VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ČESKÝ TĚŠÍN

Umělečtí řezbáři budou tvořit pro děti

Český Těšín - Od pátku do neděle proběhne v parku u KaSS Střelnice Mezinárodní řezbářské sympozium.

Vítězně zahájily také Těšíňanky

Český Těšín – Divizní fotbalistky Českého Těšína odstartovaly nový ročník soutěže přesvědčivou výhrou nad ostravským Slovanem.

Pomáhají pacientům 
s trénováním paměti

Luštění křížovek, sudoku, hlavolamů, rébusů, hraní pexesa nebo cvičení, k němuž je zapotřebí jen obyčejná tužka 
s papírem. Takto si pacienti českotěšínské nemocnice trénují paměť, a snaží se tak uchovat si mentální schopnosti na dobré úrovni do pozdního věku.

OBRAZEM: Mladí hasiči bojovali jako lvi

Družstva mladých hasičů v sobotu zápolila v požárním útoku a štafetě na závodech, které pořádal SDH v Mostech u Českého Těšína.

Skvělý závěr Těšína, vydřel výhru

Český Těšín – I když to herně skřípalo, důležité jsou body. A ty fotbalisté Těšína mají. První třetinu podzimu v krajském přeboru totiž zakončili domácím vítězstvím nad nováčkem z Bruntálu.

Mladíci z Těšína mají další bod

Český Těšín – Zatím solidně rozehrávají novou sezonu v krajském přeboru fotbalisté Českého Těšína. Snad nejmladší tým v soutěži si ve vloženém 15. kole přivezl bod z Ostravy.

Těšín ve Vendryni sčítal pozitiva

Český Těšín – Tohle se moc nečekalo. Fotbalisté Českého Těšína dobyli v regionálním derby půdu silné Vendryně, navíc s čistým kontem.

OBRAZEM: Loučení s prázdninami v Českém Těšíně

V Těšíně se děti v sobotu loučily s prázdninami. Tradičně se vydaly v maskách na Zámecký vrch , kde pro ně byl připravený program. Akci ukončil oňostroj nad řekou Olzou.

Fotbal šel tentokrát stranou

Český Těšín – Fotbalisté Českého Těšína doma nestačili na nováčka z Čeladné, ale soustředit na fotbal se příliš nemohli. Myšlenkami totiž byli u svého spoluhráče Szkutka, který před utkáním zkolaboval v kabině.

Přehrada patřila netradičním plavidlům

/FOTOGALERIE/ Perníková chaloupka uprostřed přehrady, urostlá Mařenka se strništěm na tváři pádluje, co jí síly stačí. Kousek dál pluje loď nazvaná Pracovní morálka. Ve chvíli, kdy se za bójkou otočí k publiku na břehu, každý vidí ceduli s nápisem Praha. Posádka pokládá pádla a v klidu si zapaluje doutníky. Hlavní aktéři nechtějí vyhrát, chtějí pobavit diváky a s vtipem předvádějí pracovní morálku v našem hlavním městě. Nadšení diváci se smíchem tleskají.

OBRAZEM: Zásnuby na mostě Družby

Setkání knížecího páru, piastovského knížete Měška I. a Doubravky, dcery českého knížete Boleslava, mohli v pátek večer sledovat lidé na hraničním mostě Družby v Českém Těšíně. Český Těšín se vrátil do historie díky studentům mezinárodní letní školy polského jazyka a kultury katovické Slezské univerzity.

Výstava, která vás 
vybídne k zamyšlení

/FOTOGALERIE/ Pokud půjdete směrem do Polska, určitě stojí za to zastavit se v Galerii Most hned vedle mostu Družby naproti kavárně Avion. V jejich prostorech je do konce srpna k vidění výstava nazvaná Umění Pravdivosti-Soucitu-Snášenlivosti (Zhen-Shan-Ren).

Vítězná předehrávka Těšína

Český Těšín – Stejně jako s Břidličnou si fotbalisté Českého Těšína zápas dalšího kola krajského přeboru předehráli a tentokrát se už výhry dočkali.

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: Rockové kapely přilákaly stovky fanoušků

/DOPLNĚNÁ FOTOGALERIE/ Přes tisíc lidí se v sobotu bavilo na 2. Rockování nad Olzou.

Rockové hody v Těšíně. Zahrají legendy Stromboli, Arakain, Čankišou a další

Sobota 13. srpna bude v Českém Těšíně patřit rockové hudbě. Po úspěšném prvním ročníku letos organizátoři připravili další díl Rockování nad Olzou.

Fasáda školy dostává nový háv

Český Těšín - V hlavní budově Obchodní akademie v ulici S. Tůmy panuje po celé prázdniny čilý ruch. Žáky vystřídali řemeslníci.

Těšín na úvod remizoval

Český Těšín – Fotbalisté FK Český Těšín remizovali ve svém vstupním utkání krajského přeboru s Břidličnou 1:1.

Během léta vymění vodovodní potrubí

Dolní Lutyně, Český Těšín - Až do září budou dělníci dokončovat nový vodovod v centru obce. Hotový už je 143 metrů dlouhý úsek, který se dělal otevřeným výkopem ve stávající trase. Dalších 214 metrů povede novou trasou.

Lokalitu Mezi Lány čeká stavební ruch. Město chce sto parcel

Český Těšín - Bydlet v příjemné lokalitě, kde je zeleno, kousek od parku i koupaliště, a přitom do centra města není problém dojít pěšky?

Mladí archeologové stavěli pravěkou pec

Pec nám spadla, kdopak nám ji postaví? Členové Archeologického klubu studentů opavské Slezské univerzity!

Jaká jsou tajemství slovanských luhů a hájů?

Návštěvníci hradiska v Chotěbuzi-Podoboře měli možnost nahlédnout do tajemství slovanských luhů a hájů.

Křesťanům z Iráku se daří dobře, někteří už začali pracovat

Český Těšín - Čtyři desítky iráckých křesťanů, které do Česka přivezl před pár měsíci Nadační fond Generace 21, se už přestěhovaly do bytů a dál se učí češtinu. Někteří z dospělých také už začínají pracovat. Část z nich žije v Praze, část v Českém Těšíně. Fond to uvedl na svém webu.

Úřad v Chotěbuzi brzy dostane nový kabát

Chotěbuz - Obecní úřad druhé nejmenší obce regionu čekají velké změny, které se dotknou také tamních obyvatel.

Český Těšín opět varuje před neseriozními obchodníky

Přestože městská vyhláška podomní prodej a nabízení služeb zakazuje, ve městě se opět objevili neseriózní podomní obchodníci. Potvrdila to mluvčí Českého Těšína Dorota Havlíková.

Když lidé radí radnicím, jak na to

Ankety mají mezi lidmi velkou oblibu. Obyvatelé Českého Těšína teď budou moci vyjádřit svá přání a spokojenost s MHD.

Ženy s handicapem už našly uplatnění

Déle než měsíc funguje v českotěšínském Trianonu nové pracoviště Digitalizace a skartace. Spolek, který zaměstnává lidi znevýhodněné na trhu práce, především ty se zdravotním postižením, tak rozšířil své služby.

Přes česko-polskou hranici to jde i po zpřísnění režimu bez problémů

Karvinsko - Na přechod s Polskem se v pondělí dočasně vrátily hraniční kontroly. Lidé teď musejí využívat pouze povolené přechody, nesmí převážet zbraně či pyrotechniku, a vždy by u sebe měli mít doklady.

Poutníci vyrazili pěšky k obrazu Černé Madony

/FOTOGALERIE/ Mše, která v sobotu brzy ráno proběhla v českotěšínském kostele Nejsvětějšího srdce Ježíšova, by se od ostatních ničím nelišila, kdyby před kostelem nestála dodávka a uvnitř nebyli sportovně odění lidé s batohy a kufry, do jednoho obutí v pohodlných botách.

Polsko dočasně zavede kontroly na svých hranicích

Od pondělí 4. července Polsko dočasně obnoví kontrolu na vnitřních hranicích schengenského prostoru, včetně hranic s Českou republikou.

Město pochválilo nejlepší žáky za studijní úspěchy

Krásnou tradici zavedli před několika lety v Českém Těšíně. Zástupci města každoročně ocení dvacítku nejlepších žáků místních základních škol.

Užovku v lékárně nečekali. Skončila v kýblu

Na prosbu zaměstnankyň jedné z českotěšínských lékáren vyráželi do objektu tamní strážníci. Do podniku se totiž vplazila užovka.

Skvělý start Těšína, pak se ale třepal

Český Těšín – Fotbalisté Českého Těšína se loučili se sezonou v krajském přeboru výhrou a nakonec se přece jen vyškrábali do horní poloviny tabulky.

Dejte pozor na falešnou sbírku

Český Těšín Podepsat certifikát, uvést své směrovací číslo a výši příspěvku, který ovšem neskončí v zapečetěné kapsičce, ale kapse podvodníků. To je praxe podvodníků po celé republice a vypadá to, že teď zavítali také do Českého Těšína.

Smůla Těšína, břevno, tyčka, dva góly

Český Těšín – Fotbalisté Těšína usilují v závěru krajského přeboru o to, aby se protlačili do vrchní poloviny tabulky. S Kobeřicemi ovšem ztratili.

Dělníky přimáčkl bagr

Záchranáři museli v pátek dopoledne ošetřit dva dělníky, které přimáčkl bagr a způsobil jim vážná zranění.

OBRAZEM: Svátek tří bratří v Těšínech

V obou Těšínech začaly v pátek vpodvečer městské oslavy. 

Rizikovému a páchnoucímu podchodu hrozí uzavření

V zimě kluziště, v létě kaluže a zápach. Tak to vypadá v podchodu u českotěšínského vlakového nádraží.

Těšínem projedou tři bratři na koních

Těšíny - Tradiční česko-polský Svátek tří bratří dnes začne psát 26. kapitolu své bohaté historie. Před sedmnáctou hodinou se na mostě Družby tradičně setkají představitelé české a polské části města. Letos se bude podávat jablečný štrúdl.

Penalta určila ráz utkání

Český Těšín – Fotbalisté Těšína byli ve Frenštátě herně lepším týmem, ale nedávají góly. Už poněkolikáté na to doplatili.

Cyklostezka do Ropice má zelenou

Český Těšín - Vyrazit si na kole mimo město po značené cyklostezce a bezpečně se dostat do cíle, konkrétně do Ropice. To by měla umožnit nová cyklostezka, kterou plánuje vybudovat město Český Těšín.

Další domov pro seniory už brzy zahájí svůj provoz

Český Těšín - Zařízení pro seniory v poslední době přibývá, volných míst ale mají minimum a lidé se ještě pořád setkávají s dlouhými čekacími lhůtami.

Gól v 89. minutě připravil Těšín o výhru

Český Těšín – Fotbalisté FK Český Těšín přišli těsně před koncem sobotního zápasu o tři body a posun do horní poloviny tabulky krajského přeboru.

Leguánka Kvído se týden toulala městem, teď si už ale užívá koupel a banány

Karviná, Český Těšín – Koupel a pak už jen domácí klid a pohoda, láska páníčků a také oblíbené banány a zeleninové saláty. To vše si od pondělí opět užívá jedenáctiletá samice leguána zeleného Kvído, která se v pátek našla, jak se toulá Českým Těšínem.

Lidé se zlobí, podchod ale bezbariérový nikdy nebude

Rekonstrukce, která rozhodně nedopadla zcela podle představ místních obyvatel. Řeč je o akci Optimalizace tratě Správy železniční a dopravní cesty (SŽDC) v Českém Těšíně, kde se opravovalo vlakové nádraží a přilehlé prostory.

Těšín přidělal Polance starosti

Český Těšín – Tři body z hrbolaté půdy Polanky dovezli v neděli do Těšína fotbalisté IRP. Sami prakticky rozhodli o své záchraně.

Klidná noc? Ve Svibici ne

Panelové domy v ulici Polní, Mládežnická, Cihelní i další místa českotěšínského sídliště Svibice jsou terčem neodbytného bezdomovce.

Bojovnice za práva zvířat to nevzdají

Český Těšín - Rozporuplné pocity mají po uplynulém víkendu mladí lidé, kteří se zapojili do podpisové akce proti podmínkám, ve kterých žijí divoká zvířata v cirkusech.

Těšín byl výhře blíž, gól ale nedal

Český Těšín – Bez branek se rozešli v dalším kole krajského přeboru fotbalisté Vendryně a Českého Těšína.

Derby pro Těšín. Rozhodl Šlavka

Český Těšín – Fotbalové derby v krajském přeboru pro sebe rozhodli vydařenou standardkou hráči Českého Těšína. Střelecká mizérie Dětmarovic trvá.

Omezené parkování u Kauflandu nebude

Český Těšín - Devadesát minut. Takový časový limit měli několik dní na nákup lidé, kteří zamířili do českotěšínského Kauflandu. Jeho manažeři totiž na parkoviště před obchodním domem nechali umístit značku omezující dobu parkování.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT