VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ČESKÝ TĚŠÍN

Mladí sommeliéři předvedli své umění v soutěži Těšínská karafa

Festival vína a sommeliérská juniorská soutěž, to byla včerejší soutěž Těšínská karafa.

Městu hrozí, že bude muset vracet miliony za kavárnu

Až o 20 milionů korun může přijít Český Těšín, pokud by skutečně musel vracet část dotace určené na stavbu Čítárny a kavárny Avion. Finanční úřad totiž zjistil závady u projektu na stavbu opěrné zdi budovy a městu jako investorovi a příjemci dotace, vyměřil deset milionů korun pokuty. K tomu má město zaplatit také penále ve výši 100 procent.

Vinyly hrály i voněly prostorem a hudební fanoušci si odnášeli také rarity

/FOTOGALERIE/ V malém ráji se ocitli čeští i polští milovníci zvuku vinylových desek, kteří v neděli zavítali na burzu vinylů na polskou stranu města Těšín. Akce nabízela hudbu všech žánrů a to své si u zde našli jak posluchači manistreamu, tak i zcela okrajových scén. Prodávaly se letité klasiky i novinky.

Kartičky místo botiček fungují

Karvinsko - Strážníci v Českém Těšíně si nový systém, díky kterému se při řešení špatného parkování obejdou bez nasazování klasických botiček, pochvalují.

Policisté dostali darem nový defibrilátor

Přístroj na obnovu a udržení základních životních funkcí člověka mají nově k dispozici policisté v Českém Těšíně.

Těšín pořádal turnaj, Havířov ho vyhrál

Český Těšín, Havířov – Fotbalistky havířovského týmu FK Gascontrol zvítězily na mezinárodním halovém turnaji Zina Cup v Třinci a jako první tým v historii obhájily své prvenství.

Matka se pomoci pro své zraněné dítě v nemocnici nedočkala. Vyhodila ji vrátná

Žijete v Českém Těšíně, je víkend nebo večer a máte zdravotní potíže. Samozřejmostí by mělo být, že vás v nemocnici ve vašem městě s téměř dvaceti pěti tisící obyvateli na pohotovosti ošetří. Tento scénář ale zůstává jen na papíře.

Hurá do školy. Začaly zápisy do prvních tříd

Karvinsko - Začaly zápisy do prvních tříd. Jako první se mezi školní lavice podívaly děti z Českého Těšína, tam zápisy začaly minulý pátek. Některé karvinské děti čeká zápis právě dnes a například v Bohumíně je u všech škol zřizovaných městem stanoven jednotný termín zápisů na 3. a 4. února.

V Českém Těšíně zítra začínají zápisy do prvních tříd

Český Těšín - Už v pátek vyrazí první českotěšínské děti v doprovodu svých rodičů k zápisu do prvních tříd.

Společné pozorování oblohy s kometou C/2014 Q2 Lovejoy

Český Těšín - Lednové pozorování noční oblohy z hvězdárny se bude konat 14. a 15. ledna od 18 hodin.

Město brzdí úbytek obyvatel investicemi
 a lákáním investorů

Dlouhodobý trend úbytku počtu obyvatel, který trápí celý region, se projevil i v Českém Těšíně.

Senioři posnídali s muži zákona a probrali palčivá témata

Český Těšín - Možnost posnídat s policisty a zástupci města měli včera dopoledne obyvatelé Českého Těšína. V Čítárně a kavárně Avion se konalo setkání nazvané Dobré ráno s policií. Akce byla určena především seniorům, kteří dorazili v hojném počtu a zcela kavárnu zaplnili.

Propojili svět mládí a stáří

Český Těšín – Dvanáct měsíců, dvanáct oborů a profesí, dvanáct životních příběhů i zkušeností. Kouzlo, v němž se propojil svět mládí i stáří. Tak lze nejstručněji charakterizovat originální nástěnný kalendář pro rok 2016, který vznikl ve spolupráci Domova pro seniory a Albrechtovy střední školy.

Beseda s policisty v českotěšínské kavárně Avion

Český Těšín - S policisty a strážníky si můžete povídat třeba i o „horkých" tématech v pátek 8. ledna od 9 hodin v Čítárně a kavárně Avion.

Maminky s kočárky pomáhají maminkám v nouzi

Panenku, autodráhu, oblečení nebo třeba také zdravotní krém. Taková jsou přání maminek z českotěšínského azylového domu pro matku s dítětem, které se jim právě nyní pokoušejí splnit karvinské maminky, které cvičí s kočárky, a další jejich známí. Do dobročinné sbírky maminek pro maminky se ale může zapojit každý.

OBRAZEM: Sváteční volno lidé využívají ke sportování

Když ne venku, tak aspoň na zimáku se mohou děti i dospělí oddávat zimním radovánkám, v tomto případě bruslení.

Kouzlo Vánoc v dekoracích

Český Těšín - Vytvořit zajímavé vánoční dekorace i ozdoby a zkrášlit si tak domovy v době nejkouzelnějších svátků v roce není tak složité jakby se mnohým mohlo zdát.

Břetislav Boháč: Pojďte s námi do přírody, turistika je pro každého

Břetislav Boháč, 65letý technik telekomunikací a zapálený turista, který stojí v čele Moravskoslezské sekce Klubu českých turistů již 28 let. Již řadu let žije v Českém Těšíně. Zajímá se o historii, hraje na kytaru a ukulele a rád čte. Má tři děti a pět vnoučat.

Údajné obtěžování českotěšínské holčičky neznámým řidičem se nepotvrdilo

Neznámé auto projíždělo českotěšínským sídlištěm Svibice a jeho řidič údajně lákal do vozu malou holčičku. Toto viděl počátkem prosince údajný svědek, který pak své upozornění zveřejnil i na facebookové stránce Český Těšín.

Vánoční atmosféra u seniorů v Českém Těšíně

Český Těšín - Tóny známé koledy Tichá noc hrané na netradiční nástroje zvonce pro ovečky se nesly první prosincový pátek vestibulem domova pro seniory. Tímto originálním programem vítali hosty předvánoční výstavy klienti domova. Nacvičili jej pod vedením terapeutky Izabely Zajac.

V Českém Těšíně se pokusí zachránit vydry, které hynou pod koly aut

Další dvě mrtvé vydry registrují českotěšínské úřady. Sraženého samce nahlásila hlídka městské policie v pondělí 9. listopadu, další dvě zvířata pak našla smrt pod koly aut na konci listopadu v Ostravské ulici a na přivaděči k hraničnímu přechodu s Polskem v Chotěbuzi (poblíž závodu Donghee).

Byl to nebezpečný člověk, který láká malé děti?

Varování před mužem, který měl v Českém Těšíně údajně lákat malou holčičku do svého vozu, se objevilo ve čtvrtek na facebookových stránkách s názvem Český Těšín.

Dobrovolníci, kteří dohlíželi na přechodech, byli odměněni

Čtyři nejaktivnější dobrovolníci, kteří od letošního května pomáhají českotěšínským strážníkům hlídat bezpečí na přechodech pro chodce u škol, byli minulý týden oceněni za svou ochotu a práci. Město jim nechalo vyrobit památeční skleněnou plastiku.

Český Těšín má bronz v soutěži za třídění

Třetí místo získalo město Český Těšín v soutěži „O keramickou popelnici" v třídění papíru, plastu, skla a nápojového kartónu v Moravskoslezském kraji. V kategorii měst nad 15 tisíc obyvatel nás předběhli Třinečtí a Bohumínští, na dalších místech se pak umístily Opava, Krnov a další města v kraji.

Staří lidé chtěli konat dobro, zmetci je okradli, o co mohli

Nekonečný boogie. Pamětníci možná vzpomenou dávný hit legendární kapely Abraxas, jehož název dokonale vystihuje nekonečnou písničku o „šmejdech", kteří stále dokola vydělávají na důvěřivosti především starších lidí. Naštěstí jsou tady ale také případy, kdy tito lidé dostanou lidově řečeno na holou.

I děti už vědí, co je ex libris

Výtvarná soutěž pro děti o nejhezčí ex libris vyhlášená Městskou knihovnou v Českém Těšíně zná své vítěze.

Předvánočně laděná výstava Jarky Rybové

Veselý keramický gramofon, skřítci, malý i velký Napoleon, ale také svícny, kachle, obrazy, modré i zelené soupravy a jiné artefakty. Desítky různorodých keramických plastik dovnitř i ven. To vše je 
k vidění do 18. prosince v galerii Most. Autorkou těchto zajímavých keramických děl je výtvarnice Jarka Rybová z Dolní Lutyně.

Některé páry tancovaly na soutěži i deset druhů tanců

Ladnost, krása, elegance, pohyb. To vše hodnotila odborná porota na již 15. ročníku velké taneční soutěže O cenu města Českého Těšína, která se o víkendu konala v prostorách sportovní haly Albrechtovy střední školy.

Vzrostlé jírovce zachraňují léčbou

Alej vzrostlých kaštanů obalených zelenými listy i plody bude i v budoucnu ozdobou nábřeží v Českém Těšíně.

Koncovka Těšínu nešla a nevyšla

Český Těšín – Závěr podzimu nezastihl fotbalisty Českého Těšína v optimální formě. Končili porážkou v Kravařích.

Mezi polským Těšínem a Frýdkem-Místkem pojedou přímé vlaky

Už od prosince budou moci cestující z polského Těšína cestovat vlaky Českých drah na trase Těšín - Frýdek-Místek.

Buď vidět!, přesvědčovali strážníci školáky

Český Těšín - Strážníkům není lhostejná bezpečnost dětí, zejména, když se kolem komunikací pohybují za šera. Tento týden v ranních hodinách proto prováděli preventivní akci zaměřenou na zviditelnění dětí.

V lékárně radili, jak na cukrovku

Možnost nechat si změřit tlak nebo hladinu cukru v krvi měli v pátek lidé v českotěšínské nemocnici.

Podzim zakončily další porážkou

Český Těšín – Poslední čtyři zápasy ženskému týmu těšínských fotbalistek hrubě nevyšly. Těšíňanky nezískaly ani bod a přezimují až sedmé, přičemž mohly klidně bojovat o čtvrté páté místo.

Českotěšínští evangelíci: Jedeme na pomoc uprchlíkům

Český Těšín - Pohled na promrzlé, plakající a zmatené děti, které neví, co se to kolem nich vůbec děje. To jsou jedny z nejemotivnějších zážitků, které líčí dobrovolníci z českotěšínské Českobratrské církve evangelické, kteří již několikrát byli pomáhat upr-chlíkům na jejich cestách po Evropě.

Těšín doma prohrál s Frenštátem

Český Těšín – Fotbalistům Těšína se přestalo dařit. Domácí rozlučka proti Frenštátu se jim nepovedla a soupeři o gól podlehli.

Gumy až na poslední chvíli

Karvinsko - Na poslední chvíli a k tomu s vidinou ušetřených peněz, která vesměs stejně neplatí. Takové jsou každoroční zkušenosti provozovatelů pneuservisů na Karvinsku, kteří právě teď prožívají jedno z nejnáročnějších období roku. Je po 1. listopadu a většina lidí přezouvá z letních na zimní pneumatiky.

Hledá se majitel krajty

Český Těšín - Návštěva koupelny skončila pro jednoho obyvatele města zcela nečekaně. Na zemi se totiž kroutil exotický had.

Noste reflexní barvy, ať jste vidět, nabádají strážníci lidi

Českotěšínští strážníci se ve spolupráci s policisty Obvodního oddělení PČR Český Těšín vrátí k preventivní akci "za šera". Už od pondělka budou chodce a cyklisty upozorňovat na nebezpečí, které jim akutně hrozí, pokud nejsou pro řidiče dobře viditelní. Poradí levné a efektní pomůcky a také budou rozdávat reflexní pásky.

Fatal error v Heřmanicích

Český Těšín – Fotbalisté Českého Těšína neskutečně prohospodařili dvougólový náskok v Heřmanicích, kterým navíc chytal hráč z pole, a prohráli 2:3.

Z jasného zápasu málem drama

Český Těšín – Fotbalisté Českého Těšína si mohli v krajském přeboru vyspravit skóre, protože Polanka byla zralá na solidní příděl. Nakonec domácí urvali jen těsnou výhru.

Sportovci, vědec, choreografka oceněné osobnosti roku

Český Těšín - Knihovník, plavkyně, etnolog, trenér badmintonu. To je jen výběr oblastí, ve kterých se pohybují lidé, jejichž práci letos ocenilo město Český Těšín.  

Šestigólová přestřelka v Těšíně

Český Těšín – Fotbalisté Těšína ztratili doma v duelu s Vendryní dva body, ale nakonec se přece jen radovali. Jak je to možné? Inu proto, že ještě v 89. minutě prohrávali 1:3.

Mezi Českem a Polskem začnou jezdit regionální vlaky

Bohumín, Český Těšín - Staré mezinárodní spoje se vracejí. Od 13. prosince budou mezi Bohumínem, Chalupkami a polskými městy Ratiboř, Rybnik nebo Katovice opět jezdit regionální vlaky. Na této trase hned čtyři páry.

Nové televize a lůžka pro pacienty

Čtyřicet nových LCD televizorů a 10 křesel pro imobilní pacienty zakoupila českotěšínská nemocnice pro zvýšení komfortu pacientů.

Cestující budou na nových nástupištích moknout

Český Těšín - Bude-li pršet, měli by mít cestující nastupující do vlaku či vystupující z něj v Českém Těšíně u sebe bezpodmínečně deštník. Na nově vybudovaných nástupištích jsou totiž zkrácená zastřešení, a lidé z vagonů na začátku a na konci vlaku tak při vystupování zmoknou.

Ředitel gymnázia: Lepší by určitě byla nová tělocvična

České gymnázium v Českém Těšíně nemá už čtvrtým rokem vlastní tělocvičnu. Tu starou bylo na pokyn hygieniků nutné strhnout kvůli úniku jedovatých azbestových částic z pláště budovy.

Dobrý fotbal, ale bez gólů

Český Těšín – Čekání na první gól. Tak by se dalo v kostce charakterizovat domácí utkání českotěšínských fotbalistů s Pustou Polomí.

Biojarmark v Českém Těšíně se vydařil

Český Těšín - Koláčky z celozrnné mouky, sušenky z ovesných vloček s brusinkami, mrkvánky s povidly, ale i bylinné čaje a další zdravé dobroty nabízeli žáci Albrechtovy střední školy k ochutnání návštěvníkům Biojarmarku, který se konal na českotěšínském náměstí.

Brouci se budou mít dobře

Český Těšín - Ve městě vznikla první dvě broukoviště. Český Těšín se tak připojil k novému trendu, který má pomoci chránit ohrožené druhy hmyzu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT