VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ČESKÝ TĚŠÍN

Dítě spadlo z tribuny, během zápasu na hřiště přiletěl vrtulník

Český Těšín - Pořádně živo bylo v sobotu během fotbalového utkání krajského přeboru mezi Českým Těšínem a Dětmarovicemi. A to ne kvůli tomu, že domácí v derby zvítězili nad svým sousedem v tabulce jasně 3:0 a odskočili mu v tabulce už na rozdíl čtyř bodů.

Těšín v derby přejel Dětmarovice

Český Těšín – Fotbalisté Dětmarovic se dál trápí. Neuspěli ani v derby na půdě Českého Těšína, který hladce vyhrál.

OBRAZEM: 65 let Polské scény Těšínského divadla

Polská scéna Těšínského divadla si letos připomíná 65 let fungování. Průřez její historií nabízí výstava v galerii dovadla, která bude přístupná do 23. října.

Prodej zámku brzdí komplikace

Z chotěbuzského zámku už prakticky zbývají jen obvodové zdi, je v dezolátním stavu, přesto je pořád památkově chráněný. Obec usiluje o jeho vynětí ze seznamu chráněných památek a po letech našla zájemce o koupi.

Těšín gól nedal a nemá nic

Český těšín – Poprvé v nové sezoně nedali fotbalisté Těšína v utkání krajského přeboru ani gól, a to logicky znamenalo, že nevyhrají.

Vyroste u náměstí nový bytový dům? Opozice má výhrady

V červnu českotěšínští zastupitelé záměr prodeje pozemku č. 50 ve Štefánikově ulici schválili. O samotném prodeji této proluky se mělo hlasovat v pondělí, vše se ale odložilo.

Těšínská truhla ukazuje své poklady

Představitelé obou Těšínů v pátek odpoledne otevřeli malovanou truhlu, v níž se podle pověstí skrývají poklady.

Ve fontáně se objevil smartphone i kalhotky

Český Těšín – Stejně jako denně potkáváme v ulicích města úklidové čety, tak se každé ráno u fontány na náměstí objevuje Edvard Kajfosz. Pečuje o fontánu a pomocí podběráku sbírá z vody smetí, které tam lidé házejí.

Těšíňanky vyprášily Pržno

Český Těšín – Fotbalistky Těšína slaví premiérovou výhru nad Pržnem v mistrovské soutěži.

V derby kraloval Těšín

Český Těšín – Až příliš hladce si fotbalisté Českého Těšína poradili doma s nebezpečnou Orlovou. Slávisté odehráli nejhorší zápas sezony.

Do Českého Těšína přijel legiovlak

Staré, ale krásné vyspravené vagony, čestná stráž tvořená vojáky v dobových uniformách.

Kotelny zdobí réva i dozrávající chmel

Český Těšín - Menší hlučnost i prašnost, zato více zeleně a ptačího zpěvu. Projekt Zelené stěny pro život ukázal, že nápad obsadit kotelny na sídlištích popínavými rostlinami nebyl vůbec špatný. A přinesl i menší raritu, historicky první chmel, který dozrává v Českém Těšíně.

Bez šesti už to Těšínu nešlo

Český Těšín – Na sobotní výlet do Háje ve Slezsku nebudou českotěšínští fotbalisté vzpomínat v dobrém. Prohráli a přišli o dva hráče.

Výstava mapuje činnost čsl. legií v Itálii za 1. sv. války

Nejbližší dva týdny budou v Českém Těšíně věnovány historii československých legií a osudům lidí s nimi spjatými.

Řezbáři tvořili hlavně pro děti

Český Těšín – Nahlížet pod ruce šikovných řezbářů a na vlastní oči vidět, jak vznikají dřevěná umělecká díla, mohli lidé během celého víkendu v areálu Kulturního a společenského střediska Střelnice.

Na dopravní hřiště chodí i senioři

Nejen děti, které se učí, jak se bezpečně chovat v silničním provozu a při cestách po městě, ale i senioři si našli cestu na dopravní hřiště v Českém Těšíně.

V Českém Těšíně řádí falešný popelář

Český Těšín - V Masarykových sadech obcházel dům od domu a snažil se od občanů vylákat „příspěvek při odchodu do penze, který chce použít na rozlučkovou akci pro své kolegy a kamarády". Kdo? Falešný popelář, na kterého včera upozornili lidé městské strážníky.

Umělečtí řezbáři budou tvořit pro děti

Český Těšín - Od pátku do neděle proběhne v parku u KaSS Střelnice Mezinárodní řezbářské sympozium.

Vítězně zahájily také Těšíňanky

Český Těšín – Divizní fotbalistky Českého Těšína odstartovaly nový ročník soutěže přesvědčivou výhrou nad ostravským Slovanem.

Pomáhají pacientům 
s trénováním paměti

Luštění křížovek, sudoku, hlavolamů, rébusů, hraní pexesa nebo cvičení, k němuž je zapotřebí jen obyčejná tužka 
s papírem. Takto si pacienti českotěšínské nemocnice trénují paměť, a snaží se tak uchovat si mentální schopnosti na dobré úrovni do pozdního věku.

OBRAZEM: Mladí hasiči bojovali jako lvi

Družstva mladých hasičů v sobotu zápolila v požárním útoku a štafetě na závodech, které pořádal SDH v Mostech u Českého Těšína.

Skvělý závěr Těšína, vydřel výhru

Český Těšín – I když to herně skřípalo, důležité jsou body. A ty fotbalisté Těšína mají. První třetinu podzimu v krajském přeboru totiž zakončili domácím vítězstvím nad nováčkem z Bruntálu.

Mladíci z Těšína mají další bod

Český Těšín – Zatím solidně rozehrávají novou sezonu v krajském přeboru fotbalisté Českého Těšína. Snad nejmladší tým v soutěži si ve vloženém 15. kole přivezl bod z Ostravy.

Těšín ve Vendryni sčítal pozitiva

Český Těšín – Tohle se moc nečekalo. Fotbalisté Českého Těšína dobyli v regionálním derby půdu silné Vendryně, navíc s čistým kontem.

OBRAZEM: Loučení s prázdninami v Českém Těšíně

V Těšíně se děti v sobotu loučily s prázdninami. Tradičně se vydaly v maskách na Zámecký vrch , kde pro ně byl připravený program. Akci ukončil oňostroj nad řekou Olzou.

Fotbal šel tentokrát stranou

Český Těšín – Fotbalisté Českého Těšína doma nestačili na nováčka z Čeladné, ale soustředit na fotbal se příliš nemohli. Myšlenkami totiž byli u svého spoluhráče Szkutka, který před utkáním zkolaboval v kabině.

Přehrada patřila netradičním plavidlům

/FOTOGALERIE/ Perníková chaloupka uprostřed přehrady, urostlá Mařenka se strništěm na tváři pádluje, co jí síly stačí. Kousek dál pluje loď nazvaná Pracovní morálka. Ve chvíli, kdy se za bójkou otočí k publiku na břehu, každý vidí ceduli s nápisem Praha. Posádka pokládá pádla a v klidu si zapaluje doutníky. Hlavní aktéři nechtějí vyhrát, chtějí pobavit diváky a s vtipem předvádějí pracovní morálku v našem hlavním městě. Nadšení diváci se smíchem tleskají.

OBRAZEM: Zásnuby na mostě Družby

Setkání knížecího páru, piastovského knížete Měška I. a Doubravky, dcery českého knížete Boleslava, mohli v pátek večer sledovat lidé na hraničním mostě Družby v Českém Těšíně. Český Těšín se vrátil do historie díky studentům mezinárodní letní školy polského jazyka a kultury katovické Slezské univerzity.

Výstava, která vás 
vybídne k zamyšlení

/FOTOGALERIE/ Pokud půjdete směrem do Polska, určitě stojí za to zastavit se v Galerii Most hned vedle mostu Družby naproti kavárně Avion. V jejich prostorech je do konce srpna k vidění výstava nazvaná Umění Pravdivosti-Soucitu-Snášenlivosti (Zhen-Shan-Ren).

Vítězná předehrávka Těšína

Český Těšín – Stejně jako s Břidličnou si fotbalisté Českého Těšína zápas dalšího kola krajského přeboru předehráli a tentokrát se už výhry dočkali.

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: Rockové kapely přilákaly stovky fanoušků

/DOPLNĚNÁ FOTOGALERIE/ Přes tisíc lidí se v sobotu bavilo na 2. Rockování nad Olzou.

Rockové hody v Těšíně. Zahrají legendy Stromboli, Arakain, Čankišou a další

Sobota 13. srpna bude v Českém Těšíně patřit rockové hudbě. Po úspěšném prvním ročníku letos organizátoři připravili další díl Rockování nad Olzou.

Fasáda školy dostává nový háv

Český Těšín - V hlavní budově Obchodní akademie v ulici S. Tůmy panuje po celé prázdniny čilý ruch. Žáky vystřídali řemeslníci.

Těšín na úvod remizoval

Český Těšín – Fotbalisté FK Český Těšín remizovali ve svém vstupním utkání krajského přeboru s Břidličnou 1:1.

Během léta vymění vodovodní potrubí

Dolní Lutyně, Český Těšín - Až do září budou dělníci dokončovat nový vodovod v centru obce. Hotový už je 143 metrů dlouhý úsek, který se dělal otevřeným výkopem ve stávající trase. Dalších 214 metrů povede novou trasou.

Lokalitu Mezi Lány čeká stavební ruch. Město chce sto parcel

Český Těšín - Bydlet v příjemné lokalitě, kde je zeleno, kousek od parku i koupaliště, a přitom do centra města není problém dojít pěšky?

Mladí archeologové stavěli pravěkou pec

Pec nám spadla, kdopak nám ji postaví? Členové Archeologického klubu studentů opavské Slezské univerzity!

Jaká jsou tajemství slovanských luhů a hájů?

Návštěvníci hradiska v Chotěbuzi-Podoboře měli možnost nahlédnout do tajemství slovanských luhů a hájů.

Křesťanům z Iráku se daří dobře, někteří už začali pracovat

Český Těšín - Čtyři desítky iráckých křesťanů, které do Česka přivezl před pár měsíci Nadační fond Generace 21, se už přestěhovaly do bytů a dál se učí češtinu. Někteří z dospělých také už začínají pracovat. Část z nich žije v Praze, část v Českém Těšíně. Fond to uvedl na svém webu.

Úřad v Chotěbuzi brzy dostane nový kabát

Chotěbuz - Obecní úřad druhé nejmenší obce regionu čekají velké změny, které se dotknou také tamních obyvatel.

Český Těšín opět varuje před neseriozními obchodníky

Přestože městská vyhláška podomní prodej a nabízení služeb zakazuje, ve městě se opět objevili neseriózní podomní obchodníci. Potvrdila to mluvčí Českého Těšína Dorota Havlíková.

Když lidé radí radnicím, jak na to

Ankety mají mezi lidmi velkou oblibu. Obyvatelé Českého Těšína teď budou moci vyjádřit svá přání a spokojenost s MHD.

Ženy s handicapem už našly uplatnění

Déle než měsíc funguje v českotěšínském Trianonu nové pracoviště Digitalizace a skartace. Spolek, který zaměstnává lidi znevýhodněné na trhu práce, především ty se zdravotním postižením, tak rozšířil své služby.

Přes česko-polskou hranici to jde i po zpřísnění režimu bez problémů

Karvinsko - Na přechod s Polskem se v pondělí dočasně vrátily hraniční kontroly. Lidé teď musejí využívat pouze povolené přechody, nesmí převážet zbraně či pyrotechniku, a vždy by u sebe měli mít doklady.

Poutníci vyrazili pěšky k obrazu Černé Madony

/FOTOGALERIE/ Mše, která v sobotu brzy ráno proběhla v českotěšínském kostele Nejsvětějšího srdce Ježíšova, by se od ostatních ničím nelišila, kdyby před kostelem nestála dodávka a uvnitř nebyli sportovně odění lidé s batohy a kufry, do jednoho obutí v pohodlných botách.

Polsko dočasně zavede kontroly na svých hranicích

Od pondělí 4. července Polsko dočasně obnoví kontrolu na vnitřních hranicích schengenského prostoru, včetně hranic s Českou republikou.

Město pochválilo nejlepší žáky za studijní úspěchy

Krásnou tradici zavedli před několika lety v Českém Těšíně. Zástupci města každoročně ocení dvacítku nejlepších žáků místních základních škol.

Užovku v lékárně nečekali. Skončila v kýblu

Na prosbu zaměstnankyň jedné z českotěšínských lékáren vyráželi do objektu tamní strážníci. Do podniku se totiž vplazila užovka.

Skvělý start Těšína, pak se ale třepal

Český Těšín – Fotbalisté Českého Těšína se loučili se sezonou v krajském přeboru výhrou a nakonec se přece jen vyškrábali do horní poloviny tabulky.

Dejte pozor na falešnou sbírku

Český Těšín Podepsat certifikát, uvést své směrovací číslo a výši příspěvku, který ovšem neskončí v zapečetěné kapsičce, ale kapse podvodníků. To je praxe podvodníků po celé republice a vypadá to, že teď zavítali také do Českého Těšína.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT