VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ČESKÝ TĚŠÍN

Dělníky přimáčkl bagr

Záchranáři museli v pátek dopoledne ošetřit dva dělníky, které přimáčkl bagr a způsobil jim vážná zranění.

OBRAZEM: Svátek tří bratří v Těšínech

V obou Těšínech začaly v pátek vpodvečer městské oslavy. 

Rizikovému a páchnoucímu podchodu hrozí uzavření

V zimě kluziště, v létě kaluže a zápach. Tak to vypadá v podchodu u českotěšínského vlakového nádraží.

Těšínem projedou tři bratři na koních

Těšíny - Tradiční česko-polský Svátek tří bratří dnes začne psát 26. kapitolu své bohaté historie. Před sedmnáctou hodinou se na mostě Družby tradičně setkají představitelé české a polské části města. Letos se bude podávat jablečný štrúdl.

Penalta určila ráz utkání

Český Těšín – Fotbalisté Těšína byli ve Frenštátě herně lepším týmem, ale nedávají góly. Už poněkolikáté na to doplatili.

Cyklostezka do Ropice má zelenou

Český Těšín - Vyrazit si na kole mimo město po značené cyklostezce a bezpečně se dostat do cíle, konkrétně do Ropice. To by měla umožnit nová cyklostezka, kterou plánuje vybudovat město Český Těšín.

Další domov pro seniory už brzy zahájí svůj provoz

Český Těšín - Zařízení pro seniory v poslední době přibývá, volných míst ale mají minimum a lidé se ještě pořád setkávají s dlouhými čekacími lhůtami.

Gól v 89. minutě připravil Těšín o výhru

Český Těšín – Fotbalisté FK Český Těšín přišli těsně před koncem sobotního zápasu o tři body a posun do horní poloviny tabulky krajského přeboru.

Leguánka Kvído se týden toulala městem, teď si už ale užívá koupel a banány

Karviná, Český Těšín – Koupel a pak už jen domácí klid a pohoda, láska páníčků a také oblíbené banány a zeleninové saláty. To vše si od pondělí opět užívá jedenáctiletá samice leguána zeleného Kvído, která se v pátek našla, jak se toulá Českým Těšínem.

Lidé se zlobí, podchod ale bezbariérový nikdy nebude

Rekonstrukce, která rozhodně nedopadla zcela podle představ místních obyvatel. Řeč je o akci Optimalizace tratě Správy železniční a dopravní cesty (SŽDC) v Českém Těšíně, kde se opravovalo vlakové nádraží a přilehlé prostory.

Těšín přidělal Polance starosti

Český Těšín – Tři body z hrbolaté půdy Polanky dovezli v neděli do Těšína fotbalisté IRP. Sami prakticky rozhodli o své záchraně.

Klidná noc? Ve Svibici ne

Panelové domy v ulici Polní, Mládežnická, Cihelní i další místa českotěšínského sídliště Svibice jsou terčem neodbytného bezdomovce.

Bojovnice za práva zvířat to nevzdají

Český Těšín - Rozporuplné pocity mají po uplynulém víkendu mladí lidé, kteří se zapojili do podpisové akce proti podmínkám, ve kterých žijí divoká zvířata v cirkusech.

Těšín byl výhře blíž, gól ale nedal

Český Těšín – Bez branek se rozešli v dalším kole krajského přeboru fotbalisté Vendryně a Českého Těšína.

Derby pro Těšín. Rozhodl Šlavka

Český Těšín – Fotbalové derby v krajském přeboru pro sebe rozhodli vydařenou standardkou hráči Českého Těšína. Střelecká mizérie Dětmarovic trvá.

Omezené parkování u Kauflandu nebude

Český Těšín - Devadesát minut. Takový časový limit měli několik dní na nákup lidé, kteří zamířili do českotěšínského Kauflandu. Jeho manažeři totiž na parkoviště před obchodním domem nechali umístit značku omezující dobu parkování.

Těšín přehrával lídra, ale body nemá

Český Těšín – Jediná branka domácího F. Štýbara rozhodla vyrovnaný duel fotbalistů Českého Těšína na půdě Pusté Polomi.

Bývalá herecká hvězda Magda Vašáryová v Těšíně

Magda Vašáryová v pondělí zavítala na filmovou přehlídku Kino na hranici.

Do ulic se vrátily velkoobjemové kontejnery

Český Těšín - Do ulic města se vracejí velkoobjemové kontejnery, kam mohou lidé ukládat kusový odpad.

V bytě v Českém Těšíně se našlo tělo mrtvé ženy

V jednom z českotěšínských bytů objevili v pátek policisté a hasiči tělo mrtvé ženy.

Iráčané: V Českém Těšíně můžeme začít nový život

Křesťanští uprchlíci, kteří se v úterý ráno přestěhovali z rekreačního střediska ve Smilovicích do čtyř bytů v Českém Těšíně, se pomalu zabydlují. Pokračují ve výuce češtiny, první dvě děti už v pondělí nastoupí do školy v Třinci.

Stará písnička. Herně dobré, góly nejsou

Český Těšín – Na fotbalisty Těšína sedla střelecká krize. Herně soupeře z Markvartovic přehráli, ale na branky se strašně nadřou. V sobotu nedali ani jednu.

V Těšíně se běžel osmý Fortuna běh

Čtrnáct set běžců z Česka, Polska, Slovenska, Ukrajiny ale třeba i Keni se v neděli postavilo na start hlavního závodu 8. ročníku Fortuna běhu, který se konal v Těšíně.

Boj o zámek, který původně nikdo nechtěl

Chotěbuzský obecní úřad hledal roky zájemce o téměř osm set let starý zámek. Ten je v dezolátním stavu a z památky už prakticky zbývají jen obvodové zdi. Náklady na rekonstrukci stavby jsou nad rámec obecních možností, a proto se snaží objekt prodat.

Výhra pro Kupczaka juniora

Český Těšín – Fotbalisté Těšína se na hřišti Vítkova dočkali první jarní výhry.

Český Těšín hostí kvalifikaci o ligu

Český Těšín – Badmintonový oddíl Slavoj Český Těšín pořádá už zítra, v sobotu 16. dubna kvalifikační turnaj o postup do I. celostátní ligy.

Nahrává nulová tolerance hazardu kvízomatům?

V Českém Těšíně přibývá kvízomatů. V posledních březnových dnech jich místní úředníci napočítali dvacet šest.

Referendum o hazardu nebude. Alespoň prozatím

Vyhlásit referendum o hazardu ve městě chce českotěšínská ČSSD. S takovým návrhem přišli českotěšínští sociální demokraté v pondělí na zasedání zastupitelstva, ovšem jejich návrh se ani neprojednával. Měl totiž právní nedostatky.

Hasiči, policisté i strážníci budou pod jednou střechou

Potvrzeno. Letos se začne připravovat stavba Integrovaného výjezdového centra v Českém Těšíně. Tuto zprávu v minulém týdnu potvrdil ministr vnitra Milan Chovanec. Jednotné zázemí tak získají hasiči, policisté i městští strážníci.

Lidem radila nejkrásnější lékarnice

„Pečujte o svou krásu," radí Miss České republiky z roku 2004 Jana Doleželová. A právě ona nejlépe ví, jak na to. Je totiž doktorkou farmacie.

Další výjezd, další trojka

Český Těšín – Zatím hodně „sportovně" pojímají fotbalové jaro v přeboru hráči Těšína. Jediný bod z domácího duelu s Bohumínem asi není to, co si ve městě nad Olší představovali.

OBRAZEM: Rybáři začali s jarním úklidem

Dvě desítky lidí, zčásti členů místní pobočky rybářského svazu plus několik dobrovolníků, v sobotu dopoledne nazuly pevné boty, vzaly černé igelitové pytle a vydaly se na obchůzku Hrabiňské přehrady. Všichni důkladně prolezli každý remízek a sbírali to, co do přírody nepatří – platové lahve, plechovky, papírky nebo třeba staré dětské hračky.

Výrobky seniorů 
putovaly do Maďarska

Český Těšín – V příjemném tvůrčím prostředí domova pro seniory Centra sociálních služeb v Sokolovské ulici se scházejí senioři, a ač nesou na svých bedrech osm i více křížků a jejich skráně jsou prokvetlé stříbrem, s nadšením se pouštějí do práce.  

Umělka nepřinesla výhru nikomu

Český Těšín – Fotbalisté Těšína i Bohumína se v sobotu podělili o body rovným dílem.

Jaro je tady! Města brzy rozkvetou

Karvinsko - Český Těšín zaplaví kvítky kaliny vonné, Havířov zase tisíce letniček a například v Karviné vysadí desítky rododendronů. To je jen zlomek toho, co letos na jaře oživí ulice ve městech našeho regionu.

Českotěšínská ČSSD chce navrhnout odvolání místostarosty

Snaha českotěšínského místostarosty Stanislava Folwarczného (ODS) prosadit změnu obecně závazné vyhlášky (OZV), která by umožnila zachování provozu dvou heren s automaty v centru města, nezůstala bez odezvy na českotěšínské politické scéně.

Český Těšín sází na odchovance

Český Těšín - Fotbalovému Těšínu by jistě také slušela divizní soutěž, zatím se ale spokojí s tím hrát pro radost s vlastními odchovanci.

Učí děti, jak se chovat bezpečně

Český Těšín - Vštípit dětem pravidla bezpečného chování doma i na ulici. To je cílem programu Sebeochrana, který se vyučuje na prvním stupni českotěšínských základních škol.

OBRAZEM: Setkání křesťanské mládeže

V Českém Těšíně se o víkendu koná setkání křesťanské mládeže z Moravskoslezského kraje.

Podnikaví studenti zaplnili Střelnici

Český Těšín - Pekařství, kadeřnictví, banka nebo zážitková agentura. Hlavně ale bojiště mezi originálními nápady a centrum podnikatelské inspirace.

Nejen papír a plasty. Třídí se už i tuky nebo plechovky

Karvinsko - Modré, žluté, zelené, popřípadě červené kontejnery na elektroodpad doplňují v ulicích některých měst další nádoby: třeba na plechový odpad či použité potravinářské tuky. Města se tak snaží motivovat obyvatele k separaci dalších použitých komodit.

Povinné čipování psů šetří městské pokladny i čas strážníků

Karvinsko - Méně psíků v útulcích, jejich lepší identifikace i nižší výdaje z městské pokladny. Takto si města pochvalují vyhlášky, které ukládají povinnost majitelům psů nechat své čtyřnohé kamarády čipovat, nebo tetovat.

Bývalá brusírna znovu ožila

Členové českotěšínského motoklubu G.M.U. obsadili prostory bývalé brusírny skla ve Střelniční ulici.

SŽDC vzkazuje městu: Zaplaťte si nové zastřešení

Český Těšín - Zastřešení peronů na modernizovaném vlakovém nádraží bude zřejmě i nadále kratší než původně. Město neuspělo se svou stížností na výslednou podobu nástupišť, které loni prošly generální obměnou v rámci optimalizace tratě.

Přeplněná parkoviště řeší lidé pronájmem parkovacích míst

Karvinsko - Nedostatek parkovacích míst. Tento problém řeší ne jeden obyvatel sídliště, který po příjezdu z práce krouží kolem domu a hledá volné místo. Své o tom ví i pan Roman, který bydlí v centru Českého Těšína. „Vždy jsem parkoval ve dvoře, to se mi ale nedávno prodražilo," říká.

Město chce zachovat dvě herny. Opozice mluví o korupci

Český Těšín - Korupce. Od pondělního zasedání zastupitelstva nejčastěji skloňované slovo v souvislosti s návrhem na zachování dvou největších heren s výherními automaty v centru města. Plénu zastupitelů jej předložil místostarosta za ODS Stanislav Folwarczny.

Charitní poradna řeší s klienty hlavně dluhy a exekuce

Pomoc charitní poradny je v Charitě Český Těšín poměrně novou službou, pod jejími křídly funguje od října 2014. V provozu je dva dny v týdnu, pondělí a středy, přesto už pomohla více jak stovce klientů, kteří si nevěděli rady se svou životní situací.

Do českých škol přicházejí i děti z Polska

Přibližně o třicet prvňáčků více než loni celkem usedne v Českém Těšíně 1. září do školních lavic. Podle tamních radních je to skvělá zpráva. „Je to více, než jsme před zápisy předvídali," zní z města.

Do podchodu stále zatéká. Kdo to opraví?

Do podchodu u vlakového nádraží v Českém Těšíně zatékalo vždy. Na tom se shodují lidé, radnice i Správa železniční dopravní cesty (SŽDC).

Mladí sommeliéři předvedli své umění v soutěži Těšínská karafa

Festival vína a sommeliérská juniorská soutěž, to byla včerejší soutěž Těšínská karafa.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT