se o soutěž Brána k druhým, kterou organizuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a jejím hlavním cílem je zviditelňovat a oceňovat pozitivní příklady a dobré skutky v naší společnosti, na kterých se podílejí děti a mládež.

Bohumínští dají příští rok 200 milionů do bydlení a investic

Zastupitelé Bohumína schválili vyrovnaný rozpočet na příští rok ve výši 660 milionů korun.

Myší dírou opět sviští autobusy

Bohumín - Autobusová linka číslo 555 Bohumín-Ostrava se vrací do původní trasy. Stavbaři od pondělí 22. prosince uvádějí do částečného provozu bývalou takzvanou Myší díru v Pudlově.

O víkendu proběhne přehlídka mistrů kulečníku

Bohumín – Pod heslem 9 mistrů, 3 skupiny, 1 vítěz, napíše svou další kapitolu, již dvanáctou, populární turnaj mistrů v kulečníku v Bohumíně.

V Bohumíně se vedou spory o ekologické čistění Bajcůvky

Bohumín - Čištění necelého kilometru říčky Bajcůvky, zaneseného nánosy způsobenými jak železárnami, tak necitlivým přístupem obyvatel, začalo letos na podzim. Realizace a z velké části i financování se ujalo Povodí Odry. Místní mají ale k postupu jejich práce výhrady.

Bohumínští zlatí, Havířovští stříbrní

Bohumín /FOTO/ – Tradičním vyvrcholením domácí vzpěračské sezony v soutěži družstev je finále České ligy ve vzpírání, které proběhlo v závěru listopadu v Bohumíně. Domácí vzpěrači získali titul mistrů republiky.

Od pondělí se mění provozní doba na poštách

Bohumín - Od 1. prosince se posouvá provozní doba na třech pobočkách České pošty v Bohumíně. Konkrétně jde o poštovní pracoviště v Záblatí, Pudlově a ve Skřečoni.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT