VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ČESKÝ TĚŠÍN

Českotěšínská knihovna oslavila sedmdesátiny

Český Těšín - Nevšední atmosféra provázela setkání knihovníků a přátel knihovny, na kterém si připomněli 70 let od založení českotěšínské knihovny. Bylo plné vzpomínek, sentimentu i krásných chvil.

Těšín zpečetil Šenovu osud

Český Těšín – Fotbalisté Těšína si v krajském přeboru připsali výhru nad posledním Šenovem a poslali jej do I.A třídy.

Dobrovolníci budou hlídat přechody

Český Těšín – Školákům při cestě do školy budou kromě strážníků na vybraných přechodech pro chodce asistovat také dobrovolníci z řad mladých lidí. Vybaveni reflexní vestou s nápisem bezpečnostní dobrovolník a reflexním terčem se objeví v ulicích již v průběhu května.

Městské kašny a fontány jsou častými terči vandalů

Karvinsko - Kašny a fontány jsou osvěžujícími oázami dnešních betonových měst. Jejich umělecké zpracování i samotná tryskající voda lahodí uchu i oku a napomáhá relaxaci. Ne všichni si ale, jak je zjevné, jejich estetického významu skutečně váží.

Těšín dal sbohem problémům

Český Těšín – Důležitou výhru si přivezli z Břidličné fotbalisté Českého Těšína a jsou de facto zachráněni v krajském přeboru.

Studenti se bavili na Majálesu

Majálesovým průvodem a následnými oslavami na náměstí Československé armády, tím si mohli zpestřit poslední dubnovou středu obyvatelé Českého Těšína. 

V Chotěbuzi zachránili sebevraha

Chotěbuz – Necelou hodinu po úterní půlnoci se českotěšínští strážníci vydali společně s policisty hledat v porostu kolem chotěbuzského archeoparku muže, který hrozil sebevraždou.

Těšín prohrál se vztyčenou hlavou

Český Těšín – Fotbalistům Těšína nebylo v sobotu přáno obrat o body lídra tabulky z Petřkovic. Soupeře předčili, ale nedávali góly.

V Rybím domě řádily nejen čarodějnice

Velké pálení čarodějnic a další spousta doprovodných akcí se konaly celou sobotu v Rybím domě v Chotěbuzi. 

Vrbové proutí zpevnilo břeh potoka

Český Těšín - Pro již takřka zapomenutý ekologický způsob zpevňování břehů problémového potoka Mlýnka protékajícího zastavěným územím městské části Svibice se rozhodli ekologové z Českého Těšína.

Těšín věnoval Polomi obě branky

Český Těšín – Porážka na hřišti silné Polomi se konat nemusela. „Odehrát zápas bez chyb, skončilo to klasicky bez branek," poznamenal po dalším utkání fotbalového krajského přeboru trenér Těšína Čestmír Kročil.

Vedení Muzea Těšínska se stěhuje do nové budovy

Český Těšín - Vedení a odborné zaměstnance Muzea Těšínska, kteří sídlí v provizorních prostorách v Pražské ulici, čeká ještě do konce letošního června stěhování. Za poslední roky je to již potřetí. 

Dětmarovice zase vyzrály na Těšín

Český Těšín /FOTO/ – Stejně jako na podzim padl v okresní derby mezi Těšínem a Dětmarovicemi jediný gól, a zase do českotěšínské sítě.

Nadšenci zvou návštěvníky k bunkrům na výlet do vojenské historie

Chotěbuz - Tři bunkry, jejichž vznik se datuje ve druhé polovině 30. let minulého století. Zrekonstruované, nově vybavené a každý z nich upravený do jiného historického období. Tak takováto podívaná přivítala o víkendu všechny, kdo se vydali do Chotěbuze na exkurzi do minulosti připravenou členy místního Klubu vojenské historie.

Těšín překvapil i Háj, zatím boduje

Český Těšín – Fotbalisté Těšína jedou nad plán svého trenéra Kročila. Na půdě druhého Háje uhráli nečekané tři body a prakticky jsou zachráněni.

České a polské velikonoční zvyky se v lecčems liší

Těšínsko - Přesto, že velikonoční zvyky v Česku a Polsku mají stejné kořeny, s odstupem času se vyvíjely jinak, nebo zcela zanikly. Poláci například o Velikonočním pondělí nemrskají děvčata pomlázkou a polévají se navzájem.

Dobrovolníci uklízeli okolí přehrady

Český Těšín - Více než 70 pytlů odpadu se podařilo během sobotního dopoledne sesbírat v okolí přehrady Hrabinka dobrovolníkům, kteří se v Českém Těšíně zapojili do akce Ukliďme Česko.

Kino na hranici nabídne stovku filmů hlavně z ČR, Polska a SR

Mezi hosty budou například Emília Vášáryová, Bolek Polívka, Katarzyna Figura, Martin Šulík či Stanislav Párnický.

Doprovázíme klienty do nebeských bran, připouští ředitelka Gerontocentra

Růžový dům na konci Střelniční ulice v Českém Těšíně skrývá řadu příběhů. Přesněji třiatřicet příběhů, které dopisují své poslední kapitoly. V domě totiž už 21 let funguje Gerontocentrum, tedy zařízení, kde pracovníci přímé péče poskytují služby seniorům se složitým zdravotním stavem.

Rutinér Kiška nasměroval Těšín k výhře

Český Těšín – Návod na bodové zisky? Špatná příprava. Fotbalisté Těšína zažili příšernou zimu, ale v tabulce krajského přeboru jsou po výhře nad Markvartovicemi už šestí.

Ocenění českotěšínských pedagogů

Jedenáct pedagogů českotěšínských škol převzalo ve středu ocenění, které město uděluje při příležitosti Dne učitelů.

Studenti poměřili své znalosti cizích jazyků

Český Těšín – Už sedmnáctý ročník konverzační soutěže hotelových škol proběhl ve čtvrtek a pátek na Albrechtově škole v Českém Těšíně.

Těšín je spokojen, neprohrál

Český Těšín – Přijeli si pro bod a mají ho. Fotbalisté Českého Těšína si pro první utkání jarního programu přáli neprohrát a udržet bodový odstup od předposledních Kobeřic.

Nádraží a 1. nástupiště se opravovat nebudou

Český Těšín - V současnosti probíhající stavební práce, které si kladou za cíl optimalizaci železniční trati procházející Českým Těšínem, nebudou zahrnovat opravu 1. nástupiště ani nádražní budovy.

V Českém Těšíně oslavili Josefa selským jarmarkem

Josefovský jarmark v Českém Těšíně nabídnul svým návštěvníkům řadu místních lahůdek, tradičních řemeslných výrobků i exotických pochutin. Konal se na Náměstí ČSA od 9 ráno do 16.30 a o hudbu se postarala kapela Srdíčko.

Český Těšín trénoval porůznu

Český Těšín – Trénovat mužstvo jakékoliv krajské soutěže během zimní přípravy je za trest. To už nějakou dobu tvrdí trenér Českého Těšína Čestmír Kročil.

Obří kontejnery zaplňují celé město. Pomůže to, nebo ne?

Městem velkoobjemových kontejnerů se stává Český Těšín.

Velká rekonstrukce vlakového nádraží přináší i komplikace

Rychlejší a bezpečnější trať i modernější prostředí. To vše čeká na cestující vlakového nádraží v Českém Těšíně, které patří k jedněm z nejdůležitějších železničních bodů v naše regionu.

Po stopách žraloků a jiných pravěkých tvorů

Český Těšín - Po stopách třetihorních žraloků a jiných pravěkých tvorů, jejichž zkameněliny byly objeveny v Bystřici i v dalších místech regionu, se vydali minulý týden členové Klubu Muzea Těšínska.

Český Těšín chce více strážníků

Městská policie v Českém Těšíně přijímá nové strážníky. Zájemci se mohou hlásit do konce týdne.

Opravy v Českém Těšíně si vyžádaly dopravní omezení

Centrum Českého Těšína v pondělí ovládli stavbaři a naplno začaly práce na modernizaci železničního svršku. Současně s tím, začala postupná série uzavírek podjezdů, chodníků i obou podchodů pod kolejemi.

Drogy nejsou v Česku legální, varuje radnice mladé Poláky

Stále se kumulující problémy s drogami ve městě přivedly českotěšínskou radnici na myšlenku rozjet „osvětovou" kampaň, jejímž cílem je podat potenciálním uživatelům drog z polské části města seriózní informace o tom, že v Česku nejsou drogy legální.

Na českotěšínském nábřeží vzniknou stezky

Už letos v létě by se cyklisté a in-line bruslaři měli pohodlně pohybovat centrem Českého Těšína. S příchodem teplejšího počasí se tento týden dělníci vrátili k výstavbě cyklostezky podél českotěšínského nábřeží.

Starosta Slováček: Chceme nařídit omezení reklam

Vzhled Hlavní ulice protínající centrum Českého Těšína se stala v posledních týdnech předmětem diskuzí na sociálních sítích, kterou rozvířilo několik článků na téma nepěkného vzhledu ulice v novinách. Veřejnost přichází s kritikou i návrhy řešení, starosta města Vít Slováček zase Deníku řekl, jak situaci vidí on.

Drogy v Českém Těšíně. Všude a „za babku"

Chcete-li a víte, kde a u koho, není moc věcí, které jsou snadnější. Ne, řeč není o nákupu v supermarketu, ale o obstarání si dávky marihuany nebo pervitinu. Sami policisté přiznávají, že situace spojená s drogami, jejich výrobou a distribucí je v Českém Těšíně hodně divoká.

Českotěšínské dětské hřiště jde k reklamaci

Dětské hřiště v Masarykových sadech, které bylo postaveno před pěti lety v rámci investiční akce Revitalpark, jde k reklamaci. Deníku to potvrdila mluvčí Českého Těšína Dorota Havlíková.

Český Těšín čekají uzavírky. Kvůli opravě trati a nádraží

Český Těšín - Obyvatele města i řidiče čeká náročný rok. Modernizace vlakového nádraží v Českém Těšíně se dostává do fáze, kdy ji pocítí obyvatelé a návštěvníci města ať už jde o řidiče, chodce nebo cestující v hromadných dopravních prostředcích.

Zákaz návštěv platí i v českotěšínské nemocnici

Vedení nemocnice Český Těšín se v pátek rozhodlo na doporučení Krajské hygienické stanice vyhlásit dočasný zákaz návštěv. Důvodem je zvýšený počet chřipkových onemocnění.  

Zaplatíš až exekutorovi? Tak to bude dražší

Český Těšín - Akce: hrozba. Reakce: motivace platit. Takto vypadá jednoduchý vzorec, který znázorňuje, jak lidi motivovat k placení poplatku. A nejen za odpad. Na Městském úřadě v Českém Těšíně to poznali záhy poté, co tam zřídili oddělení vymáhání pohledávek a také jakmile se zrychlily soudní exekuce.

Těšínská karafa inspiruje nejen budoucí sommeliery

Již 9. ročník soutěže Těšínská karafa proběhl na Albrechtově škole v Českém Těšíně.

Českotěšínští senioři studují jako diví. Lákají je atraktivní přednášky

Český Těšín - Šest posluchačů zimního semestrálního kurzu Virtuální univerzity třetího věku, která působí v rámci městské knihovny jako konzultační středisko České zemědělské univerzity v Praze, úspěšně absolvovalo tříleté studium a splnilo podmínky pro získání osvědčení o absolutoriu. Pamětní listy jim tento týden v českotěšínské kavárně Avion předal starosta města Vít Slováček.

Tříkrálová sbírka přinesla na Těšínsku přes 900 tisíc

Český Těšín - Patnáctý ročník Tříkrálové sbírky pořádané Charitou Český Těšín je minulostí. Rozpečeťování pokladniček je dokončeno a pořadatelé už znají výnosy koledování.

Těšínští se stydí za Hlavní třídu

Český Těšín - Hlavní třída v Českém Těšíně bezpochyby není ta nejlepší vizitka města. Velké reklamní panely s podivnými nápisy a obchody připomínající laciné tržiště utvářejí současnou podobu tepny spojující oba Těšíny.

Mendrek junior se dočkal výhry

Český Těšín – Badmintonový podnik v Českém Těšíně – Memoriál Stanislava Krauze, má téměř domácího vítěze.

Na novou tělocvičnu nejen pro gymnazisty nejsou peníze

Český Těšín - Studenti českého gymnázia v Českém Těšíně se své vlastní tělocvičny jen tak nedočkají. Na její stavbu momentálně nejsou peníze.

Město musí vrátit dotaci na přípojky a zázemí pro studenty

Český Těšín - Město vrátí státu 1,7 milionu korun z celkové dotace ve výši necelých 100 milionů korun, kterou získala na projekt Revitalpark.

O bezpečnosti aneb snídaně s policií

Český Těšín – Drogy, herny, bezdomovci, falešní popeláři či kominíci, e-maily nebo telefony od neznámých osob, senioři v dopravě. To je jen zlomek toho, o čem se ve čtvrtek mluvilo na setkání seniorů se zástupci Policie České republiky, městských strážníků a vedení města na pilotní akci 
s názvem Dobré ráno s policií.

Město zakázalo automaty, hrát se ale bude dál

Český Těšín - O dvacet milionů korun méně bude letos v českotěšínské městské pokladně. Přibližně tolik dostávalo město ročně od provozovatelů hracích automatů. Od 1. ledna ale na celém území Českého Těšína platí vyhláška, která hrací automaty zakazuje.

Těšíny propaguje společný film

Těšíny - Obě části města nad Olší využily evropské peníze na společnou propagaci. Vznikl poutavý film ukazující atraktivitu obou měst v průběhu celého roku. 

Lidé bez domova povečeřeli společně díky daru

Český Těšín – Klasika. Vydatná vánoční polévka, smažený kapr, bramborový salát, ovoce, cukroví a něco dobrého k pití. Samozřejmě bez alkoholu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT