VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KARVINÁ

Tomáš Wágner: Věřím, že už jsme v dobré sérii

Karviná – Forvard MFK Tomáš Wágner protrhl střeleckou smůlu proti soupeři ze Slovácka a nasměroval Karvinou k důležité výhře 2:1.

Karviná slaví premiérovou výhru nad Slováckem

Karviná /FOTO/ – Všechno je jednou poprvé. Fotbalisté Karviné zapsali v neděli premiérovou ligovou výhru nad Slováckem. Potvrdili tak předchozí tři body z derby proti Opavě.

OBRAZEM: Premiér uctil zemřelé horníky. Na slavnostech pak popíjel burčák

Český premiér osobně se v sobotu v Karviné zúčastnil Hornických slavností OKD.

Náměstek karvinského primátora Miroslav Hajdušík: Staré Město jsme neodepsali

Co bude se Starým Městem, ptají se jeho obyvatelé. OKD zazlívají, že mlží okolo plánů na budoucí těžbu a městu vyčítají, že tuto městskou část nechává svému osudu a už do ní nechce investovat. Jak to tedy je a co karvinská radnice zamýšlí se Starým Městem do budoucna, Deníku prozradil náměstek karvinského primátora Miroslav Hajdušík (KSČM).

Kruhový objezd u stadionu testují první řidiči

Počínaje úterním dnem mohou řidiči již částečně využívat nový kruhový objezd u karvinského zimního stadionu, stejně jako zdejší rekonstruovanou část ulice K. Śliwky, vedoucí k občerstvení U Dlouhých vidlí.

Karviná jede do Líšně pro postup

Karviná – Čtyři dny po utkání v Brně (s Opavou) si fotbalisté Karviné zopakují výjezd do jihomoravské metropole.

Z chladicí věže čápa vysvobodili až hasiči

Z chladicí věže nečinného stonavského Dolu 9. květen záchranili karvinští profesionální hasiči čápa bílého, který zde podle pracovníka ostrahy strávil nejméně pět dní.

Ani koše nepomohly. Na plážích se válí spousta odpadků

Už téměř dva měsíce mají lidé slunící se na břehu Karvinského moře k dispozici mobilní toalety a na odpadky jsou k dispozici kontejnery a odpadkové koše. Mělo toto opatření nějaký efekt? Redaktoři se k nádrži vydali ve středu, aby zjistili situaci přímo na místě. Mimo jiné také na základě ohlasů z předchozího víkendu, kdy si lidé stěžovali, že pláže byly plné neuklizených odpadků…

K podpisu smlouvy jako na svatbu. Dorazil do Karviné nadstandard?

Karviná – Fotbalisté MFK Karviná konečně zaregistrovali posilu z Pobřeží slonoviny.

Karvinští házenkáři skončili druzí na Česko-slovenském poháru

Karviná – Házenkáři Baníku Karviná mají za sebou účast na Česko-slovenském poháru v Prešově. Skončili druzí.

Vojtěch Smrž po své premiérové trefě: Gól viděla celá moje rodina

Karviná /FOTO/ – Vůbec první ligový gól mohl v sobotu v barvách Karviné slavit odchovanec Šumperku Vojtěch Smrž.

Do školních lavic v září usedne méně prvňáků

Méně dětí nastoupí příští týden do prvních tříd ve školách na Karvinsku. Deník to zjistil z údajů, které mu poskytly městské úřady a magistráty.

Pozor! Změna v dopravě v centru Fryštátu

Karviná – S pondělním ránem se změní průjezdnost ulice K. Sliwky ve Fryštátě. Ta je už několik měsíců rozkopaná a opravuje se. Na dvou křižovatkách vzniknou kruhové objezdy.

Oslí uši nehrozí. Karvinská knihovna nabízí „profi“ balení učebnic

VIDEO/ Novou službu spustila spolu s blížícím se začátkem školního roku karvinská regionální knihovna, která školákům (a zejména pak jejich rodičům) nabízí možnost profesionálního balení učebnic takříkajíc „na míru“. Hlavním důvodem byla podle zdejších knihovnic vlastní nepříjemná zkušenost s obaly.

Ludvík Salamon nejrychlejším Karviňanem v běhu na 800 metrů

Karviná /FOTO/ – Atlet Ludvík Salamon se nedávno stal nejrychlejším půlkařem karvinské historie.

Neprojedete! Žižkova už je uzavřena

Od úterního rána je pro automobily, osobní i nákladní, neprůjezdná Žižkova ulice v Karviné-Hranicích. Dělnici začali s její naplánovanou opravou a to v úseku od odbočky k poliklinice až po křižovatku u rehabilitačního sanatoria.

Seriálový Gustlík F. Pieczka: K petrovickému kinu se vážou krásné vzpomínky

VIDEO/ Rodák z Godowa, českému publiku známý především svou rolí Gustlíka ze seriálu Čtyři z tanku a pes a tatínka Hakunděka z filmu Díky za každé nové ráno, o víkendu zavzpomínal na dětství v česko-polském pohraničí.

Nové uzavírky i nově opravené cesty v centru Karviné

Od pátku 24. srpna se musí šoféři v centru Karviné připravit na nové uzávírky. Naopak, během toho samého týdne plánuje magistrát města zprůjezdnit rekonstruovanou část ulice K. Śliwky, a to od zimního stadionu po občerstvení U dlouhých vidlí. Půjde ale zatím o provizorní provoz.

Karviná předvedla výborný výkon. Schází jen body

Karviná /FOTO/ – Takhle by to, pánové, šlo. Fotbalisté MFK Karviná sice zůstávají i po pátém kole FORTUNA:LIGY bez bodu, avšak herní představení proti Plzni je může naplňovat optimismem.

Házenkář Jan Sobol: Pokud se vrátím, tak jedině do Karviné!

Karviná – Odchovanec karvinského handbalu Jan Sobol se chystá na další sezonu v zemi házené zaslíbené - ve Francii.

Farou dýchala historie, četly se tu dávné dokumenty

Sucha, významní místní občané z předminulého století, nebo také jak probíhala výuka náboženství za komunistického režimu. Na petrovické faře se čtvrtek četly dokumenty z let 1899, 1950 a 1978, které se našly ve věži místního kostela a psali je tehdejší představitelé zdejší katolické církve. Setkání se účastnili zástupci obce i farnosti a jak prohlásil jeden z účastníků, skutečně zde dýchala historie.

Virtuálními bitcoiny zaplatíte třeba už i v baru nebo u kadeřníka

Stále více podniků v Česku přijímá vedle klasických „reálných“ bankovek také nejrůznější virtuální měny. Na Karvinsku si s nimi objednáte například hotelový pokoj či obědové menu.

Opravený památník nově zdobí lázeňský park v Darkově

Karviná - Na jaře poškozený památník obětem obou světových válek, který stával jen kousek od Darkovského mostu, opět září novotou.

Oldřich Horák vzpomíná: Deset dní po světové exhibici nás obsadili sověti

Karviná – Jeho vzpomínky by nejspíš vydaly na celou knihu. Dlouholetý spolupracovník redakce Karvinského deníku a čerstvý jubilant Oldřich Horák (80) zavzpomínal na pár zajímavých okamžiků ze svého života.

Auto skončilo na opravené cestě převácené na střeše

Naštěstí bez zranění vyvázla v úterý ráno řidička, která v nově opravené Ciolkovského ulici v Karviné převrátila na střechu svůj vůz značky Hyundai i30.

Co bude s Juventusem? Kraj se chce střediska zbavit, nabízí jej městu

„Zaručené“ zprávy o bourání budovy Krajského střediska volného času Juventus v Karviné-Novém Městě, jsou nezaručené. Informace, která se v posledních dnech šíří prostřednictvím sociálních sítí, se nezakládá na pravdě.

Žižkova ulice projde velkou rekonstrukcí

Na uzavírku velké části Žižkovy ulice v Karviné-Hranicích se musí od 20. srpna připravit šoféři z města i okolí. Ulice, která patří k hlavním dopravním tepnám města, bude od odbočky k poliklinice po odbočku k lázním uzavřena. 

Hasiči ze Závady si připomněli 110. výročí fungování sboru

Nablýskaná hasičská technika, historická i současná, vybavení policistů, atrakce pro děti, pivo, klobásky a hudební produkce. Tak vypadaly kulisy sobotních oslav Sboru dobrovolných hasičů v Petrovicích-Závadě. Tamní „dobráci“ veřejnosti připomněli, že fungují už 110 let. Samozřejmě s malou přestávkou během války.

Voda, fólie v oknech, větráky. Nemocnice bojují s horkem

Venku žár, ve výrobní hale, v neklimatizované kanceláři a v bytech horko. A podobné je to i v nemocnicích na Karvinsku, kde jsou klimatizované operační sály, ale už méně lůžková oddělení.  

Společné cvičení seniorů

Každý srpnový pátek budou senioři z obou stran hranice společně cvičit. V rámci přeshraniční českopolské spolupráce vznikla v Golkowicích sportovněrekreační akce „Senior Fit“.

V hořící chatce byly i propan-butanové lahve

Dvě chatky hořely v úterý odpoledne v karvinském Starém Městě. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů.

Záložník MFK Lukáš Budínský: Musíme být efektivnější

Karviná – Je prvním karvinským střelcem v nové sezoně. Svou trefu by však Lukáš Budínský jistě rád vyměnil za nějaký ten bod do tabulky. Karviná totiž zůstává na nule i po třech kolech, neboť v neděli podlehla Mladé Boleslavi v ofenzivním utkání 3:4.

Filmový klub už láká na program

Letos padesátiletý Filmový klub Karviná už oznámil program na blížící se podzimně-jarní sezonu, která startuje tradičně v září.

Vypněte, prosím bagr, přijel zlatý Permoník a bude se zpívat

Bylo to veselé, dojemné, velkolepé a hlavně zasloužené. V sobotu po 16. hodině se do Karviné vrátil z další úspěšné zahraniční cesty karvinský Pěvecký sbor Permoník. Tentokrát z Japonska, kde jeho zpěvačky opět předvedly, že patří do 1. světové ligy.

Příhraniční sraz motorkářů hlásí rekordní účast

Celkem 524. Takový je počet letošních motocyklů, které dorazily na sobotní příhraniční mezinárodní sraz v polském Skrbeńsku.

V Cilkovského ulici se bude v pondělí značit vozovka

Komplikace s parkováním mohou mít v pondělí řidiči bydlící v ulici Ciolkovského v Karviné-Ráji.

Jídelna dostane patro, kde budou nové odborné učebny

Budova jídelny Základní školy Dělnická v Karviné je momentálně bez střechy a do budoucna bude o patro vyšší. Patro se přistavuje kvůli potřebě zvýšit kapacitu školy. Přestavba bude dokončena až příští rok v září. 

Obce a města na Karvinsku uprchlíky nechtějí

Ne! Taková je jasná odpověď oslovených lidí z vedení radnic na Karvinsku na téma přijímání případných uprchlíků na území místních měst. Deník se ptal na základě nedávné tiskové konference hnutí Žít Brno, které vyzývalo k přijetí desítek uprchlíků do jihomoravské metropole.

Marek Janečka: Na osobní ocenění jsem nikdy moc nebyl

Karviná – Má snad dvoje plíce, je ho plné hřiště a nikdy nevypustí žádný souboj. Marek Janečka v rozhovoru pro Deník hovoří o tom, co pro něj znamená funkce kapitána, ale i individuální ocenění nejlepšího karvinského hráče za uplynulou sezonu.

Karvinský lesopark Dubina po letech pustnutí prokoukne

Oblíbený cíl procházek pejskařů, milenců i jiných romantických duší - lesopark Dubina v Karviné-Mizerově - po letech prokoukne.

Martin Kalus hokejbalovým mistrem světa, raduje se i Kurz

Karviná – České mládežnické hokejbalové reprezentace si dovezly dva cenné kovy ze světového šampionátu, které hostilo kanadské město St. Johns.

Karvinští se těší na kulisu v Edenu

Karviná – Možná až dvacet tisíc diváků se přijde v sobotu podívat na zápas fotbalistů Slavie a Karviné v Praze.  

AKTUALIZOVÁNO

Japonské zápisky aneb cesta Permoníku do Tokia

Koncertní sbor Permoník úspěšně reprezentoval Karvinou a Českou republiku v Japonsku, kde se v Tokiu zúčastnil celosvětové soutěže ve sborovém zpěvu.

Kulturní léto: divadlo i koncert

Karvinské kulturní léto na podiu na Masarykově náměstí zve na další akce.

Milion korun, nebo ztráta střechy nad hlavou?

Žalobou na Residomo, ke které nájemníky vyzývá leták společnosti Serbina Consulting, lidé riskují ztrátu bydlení.

Na místě stržených domů v Novém Městě vzniknou parkoviště

Na místě strženého bytového domu v Makarenkově ulici vznikne parkovací plocha. Ale nejen tam.

V Karviné unikátní solární nabíječka pro elektroauta

Doba elektrická je tady. Ve městě je nově v provozu čtvrtá nabíjecí stanice pro elektromobily. Nejnovější zdroj elektřiny pro pohyb elektroaut je navíc solární a umí nabíjet dva vozy najednou.

AKTUALIZOVÁNO

Záchranáři pomáhali zraněnému horníkovi, do nemocnice ho přepravil vrtulník

První pomoc přímo v podzemí šachty, následný transport na povrch a pak rychlá letecká přeprava vrtulníkem do Fakultní nemocnice v Ostravě. Tak vypadala záchranná akce na Dole ČSM-Jih ve Stonavě, kde došlo k vážnému zranění jednoho horníka. 

AKTUALIZOVÁNO

Báňští záchranáři zasahovali po důlním otřesu

Stonava - V důsledku důlního otřesu, který se projevil v úterý po 18. hodině, zasahovali v černouhelném podzemí na Karvinsku báňští záchranáři. 

Máte problém se sousedy? Stačí napsat esemesku

Už několik měsíců mohou obyvatelé Karviné hlásit problémy ve svém okolí pomocí internetu strážníkům. A podnětů přibývá.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT