VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ČESKÝ TĚŠÍN

Bývalá herecká hvězda Magda Vašáryová v Těšíně

Magda Vašáryová v pondělí zavítala na filmovou přehlídku Kino na hranici.

Do ulic se vrátily velkoobjemové kontejnery

Český Těšín - Do ulic města se vracejí velkoobjemové kontejnery, kam mohou lidé ukládat kusový odpad.

V bytě v Českém Těšíně se našlo tělo mrtvé ženy

V jednom z českotěšínských bytů objevili v pátek policisté a hasiči tělo mrtvé ženy.

Iráčané: V Českém Těšíně můžeme začít nový život

Křesťanští uprchlíci, kteří se v úterý ráno přestěhovali z rekreačního střediska ve Smilovicích do čtyř bytů v Českém Těšíně, se pomalu zabydlují. Pokračují ve výuce češtiny, první dvě děti už v pondělí nastoupí do školy v Třinci.

Stará písnička. Herně dobré, góly nejsou

Český Těšín – Na fotbalisty Těšína sedla střelecká krize. Herně soupeře z Markvartovic přehráli, ale na branky se strašně nadřou. V sobotu nedali ani jednu.

V Těšíně se běžel osmý Fortuna běh

Čtrnáct set běžců z Česka, Polska, Slovenska, Ukrajiny ale třeba i Keni se v neděli postavilo na start hlavního závodu 8. ročníku Fortuna běhu, který se konal v Těšíně.

Boj o zámek, který původně nikdo nechtěl

Chotěbuzský obecní úřad hledal roky zájemce o téměř osm set let starý zámek. Ten je v dezolátním stavu a z památky už prakticky zbývají jen obvodové zdi. Náklady na rekonstrukci stavby jsou nad rámec obecních možností, a proto se snaží objekt prodat.

Výhra pro Kupczaka juniora

Český Těšín – Fotbalisté Těšína se na hřišti Vítkova dočkali první jarní výhry.

Český Těšín hostí kvalifikaci o ligu

Český Těšín – Badmintonový oddíl Slavoj Český Těšín pořádá už zítra, v sobotu 16. dubna kvalifikační turnaj o postup do I. celostátní ligy.

Nahrává nulová tolerance hazardu kvízomatům?

V Českém Těšíně přibývá kvízomatů. V posledních březnových dnech jich místní úředníci napočítali dvacet šest.

Referendum o hazardu nebude. Alespoň prozatím

Vyhlásit referendum o hazardu ve městě chce českotěšínská ČSSD. S takovým návrhem přišli českotěšínští sociální demokraté v pondělí na zasedání zastupitelstva, ovšem jejich návrh se ani neprojednával. Měl totiž právní nedostatky.

Hasiči, policisté i strážníci budou pod jednou střechou

Potvrzeno. Letos se začne připravovat stavba Integrovaného výjezdového centra v Českém Těšíně. Tuto zprávu v minulém týdnu potvrdil ministr vnitra Milan Chovanec. Jednotné zázemí tak získají hasiči, policisté i městští strážníci.

Lidem radila nejkrásnější lékarnice

„Pečujte o svou krásu," radí Miss České republiky z roku 2004 Jana Doleželová. A právě ona nejlépe ví, jak na to. Je totiž doktorkou farmacie.

Další výjezd, další trojka

Český Těšín – Zatím hodně „sportovně" pojímají fotbalové jaro v přeboru hráči Těšína. Jediný bod z domácího duelu s Bohumínem asi není to, co si ve městě nad Olší představovali.

OBRAZEM: Rybáři začali s jarním úklidem

Dvě desítky lidí, zčásti členů místní pobočky rybářského svazu plus několik dobrovolníků, v sobotu dopoledne nazuly pevné boty, vzaly černé igelitové pytle a vydaly se na obchůzku Hrabiňské přehrady. Všichni důkladně prolezli každý remízek a sbírali to, co do přírody nepatří – platové lahve, plechovky, papírky nebo třeba staré dětské hračky.

Výrobky seniorů 
putovaly do Maďarska

Český Těšín – V příjemném tvůrčím prostředí domova pro seniory Centra sociálních služeb v Sokolovské ulici se scházejí senioři, a ač nesou na svých bedrech osm i více křížků a jejich skráně jsou prokvetlé stříbrem, s nadšením se pouštějí do práce.  

Umělka nepřinesla výhru nikomu

Český Těšín – Fotbalisté Těšína i Bohumína se v sobotu podělili o body rovným dílem.

Jaro je tady! Města brzy rozkvetou

Karvinsko - Český Těšín zaplaví kvítky kaliny vonné, Havířov zase tisíce letniček a například v Karviné vysadí desítky rododendronů. To je jen zlomek toho, co letos na jaře oživí ulice ve městech našeho regionu.

Českotěšínská ČSSD chce navrhnout odvolání místostarosty

Snaha českotěšínského místostarosty Stanislava Folwarczného (ODS) prosadit změnu obecně závazné vyhlášky (OZV), která by umožnila zachování provozu dvou heren s automaty v centru města, nezůstala bez odezvy na českotěšínské politické scéně.

Český Těšín sází na odchovance

Český Těšín - Fotbalovému Těšínu by jistě také slušela divizní soutěž, zatím se ale spokojí s tím hrát pro radost s vlastními odchovanci.

Učí děti, jak se chovat bezpečně

Český Těšín - Vštípit dětem pravidla bezpečného chování doma i na ulici. To je cílem programu Sebeochrana, který se vyučuje na prvním stupni českotěšínských základních škol.

OBRAZEM: Setkání křesťanské mládeže

V Českém Těšíně se o víkendu koná setkání křesťanské mládeže z Moravskoslezského kraje.

Podnikaví studenti zaplnili Střelnici

Český Těšín - Pekařství, kadeřnictví, banka nebo zážitková agentura. Hlavně ale bojiště mezi originálními nápady a centrum podnikatelské inspirace.

Nejen papír a plasty. Třídí se už i tuky nebo plechovky

Karvinsko - Modré, žluté, zelené, popřípadě červené kontejnery na elektroodpad doplňují v ulicích některých měst další nádoby: třeba na plechový odpad či použité potravinářské tuky. Města se tak snaží motivovat obyvatele k separaci dalších použitých komodit.

Povinné čipování psů šetří městské pokladny i čas strážníků

Karvinsko - Méně psíků v útulcích, jejich lepší identifikace i nižší výdaje z městské pokladny. Takto si města pochvalují vyhlášky, které ukládají povinnost majitelům psů nechat své čtyřnohé kamarády čipovat, nebo tetovat.

Bývalá brusírna znovu ožila

Členové českotěšínského motoklubu G.M.U. obsadili prostory bývalé brusírny skla ve Střelniční ulici.

SŽDC vzkazuje městu: Zaplaťte si nové zastřešení

Český Těšín - Zastřešení peronů na modernizovaném vlakovém nádraží bude zřejmě i nadále kratší než původně. Město neuspělo se svou stížností na výslednou podobu nástupišť, které loni prošly generální obměnou v rámci optimalizace tratě.

Přeplněná parkoviště řeší lidé pronájmem parkovacích míst

Karvinsko - Nedostatek parkovacích míst. Tento problém řeší ne jeden obyvatel sídliště, který po příjezdu z práce krouží kolem domu a hledá volné místo. Své o tom ví i pan Roman, který bydlí v centru Českého Těšína. „Vždy jsem parkoval ve dvoře, to se mi ale nedávno prodražilo," říká.

Město chce zachovat dvě herny. Opozice mluví o korupci

Český Těšín - Korupce. Od pondělního zasedání zastupitelstva nejčastěji skloňované slovo v souvislosti s návrhem na zachování dvou největších heren s výherními automaty v centru města. Plénu zastupitelů jej předložil místostarosta za ODS Stanislav Folwarczny.

Charitní poradna řeší s klienty hlavně dluhy a exekuce

Pomoc charitní poradny je v Charitě Český Těšín poměrně novou službou, pod jejími křídly funguje od října 2014. V provozu je dva dny v týdnu, pondělí a středy, přesto už pomohla více jak stovce klientů, kteří si nevěděli rady se svou životní situací.

Do českých škol přicházejí i děti z Polska

Přibližně o třicet prvňáčků více než loni celkem usedne v Českém Těšíně 1. září do školních lavic. Podle tamních radních je to skvělá zpráva. „Je to více, než jsme před zápisy předvídali," zní z města.

Do podchodu stále zatéká. Kdo to opraví?

Do podchodu u vlakového nádraží v Českém Těšíně zatékalo vždy. Na tom se shodují lidé, radnice i Správa železniční dopravní cesty (SŽDC).

Mladí sommeliéři předvedli své umění v soutěži Těšínská karafa

Festival vína a sommeliérská juniorská soutěž, to byla včerejší soutěž Těšínská karafa.

Městu hrozí, že bude muset vracet miliony za kavárnu

Až o 20 milionů korun může přijít Český Těšín, pokud by skutečně musel vracet část dotace určené na stavbu Čítárny a kavárny Avion. Finanční úřad totiž zjistil závady u projektu na stavbu opěrné zdi budovy a městu jako investorovi a příjemci dotace, vyměřil deset milionů korun pokuty. K tomu má město zaplatit také penále ve výši 100 procent.

Vinyly hrály i voněly prostorem a hudební fanoušci si odnášeli také rarity

/FOTOGALERIE/ V malém ráji se ocitli čeští i polští milovníci zvuku vinylových desek, kteří v neděli zavítali na burzu vinylů na polskou stranu města Těšín. Akce nabízela hudbu všech žánrů a to své si u zde našli jak posluchači manistreamu, tak i zcela okrajových scén. Prodávaly se letité klasiky i novinky.

Kartičky místo botiček fungují

Karvinsko - Strážníci v Českém Těšíně si nový systém, díky kterému se při řešení špatného parkování obejdou bez nasazování klasických botiček, pochvalují.

Policisté dostali darem nový defibrilátor

Přístroj na obnovu a udržení základních životních funkcí člověka mají nově k dispozici policisté v Českém Těšíně.

Těšín pořádal turnaj, Havířov ho vyhrál

Český Těšín, Havířov – Fotbalistky havířovského týmu FK Gascontrol zvítězily na mezinárodním halovém turnaji Zina Cup v Třinci a jako první tým v historii obhájily své prvenství.

Matka se pomoci pro své zraněné dítě v nemocnici nedočkala. Vyhodila ji vrátná

Žijete v Českém Těšíně, je víkend nebo večer a máte zdravotní potíže. Samozřejmostí by mělo být, že vás v nemocnici ve vašem městě s téměř dvaceti pěti tisící obyvateli na pohotovosti ošetří. Tento scénář ale zůstává jen na papíře.

Hurá do školy. Začaly zápisy do prvních tříd

Karvinsko - Začaly zápisy do prvních tříd. Jako první se mezi školní lavice podívaly děti z Českého Těšína, tam zápisy začaly minulý pátek. Některé karvinské děti čeká zápis právě dnes a například v Bohumíně je u všech škol zřizovaných městem stanoven jednotný termín zápisů na 3. a 4. února.

V Českém Těšíně zítra začínají zápisy do prvních tříd

Český Těšín - Už v pátek vyrazí první českotěšínské děti v doprovodu svých rodičů k zápisu do prvních tříd.

Společné pozorování oblohy s kometou C/2014 Q2 Lovejoy

Český Těšín - Lednové pozorování noční oblohy z hvězdárny se bude konat 14. a 15. ledna od 18 hodin.

Město brzdí úbytek obyvatel investicemi
 a lákáním investorů

Dlouhodobý trend úbytku počtu obyvatel, který trápí celý region, se projevil i v Českém Těšíně.

Senioři posnídali s muži zákona a probrali palčivá témata

Český Těšín - Možnost posnídat s policisty a zástupci města měli včera dopoledne obyvatelé Českého Těšína. V Čítárně a kavárně Avion se konalo setkání nazvané Dobré ráno s policií. Akce byla určena především seniorům, kteří dorazili v hojném počtu a zcela kavárnu zaplnili.

Propojili svět mládí a stáří

Český Těšín – Dvanáct měsíců, dvanáct oborů a profesí, dvanáct životních příběhů i zkušeností. Kouzlo, v němž se propojil svět mládí i stáří. Tak lze nejstručněji charakterizovat originální nástěnný kalendář pro rok 2016, který vznikl ve spolupráci Domova pro seniory a Albrechtovy střední školy.

Beseda s policisty v českotěšínské kavárně Avion

Český Těšín - S policisty a strážníky si můžete povídat třeba i o „horkých" tématech v pátek 8. ledna od 9 hodin v Čítárně a kavárně Avion.

Maminky s kočárky pomáhají maminkám v nouzi

Panenku, autodráhu, oblečení nebo třeba také zdravotní krém. Taková jsou přání maminek z českotěšínského azylového domu pro matku s dítětem, které se jim právě nyní pokoušejí splnit karvinské maminky, které cvičí s kočárky, a další jejich známí. Do dobročinné sbírky maminek pro maminky se ale může zapojit každý.

OBRAZEM: Sváteční volno lidé využívají ke sportování

Když ne venku, tak aspoň na zimáku se mohou děti i dospělí oddávat zimním radovánkám, v tomto případě bruslení.

Kouzlo Vánoc v dekoracích

Český Těšín - Vytvořit zajímavé vánoční dekorace i ozdoby a zkrášlit si tak domovy v době nejkouzelnějších svátků v roce není tak složité jakby se mnohým mohlo zdát.

Břetislav Boháč: Pojďte s námi do přírody, turistika je pro každého

Břetislav Boháč, 65letý technik telekomunikací a zapálený turista, který stojí v čele Moravskoslezské sekce Klubu českých turistů již 28 let. Již řadu let žije v Českém Těšíně. Zajímá se o historii, hraje na kytaru a ukulele a rád čte. Má tři děti a pět vnoučat.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT