VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ČESKÝ TĚŠÍN

Vánoční atmosféra u seniorů v Českém Těšíně

Český Těšín - Tóny známé koledy Tichá noc hrané na netradiční nástroje zvonce pro ovečky se nesly první prosincový pátek vestibulem domova pro seniory. Tímto originálním programem vítali hosty předvánoční výstavy klienti domova. Nacvičili jej pod vedením terapeutky Izabely Zajac.

V Českém Těšíně se pokusí zachránit vydry, které hynou pod koly aut

Další dvě mrtvé vydry registrují českotěšínské úřady. Sraženého samce nahlásila hlídka městské policie v pondělí 9. listopadu, další dvě zvířata pak našla smrt pod koly aut na konci listopadu v Ostravské ulici a na přivaděči k hraničnímu přechodu s Polskem v Chotěbuzi (poblíž závodu Donghee).

Byl to nebezpečný člověk, který láká malé děti?

Varování před mužem, který měl v Českém Těšíně údajně lákat malou holčičku do svého vozu, se objevilo ve čtvrtek na facebookových stránkách s názvem Český Těšín.

Dobrovolníci, kteří dohlíželi na přechodech, byli odměněni

Čtyři nejaktivnější dobrovolníci, kteří od letošního května pomáhají českotěšínským strážníkům hlídat bezpečí na přechodech pro chodce u škol, byli minulý týden oceněni za svou ochotu a práci. Město jim nechalo vyrobit památeční skleněnou plastiku.

Český Těšín má bronz v soutěži za třídění

Třetí místo získalo město Český Těšín v soutěži „O keramickou popelnici" v třídění papíru, plastu, skla a nápojového kartónu v Moravskoslezském kraji. V kategorii měst nad 15 tisíc obyvatel nás předběhli Třinečtí a Bohumínští, na dalších místech se pak umístily Opava, Krnov a další města v kraji.

Staří lidé chtěli konat dobro, zmetci je okradli, o co mohli

Nekonečný boogie. Pamětníci možná vzpomenou dávný hit legendární kapely Abraxas, jehož název dokonale vystihuje nekonečnou písničku o „šmejdech", kteří stále dokola vydělávají na důvěřivosti především starších lidí. Naštěstí jsou tady ale také případy, kdy tito lidé dostanou lidově řečeno na holou.

I děti už vědí, co je ex libris

Výtvarná soutěž pro děti o nejhezčí ex libris vyhlášená Městskou knihovnou v Českém Těšíně zná své vítěze.

Předvánočně laděná výstava Jarky Rybové

Veselý keramický gramofon, skřítci, malý i velký Napoleon, ale také svícny, kachle, obrazy, modré i zelené soupravy a jiné artefakty. Desítky různorodých keramických plastik dovnitř i ven. To vše je 
k vidění do 18. prosince v galerii Most. Autorkou těchto zajímavých keramických děl je výtvarnice Jarka Rybová z Dolní Lutyně.

Některé páry tancovaly na soutěži i deset druhů tanců

Ladnost, krása, elegance, pohyb. To vše hodnotila odborná porota na již 15. ročníku velké taneční soutěže O cenu města Českého Těšína, která se o víkendu konala v prostorách sportovní haly Albrechtovy střední školy.

Vzrostlé jírovce zachraňují léčbou

Alej vzrostlých kaštanů obalených zelenými listy i plody bude i v budoucnu ozdobou nábřeží v Českém Těšíně.

Koncovka Těšínu nešla a nevyšla

Český Těšín – Závěr podzimu nezastihl fotbalisty Českého Těšína v optimální formě. Končili porážkou v Kravařích.

Mezi polským Těšínem a Frýdkem-Místkem pojedou přímé vlaky

Už od prosince budou moci cestující z polského Těšína cestovat vlaky Českých drah na trase Těšín - Frýdek-Místek.

Buď vidět!, přesvědčovali strážníci školáky

Český Těšín - Strážníkům není lhostejná bezpečnost dětí, zejména, když se kolem komunikací pohybují za šera. Tento týden v ranních hodinách proto prováděli preventivní akci zaměřenou na zviditelnění dětí.

V lékárně radili, jak na cukrovku

Možnost nechat si změřit tlak nebo hladinu cukru v krvi měli v pátek lidé v českotěšínské nemocnici.

Podzim zakončily další porážkou

Český Těšín – Poslední čtyři zápasy ženskému týmu těšínských fotbalistek hrubě nevyšly. Těšíňanky nezískaly ani bod a přezimují až sedmé, přičemž mohly klidně bojovat o čtvrté páté místo.

Českotěšínští evangelíci: Jedeme na pomoc uprchlíkům

Český Těšín - Pohled na promrzlé, plakající a zmatené děti, které neví, co se to kolem nich vůbec děje. To jsou jedny z nejemotivnějších zážitků, které líčí dobrovolníci z českotěšínské Českobratrské církve evangelické, kteří již několikrát byli pomáhat upr-chlíkům na jejich cestách po Evropě.

Těšín doma prohrál s Frenštátem

Český Těšín – Fotbalistům Těšína se přestalo dařit. Domácí rozlučka proti Frenštátu se jim nepovedla a soupeři o gól podlehli.

Gumy až na poslední chvíli

Karvinsko - Na poslední chvíli a k tomu s vidinou ušetřených peněz, která vesměs stejně neplatí. Takové jsou každoroční zkušenosti provozovatelů pneuservisů na Karvinsku, kteří právě teď prožívají jedno z nejnáročnějších období roku. Je po 1. listopadu a většina lidí přezouvá z letních na zimní pneumatiky.

Hledá se majitel krajty

Český Těšín - Návštěva koupelny skončila pro jednoho obyvatele města zcela nečekaně. Na zemi se totiž kroutil exotický had.

Noste reflexní barvy, ať jste vidět, nabádají strážníci lidi

Českotěšínští strážníci se ve spolupráci s policisty Obvodního oddělení PČR Český Těšín vrátí k preventivní akci "za šera". Už od pondělka budou chodce a cyklisty upozorňovat na nebezpečí, které jim akutně hrozí, pokud nejsou pro řidiče dobře viditelní. Poradí levné a efektní pomůcky a také budou rozdávat reflexní pásky.

Fatal error v Heřmanicích

Český Těšín – Fotbalisté Českého Těšína neskutečně prohospodařili dvougólový náskok v Heřmanicích, kterým navíc chytal hráč z pole, a prohráli 2:3.

Z jasného zápasu málem drama

Český Těšín – Fotbalisté Českého Těšína si mohli v krajském přeboru vyspravit skóre, protože Polanka byla zralá na solidní příděl. Nakonec domácí urvali jen těsnou výhru.

Sportovci, vědec, choreografka oceněné osobnosti roku

Český Těšín - Knihovník, plavkyně, etnolog, trenér badmintonu. To je jen výběr oblastí, ve kterých se pohybují lidé, jejichž práci letos ocenilo město Český Těšín.  

Šestigólová přestřelka v Těšíně

Český Těšín – Fotbalisté Těšína ztratili doma v duelu s Vendryní dva body, ale nakonec se přece jen radovali. Jak je to možné? Inu proto, že ještě v 89. minutě prohrávali 1:3.

Mezi Českem a Polskem začnou jezdit regionální vlaky

Bohumín, Český Těšín - Staré mezinárodní spoje se vracejí. Od 13. prosince budou mezi Bohumínem, Chalupkami a polskými městy Ratiboř, Rybnik nebo Katovice opět jezdit regionální vlaky. Na této trase hned čtyři páry.

Nové televize a lůžka pro pacienty

Čtyřicet nových LCD televizorů a 10 křesel pro imobilní pacienty zakoupila českotěšínská nemocnice pro zvýšení komfortu pacientů.

Cestující budou na nových nástupištích moknout

Český Těšín - Bude-li pršet, měli by mít cestující nastupující do vlaku či vystupující z něj v Českém Těšíně u sebe bezpodmínečně deštník. Na nově vybudovaných nástupištích jsou totiž zkrácená zastřešení, a lidé z vagonů na začátku a na konci vlaku tak při vystupování zmoknou.

Ředitel gymnázia: Lepší by určitě byla nová tělocvična

České gymnázium v Českém Těšíně nemá už čtvrtým rokem vlastní tělocvičnu. Tu starou bylo na pokyn hygieniků nutné strhnout kvůli úniku jedovatých azbestových částic z pláště budovy.

Dobrý fotbal, ale bez gólů

Český Těšín – Čekání na první gól. Tak by se dalo v kostce charakterizovat domácí utkání českotěšínských fotbalistů s Pustou Polomí.

Biojarmark v Českém Těšíně se vydařil

Český Těšín - Koláčky z celozrnné mouky, sušenky z ovesných vloček s brusinkami, mrkvánky s povidly, ale i bylinné čaje a další zdravé dobroty nabízeli žáci Albrechtovy střední školy k ochutnání návštěvníkům Biojarmarku, který se konal na českotěšínském náměstí.

Brouci se budou mít dobře

Český Těšín - Ve městě vznikla první dvě broukoviště. Český Těšín se tak připojil k novému trendu, který má pomoci chránit ohrožené druhy hmyzu.

Těšín se přiblížil čelu tabulky

Český Těšín – Tři body z Markvartovic si v dalším kole krajského přeboru přivezli fotbalisté Těšína a snížili náskok na vedoucí Dětmarovice na pět bodů.

Hendikepovaní a plno akcí

Český Těšín - Po úrazu na šachtě, který se podepsal na jeho noze, byl dnes padesátiletý Libor Kresta několik let bez práce. Dnes už práci opět má a je za ni vděčný.

PREZIDENT V KRAJI: Den druhý - žádné klobásky, ale „studentská secvičná"

Druhým dnem ve středu pokračuje prezidentská návštěva Moravskoslezského kraje. Vítat dnes Miloše Zemana před Těšínským divadlem sice bude starosta Vít Slováček, ale od města prezident žádný dar nedostane.

Dívka ležela před hotelem jen ve spodním prádle

Polonahou jednadvacetiletou Polku našli v neděli nad ránem strážníci na základě oznámení před hotelem Centrál. Notně opilá mladá žena pobíhala centrem Českého Těšína jen ve spodním prádle

Těšíňané měli v kombinační hře navrch

Český Těšín – Fotbalisté Těšína se vracejí mezi přední týmy soutěže. Po posledních zaváháních si doma poradili s Vítkovem a jsou třetí.

Prezident Miloš Zeman procestuje region

Region - Prezident republiky Miloš Zeman přijede tento týden do Moravskoslezského kraje. 

Město plánuje novou oddychovou zónu

Těšíny - Český, tedy levý břeh řeky Olše, by se měl do budoucna proměnit v novou oddechovou zónu. Česká i polská strana chtějí společnými silami a za evropské peníze revitalizovat území od mostu Družby směrem dál na Karvinou až po oblast jatek.

Benefici ovládne kapela Jelen

Český Těšín - Tradiční Benefice pod modrým těšínským nebem nabídne v pátek 18. září hvězdné obsazení především zpěvaček rodem z Těšínského Slezska.

Psi potřebují volný pohyb, města na to většinou slyší

Český Těšín - Je všední den dopoledne a v oploceném psím výběhu za českotěšínskou tiskárnou spokojeně pobíhá psík plemene husky, se kterým si hrají jeho polští majitelé s dítětem. Prostor působí příjemně a čistě, ačkoli se před časem na některé pejskaře snesla kritika, že zde po svých psech nechávají neuklízené exkrementy. Jak to tedy vypadá doopravdy?

Děti mají svůj pohádkový strom

Je to zcela netradiční, originální strom. Je totiž pohádkový. Stojí na nábřeží hraniční řeky Olše, od jara do podzimu je nazdobený a poutá pozornost kolemjdoucích. Někteří o něj zavadí pouze pohledem, jiní si jej prohlédnou zblízka.

Černá českotěšínská středa v Břidličné

Český Těšín – Fotbalisté Českého Těšína utrpěli ve vloženém kole krajského přeboru první porážku v sezoně a z Břidličné odjížděli pěkně naštvaní.

Ivo Kantor: fotbalový doktor z Těšína

Český Těšín – Záložník fotbalového IRP Český Těšín Ivo Kantor bere fotbal jako svůj další koníček. Jeho hlavní náplní práce je totiž napravovat polámané končetiny.

Kdo si hraje, nezlobí

Českotěšínské děti se nenudily ani o prázdninách. Měly možnost zapojit se do různorodé činnosti od sportovních akcí, tvořivých a výtvarných workshopů, až po poznávací výlety, znalostní nebo kreativní aktivity.

Těšín se rozjel po přestávce

Český Těšín – Loni nejhorší tým krajského přeboru z Šenova si dojel v sobotu do Těšína pro další výprask.

OBRAZEM: Kočka se doma nudila a uvízla v okně

Chovatelé koček pozor! Pokud jsou vaši domácí zvířecí kámoši sami doma, nevyplatí se nechávat otevřené ventilačky, ke kterým se hbité a obratné kočky lehce dostanou.

Česko-polská spolupráce se daří, zaznělo na konferenci

Český Těšín - Na tom, že přeshraniční spolupráce má smysl a její efekty jsou přínosné, se shodli účastníci konference konané ve středu v KaSS Střelnice. Sešli se na ní představitelé samospráv z české i polské části Euroregionu Těšínské Slezsko Śląsk Cieszyński.

V Albrechtově škole vystřídali během prázdnin studenty stavbaři

Český Těšín - V budově Albrechtovy střední školy v Tyršově ulici panuje po celé prázdniny čilý stavební ruch. Studenty vystřídali řemeslníci. Stará okna mění za nová a zateplují obvodový plášť rozsáhlé historické budovy.

Psi získali pařezy pro občůrávání

Český Těšín - Oplocený výběh po volný pohyb psů, který mají od 1. července k dispozici chovatelé v Českém Těšíně, získal novou atrakci. V prostoru se objevily pařezy a kmeny stromů, které musely být pokáceny v jiných lokalitách, takže to městkou pokladnu nic nestálo.

Nemocniční kaplanka lidi neléčí, ale přesto jim pomáhá

Český Těšín - Neléčí. Pacientům jen naslouchá a i tím jim dokáže ulehčit. Bez ohledu na víru, zdravotní stav nebo jiné okolnosti. To je náplní práce nemocniční kaplanky Yvony Guznarové.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT