VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KARVINÁ

Karviná je statutární město v Moravskoslezském kraji, na území historického Těšínska. Podle výsledků sčítání obyvatelstva v roce 2001 se 8,5 % obyvatel města hlásilo ke slovenské a 8 % obyvatel k polské národnosti. Zajímavostí je primát mezi českými městy v podílu obyvatel bydlících v panelových domech (88 %, 2004). Karviná leží na hranici s Polskem, přímo ve městě jsou dva hraniční přechody (z toho jeden pouze pro pěší) v městské části Karviná-Ráj. Město se rozprostírá na severním okraji předhůří Beskyd. Karviná leží v údolí řeky Olše a od krajského města Ostravy je vzdálena 18 km východním směrem.

Zeman vyznamená bývalého tenistu Radka Štěpánka

Praha – Prezident Miloš Zeman letos u příležitosti 28. října vyznamená bývalého tenisového reprezentanta Radka Štěpánka, který mimo jiné dvakrát vyhrál Davisův pohár.

Úklid na vlastní pěst? Karviná podporuje „zelené“ nápady

S ne zcela tradičním požadavkem se před pár dny setkal karvinský odbor komunálních služeb, když se na něj jeden z občanů obrátil s prosbou o odstranění vlastnoručně sesbíraných pytlů s odpadky v okrajové části města.

Kapitán Karviné Marek Janečka: Baník? Kvalita. Ale na zadek se z něj neposadím

Karviná – Velmi těžká mise čeká dnes od 17 hodin na fotbalisty MFK Karviná, kteří míří do moravskoslezské metropole k regionálnímu derby s Baníkem.

Nemanja Marjanovič po Plzni: V takových zápasech se rodí síla týmu

Karviná – Srbský fenomén karvinského HCB Karviná, gólman Nemanja Marjanovič, zářil ve středeční dohrávce extraligy mezi domácím Baníkem.

Agrese na úřadech práce stoupá. Karvinsko není výjimkou

„Počkám si na tebe a rozkopu ti tvoji držku!“ „Najmu si bratrance a tobě i tvému manželovi zlámeme obě ruce a nohy, to se budeš divit!“ „Zkus mi dát doporučenku, tak tě zabiju, ty šmejde. Vím, kde bydlíš…“

Hokejbalisté byli pár sekund od skalpu lídra

Karviná /FOTO/ – Třináct sekund dělilo extraligové hokejbalisty Karviné od skalpu předního českého týmu z Kladna.

V Karviné podepsali koaliční smlouvu

Zástupci tří nejsilnějších stran po komunálních volbách v Karviné podepsali v úterý odpoledne koaliční smlouvu. Město i nadále povede primátor Jan Wolf z ČSSD. Česká strana sociálně demokratická bude mít dále dva náměstky, po jednom náměstkovi budou mít KSČM a hnutí ANO 2011. 

Nemocnice nutně potřebuje krev dárců

Akutní nedostatek dárců všech krevních skupin, kromě skupiny AB, má v těchto dnech Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj.

Stavba silničního obchvatu Karviné má další zpoždění

Karviná – Původně se mělo začít v těchto dnech, další termín byl v červnu příštího roku. Podle nejnovějších informací se první výkop na stavbě silničního obchvatu Karviná uskuteční až za rok, tedy v říjnu 2019.  

Baníkovci smetli Prolet a postupují

Karviná /FOTO/ – Hladký postup. I když to místy bolelo, házenkáři Karviné potvrdili své kvality a s přehledem si poradili s makedonským Proletem Skopje v rámci 2. kola Poháru EHF.

Házenkářům se návrat do Evropy povedl

Karviná /FOTO/ – Skvěle nakročeno k postupu do dalšího kola mají v EHF Cupu úřadující čeští šampioni z Karviné. V sobotu porazili na vlastní palubovce Prolet 62 Skopje 26:22.

Šedá zeď už není, zdobí ji místní školy, umělci i veřejnost. Podívejte se

FOTOGALERIE/ „Je to super.“ Takto si v pátek pochvalovala pokreslený a posprejovaný plot kolem areálu Průmyslového parku Karviná – někdejší Kovony - jednatelka společnosti Eva Tomanová a myslela to naprosto vážně. Ne, o ilegální malby tentokrát nešlo.

Marek Janečka si zvykal na „záda“

Karviná – Sobotní měření české a slovenské reprezentace v Lize národů v Trnavě bude pozorně sledovat i kapitán karvinských fotbalistů, Slovák Marek Janečka.

Za rok ubyla téměř čtvrtina lidí bez práce

Porovnáme-li září 2017 a 2018, zjistíme, že ve statistikách úřadu práce je číslo v kolonce uchazeči o zaměstnání o tři a půl tisíce lidí méně, což téměř pětina evidovaných (22,2 procenta).

Házenkáře čeká v Poháru EHF makedonský Prolet

Karviná /FOTO/ – Mistři na scénu! Karvinští házenkáři vstoupí o víkendu do Poháru EHF.

Cena Městská knihovna roku patří Karviné

Moderní a přívětivé prostředí, propagace čtenářství či komunitní a kulturní aktivity nad rámec klasických služeb. To jsou jen některé z faktorů, jež mohou odlišovat průměrné knihovny od těch výjimečných.  

I psi si budou moci hrát. Ve vlastním parku

Dlouholeté volání majitelů psů jsou vyslyšena. V lesoparku Dubina v Karviné-Mizerově vznikne uzavřený psí park, kde si psi pod dozorem svých majitelů budou moci běhat a hrát. Část parku bude rovněž vyhrazena pro volný pohyb psů.

Znovu nájezdy. Hokejbalisté v nich ale tentokrát neuspěli

Karviná – Extraligoví hokejbalisté z Karviné dovedli druhý z posledních tří zápasů až do samostatných nájezdů. V Hradci Králové však pro ně měly smutný konec.

Psík Harry z útulku je dnes dobrovolnickou hvězdou

Neměl lehké mládí a skončil dokonce v útulku, na lidi ale nezanevřel. Statný pes Harry doslova září svou dobráckou povahou, lidi miluje a dnes je jednou z hvězd Domova pro seniory Slezské humanity v Karviné. Tam jednou týdně doprovází svou paničku, dobrovolnicí Adry Gabrielu Musiolkovou.

Další dobíjecí stanice pro elektromobily

Během příštího týdne bude v Karviné uvedena do provozu další, v pořadí již čtvrtá dobíjecí stanice pro elektromobily.

Basketbalisté na úvod neuspěli

Karviná – Těžká mise čeká v první polovině druholigové soutěže basketbalisty Karviné, kteří ji kompletně odehrají na cizích palubovkách.

AKTUALIZOVÁNO

Podívejte se, kdo usedne do zastupitelstev Karviné a Havířova

Takto by měla podle výsledků víkendových komunálních voleb vypadat nová zastupitelstva Karviné a Havířova.

Skvělá Indráková. Je mistryní v masters

Karviná – Judisté karvinského Baníku odstartovali v září novou sezonu a hned úvodní měsíc pro ně dopadl velmi dobře.

VOLBY 2018 na Karvinsku: Slaví sociální demokraté i lidé z ANO

Vítězové voleb v jednotlivých velkých městech okresu jsou jasní. V Bohumíně coby tradiční baště ČSSD opět slaví velkolepé vítězství a tentokrát mají důvod k oslavám i v Karviné, kde sociální demokraté zaznamenali velký návrat a o deset procent lepší výsledek než před čtyřmi roky.

Karviná nabídne módu z dob, kdy se zkracovaly sukně a přišly podprsenky

Móda první republiky dodnes udivuje nadčasovostí a elegancí. Vyšla vstříc emancipovaným ženám, skoncovala s korzety a spodničkami a nastolila dobu podprsenek a kombiné.

Kraj Karviné na opravu historických domů nepřispěje

Radnice nedostane od kraje dotaci na opravu tří historických domů v centru Karviné. Radnice chtěla s vedením kraje debatovat o finančním příspěvku na pokrytí nákladů na rekonstrukci tří budov na Masarykově náměstí. Neúspěšně.

Ředitel nemocnice Karviná-Ráj: Služby soukromníka jsou výhodnější

ROZHOVOR/ Nemocnice zvažuje, že bude zdravotnickou dopravní službu zajišťovat prostřednictvím soukromé firmy.

Karvinští hokejbalisté v Letohradě nebodovali

Karviná – Hokejbalisté z Karviné nezvládli ani čtvrtý extraligový zápas a na půdě Letohradu prohráli 1:3. Za svůj výkon se však nemusí stydět.

Stará Karvinná ožívá v novém dokumentu

Díky novému dokumentu poloamatérských filmařů z týmu Art Klapka se mohou diváci ponořit do bohaté historie dnes již zaniklé Karvinné.

Kvůli spadlým stromům je uzavřen zámecký park v Karviné

Pod náporem větru se lámaly stromy. Spadlá větev poškodila osobní auto  

V Karviné noví nájemci bez peněz nemají nárok na bydlení

Velká část města Karviné je nově v režimu tzv. bezdoplatkové zóny. To v praxi znamená, že noví obyvatelé, kteří budou chtít bydlet v této lokalitě, už nebudou mít nárok na dávku pomoci v hmotné nouzi, tedy doplatek na bydlení.

Dopravní kolaps na tahu mezi Karvinou a Dětmarovicemi. Obrňte se trpělivostí

Dva semafory, dvojitá porce kolon! Na silnici mezi Karvinou a Dětmarovicemi dnes ráno odstartovala další oprava vozovky, tentokrát na úseku v blízkosti Závadských rybníků.

Části bývalé ubytovny jdou k zemi, vzniknou tu byty pro seniory

Na začátku demolice, na konci bytový dům pro seniory. Někdejší karvinská ubytovna Kosmos se od minulého týdne začala zbavovat nepotřebných částí, po demoličních pracích přijdou práce stavební.

Hraničáři z Karviné si připomínají 50 let své existence

Karviná – Vodní skauti z Karviné oslavili letos významné kulaté výročí – padesátiny.

Opora házenkářů Michal Brůna: Čeká nás vyrovnanější ročník

Karviná – Házenkářští mistři z Baníku Karviná se zvolna sehrávají před pokračováním nejvyšší soutěže. Do nového ročníku vpadli s korekturami v sestavě a jejich nejzkušenější hráč Michal Brůna prozradil, že tým pracuje na nových taktických variantách.

Vlastní chléb, dalamánky či rohlíky? Komunitní pec je otevřena všem nadšencům

Za pomoci dobrovolníků vyrostla v zahradě petrovického informačního centra speciální komunitní pec, ve které si nyní mohou lidé vždy jednou měsíčně volně upéct vlastní chléb či jiné pečivo.

Karvinský Domov Alzheimer funguje už čtyři roky

FOTOGALERIE/ Čtvrté narozeniny oslavili před několika dny společně zaměstnanci i klienti Domova Alzheimer v Karviné-Darkově.

Zdravé vzrostlé stromy snad opravu Žižkovy ulice přežijí

Nutně se kácet při opravě nemusí. I tak jsou už vysázeny nové stromy.

Zahrádkářská krása i dobré rady, to je výstava Zahrada

FOTOGALERIE/ Suchý, ale pro některé druhy i bohatý a dobrý rok. Takto hodnotili zahrádkáři svou letošní sezonu na každoroční oblíbené výstavě Zahrada, která se již tradičně koná v karvinském zahrádkářském areálu v Mlýnské ulici.

Panák o roli stopera: Bilancovat ještě nechci. Musím odehrát více zápasů

Karviná – Výkony karvinských fotbalistů mají vzestupnou tendenci. Od utkání s Plzní předvádějí solidní hru, v posledních dvou zápasech i okořeněnou o potřebné výsledky, a zásluhu na tom má ustálenost sestavy a ještě jeden element.

VÍME PRVNÍ

Tomáš Mičola v Dětmarovicích

Dětmarovice – Fotbalisté divizních Dětmarovic získali do svých řad výraznou posilu. Ve čtvrtek se k týmu připojil někdejší kapitán ostravského Baníku a odchovanec opavské fotbalové školy Tomáš Mičola.

Pávi dostali svobodu, snad je nikdo neukradne

Přežili útok vandalů a zřejmě i zlodějů, přišli při tom o jednoho člena původní party, jsou ale pořád zde, vede se jim dobře a od úterního dopoledne užívají plné svobody. Řeč je o hejnu pávů, kteří přišli do Karviné jako dar benediktských mnichů a po několika týdenní voliérové aklimatizaci je vypustil do volných prostor místního zoo koutku sám primátor města.

Na karvinské náměstí oklikou

Jedno z dalších dopravních omezení odstartovalo včera ráno v centru Karviné. Řidiči, mířící na Masarykovo náměstí, musí nově až do odvolání počítat s objížďkou po Svatováclavské ulici.

Karviná chce změnu. Plán na 10 let po ukončení těžby má 10 bodů

Deset projektů v horizontu 10 let. Karvinská radnice představila projekt „Karviná všemi deseti“, tedy plán na období po ukončení těžby uhlí. Na prezentaci nechyběla řada aktérů z regionu i zástupců ministerstev.

Mistrovská kocovina. Házenkáři prohráli

Karviná – Házenkáři karvinského Baníku padli hned v úvodním utkání nového ročníku Strabag Rail extraligy.

Hokejbalisté přišli o bod, ale posilují

Karviná – Extraligoví hokejbalisté Karviné přišli o perně vybojovaný bod z úvodního kola nejvyšší soutěže na půdě mistrovského Kert Parku Praha.

OBRAZEM: Knižní jarmark v Karviné si objednal nejen skvělé počasí

FOTOGALERIE/ Babí léto si bez tradičního Knižního jarmarku v Karviné dokáže představit asi jen málokdo.

Chrání kostelní zvony. "První jsem opravil řetězem na motorku," říká kampanolog

FOTOGALERIE/ Z farnostního technika kampanologem aneb jak se úplnou náhodou stát „ochranářem zvonů“ bez předchozích zkušeností.    

Slušný výkon. Košíkáři zdolali Nový Jičín

Karviná – Cenný skalp prvoligového týmu, byť šlo jen o přípravu na novou sezonu, si připsali basketbalisté Karviné.

Hraničáři vyrazili letos na jih Čech

Karviná – Vodácký skautský oddíl Hraničář z Karviné se po třech letech vrátil se svým letním táborem do přírodní rezervace Česká Kanada v malé vesničce Sedlo u Jindřichova Hradce.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT