VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KARVINÁ

Karviná je statutární město v Moravskoslezském kraji, na území historického Těšínska. Podle výsledků sčítání obyvatelstva v roce 2001 se 8,5 % obyvatel města hlásilo ke slovenské a 8 % obyvatel k polské národnosti. Zajímavostí je primát mezi českými městy v podílu obyvatel bydlících v panelových domech (88 %, 2004). Karviná leží na hranici s Polskem, přímo ve městě jsou dva hraniční přechody (z toho jeden pouze pro pěší) v městské části Karviná-Ráj. Město se rozprostírá na severním okraji předhůří Beskyd. Karviná leží v údolí řeky Olše a od krajského města Ostravy je vzdálena 18 km východním směrem.

Hudební kluby mají podmínku. Do dubna

Symbolický meč nad podniky Alabama a Bucanero (RK Harlekýn, dříve Xmax), kde v pátky a soboty probíhají diskotéky, zatím už ve 23 hodin zavírat nemusejí. Karvinští zastupitelé, kteří měli schválit dřívější zavírací hodinu, se shodli na kompromisu.

V úterý se v Karviné budou sbírat věci pro nešťastné psíky

Rovnou do karvinského psího útulku poputují věci, které lidé v úterý 11. prosince přinesou na již 4. ročník předvánoční sbírky nazvané Psí Vánoce. Ta se koná vždy v předvánočním čase ve foyeru karvinské Obchodně podnikatelské fakulty Slezské univerzity.

Je to příjemné ocenění naší práce, říká Policista roku 2018

Dvacet let se věnuje praporčík Aleš Mrazík výcviku policejních psů. Díky dobrému výcviku a schopnostem jeho čtyřnozí svěřenci pomohli jen v poslední době například vypátrat a dopadnou zloděje ukryté v kanále, úspěchy slaví i v kynologických soutěžích. 

Lidé zde pijí nejen pod obrazy

Po letech v soukromých sbírkách je opět doma v Karviné a kochá především milovníky dobrého pití. Řeč je o jednom z obrazů karvinského malíře Otakara Barana, který dnes spolu s dalším uměním a artefakty se vztahem k městu vytváří atmosféru osobitého podniku Podkova v historickém centru Karviné.  

Hokejbalisté porazili i Letohrad a přezimují sedmí

Karviná – Hokejbalisté Karviné prožili povedený závěr podzimní části extraligy. Po výhře v Sudoměřicích uspěli i doma s Letohradem.

Proč už někde svítí stromky a jinde ne a co říkají tradice?

ANKETA/ Proč ještě v Karviné nerozsvítili vánoční stromek, když v mnoha jiných městech už ano? Co je tohle za pořádek a proč se tak děje? Tak zní debata, která se v uplynulých dnech stala jedním z hitů na karvinských sociálních sítích. Deník zjišťoval, jak je to vlastně s adventními a vánočními tradicemi doopravdy a ptal se u těch nejpovolanějších, tedy křesťanské církve.

Karvinské hokejistky by rády znovu do finále

Karviná /FOTO/ – V loňské extraligové sezoně skončily hokejistky SK Karviná stříbrné. I tentokrát by si rády zahrály finále.

Karvinští fotbalisté potěšili děti v nemocnici

Trojice karvinských fotbalistů ve složení Marek Janečka, Ondřej Lingr a Martin Berkovec navštívila včera dopoledne dětské oddělení Nemocnice v Karviné-Ráji, aby potěšila děti, které v předvánočním čase tráví nedobrovolně čas právě v nemocnici.

Ceny Nadace OKD: Srdcař roku pomáhá postiženým

FOTOGALERIE/ Nadace OKD jako každý rok ocenila nejlepší projekty i jednotlivce.

Sázkař z Karvinska trefil jackpot a vyhrál 23 milionů

Karvinsko – Velmi štědré Vánoce a bezpochyby i další roky života bude mít po finanční stránce sázkař z Karvinska, který v nedělním losování Sportky trefil Superjackpot a vyhrál přes 23 milionů korun.

V centru Karviné jsou dva nové kruhové objezdy. Jak se vám líbí?

ANKETA, FOTOGALERIE/ Půl roku se nedalo autem projet centrum Fryštátu normálně. Od května trvala totální rekonstrukce ulice K. Sliwky a Lázeňské, hned dvě křižovatky se změnily v kruhové objezdy.

Těžba v Dole Lazy skončí příští rok v říjnu

K poslednímu říjnu příštího roku skončí po téměř 130 letech těžba v orlovském Dole Lazy. Ve čtvrtek o tom rozhodlo představenstvo společnosti OKD Hlavním důvodem je skutečnost, že důlní pole těžebního celku Důl Lazy je po vytěžení posledních porubů za stávající podzemní infrastruktury už považováno za vydobyté.

Výhra s cenou zlata. Hokejbalisté uspěli v Sudoměřicích

Karviná – Hokejbalisté Karviné sice v letošní extraligové sezoně několik bodů zbytečně rozdali, o víkendu si ale přivezli nesmírně cennou výhru ze Sudoměřic.

Dětmarovice jsou s podzimem spokojené. Co bude s Mičolou?

Dětmarovice – Fotbalisté Dětmarovic si letos po letech zase zahráli divizi. Z 15 zápasů jich sedm vyhráli a stejný počet prohráli. „Jako nováček jsme chtěli přes dvacet bodů a máme jich 22, takže to bereme,“ hodnotí kouč Josef Jadrný deváté místo v tabulce.

V Karviné má vzniknout termální park

Do budoucna by to mohl být velký tahák pro turisty. V Karviné by měl vzniknout velký termální park, který chtějí vybudovat Lázně Darkov vedle svého areálu rehabilitačního sanatoria v Karviné-Hranicích.

Jan Babič míří vysoko. Jeho cílem je Evropa

Karviná – Chtěl se doma vytáhnout a to se mu povedlo. Čtrnáctiletý Jan Babič platí za velký talent karvinského i českého juda.

Velká cena v judu udělala progres

Karviná /FOTO/ – Sobotní třetí ročník Velké ceny v judu v Karviné se vydařil. Nezklamala ani domácí želízka v ohni.

Mámo, táto, čteme!

Knihy jsou prima úplně odmala a prostředí knihoven také, protože je tam hezky, veselo i milo. A hlavně…, těch příběhů a vědění, co tam najdeme! 

Farníci oněměli úžasem. Spatřili největší zvon na světě

/FOTOGALERIE/ Zážitek, na který se nezapomíná, ještě stále vstřebává skupina farníků z Karviné. Od minulého týdne mohou směle říkat „vyvolení“, neboť jako jedni z mála lidí mohli na vlastní oči a zblízka vidět obrovský kostelní zvon, který vyrobili zvonaři v polském Krakově pro novou katedrálu v brazilském poutním místě Boha Otce Věčného.  

Karvinský lesopark Dubina se mění

Po letech pustnutí se lesopark Dubina v Karviné-Mizerově konečně dočkal revitalizace. Opravené, byť nedokončení, jsou mostky přes tamní potůček, páteřní stezka vedoucí parkem dostala nový povrch.

Byl v Karviné ofsajd, nebo ne?

Karviná – Při porážce karvinských fotbalistů se Slavií (1:3) vyvolala hodně zloby a nejasností úvodní branka Pražanů.

Tanečníky museli pustit z diskotéky hasiči

Karviná - Nevšední problém museli v noci ze soboty na neděli řešit karvinští hasiči. 

Hokejbalisté nestačili na Pardubice, ale porazili Ústí

Karviná – Karvinští hokejbalisté v uplynulých dnech sehráli dva domácí extraligové zápasy. Jejich úspěšnost? Padesátiprocentní.

Pod Karvinou se opět zatřásla země

Karviná – Částí města zahýbal v úterý večer (21.28 h.) silný otřes. Vyvolán byl pravděpodobně uvolněním horniny. Seismologický jev zaznamenaly i přístroje na měřících stanicích.  

OBRAZEM: Řemeslo je krásná a smysluplná věc

I malé kolo roztočí ta velká. Tak zní jedno z pořekadel, kterými se řídí na Střední škole techniky a služeb v Karviné. V těchto dnech tam probíhal velkolepě pojatý Týden řemesel, techniky a technologií.

Dolański Gróm 2019 přivítá Davida Kollera a polskou legendu Lady Pank

Karviná – Po letošním famózním zážitku v podobě koncertu kapely Kryštof, hlásí pořadatelé festivalu Dolański Gróm hudební menu, které budou servírovat příští rok v červnu na už 10. ročníku této přehlídky české, ale hlavně polské hudby. Po kapele Lombard, která v Karviné vystoupila letos, potěší fanoušky rockové hudby polská legenda tohoto stylu - skupina Lady Pank.

Prostato, k lékaři se mnou pojď

Nechat si narůst listopadový knír. Také takto někteří muži v celém světě dávají vzájemně najevo, jak je důležitá prevence rakoviny prostaty a její propagace. Akce Movember 2018 se letos poprvé koná také v Nemocnici s poliklinikou Karviná-Ráj. A mezi chlapy na Karvinsku má sakra úspěch.

MHK poprvé padl. Ve Vsetíně

Karviná /FOTO/ – Vítěznou podzimní jízdu druholigových házenkářů MHK zastavil v posledním kole soutěže Vsetín.

Martin Pala: Reprezentace byla odjakživa můj sen

Karviná – Hokejbalisté HbK Karviná se před sezonou vrátili zpět na extraligovou mapu. Hlavním tahounem týmu je dvaadvacetiletý kapitán Martin Pala.

Vlakové nádraží září novotou. Na jaře se ale dělníci vrátí

Po měsících stavebních prací, hluku a nepohodlí, mají cestující v Karviné k dispozici moderní vlakové nádraží. Zcela nová jsou obě nástupiště, zastřešení i nový informační systém.

Na lístky na Nohavicův koncert se čeká od rána

Přestože prodej vstupenek na dva prosincové koncerty Jaromíra Nohavici v Karviné začíná až v 15 hodin, někteří jeho fanoušci čekají před pokladnami ve foyeru městského domu kultury už od rána.

Pro nemocnici bude více jezdit soukromník

Většinu převozů pacientů sanitkami bude od ledna příštího roku zajišťovat soukromá služba. Nemocnice se dohodla s firmou Sanitkou.cz, která už dnes tuto službu pro nemocnici zčásti zajišťuje. Podle dřívějšího vyjádření ředitele nemocnice soukromník prokázal, že je schopen tento typ dopravy bez problémů zajišťovat a proto se nemocnice rozhodla přenechat větší část dopravních služeb na něm.  

Zootechnici, kteří nakonec léčí lidi a další zajímavé obory

Začnou jako nadějní zootechnici či veterináři, skončí jako klasičtí lékaři pro lidi. Ne, není to vtip. I takové jsou někdy kroky studentů jedné z mnoha škol, které se prezentovaly na velké karvinské přehlídce středních škol pro žáky místních „základek“.

Przybyla a Babič bronzoví na republice

Karviná – Dva bronzy z republikových přeborů přivezli domů mladí judisté Baníku Karviná.

Noví starostové: mnoho změn není

Karvinsko – Měsíc po komunálních volbách už má drtivá většina obcí nové vedení. Mnoho změn není, řada starostů i jejich zástupců své posty obhájila.

Karviná má staronového primátora

Jan Wolf z ČSSD byl v pondělí vpodvečer zvolen primátorem města Karviné. Jeho náměstky budou Lukáš Raszyk (zastupuje primátora v jeho nepřítomnosti), Andrzej Bizoń (ČSSD), Miroslav Hajdušík (KSČM) a Vladimír Kolek (ANO).

OBRAZEM: Májovák odehrál dušičkový koncert

Na závěr „dušičkového“ víkendu zněly zaplněným kostelem sv. Petra z Alkantary v Karviné-Dolech tóny Vivaldiho Gloria, skladby Julese van Nuffela, Antonína Dvořáka a dalších.

Knihu do vlaku najdou cestující už také v Karviné

FOTOGALERIE/ Další šance pro knihy, které by jinak skončily ve sběru. Místo toho mohou dělat čtenářskou radost cestujícím ve vlacích, které vyrážejí z karvinského nádraží, a samy „navštívit“ i mnohá jiná nádraží v Česku.

Policie přemlouvala chodce, buďte vidět!

Prosíme, buďte na silnicích vidět a noste reflexní prvky, chráníte tak sebe i ostatní. Takto by se dal shrnout vzkaz policie chodcům, který jim policisté předávali i celý minulý týden v rámci preventivní akce na zdejších silnicích a přechodech. Akce probíhala v celém kraji, karvinský okres nevyjímaje.

Rondel je otevřený, průjezd na náměstí volný

Karviná – Po šesti měsících se řidiči opět dostanou od zimního stadionu na Masarykovo náměstí. Stavbaři sice ještě dokončují drobné nedodělky, ale od čtvrtečního rána je nový kruhový objezd průjezdný.

Muž tvrdí, že synovi neublížil. Prý ho zalehl ve spánku

Ostrava, Karviná – Pláč svého čtyřměsíčního syna údajně rozlítil muže bydlícího na ubytovně v Karviné. Dítěti měl ponořit hlavičku do vody a poté s ním prudce zatřást. Způsobil mu vážná poranění mozku, která zanechají trvalé následky.

Ekologický nadšenec ve volném čase uklízí přírodu

Karviná – Někomu se způsob trávení volného času Martina Špaldoně může zdát přinejmenším zvláštní. Možná a jak komu. Tento osmatřicetiletý karvinský psycholog ve chvílích volna vyráží za město a v mnohdy špatně dostupných místech sbírá odpadky.

Své „ano“ si řekli už před 70 lety

Ohromných sedmdesát let společného života o víkendu oslavili manželé Hilda a Edvard Dzieržawovi z Karviné, kteří si své „ano“ řekli 30. října 1948 v karvinském kostele svatého Petra z Alkantary.

Jak slíbili, tak se stalo: mladí zpěváci přivezli z Gruzie zlaté ocenění

Členové karvinského pěveckého souboru Permoník přidali do kroniky sboru další zlatý zápis. Tentokrát to byli mladí muži, kteří coby Komorní sbor Permoník reprezentovali Karvinou a Česko na mezinárodním festivalu Fiestalonia v gruzínském Tbillisi. Zpěváci před odjezdem v nadsázce přohlašovali, že "to zlato teda přivezou…". A také se jim to podařilo. 

Krasobruslařský Kahanec slavil 50 let

Karviná /FOTO/ – Poslední říjnovou sobotu se na karvinském zimním stadionu konal jubilejní 50. ročník Karvinského kahance.

Měsíce útrap končí. V Karviné mají stavbaři skoro hotovo

Na tu zprávu čekají stovky řidičů, kteří denně jezdí centrem Karviné, jako na smilování. Stavba nových dvou kruhových objezdů ve Fryštátě a oprava Lázeňské ulice vedoucí k Lázním Darkov, se blíží ke konci. Ještě pár dní vydržet…

Školu ozdobila živá vlajka

Na 400 studentů a pedagogů se ve čtvrtek dopoledne sešlo na dvoře Střední průmyslové školy (SPŠ) v Karviné, aby v duchu stého výročí Československa pomohlo vytvořit unikátní živou státní vlajku.

Jedna výhra z brněnského výjezdu

Karviná – Druholigoví basketbalisté Karviné zabodovali v Brně a smazali v kolonce svých výher nulu.

Hokejbalisté znovu těsně prohráli

Karviná – Víkendové kolo hokejbalové extraligy přiválo do Karviné tým pod názvem Kovo Praha. A ten si do metropole odvezl všechny body.

Obyvatelé Karviné mohou třídit odpad pohodlněji

Statutární město Karviná, společnosti Residomo a EKO-KOM rozdají občanům Karviné celkem tři tisíce sad barevných tašek, které jsou určené k třídění využitelných složek papíru, plastu a skla.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT