VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HAVÍŘOV

Havířov je statutární město v těšínském Slezsku, v Moravskoslezském kraji. Nachází se v ostravské aglomeraci, leží na jižním okraji ostravsko-karvinské průmyslové oblasti, asi v poloviční vzdálenosti mezi Ostravou a pohraničním městem Český Těšín. Na severu hraničí s hornickými středisky Petřvaldem, Orlovou a Karvinou, na západě s obcemi Šenov a Václavovice.

OBRAZEM: Hornické hokejové derby s obrovským nadšením

Havířov /FOTO/ – Na ledě havířovského zimního stadionu byly v sobotu večer od 17.30 do 20.30 hodin odehrány tři hokejová utkání hornických celků.

VIDEO: Armáda spásy rozdávala na náměstí v Havířově polévku. Zájem byl velký

Sváteční hrachovou polévku rozdávala koncem pracovního týdne na náměstí Republiky v Havířově Armáda spásy.

Za odpad budou Havířované platit stejně i v příštím roce

Na rozdíl od obyvatel Karviné, kteří ani příští rok nebudou platit za svoz odpadu (ti, kteří z minula za odpad nedluží), Havířované zaplatí stejně jako letos 552 korun na osobu.

VIDEO: Vánoční městečko zpestřilo začátek adventu dětem i rodičům

FOTOGALERIE/ První adventní neděle ve Vánočním městečku v Havířově nabídla odpoledne příjemnou zábavu pro děti i rodiče.

AKTUALIZOVÁNO

Havířovští zastupitelé jednali v Radosti

43členný sbor zastupitelů města Havířova se v pondělí po poledni sešel ve velkém sále KD Radost. 

OBRAZEM: Rozsvícení vánočního stromu doprovodil ohňostroj

VIDEO/ Několik tisíc lidí se přišlo v sobotu večer podívat do centra Havířova na ohňostroj, který byl odpálen bezprostředně po slavnostním rozsvícení stromu ve vánočním městečku. Návštěvníci zůstali i na koncert kapely Divokej Bill a vystoupení Josefa Laufera. 

VIDEO: Benefiční koncert v Havířově aneb Když housle baví

FOTOGALERIE/ Evangelický kostel v Havířově-Bludovicích patřil v pátek podvečer hudbě a zpěvu. 

Pro zabavené stavební stroje přijel konvoj hasičských speciálů

Kolona speciálních vozidel v hasičských barvách ve středu poutala pozornost lidí při průjezdu Havířovem a následně při práci v Těrlicku.  

Spása! Rudná se po devíti měsících zase otevře

Tři čtvrtě roku trvající složitá rekonstrukce mostů v Rudné ulici přes řeku Ostravici je u konce. V závěru příštího týdne se opravená tepna znovu otevře!

Cizí muž se pokusil vylákat dítě přímo ze školní šatny

Přes přísná bezpečnostní opatření, která byla v Havířově přijata po útoku nebezpečné schizofreničky Barbory Orlové na ZŠ Moravská v roce 2012, se minulý čtvrtek podařilo do jedné školy dostat neznámému muži, který tam lákal mimo budovu malou školačku.

Strážníci mají služebnu vybudovanou z karavanu

ANKETA/ V republice ojedinělou mobilní služebnu založenou na speciální přestavbě obytného automobilu mají k dispozici strážníci v Havířově.

Policie šetří krádež a prosí o pomoc veřejnost

Havířovští policisté šetří krádež, ke které došlo dne 4. listopadu 2018 okolo 18:45-18:55 hod., v Havířově-Podlesí, v obchodním domě na Dlouhé třídě. Prosí o pomoc také veřejnost.

Torpedo se v derby vrátilo na vítěznou vlnu

Havířov – První florbalová liga mužů měla na programu žhavé městské derby. Torpedo v něm v napínavém utkání porazilo Slovan 9:8.

AKTUALIZOVÁNO

Do konce roku mohou lidé nabíjet elektromobily zadarmo

ANKETA/ Ještě jeden měsíc, do konce letošního roku, mohou motoristé provozující elektromobily nabíjet zadarmo, pokud využijí stanice instalované Moravskoslezským krajem. 

Stolní tenisté Havířova porazili mistrovskou Ostravu

Havířov – Senzační vítězství a velmi cenné body vybojovali v utkání 7. kola nejvyšší domácí soutěže stolní tenisté Baníku Havířov.

Problémová zakázka na okna se městu prodražuje

Pokuta 1,5 milionu korun, kterou dostalo město Havířov za diskriminační podmínky veřejné zakázky na výměnu oken ve svých bytech, není zdaleka konečnou částkou, o jakou městská kasa přijde.

Fotbalistky drží po podzimu sérii neporazitelnosti

Havířov /FOTO/ – Fotbalistky havířovského Gascontrolu mají za sebou podzimní část Moravskoslezské ligy. Zvládly ji úspěšně.

Vánoční strom letos ozdobí šumbarské sídliště

Novinkou letošních Vánoc v Havířově bude umístění nazdobeného stromu na náměstí Moravské na šumbarském sídlišti. S náměstím TGM se bude každý rok střídat.

OBRAZEM: Tramping má v Havířově pevné kořeny

V Galerii kina Centrum v Havířově probíhá výstava o trampingu. Ten letos slaví v České republice stoleté jubileum.

Basketbalistky s poloviční úspěšností

Havířov /FOTO/ – Prvoligové košíkářky Havířova si ve druhé nejvyšší soutěži udržují poloviční úspěšnost a směřují do play off.

Na Těšínské se testují nové semafory

Provoz na Těšínské ulici u autobusového nádraží v Havířově budou už brzy řídit nové semafory.

Kvůli stavbě nám praská dům, stěžují si lidé z věžáku u vlakového nádraží

Obyvatelé věžového panelového dolu v ulici Železničářů, stojícího jen kousek od budovy havířovského vlakového nádraží, mají problém. Kromě toho, že kvůli stavebním pracím mají už několik týdnů ztížený přístup do domu, příjezdové cesty blokuje stavební technika, cestou domů nosí na botách do bytů prach a bláto, praskají v některých bytech stěny, padají garnýže. Obyvatelé domu přičítají tyto problémy práci dělníků a těžké techniky před domem.  

Miloš Tyl vzpomíná na svůj rekord superligového finále

Havířov – Florbalista Miloš Tyl se už nějaký pátek pohybuje na superligových palubovkách. Všude, kde působil, byl oporou svého týmu.

Horní Bludovice mají novou starostku

VIDEO/ Na druhý pokus se v pátek podařilo zvolit nové vedení obce Horní Bludovice. Novou starostkou byla zvolena Petra Ficková, neuvolněným místostarostou je Milan Chroboček. 

Pětka bude zase jezdit z lesoparku

V systému linek MHD v Havířově se musí cestující připravit na několik změn, které vstoupí v platnost s novým jízdním řádem 9. prosince.

Město zachraňuje vzácné stromořadí čínských metasekvojí

ANKETA/ Prostor mezi Labužníkem a kinem Centrum v Havířově dozná změn. Důvodem je ochrana ojedinělého stromořadí čínských metasekvojí.

OBRAZEM: Víceúčelová hala jubilejní

Historickým mezníkem v havířovském hokeji byl 13. prosinec 1968. Poprvé se otevřely brány nové Víceúčelové haly – zimního stadionu. 

Město prohrálo soud se svou vlastní společností MRA v kauze Okna

Havířov – Zpackaná zakázka na výměnu dřevěných oken za plastová se havířovské radnici prodražuje stále více a více. Po neúspěšné žalobě na vlastní společnost Městská realitní agentura (MRA) teď žaluje členy komise, byť šance na úspěch jsou minimální. 

OBRAZEM: Hasiči trénovali zásah na střeše zimního stadionu

Požár elektrozařízení na střeše Víceúčelové haly v Havířově byl námětem pondělního požárního cvičení.

Vánoční strom letos rozsvítí Divokej Bill

Vánoční městečko se bude letos na náměstí Republiky v centru Havířova konat od 30. listopadu do 23. prosince. Na štědrý den se bude konat tradiční mše a na přelomu roku tradiční půlnoční ohňostroj.

OBRAZEM: Je hodně lidí s dobrým srdcem

V sobotu po celé České republice se konal již 6. ročník Národní potravinové sbírky. Zapojili se také lidé z Havířova. 

Havířov přišel o vyloučeného kapitána, ze Slavičína veze bod

Havířov – Fotbalisté Havířova v posledním podzimním kole divize remizovali. Ve Slavičíně sice vedli, ale jen krátce.

V kauze městské realitní agentury je první obviněný

Havířov - Někdejší náměstek havířovského primátora a náměstek ředitele Městské realitní agentury (MRA) Pavol Jantoš je prvním obviněným, který by se měl zpovídat z pochybného hospodaření. 

VIDEO: předporodní kurzy s plaváním a aquagymnastikou

Předporodní kurzy v Havířově se konají vždy v úterý od 16 do 19 hodin v příjemném prostředí Městské sportovní haly v ulici Astronautů. Ta se nachází naproti Nemocnice s poliklinikou.

Cyklistka zemřela po srážce s osobním autem

VIDEO/ Přes snahu záchranářů se nepodařilo udržet při životě ženu, kterou ve středu dopoledne v centru Havířova srazilo osobní auto.

Kapitán Indiánů Wojnar: Havířov by si zasloužil vyšší soutěž

Havířov – Už od svých sedmnácti let kapitánuje v divizním Havířově odchovanec klubu Tomáš Wojnar, podle kterého stojí za dosavadními průměrnými výsledky Indiánů slabší produktivita.

OBRAZEM: Neradostné jubileum budovy bývalé školy v Mánesově ulici

Před 40. lety, v pátek 3. listopadu 1978 byl v Mánesově ulici v Havířově slavnostně otevřen školní komplex, sídlo Zvláštní školy.

V ZŠ Frýdecká oslavili republiku Českým dnem s Baťou a Zátopkovou

Poslední den před podzimními prázdninami se Základní škola Frýdecká v Havířově-Bludovicích připojila k oslavám století Československé republiky zasazením lípy na zahradě školy. Místo vyučování v lavicích si tentokrát děti užily Český projektový den plný odkazů na historii našeho státu.

VIDEO: Expresu možná hrozilo vykolejení. Cestující evakuovali hasiči

Nečekané komplikace čekaly na cestující, kteří mířili v pondělí večer z Ostravska do Prahy. Do cílové stanice totiž jejich vlak nedorazil, protože najel na předměty na kolejích. Experti zjišťují, zda nehrozilo vykolejení. 

AKTUALIZOVÁNO

V Havířově bylo zvoleno nové vedení radnice. Primátorem je Josef Bělica

VIDEO/ Ve velkém sále KD Radost se v pondělí 5. 11. 2018 sešli zastupitelé vzešlí z komunálních voleb pro období 2018 až 2022. 

Bude mít Havířov primátora na částečný úvazek?

V Havířově se nově zvolení zastupitelé sejdou v pondělí tradičně ve velkém sále KD Radost. Netradiční však bude doba konání zasedání. Místo zažitého odpoledního času se totiž sejdou už v 9 hodin.

Volba starosty v Horních Bludovicích skončila patem. Zastupitelstvo se rozešlo

Ani ve čtyřech kolech nezvolili ve středu zastupitelé Horních Bludovic nového starostu a další členy rady města.

Továrny Mölnlycke ochromil útok hackerů. Výroba operačních setů stojí

Havířov, Karviná - Policejní experti na kyberzločin z několika zemí se snaží odhalit hackery, kteří na konci uplynulého týdne napadli systémy nadnárodní společnosti Mölnlycke Health Care (MHC), včetně těch v Havířově a Karviné.

Jaroslav Mrowiec: Udržet kvalitní úroveň hokeje v tomto regionu je náročné

Havířov – Hokej v Havířově se bude dál rozvíjet. Takové je poselství prezidenta HC AZ Havířov 2010 Jaroslava Mrowiece v době, kdy klub slaví významné jubileum – 90leté výročí svého založení.

Nové ručičky doputovaly až ze Zlínska

Už dlouhá léta postrádá dítě v sousoší Mladé generace v Havířově-Podlesí, které v roce 1981 vytvořil dnes již zesnulý Alois Šutera, vinou vandalů keramické ruce. To by se však díky přičinění několika nadšenců mohlo v nejbližší době změnit.

OBRAZEM: Školáci v Havířově společně s učiteli vysadili pamětní lípu

VIDEO, FOTOGALERIE/ Slavnostní nálada zavládla v úterý dopoledne před Základní školou Žákovská v Havířově. Děti zde společně s učiteli a dalšími pracovníky školy vysadili pamětní lípu srdčitou jako Strom svobody, symbolizující vznik samostatného Československa před 100 lety, 28. října 1918. 

Nemocnici v Havířově chybí personál, hrozí uzavření interny

Nedostatek lékařů, potažmo zdravotních sester a dalšího zdravotnického personálu, momentálně trápí interní oddělení havířovské nemocnice.

Černý vůz v Havířově srazil dívku a ujel, řidiče hledá policie

Neznámého řidiče, který srazil šestnáctiletou dívku a ujel, hledá policie. K nehodě došlo 15. října kolem 20. hodiny v Anglické ulici v Havířově-Šumbarku.

Opilý mladík napadl výrostky v centru města

Rvačku, do které mělo být zapojeno až třicet osob, vyjeli v neděli v podvečer řešit policisté do centra Havířova.

Havířovský hokej slaví 90 let

Havířov /FOTO/ – Za necelý týden, v sobotu 27. října, oslaví hokejový klub AZ Residomo Havířov 90. výročí svého založení s bohatým programem. Zároveň se na zimním stadionu odehraje 19. kolo Chance ligy proti týmu VHK ROBE Vsetín.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT