VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ORLOVÁ

Orlová je město na Těšínsku v Moravskoslezském kraji. S územně správní reformou se Orlová stala městem s rozšířenou působností, pod správu města se tak dostalo město Petřvald a obce Dolní Lutyně a Doubrava. V rámci rozšířené působnosti Orlová spravuje agendu 48 670 občanů. Na katastru Věřňovic, části Dolní Lutyně, bude napojena česká dálnice D47 na polskou A1. Městský úřad v Orlové vydal souhlasné stanovisko k výstavbě strategické průmyslové zóny Dolní Lutyně.

Nemocnici nedáme, Orlová potáhne na kraj

Rozhodnutí by mělo padnout již pozítří a bude u toho asi i hodně rušno. Řeč je o krajském zastupitelstvu, které bude hlasovat o restrukturalizaci krajských špitálů, která by ten orlovský měla změnit v lůžkové centrum tzv. následné péče a většinu současných lůžek přesunout do nemocnic v okolí.  

Orlová zdolala Písek. Zvedá se

Orlová – Druholigoví hokejisté Orlové dokázali doma zdolat Písek a vyhráli podruhé za sebou. To se jim v aktuální sezoně ještě nepovedlo.

Personál orlovské nemocnice zvažuje, že vstoupí do stávky

Stávka! Také tato slova zazněla v pátek v orlovské nemocnici z úst tamního personálu. Mnozí zaměstnanci tím dávali najevo svůj nesouhlas s plány kraje přesunout tamní lůžková oddělení do Karviné a Havířova a z lůžkové části v Orlové udělat velké oddělení následné péče.

Orlová bude dalším městem s bezdoplatkovými zónami

Starousedlíci z nechvalně vyhlášených čtvrtí si stěžují na nově příchozí. Tam, kde lidé dříve posedávali na lavičkách mezi domy a měli upravené trávníky a záhonky, jsou nepořádek a hluk. Také Orlová zažívá známé problémy mnoha dalších měst v okolí.

Pro varhany žije celá obec

Pocházejí z roku 1871, nyní kvůli nutné opravě mlčí, ale v roce 2020 bude jeden velmi dobrý důvod, aby opět zazněly v celé své kráse. Varhany z dětmarovického kostela svaté Maří Magdalény jsou lidem v obci natolik blízké, že již tři roky dokonce pořádají a podporují dobročinné bazary pro jejich obnovu. Čas letošní akce pro varhany nastal právě teď.

Orlovská pirueta a piruetka poprvé dohromady

Orlová /FOTO/ – Dva tradiční krasobruslařské závody – Orlovská pirueta (letos 22. ročník) a Orlovská piruetka, která nabídla sedmé pokračování, se poprvé konaly ve stejném termínu.

Souboj posledních pro Lední medvědy

Orlová – Hokejisté Orlové prohráli i na ledě Pelhřimova, který posledních osm druholigových zápasů v řadě prohrál. Nedali ani gól.

Sladký domácí badmintonový triumf

Orlová /FOTO/ – Od pátku do neděle proběhl v Orlové už 23. ročník mezinárodního mistrovství juniorů České republiky. Parádního úspěchu dosáhla domácí hráčka Nela Němcová.

Orlovské kino O slaví pět let projekcí i exkurzemi

Orlovské Kino O, fungující při Domě kultury města Orlová, slaví páté narozeniny. Oslaví je tento víkend pestrým výběrem filmů pro všechny věkové kategorie. Ve všech případech promítaných filmů se jedná o filmy nové, vzniklé v roce 2018.

Do Orlové se znovu sjede juniorská badmintonová elita

Orlová – Již 23. ročník Mezinárodního mistrovství juniorů České republiky proběhne od pátku do neděle v Orlové. Dorazí na něj hráči šestnácti různých evropských národností.

Náměstí? Uvidí se na jaře

Jaro příštího roku. Možná. Takový je termín nového výběrového řízení na dodavatele, který dokončí takřka nekonečnou výstavbu nového orlovského náměstí a okolí.

Orlová zavítala do Tábora. Domů veze bod

Orlová – Dosud nejdelší cestu v letošní druholigové sezoně absolvovali v sobotu hokejisté Orlové. Zamířili na led Tábora.

Volejbalistky se rozešly s Polankou smírně

Orlová /FOTO/ – Orlovské volejbalistky hostily v dalším kole krajského přeboru Polanku nad Odrou.

Oprava mostu v Dětmarovicích se protáhne o půl roku

Nekonečné kolony při průjezdu silničním tahem přes Dětmarovice kvůli opravě tamního mostu. Teď se zde konečně opět jezdí v obou směrech, byť s jistými omezeními, další fronty a proluky ale šoféry čekají opět od jara 2019. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) totiž nestihlo původní termín ukončení opravy.

Orlovský volejbal oslavil kulatiny. Má čtyřicet let!

Orlová – Čtyřicet let, to už je doba. Právě takové jubileum si v minulých dnech připomněl volejbalový klub SK Slezan Orlová, který se do Orlové přemístil v roce 1978 z Rychvaldu.

Boj o záchranu nemocnice v Orlové dále trvá

Ve funkci je jen pár dní, ale ihned se pouští do práce. A rovnou do jednoho z nejtěžších úkolů. Nový orlovský starosta Miroslav Chlubna už má za sebou tento týden další jednání na kraji kvůli záchraně místní nemocnice. Orlovská radnice nyní dokonce hledá nové lékaře a sestry. Jenže konečné rozhodnutí je na zřizovateli nemocnice, tedy Krajském úřadu MS kraje. 

OBRAZEM: Výstava, která baví i nabízí

Pestrá prodejní nabídka i podívaná, spolky, kluby, soubory, národnostní pokrmy, živá hudba a mnohé další.

Nové vedení Orlové se již těší do práce

Bez překvapení, zato s mírnou dávkou kreativity a výtvarna. Tak skončila na pondělním ustavujícím orlovském zastupitelstvu volba starosty, místostarostů a radních, kteří následující čtyři roky povedou město.

Dnes se volí starostové, někde už to vře

Ještě nemají oficiálně zvolené vedení města, místní opozice už ale začíná vznášet na koalici tvrdé dotazy.

Orli byli blízko výhře, nakonec ji ale sežehly Plameny

Orlová /FOTO/ – Druholigoví hokejisté Orlové sahali po druhém domácím vítězství v řadě, favorizovaný Žďár nad Sázavou ale utkání otočil a Orli nemají ani bod.

Film o čtveřici kněží, natáčený na Karvinsku, rozdělil Polsko

FOTOGALERIE/ Katolická církev a její nejtemnější stránky. Příběhy kněží, kterým není cizí pedofilie, alkoholismus, touha po ženách ani po penězích a moci. Takový je nový polský film Klér (Klerus), který na konci září vstoupil do tamních kin a krom nebývalého úspěchu vzbudil i značně kontroverzní reakce.

VIDEO: Jak se žilo za první republiky?

Sto let od vzniku Československa připomněly originální cestou třídenní oslavy, které od pátku do neděle probíhaly v Dělnickém domě v Dětmarovicích.

OBRAZEM: Orlovské juniorky v akci

Orlová /FOTO/ – Mladé volejbalistky Slezanu Orlová působí od nové sezony ve vyšší soutěži.

Tři tisíce kilometrů za 161 dní. Dětmarovický rodák oběhl celé Československo

Oběhnout celé území někdejšího Československa a oslavit tak 100 let od jeho vzniku si vzal za výzvu lékař a dálkový běžec Petr Kuchař, který na trasu dlouhou zhruba tři tisíce kilometrů vyběhl 11. května od svého rodného domu v Dětmarovicích.

Orli se dočkali prvního vítězství. Šokovali lídra tabulky

Orlová /FOTO/ – Hokejisté Orlové poprvé po návratu do druhé ligy bodovali. Uspěli na ledě vedoucího týmu tabulky a domácí Šumperk porazili 5:1.

Orlová má kolísavé výsledky, přesto je už čtvrtá

Orlová – Fotbalisté orlovské Slavie v dosavadním ročníku I.A třídy odehráli devět zápasů. Pět z nich vyhráli, jednou remizovali a třikrát odešli poraženi.

Hada v Kauflandu stále hledají, prodejna je nadále uzavřená

Intenzivní hledání hada v orlovském Kauflandu nadále trvá, prodejna je stále uzavřená. Na místě v tuto chvíli pomáhají také dobrovolní hasiči z Orlové-Poruby, přítomen je i odborník na plazy.

Kauflandem v Orlové se plazil had, prodejna je teď zavřená

Blíže neurčený druh plaza přinutil společnost Kaufland uzavřít svou orlovskou prodejnu. Had se zde uvnitř prodejny objevil v úterý ráno, zachytil ho i místní kamerový systém.  

Zvony, které neumlčely ani šachty, znějí v kostele již sto let

Orlovští evangelíci oslavili výročí svých zvonů. Vyšla i speciální publikace.

Orlová už má svou koalici, město mj. možná převezme nemocnici

Nezávislí+Změna pro lidi, KSČM, Volím Orlovou a SPD. Takto vypadá koalice, která v Orlové vznikla přibližně 24 hodin po ukončení komunálních voleb a chystá se vést město v dalším volebním období. Do opozice naopak odchází dosud koaliční ANO, a to i přes to, že volby v Orlové vyhrálo.

Orly srazila Žihadla. Zůstávají bez bodu

Orlová – Druholigoví hokejisté Orlové v sobotu poprvé opustili „svou“ skupinu Východ a zamířili na Jih, tedy k účastníkovi vedlejší sousední skupiny. Výsledek je ale stále stejný – zůstávají bez bodu.

Orlová dostala v Kopřivnici desítku

Orlová – Druholigoví hokejisté Orlové ve středu zavítali na led Kopřivnice. Do zápasu vstoupili dobře a vedli, nakonec ale vyfasovali desetigólový příděl.

Přejde orlovská ZUŠ pod město?

Orlovská Základní umělecká škola J. R. Míši možná změní zřizovatele - z kraje přejde pod město - a zůstane ve své současné budově.

Marek Čech: Největším zážitkem pro mě byl zápas na San Siru

Orlová – Působil v Indii, několik let chytal v Rusku, získal ligové tituly s Žilinou, Libercem i Spartou. Do světa velkého fotbalu však dvaačtyřicetiletý fotbalový brankář Marek Čech vyrazil z orlovské Slavie.

Projekt nových plynových kotelen rozděluje Orlovou

Projekt nových plynových kotelen na území Orlové, které by pak vytápěly tamní bytový fond a umožnily odpojení města od současného centrálního dodavatele. Tento návrh a projekt městské akciové společnosti Služby města Orlové (SMO), který má podle předkladatelů přinést snížení cen tepla, už několik měsíců hýbe městem. Má své zastánce i odpůrce.

Orli byli blízko prvnímu bodu, nakonec ale slavili Bobři

Orlová – Druholigoví hokejisté Orlové jsou i po pěti odehraných zápasech poslední bez jediného bodu. Proti Valašskému Meziříčí k němu ale neměli daleko.

Čtvrtá prohra v řadě, Orlová padla v Novém Jičíně

Orlová – Nevyšlo to ani na čtvrtý pokus. Druholigoví hokejisté Orlové si připsali další porážku a stále čekají na zisk prvního bodu.

Orli zůstávají bez bodu

Orlová – Euforii z návratu do druhé ligy začínají střídat mírné obavy. Hokejisté Orlové totiž nestačili na Opavu a prohráli i třetí zápas letošního ročníku.

Muž na vozíku sjel do rokle, pomohli hasiči

Muže na elektrickém invalidním vozíku zachraňovali hasiči z rokle nedaleko orlovského letního kina. Stalo se ve středu odpoledne, když mužův vozík nečekaně uklouzl a sjel mimo cestu, naštěstí mimo zdejší potok.

Výbušná debata o plynu a odpojení města od centrálního vytápění

Vášně, emoce, debaty a odložení bodu na prosinec. Takto vypadalo pondělní orlovské zastupitelstvo, když se řešily body kolem plánu, podle kterého by se město odpojilo od současného centrálního dodavatele tepla a vyhřívalo se samo pomocí patnácti nových kotelen.

Hokejisté Orlové padli i v Hodoníně

Orlová – V domácí premiéře prohráli se Šumperkem, v prvním venkovním druholigovém utkání Orlová nestačila na Hodonín. Drtiči doma vyhráli 7:3.

Orlovou táhne Jatagandzidis, klub chce stabilizaci

Orlová – Fotbalisté Orlové se po sestupu z krajského přeboru „seznamují“ s I.A třídou.

Orlová v premiéře bojovala, ale zůstala bez bodu

Orlová – Hokejisté Orlové se po čtyřech letech znovu představili ve druhé hokejové lize. Na úvod prohráli s favorizovaným Šumperkem.

Obávané změny v orlovské nemocnici letos nepřijdou

Nemocnice v Orlové zůstane ještě nejméně několik měsíců v současném stavu. Obávané změny v podobě stěhování či rušení některých lůžkových oddělení se letos určitě realizovat nebudou.

Další kroky kolem stavby náměstí

Do konce roku dokončit autobusovou zastávku u městského úřadu a parkoviště a prostranství mezi úřadem a domem kultury. Pak z města odejít. Takto zní ve zkratce snad již finální návrh dohody na ukončení smlouvy mezi městem Orlová, ministerstvem financí a dodavatelem stavby nového orlovského náměstí.  

Hokejová Orlová zahajuje druholigovou sezonu

Orlová – Fanoušci orlovského hokeje se dočkali. Orli se po letech strávených v krajském přeboru vrátili do druhé ligy.

V Orlové znovu obnovili ženský fotbal

Orlová – Ženský fotbal je na vzestupu. Alespoň ten v Orlové.

Město se možná odstřihne od tepla, vyrábět si bude své vlastní

Výsledkem by měla být nižší cena tepla. Téma má ale i odpůrce, ti se obávají nejen zhoršení čistoty vzduchu přímo ve městě.

Pospěch zahodil penaltu a Dětmarovice padly v nastavení

Dětmarovice – Přestože jsou v divizi nováčkem, fotbalisté Dětmarovic zatím předvádí velmi dobré výkony.

Orlová chce bezdoplatkové zóny

Přesně za dva týdny budou orlovští zastupitelé rozhodovat o tom, zda město požádá o vyhlášení tzv. bezdoplatkové zóny. To znamená, že by obyvatelé, kteří se města přistěhují po datu, kdy bude toto opatření vyhlášeno, neměli nárok na doplatek na bydlení.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT