VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ČESKÝ TĚŠÍN

Prezident Miloš Zeman procestuje region

Region - Prezident republiky Miloš Zeman přijede tento týden do Moravskoslezského kraje. 

Město plánuje novou oddychovou zónu

Těšíny - Český, tedy levý břeh řeky Olše, by se měl do budoucna proměnit v novou oddechovou zónu. Česká i polská strana chtějí společnými silami a za evropské peníze revitalizovat území od mostu Družby směrem dál na Karvinou až po oblast jatek.

Benefici ovládne kapela Jelen

Český Těšín - Tradiční Benefice pod modrým těšínským nebem nabídne v pátek 18. září hvězdné obsazení především zpěvaček rodem z Těšínského Slezska.

Psi potřebují volný pohyb, města na to většinou slyší

Český Těšín - Je všední den dopoledne a v oploceném psím výběhu za českotěšínskou tiskárnou spokojeně pobíhá psík plemene husky, se kterým si hrají jeho polští majitelé s dítětem. Prostor působí příjemně a čistě, ačkoli se před časem na některé pejskaře snesla kritika, že zde po svých psech nechávají neuklízené exkrementy. Jak to tedy vypadá doopravdy?

Děti mají svůj pohádkový strom

Je to zcela netradiční, originální strom. Je totiž pohádkový. Stojí na nábřeží hraniční řeky Olše, od jara do podzimu je nazdobený a poutá pozornost kolemjdoucích. Někteří o něj zavadí pouze pohledem, jiní si jej prohlédnou zblízka.

Černá českotěšínská středa v Břidličné

Český Těšín – Fotbalisté Českého Těšína utrpěli ve vloženém kole krajského přeboru první porážku v sezoně a z Břidličné odjížděli pěkně naštvaní.

Ivo Kantor: fotbalový doktor z Těšína

Český Těšín – Záložník fotbalového IRP Český Těšín Ivo Kantor bere fotbal jako svůj další koníček. Jeho hlavní náplní práce je totiž napravovat polámané končetiny.

Kdo si hraje, nezlobí

Českotěšínské děti se nenudily ani o prázdninách. Měly možnost zapojit se do různorodé činnosti od sportovních akcí, tvořivých a výtvarných workshopů, až po poznávací výlety, znalostní nebo kreativní aktivity.

Těšín se rozjel po přestávce

Český Těšín – Loni nejhorší tým krajského přeboru z Šenova si dojel v sobotu do Těšína pro další výprask.

OBRAZEM: Kočka se doma nudila a uvízla v okně

Chovatelé koček pozor! Pokud jsou vaši domácí zvířecí kámoši sami doma, nevyplatí se nechávat otevřené ventilačky, ke kterým se hbité a obratné kočky lehce dostanou.

Česko-polská spolupráce se daří, zaznělo na konferenci

Český Těšín - Na tom, že přeshraniční spolupráce má smysl a její efekty jsou přínosné, se shodli účastníci konference konané ve středu v KaSS Střelnice. Sešli se na ní představitelé samospráv z české i polské části Euroregionu Těšínské Slezsko Śląsk Cieszyński.

V Albrechtově škole vystřídali během prázdnin studenty stavbaři

Český Těšín - V budově Albrechtovy střední školy v Tyršově ulici panuje po celé prázdniny čilý stavební ruch. Studenty vystřídali řemeslníci. Stará okna mění za nová a zateplují obvodový plášť rozsáhlé historické budovy.

Psi získali pařezy pro občůrávání

Český Těšín - Oplocený výběh po volný pohyb psů, který mají od 1. července k dispozici chovatelé v Českém Těšíně, získal novou atrakci. V prostoru se objevily pařezy a kmeny stromů, které musely být pokáceny v jiných lokalitách, takže to městkou pokladnu nic nestálo.

Nemocniční kaplanka lidi neléčí, ale přesto jim pomáhá

Český Těšín - Neléčí. Pacientům jen naslouchá a i tím jim dokáže ulehčit. Bez ohledu na víru, zdravotní stav nebo jiné okolnosti. To je náplní práce nemocniční kaplanky Yvony Guznarové.

Těšínský Lojek odmítl tři body

Český Těšín – Bod za remízu 2:2 vyválčili na hřišti Kobeřic fotbalisté Těšína. Podle průběhu zápasu měli jasně na tři body.

OBRAZEM: Rockování nad Olzou

V pátek se konal v parku Adama Sikory v Českém Těšíně hudební festival Rockování nad Olzou. 

Vysoké teploty přerušily provoz zimního stadionu

Český Těšín - Přetrvávající extrémní horka zkomplikovala také letní bruslení na rekonstruovaném zimním stadionu. Přitom letos se mohli obyvatelé města poprvé v historii města prohánět na ledních bruslích i v létě.

Chotěbuzský Archeopark už má novou vstupní budovu

Moderní výukové centrum s nabídkou několika různých programů pro školy i důstojné zázemí a místo plné zajímavostí a příjemností pro běžné návštěvníky. To vše by mohlo začít fungovat už zjara příštího roku v populárním Archeoparku v Chotěbuzi.

Zahradníkům pomáhají zalévat v ulicích i hasiči

Devět tisíc litrů užitkové vody denně přiváželi do doby než začala aktuální abnormální vedra zahradníci z Koňské u Třince na zalévání dřevin a okrasných záhonů v centru Českého Těšína.

Kiška zařídil Těšínu tři body

Český Těšín – Mít v kádru ligového borce s 270 starty v nejvyšších soutěžích se určitě vyplácí. Minimálně Těšínu se vyplatil start Petera Kišky v utkání s Kravařemi. Slovenský borec dvěma góly otočil průběh zápasu z 0:1 na 2:1.

Boj, šperky i pohanské rituály v archeoparku v Chotěbuzi

Perun! Perun! ozývají se krajinou bojové výkřiky a já přímo naproti sobě vidím přibližující se muže s kopími a štíty. Bojovníci se rozebíhají, udělám tedy rychle pár fotek a uhnu jim z cesty.

Opravdový zájem, nebo naschvály?

Úředníci českotěšínské radnice mají v posledních týdnech víc než napilno. Kromě své běžné práce totiž musí odpovídat na četné dotazy opozičních zastupitelů, především z řad ČSSD, které se týkají běžného chodu úřadu, personální politiky a dalších oblastí.

Místo pod zemí musí lidé chodit přes koleje

Průchod renovovaným vlakovým nádražím v Českém Těšíně je opět v jiném režimu.

Od pondělí bude podchod pod nádražím opět uzavřen

Český Těšín - Od pondělí 13. července až do ukončení prací bude částečně uzavřen podchod pod nádražím, který spojuje obě části města.

Čaj slavil svůj svátek s několika národnostmi najednou

Svátek čaje. Takto se jmenuje jedno z vůbec největších a nejpestřejších setkání odborníků, milovníků i běžných fanoušků lahodného nápoje čaje, které se každým rokem koná na zámeckém vrchu v polské části Těšína.

O víkendu bude Svátek čaje

Těšíny - Milovníci čaje se mají na co těšit! Již tento víkend se totiž koná v Českém Těšíně a polském Těšíně festival nazvaný Svátek čaje.

Hurá do nového parku, na pískoviště i průlezky

Český Těšín - Starý asfaltový chodník plný děr a výmolů nahradila nová cyklostezka a chodník, kvůli bezpečí chodců navíc v místech s příkrým spádem nábřeží k řece oddělený dřevěným plotem, dvě nová dětská hřiště s řadou atrakcí.

Chotěbuzský zámek nečeká veselá budoucnost

Záchrana zámku 
v Chotěbuzi bude složitá. Podaří-li se ho vůbec zachránit. Alespoň tak soudí stavební technik Jan Štěpánek, který pracuje pro ostravského podnikatele a milovníka historických objektů Pavla Šmíru.

OBRAZEM: Podchod je opět průchozí. Ale jen dočasně

Vlakové nádraží v Českém Těšíně se mění před očima. Nová je část kolejiště a dva perony. Na každý se dá z podchodu dostat výtahem.

Bunkr místo na skládce skončil v parčíku

Český Těšín – Německá válečná betonová pevnůstka lidově nazývaná einemannbunker, je nově k vidění v centru Českého Těšína.

OBRAZEM: Svátek Tří bratří v Českém Těšíně dnes končí

25. ročník Svátku Tří bratří dnes vrcholí. Zatímco zahájení již tradičně patřilo slavnostním průvodům z Českého Těšína a Cieszyna, které se setkaly na mostě Družby, po zbytek víkendu již na návštěvníky čekal program plný hudby a folklóru.

V Těšínech slaví Svátek tří bratří

Český Těšín, Těšín - Půlkulaté výročí letos čeká tradiční těšínský Svátek tří bratří. Ten začíná už dnes a potrvá až do neděle. Program nabídne například koncerty Ondřeje Brzobohatého, Petra Bendeho, nebo kapel Mňága a Žďorp a Žlutý pes.

Český Těšín porazilo sluníčko

Český Těšín – Poslední utkání letošního ročníku krajského přeboru fotbalistům Těšína výsledkově nevyšlo. Před vlastními diváky podlehli ve středeční předehrávce Frýdlantu.

V Těšínech budou mít Stroj času

Těšíny - Na interaktivní dobrodružnou hru ve stylu real life escape game nazvanou „Stroj času: Akce v Těšíně" zvou pořadatelé letošního Svátku tří bratří.

Těšín nadělil Krnovu „bůra"

Český Těšín – Fotbalisté Těšína se v předposledním kole krajského přeboru vytáhli a Krnov vyprovodili pěti brankami.

Jen si to rozeber. Možná pak pochopíš, jak to funguje

Český Těšín - Motivovat mladé lidí k technice bylo hlavním cílem dne otevřených dveří, který u příležitosti Světového dne životního prostředí uspořádal ve svém sídle Na Horkách českotěšínský spolek Trianon.

Na česko-polském pomezí vystoupil Cirk La Putyka

VIDEO/ Představením Play úspěšného souboru Cirk La Putyka skončil neděli v Českém Těšíně a v sousedním polském Těšíně Mezinárodní divadelní festival Bez Hranic. 

Dobrosrdeční Těšíňané v sobotu rozdávali

Český Těšín – Fotbalisté Českého Těšína mají srdce na pravém místě. Když se doslechli o tom, že vnučka dlouholetého fanouška Těšína má problémy, přispěli z vlastní iniciativy finančním obnosem.

Zámek v Chotěbuzi nikdo nechce

Chotěbuz - Zámeček z 16. století, za socialistické éry využívaný jako školní statek Střední zemědělské školy z Českého Těšína, nadále úspěšné chátrá.

Celníci našli ve slovenských kamionech deset milionů cigaret

Český Těšín – Téměř deset milionů neokolkovaných cigaret ve dvou nákladních vozidlech našli v těchto dnech moravskoslezští celníci. Většinu z nich objevili v kamionu převážejícím pneumatiky. K odhalení celníci použili velkokapacitní rentgen, nasadili také psa vycvičeného na vyhledávání tabákových výrobků.

Ve městě přibudou další dětská hřiště

Český Těšín Ke dvaceti stávajícím hřištím pro děti přibudou do konce roku další. Zatímco dnes připadá v pětadvacetitisícovém Českém Těšíně jedno hřiště na 188 dětí, do konce roku bude mít statisticky každých 163 lidí do 15 let jedno hřiště pro sebe.

Těšín remizoval v Polance

Český Těšín – Remízu uhráli na podmáčeném hřišti Polanky fotbalisté Českého Těšína, čímž zkomplikovali domácím jejich cestu za záchranou v krajském přeboru.

OBRAZEM: Den otevřených dveří v Těšínském divadle

Těšínské divadlo otevřelo v pátek 22. května své dveře veřejnosti v netradičních večerních hodichách. Při příležitosti 8. muzejní noci si mohli návštěvníci prohlédnout nejen běžně přístupné prostory divadla, ale také zákulisí – sklady rekvizit a kostýmů, vlásenkárnu a mohli být také chvíli přítomni zkoušce souboru, který nacvičoval nový muzikál.

Tak šel čas souboru Slezan

Český Těšín - Šedesátiletou historii folklorního souboru Slezan zachycuje na desítkách fotografií výstava s názvem Tak šel čas. Je k vidění v českotěšínské Galerii Most do 27. května.  

Balon skákal, dělal problémy

Český Těšín – Fotbalisté Těšína si ve Vendryni moc nezahráli. Na místním hrbolatém drnovišti to nešlo.

Českotěšínská knihovna oslavila sedmdesátiny

Český Těšín - Nevšední atmosféra provázela setkání knihovníků a přátel knihovny, na kterém si připomněli 70 let od založení českotěšínské knihovny. Bylo plné vzpomínek, sentimentu i krásných chvil.

Těšín zpečetil Šenovu osud

Český Těšín – Fotbalisté Těšína si v krajském přeboru připsali výhru nad posledním Šenovem a poslali jej do I.A třídy.

Dobrovolníci budou hlídat přechody

Český Těšín – Školákům při cestě do školy budou kromě strážníků na vybraných přechodech pro chodce asistovat také dobrovolníci z řad mladých lidí. Vybaveni reflexní vestou s nápisem bezpečnostní dobrovolník a reflexním terčem se objeví v ulicích již v průběhu května.

Městské kašny a fontány jsou častými terči vandalů

Karvinsko - Kašny a fontány jsou osvěžujícími oázami dnešních betonových měst. Jejich umělecké zpracování i samotná tryskající voda lahodí uchu i oku a napomáhá relaxaci. Ne všichni si ale, jak je zjevné, jejich estetického významu skutečně váží.

Těšín dal sbohem problémům

Český Těšín – Důležitou výhru si přivezli z Břidličné fotbalisté Českého Těšína a jsou de facto zachráněni v krajském přeboru.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT