VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ČESKÝ TĚŠÍN

Český Těšín je město na východě České republiky ve Slezsku, na hranici s Polskem. Leží na levém, západním, břehu hraniční řeky Olše. Český Těšín je jedním z nejvýznamnějších a nejfrekventovanějších hraničních přechodů do Polské republiky. Ke kulturním tradicím patří pravidelné festivaly a přehlídky. Český Těšín je významným centrem polské národnostní menšiny v Česku. Je zde polská divadelní scéna a Český Těšín je sídlem většiny polských organizací v Česku.

V Českém Těšíně začala stavba nové sportovní haly. Takto by měla vypadat

VIZUALIZACE/ Sto milionů korun bude stát nová sportovní hala, která se začala v těchto dnech stavět ve Svojsíkově ulici poblíž zimního stadionu.

Cenný skalp. Těšín porazil lídra z Frenštátu

Český Těšín – Fotbalisté Frenštátu pod Radhoštěm, kteří jsou v čele tabulky krajského přeboru, letos prohráli jen dva zápasy. Minulý týden s Petrovicemi a v sobotu v Českém Těšíně.

Český Těšín nově povede starostka

Český Těšín – V pátek dopoledne uzavřely tři vítězné politické subjekty, které vzešly z komunálních voleb, koaliční smlouvu. Každý z koalice ANO – Nestraníci – KDU-ČSL bude mít po třech radních a celkem 16 mandátů hlasů v 27členném zastupitelstvu.

Český Těšín je znovu bez výhry, prohrál v Krnově

Český Těšín – Fotbalisté Českého Těšína neprochází v krajském přeboru ideálním obdobím. Svěřenci Lubomíra Luhového totiž z posledních tří zápasů získali jen bod.

Literární emoce bez hranic

V polském a Českém Těšíně se pustili do projektu, který mladým čtenářům originálním způsobem přibližuje kouzelný svět knih a problémy dospívajících dětí.

Koalice se rýsuje. Jasno bude do konce týdne

Pokud nenastane nepředpokládaný zvrat, ve vedení Českého Těšína budou zástupci hnutí ANO, lidovci a Nestraníci.

Upomínku na „osmičky“ vydalo Muzeum Těšínska

Muzeum Těšínska vydalo při příležitosti 100. výročí vzniku Československa pamětní medaili.

V Českém Těšíně se (zdá se) rýsuje dohoda

Vypadá to, že se v Českém Těšíně schyluje ke změně na postu starosty. Podle informací ze čtvrtečního večera finišují jednání o možné koalici.

Na volby v Českém Těšíně dohlédne více mužů zákona

Komunální volby. Období, kdy to v ulicích Českého Těšína v posledních letech zavánělo nepravostmi. Aby se co nejvíc podařilo eliminovat kupčení s hlasy, voličů, kvůli kterému se dokonce v roce 2010 volby ve městě opakovaly, budou na hladký průběh voleb dohlížet strážníci a policisté.

Stomilionová sportovní hala v Těšíně má zelenou

Financování nové multifunkční sportovní haly nedávno schválili zastupitelé v Českém Těšíně, kde podobné rozměrné zázemí místní sportovní kluby už léta postrádaly.

Těšínská tramvaj se do měst vrátí zřejmě jen symbolicky. Jezdit nebude

Tramvajová linka, která zhruba před sto lety spojovala vlakové nádraží s centrem tehdejšího Těšína a přilehlými objekty vojenských kasáren, je dnes známá už jen díky obrázkům a vyprávění.

Nová služba na českotěšínském nádraží: Půjčte si do vlaku knihu!

Na českotěšínském vlakovém nádraží nově nabízejí zajímavou službu. Ve vestibulu leží v polici knížky, které si mohou cestující vzít s sebou do vlaku.

V meziměstském běhu pomohou Oceláři i Radek Štěpánek

Třinec, Český Těšín - Dvě stovky závodníků se již v těchto dnech připravují na běh po osmikilometrové trase mezi Třincem a Českým Těšínem. 

Z ulic Českého Těšína zmizí žebráci

Nově schválená vyhláška omezí v Českém Těšíně žebrotu. Za tou momentálně do hraničního města vyrážejí i občané Polska.

OBRAZEM: Oslavy 100 let Československa: Sladké časy i hořké chvíle

Radostná vzpomínka na 100 let od vzniku Československa a silné období našeho státu v 30. letech minulého století, tedy v období První republiky. Ale také připomínka tragického období konce této éry, kdy před osmdesáti lety přišla Mnichovská dohoda a Těšínské Slezsko zažilo i zábor ze strany Polska.

Vozíčkáři v pasti. Na vině je rekonstrukce vozovky

V důsledku nedávné rekonstrukce Karvinské ulice se z chodníků v Českém Těšíně staly pasti na vozíčkáře. Občanům s handicapem nyní nezbývá, než bariérově těžko přístupné úseky komplikovaně (a často nebezpečně) objíždět.

Za Československo: Akční a pestrá připomínka naší historie

Za Československo. Takto se jmenuje víkendová akce, která akčně a atraktivně připomene dvě letošní významná výročí našeho státu. 100. výročí vzniku Československa, 80 let od zrádné Mnichovské dohody. Koná se v sobotu v areálu Archeoparku Chotěbuz, v pátek vše začne u pomníku TGM a na náměstí v Českém Těšíně.

Na závěr jarmarku se ochutnával štrúdl

Lidová muzika, krojovaní tanečníci, rukodělné výrobky, výborná nálada a vůně jablečného štrúdlu. Takto vypadalo nedělní odpoledne na nádvoří těšínského zámku, kde se v rámci akce Poklady z těšínské truhly konal už 13. Těšínský jarmark řemesel.

Floridští Hurricane Party odstartují evropské tour v Českém Těšíně

Říkají si Hurricane Party, jsou z Floridy, a jejich zábavné koncerty také jednu velkou divokou povedenou party představují. Projekt tvoří písničkář RickoLus a raper Bluebird, kteří se v Česku se svými sólovými vystoupeními již představili.

Český Těšín si spravil chuť a porazil Háj

Český Těšín – Fotbalisté Českého Těšína po porážce v dohrávce doma znovu zabrali a potvrdili, že jim třetí místo v krajském přeboru nepatří náhodou.

Český Těšín zaváhal, prohrál v Polance

Český Těšín /FOTO/ – Fotbalisté Českého Těšína zůstávají v tabulce krajského přeboru třetí.

K narozeninám dostal dům dětí areál za desítky milionů

První dárek k nadcházejícímu velkému jubileu získal na sklonku týdne českotěšínský dům dětí a mládeže (DDM), kdy mu město do užívání oficiálně svěřilo několikamilionový komplex pozemků a staveb ve Frýdecké ulici. Na slavnostním předání areálu do rukou DDM nemohly chybět ani děti, kterých momentálně do zdejších kroužků a zájmových skupin dochází více než 800.

Český Těšín vyhrál a drží krok se špičkou

Český Těšín – V čele krajského přeboru fotbalistů se drží Frenštát pod Radhoštěm. Už jen o šest bodů zpět je však aktuálně třetí Český Těšín, který o víkendu porazil Pustou Polom.

Knihy do vlaku čekají na nádraží

Zapomněli jste si na cestu vlakem přibalit knihu? Nebo naopak chcete doma ulevit své knihovně? Řešení najdete na českotěšínském nádraží, kde v hlavním vestibulu nově od konce minulého týdne visí police s nabídkou papírových „spolucestujících“ a označením Kniha do vlaku. 

Povolání sestry je třeba vrátit prestiž

Vybudováním vlastních škol se rozhodl zdravotnický holding Agel řešit stále větší problémy se sháněním personálu do nemocnic. Po Střední zdravotnické škole, kterou loni na podzim otevřel v Ostravě, teď výuku spustil také v nové pobočce v Českém Těšíně.

V Českém Těšíně jezdí senior taxi

Od pondělí 10. září letošního roku mohou obyvatelé Českého Těšína starší 70 let využívat zvýhodněné přepravy senior dopravy, kterou zajistí Oblastní spolek Českého červeného kříže Karviná.

Trabantisti. Zamilovali si auta z bakelitu a jiná nechtějí

Každý, kdo má nějakého koníčka, to zná. Běžné hobby se časem promění doslova ve vášeň, která vás pohltí a pak už není úniku, jste v tom až po uši. Své by o tom mohli vyprávět třeba členové Veterán Trabant clubu z Bohumína, kterému „velí“ pan Lešek Richter.

Gymnázium bude mít novou tělocvičnu

Do dvou let by měla na zpustlé ploše na nádvoří českotěšínského gymnázia stát nová tělocvična. Zástupci školy, města a kraje, coby zřizovatele školy a investora, ve středu slavnostně poklepali základní kámen stavby.

Lidé nenechali mladé manžele ve štychu a chtějí pomoci

Velká vlna lidské solidarity se zvedla po informacích o čtvrtečním výbuchu dvojdomku ve Hřbitovní ulici v Českém Těšíně. Muž, kterého našli záchranáři pod sutinami zbořené poloviny domku, je stále v nemocnici, nikde se ale nepsalo o osudu obyvatel druhé poloviny dvojdomku.

AKTUALIZOVÁNO

Pátrání skončilo. V sutinách už hasiči nikoho nenašli

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Celou noc a páteční dopoledne pátrali záchranáři v sutinách výbuchem poničeného dvojdomku ve Hřbitovní ulici v Českém Těšíně, zda se pod masou cihel a dřeva nenachází ještě další člověk. Nikoho nenašli.

Krevní centrum v Českém Těšíně přivítá nové dárce plazmy

Dárců krve a krevní plazmy není nikdy dost. To vám řeknou všichni, kdo v tomto oboru pracují. Motivovat dárce se snaží i pracovníci pobočky společnosti UNICAplasma Morava Moje plazma, která má pobočku také v Českém Těšíně na Hlavní ulici.  

Konec uzavírky. Do centra budou opět jezdit autobusy

Týdny dopravních omezení v samém srdci Českého Těšína jsou u konce. Stavbaři dokončili rekonstrukci vodovodní sítě a opravili silnice, které dostaly nový povrch.

Kapitán Těšína Lukáš Rac se ženil přímo na hřišti

Český Těšín /FOTO/ – Fotbalová svatba se odehrála v Českém Těšíně.

Do Ropice na kole bezpečně

Milovníci cyklistiky mají k dispozici novou cyklostezku vedoucí z Českého Těšína do sousední Ropice. Vyhnou se tak frekventovanému obchvatu a mohou bezpečně vyrazit na výlety do Beskyd. Cyklostezka byla minulý týden zkolaudována.

Rockový svátek nad Olzou

Legendy českého i zahraničního klasického hard rocku a jejich fanoušci si dají v sobotu dostaveníčko v českotěšínském parku Adama Sikory, kde se pod širým nebem uskuteční 4. ročník festivalu Rockování nad Olzou.  

Fanoušky TV Šlágr neskolilo ani obrovské vedro

FOTOGALERIE/ Fanoušci TV Šlágr jsou sice většinou staršího věku, rozhodně ale nejde o žádné padavky. Ačkoli bylo takřka nesnesitelné vedro, přicházeli mnozí z nich na českotěšínské náměstí ČSA už hodinu dopředu, aby si obsadili co nejlepší místa pro natáčení dalšího z pořadů Československá zlatá desítka.

Skvělý druhý poločas zajistil Českému Těšínu tři body

Český Těšín – Fotbalisté Českého Těšína jsou stoprocentní. Svěřenci Lubomíra Luhového dali na hřišti Šenova čtyři góly a přivezli si domů zasloužené vítězství.

Mladý motorkář skončil po nehodě v nemocnici

V neděli před půl sedmou večer zasahovali záchranáři u nehody motocyklisty, který se střetl v Horním Žukově s automobilem.

Náraz, pád, bezvědomí a pak vrtulníkem do nemocnice

Těžkým zraněním cyklisty skončila nehoda v křižovatce ulic Střelniční a Tovární v centrum Českého Těšína.

Návštěvníky Šlágrování zchladí ve vedru hasiči vodní mlhou

Český Těšín - Organizátoři koncertu nazvaného Šlágrování, na němž ve čtvrtek bude hrát a zpívat desítka interpretů, se s ohledem na hlášené extrémně horké počasí připravují na to, že bude-li to potřeba, nechají diváky zchladit vodní mlhou.

Nejdřív nervozita, pak zasloužená výhra Těšína

Český Těšín /FOTO/ – Loni se dlouho strachovali o záchranu, sezonu v krajském přeboru ale končili vítěznou kanonádou. A úspěšně vstoupili fotbalisté Českého Těšína i do nového ročníku.

Moderní a přitom muzeum. Přestavba právě probíhá

Několik pater důstojné a zábavné expozice, která ukáže rozvoj Těšínského Slezska od prvopočátku dodnes. Interaktivní prvky a další ukázky moderního muzejnictví.

Rudý Měsíc, oblačné pásy Jupiteru či prachová bouře na Marsu

Doslova zatěžkávací zkouškou prošla v pátek večer střecha Těšínského divadla, na kterou v souvislosti s úplným zatměním Měsíce dorazilo dobrých 150 lidí.

Areál za desítky milionů bude patřit dětem

Větší prostory, zahradu a především pak vlastní tělocvičnu nabízí komplex pozemků a staveb na českotěšínské Frýdecké ulici, který město nově svěřilo k užívání zdejšímu Domu dětí a mládeže (DDM).

Velká oprava a nový průzkum v archeoparku v Chotěbuzi

Velká oprava dřevěných palisád, věže a komorové slovanské hradby začala v Archeoparku Chotěbuz-Podobora. Součástí akce je i další archeologický průzkum. Návštěvníci tak nyní za příznivého počasí mohou sledovat archeology, tesařea další odborné pracovníky přímo v praxi.

U řeky se vzpomínalo za utonulé hasiče

Letos po osmačtyřicáté si v Těšíně pietním aktem u hraniční řeky a společnou modlitbou připomněli tragické povodně z roku 1970.

V Těšínech dnes vzpomenou na utopené hasiče

Vzpomínkový akt na pět utonulých polských hasičů, kteří zahynuli při povodni ve městě v roce 1970, se koná dnes v 18 hodin. Zástupci obou měst - dobrovolné hasičských sborů, pamětníci, starostové a obyvatelé položí květiny u pamětní desky na mostě Svobody.

Český Těšín zaplavil barevný déšť

Všudypřítomná hudba, duhový déšť a radostný smích. Tak vypadalo sobotní odpoledne v českotěšínském parku Adama Sikory, kde se konal (ne)tradiční Festival barev.

Policejní úterní zásah v Českém Těšíně byl kvůli kšeftům s marihuanou

Policie v pátek zveřejnila podrobnosti k úternímu podvečernímu zásahu v prodejně na Hlavní třídě v Českém Těšíně. Zatkla při něm vietnamský pár, muže ve věku 58 a ženu ve věku 46 let

Červen plný úspěchů

Český Těšín /FOTO/ – Mladí judisté Českého Těšína si připsali na konto několik cenných výsledků i v posledním měsíci starého školního roku. Ze tří turnajů si přivezli 22 medailí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT