VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HAVÍŘOV

Havířov je statutární město v těšínském Slezsku, v Moravskoslezském kraji. Nachází se v ostravské aglomeraci, leží na jižním okraji ostravsko-karvinské průmyslové oblasti, asi v poloviční vzdálenosti mezi Ostravou a pohraničním městem Český Těšín. Na severu hraničí s hornickými středisky Petřvaldem, Orlovou a Karvinou, na západě s obcemi Šenov a Václavovice.

Opilý mladík napadl výrostky v centru města

Rvačku, do které mělo být zapojeno až třicet osob, vyjeli v neděli v podvečer řešit policisté do centra Havířova.

Havířovský hokej slaví 90 let

Havířov /FOTO/ – Za necelý týden, v sobotu 27. října, oslaví hokejový klub AZ Residomo Havířov 90. výročí svého založení s bohatým programem. Zároveň se na zimním stadionu odehraje 19. kolo Chance ligy proti týmu VHK ROBE Vsetín.

Havířov hledá vánoční strom. Pokud nebude ze zahrady, bude z Beskyd

Vánoce se nezadržitelně blíží, a město Havířov hledá stromy, které by nazdobené na náměstích vytvořily vánoční atmosféru.

Škola musela uzavřít tělocvičnu. Hrozí zřícení

Havířov – Žáci ZŠ Marušky Kudeříkové tráví hodiny tělocviku co nejvíce na venkovním sportovišti, nebo v náhradních tělocvičnách. Ta jejich není bezpečná.

OBRAZEM: Výstava věnovaná 1. světové válce je k vidění v Havířově

Poutavá, hezky provedená a zajímavá. Tak lze v krátkosti charakterizovat panelovou výstavu ke stému výročí vypuknutí první světové války, umístěnou v předsálí havířovské Městské knihovny v ulici Svornosti.

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: Senátní volby v Havířově. O druhé kolo je minimální zájem

Druhé kolo senátních voleb v karvinském okrese provází nízká účast, stejně jako v celé České republice.

Deník hledal cyklostezku za dva miliony. Nenašel ani metr

Ze zbrusu nové cyklostezky, kterou měla havířovská radnice před několika dny dokončit nákladem dvou milionů korun, není vybudován ani jeden metr.

VIDEO: S kompostéry do Havířova přicestovala i kudlanka

Kudlanka nábožná vykoukla ve středu odpoledne na pracovníky, kteří v Havířově lidem rozdávají kompostéry na bioodpad.

Basketbalistky domácí tvrz neuhájily

Havířov /FOTO/ – Prvoligové košíkářky BK Havířov pokračují na prahu nové sezony v solidních výkonech.

Na jaře konečně začne přestavba přednádraží

Prostor před vlakovým nádražím se už příští rok dočká dlouho avizované proměny. Nově by mělo vzniknout 134 parkovacích stání. Součástí nového přednádražního prostoru budou také kryté zastávky a příchozí koridory. Povede tam i cyklostezka.  

Řidičika zachytila na přechodu pro chodce dítě. Muže srazil vlak

Devítileté dítě na přechodu pro chodce zachytila svým vozem v Havířově šestapadesátiletá řidička vozu Mazda. K nehodě došlo v pátek odpoledne. Dítě utrpělo vážná zranění, dobu jeho léčení odhadl lékař na dva měsíce.

OBRAZEM: Havířov slavil Den architektury

Stejně jako v minulých letech i letos se Havířov zařadil mezi města, které oslavily Mezinárodní den architektury.

Centrální hřbitov v Havířově má novou smuteční síň a více míst k pohřbívání

Nová smuteční síň, 219 nových hrobových míst pro pohřbívání a 1 392 urnových hrobů. To vše je výsledek rozšíření hřbitova v Havířově-Šumbarku, které trvalo dva roky a přišlo na 65 milionů korun.

OBRAZEM: Sto deset let stonavské Hornické kapely

Ve třetím podlaží Obchodního centra Elan v Havířově je v těchto dnech k vidění panelová výstava věnovaná jubileu Hornické kapely ze Stonavy.

Dobročinná akce "Pro Verču", dobrá srdce, pomoc i zábava

Dvě skvělé věci v jedné a zároveň i pomoc pro potřebného člověka. To vše se ve středu spojí na charitativní akci „Pro Verču“, která se pod záštitou organizace Adra koná od 17 hodin v komunitním centru Lučina na havířovské Hlavní třídě.

V neděli se koná v Havířově Den architektury s komentovanou prohlídkou města

Havířov - Mezinárodní den architektury probíhá letos v České republice od pátku 28. záři do čtvrtka 4. října.

Kapela Nebe chce vrátit do Jazz Clubu hudební život

ANKETA/ Nejdříve rekonstrukci stávajících prostor a následně přístavbu, díky které klub zvýší kapacitu až na 600 lidí. Tak si představují členové skupiny Nebe budoucnost Jazz clubu v havířovském Podlesí.

Skvělé basketbalistky. Začaly výhrami

Havířov – Tomu se říká úvod. Prvoligové basketbalistky Havířova pod taktovkou Ivety Raškové zahájily nový ročník druhé nejvyšší soutěže výborně.

Jiří Marek: Práce je na prvním místě

Havířov – Fotbalisté Dolních Datyní jsou nováčkem v krajském přeboru. Jednou z opor týmu je i pětadvacetiletý obránce Jiří Marek, který je v civilním povolání městským policistou.

Torpedo vyhrálo derby a vévodí tabulce

Havířov /FOTO/ – Florbalisté havířovského Torpeda jsou po čtyřech zápasech stále neporaženi a vedou tabulku první florbalové ligy. V derby si poradili i se Slovanem, i když jen těsně.

V Havířově budou ve velkém hubit potkany. Ti už běhají i lidem pod nohama

Mimořádnou deratizaci nařídili havířovští zastupitelé. Hlodavci už totiž přebíhají i přes nohy hostů v restauračních předzahrádkách.

Zastupitelé jednali o služebně, jazzu i vánočních dárcích

Na svém posledním zasedání v tomto volebním období se v pondělí odpoledne sešli zastupitelé města Havířova.

Ptali jste se lídra Společně pro Havířov-Koalice KDU-ČSL a STAN

Ing. Bohuslav Niemiec, lídr kandidátky SPOLEČNĚ PRO HAVÍŘOV - KOALICE KDU-ČSL A STAN a radní města, odpovídal na dotazy čtenářů Deníku.

OBRAZEM: Hasiči v Horní Suché slavili výročí

Slavnostní členskou schůzi si v pátek podvečer dobrovolní hasiči v Horní Suché připomněli 115. výročí svého vzniku. Historie sboru se začala psát v roce 1903.  

Srážka osobního vozidla s motocyklem se neobešla bez zranění

K dopravní nehodě motocyklu s osobním autem, která si vyžádala jedno vážné zranění, museli v neděli odpoledne vyjíždět záchranáři v Havířově. 

OBRAZEM: Hitem Útěku v řetězech bylo plavání v Těrlické přehradě

VIDEO, FOTOGALERIE/ Jubilejní 10. ročník adrenalinové zábavy a sportu Útěk v řetězech měl v sobotu start u hřbitova poblíž břehu Těrlické přehrady.

Závěr týdne mobility se v Havířově vydařil. Podívejte se

DOPLNĚNÁ FOTOGALERIE/ Náměstí Republiky v Havířově patřilo v pátek od 8 až do 13 hodin Evropskému týdnu mobility, který měl letos podtitul Multimodalita, kombinuj a jeď.

V Radosti budou dnes rokovat zastupitelé. Nebe chce rozšířit Jazz Club

Naposledy v tomto volebním období se v pondělí sejdou zastupitelé města Havířova. Jednání se bude konat ve velkém sále KD Radost od 13. hodiny.

Nové byty pro děti z domova

Dva modernizované a plně vybavené byty dostali studenti z havířovského Dětského domova Sluníčko, kteří dospěli a mohou začít samostatný život.  

ON-LINE s kandidátem na primátora Havířova za ANO Josefem Bělicou

Hostem on-line rozhovoru Deníku byl v pondělí 17. září Josef Bělica, kandidát na primátora města Havířova za ANO 2011.

OBRAZEM: Koncert zrakově postižených umělců v Havířově

V rámci festivalu Dny umění nevidomých na Moravě, koncertovali v pátek odpoledne v havířovské Městské knihovně v ulici Svornosti zrakově postižení hudebníci, klarinetista a skladatel Jan Budín, klavírista a pedagog David Šugárek.

Natáčení minisérie Stockholmský syndrom: Nešťastný výstřel změnil osudy lidí

V policejní stanici se ve středu proměnila jedna z budov v havířovské Kubelíkově ulici. Mohli jsme v ní zahlédnout Zuzanu Mauréry, Martina Pechláta, Elizavetu Maximovu, Vojtu Vondráčka a dalších herce.

OBRAZEM: Výstava o historii hokejového klubu AZ Havířov

Ve vestibulu kina Centrum v Havířově probíhá putovní panelová výstava 90 let historie hokejového klubu AZ.

VIDEO: Slovenský soubor v Havířově ohromil temperamentním tancem i kroji

Mezi skvosty letošních Havířovských slavností určitě patřil Poddukelský umelecký ľudový súbor z východního Slovenska, který zahajoval sobotní program. Předvedl temperamentní lidový tanec s hudebním doprovodem vyzařující množství pozitivní energie.

Hasička Izabela Jurenková z Havířova přivezla medaili

Stříbrnou medaili za druhý nejlepší výkon získala na nedávném Mistrovství ČR profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu v Liberci Izabela Jurenková z Havířova. Členka SDH Havířov-město se ke sboru přidala ve svých devíti letech.

VIDEA: Havířov opět bavil ve velkém stylu. Slavnosti nabídly pestrý program

DOPLNĚNÁ FOTOGALERIE/ Obrovský zájem, kvalitní program, dobrá zábava i pohodové počasí. Tak vypadal už první den Havířovských slavností v pátek 7. září v areálu Městské sportovní haly v Havířově. A sobota nebyla jiná.

OBRAZEM: Havířovský ELAN slaví půlkulatiny. Podívejte se, jak se změnil

DOPLNĚNÁ FOTOGALERIE/ Historie Obchodního centra ELAN se začala psát před 45 lety. Slavnostní otevření se uskutečnilo ve čtvrtek 6. září 1973. Datum ovšem nebylo vybráno náhodně.

Přípravy na Havířovské slavnosti vrcholí

Podium už stojí, stánky s občerstvením jsou z velké části připravené, přípravy na Havířovské slavnosti jsou v plném proudu. Začínají už v pátek odpoledne v areálu Městské sportovní haly a těšit se můžete na kapely Škwor, Mandrage, Nebe, Tatabojs, pozdě večer zahraje slovenská legenda Elán.

Nový úsekový radar v Havířově zatím nemá povolení

Řidiči sice už nějakou dobu projíždějí po Dlouhé třídě v centru Havířova v obavách, aby nepřekročili povolenou padesátku, ještě nějakou dobu se ale pokuty obávat nemusejí. Radar totiž není schválen.

Výbuch Indiánů. Dostali „tenisového kanára“

Havířov /FOTO/ – Před začátkem sezony byli pasováni do role jednoho z favoritů na vítězství v divizi, jenže z pěti zápasů vyhráli havířovští fotbalisté jen dva a v neděli utrpěli ostudný debakl.

OBRAZEM: Dožínková slavnost se těšila velkému zájmu

V zahradě Domu PZKO v Havířově-Bludovicích se v sobotu před velmi početnou návštěvou konaly již 49. proslulé Slezské dožínky.

AKTUALIZOVÁNO

Míjel auto... A to se právě rozjelo

Zraněním řidiče motocyklu skončila středeční dopravní nehoda ve Stonavské ulici v Horní Suché poblíž obchodu.

Stadion po roce opět patřil obratným dronům

Na atletickém stadionu v centru města se konal druhý ročník soutěže pilotů dronů Drone Racing Havířov.

Černá vanilka, nebo Becherovka? Neobvyklé příchutě mají úspěch

Okurková, olivová, Sezame, otevři se, Mozart, Zakynthos… To jsou jen některé z netradičních příchutí, které mohou zákazníci vyzkoušet v havířovském Zmrzlinářství u Böhmů. Manželé Norbert a Jarmila Böhmovi se výrobě a prodeji zmrzliny věnují už 14 let. A i když tomu tak ze začátku nebylo, dnes se u jejich vitrín stojí fronty.

Na Havířovské slavnosti se vyplatí koupit vstupenku v předprodeji

Kdo se chce vyhnout čekání v dlouhých řadách před pokladnami, měl by si vstupenku na letošní Havířovské slavnosti koupit raději v klidu a pohodě v předprodeji.  

Městská sportovní hala má novou podlahu

Sportovci z Havířova začínají zkoušet novou podlahu v Městské sportovní hale. 

AKTUALIZOVÁNO

Karvinsko zkontrolovaly dva vojenské vrtulníky

Nestává se tak často, aby se nad Karvinskem objevily armádní vrtulníky. Proto si ve čtvrtek zasloužily pozornost lidí na zemi dva stroje, které se kolem 10. hodiny pohybovaly nad Havířovem a dalšími obcemi a městy regionu.

Na stadionu u Slavie budou závodit drony

Na atletickém stadionu v centru Havířova budou v sobotu soutěžit piloti dronů.

AKTUALIZUJEME

Záchranáři zasahovali u srážky aut v Bludovicích

K vážné dopravní nehodě spěchali ve čtvrtek ráno hasiči, zdravotníci a policisté na Frýdeckou ulici do havířovských Bludovic. 

Stavby stojí, chybí lidi. Města i firmy mívají problém při vyhlašování zakázek

Karvinsko - Město Havířov má problém. Nabízí stavby nových hřišť, parku i rekonstrukci přednádražního prostoru u železniční stanice. Leč nejsou stavební firmy, které by zakázky chtěly.  

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT