VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ORLOVÁ

Na náměstí by se mohlo začít pracovat za rok

Přípravy rekonstrukce náměstí 28. října v Orlové-Lutyni se opět posunuly kupředu, starosta Tomáš Kuča nedávno s ministerskými úředníky „ladil" detaily financování, a pokud vše klapne, mohlo by se přibližně za rok touto dobou začít na náměstí konečně něco skutečně dít.

Petřvald zřejmě čeká výměna ve vedení města

Petřvald - Jen měsíc poté, co zastupitelé vyměnili městskou radu v Rychvaldě, se k témuž kroku chystají v sousedním Petřvaldě.

Souboj Slavií skončil nerozhodně

Orlová – Velmi povedeným výkonem se před tristní domácí návštěvou prezentovali fotbalisté třetiligové Orlové. Kroměříž mohli porazit.

Jediný gól rozhodl o porážce Orlové

Orlová – Těsnou porážkou skončilo sobotní utkání třetiligových orlovských fotbalistů na půdě Břeclavi.

Parkovací dům: radost, nebo zlo?

Orlová - Vyroste někdy na přeplněném orlovském sídlišti V. etapa nový dům, kde ale nebudou bydlet lidé, nýbrž parkovat auta? Tamní radnice zvažuje, že opráší letitý projekt, proti kterému se ale kdysi postavili někteří obyvatelé tohoto předimenzovaného sídliště.

SMO: žaloba o milion korun

Orlová - Šly peníze některým orlovským sportovním klubům oprávněně, nebo to byl fígl, jak sportovce za peníze městské akciové společnosti Služby města Orlová (SMO) legálně podpořit? Na tuto otázku musí právoplatně odpovědět soud, který ve sporu tento týden zahájil hlavní líčení.

Město získalo ocenění za odpovědné zadávání veřejných zakázek

Starosta Orlové Tomáš Kuča převzal z rukou amerického velvyslance Andrewa Shapira diplom za odpovědné zadávání veřejných zakázek v letech 2011 až 2013.

Apríl vrátí řidičům v Orlové 1. hodinu parkování zdarma

"Duben, už tam zas budem." Takto se mohou radovat všichni ti, kdo několik měsíců neparkovali v centru Orlové a kritizovali tah předchozí rady města, která parkování na dvou plochách v centru zavedla od 1. minuty stání za peníze.

Orlová měla kupu šancí a slaví

Orlová – Ztráta z domácího hřiště je vymazána. Fotbalisté Orlové uspěli v rámci MSFL na hřišti Třebíče a dotáhli se na ni v tabulce.

Skončí oddělení chirurgie? Možná

Orlová - Deset milionů korun v minusu. Taková je loňská bilance chirurgie orlovské části Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj. Zřizovatel, tedy kraj, proto plánuje jednání s vedením nemocnice. A zcela vyloučen není ani konec tohoto oddělení.

Kuriózní góly pokračují i na jaře

Orlová – Třetiligoví fotbalisté Orlové se v jarní premiéře MSFL rozešli smírně s Uničovem, když rozhodně měli na to vyhrát.

V Petřvaldu hořela střecha domku

Pět jednotek hasičů zasahovalo v sobotu ráno v Petřvaldu u požáru střechy a půdy staršího rodinného domku.

Jarmil Kopel: Sfárat bychom neměli

Orlová – Letos třicetiletý útočník orlovského mužstva Jarmil Kopel má před sebou další výzvu. Potvrdit roli nejlepšího střelce mužstva a pomoci klubu ke klidnému jaru.

Orlová nechce komplikace

Orlová – S vyhlídkou na další spolupráci se sousední Karvinou vstupují do jara fotbalisté třetiligové Orlové.

Miss Orlová 2015 chce navrhovat domy

Orlovskou Miss 2015 se stala patnáctiletá studentka stavební průmyslovky Nikola Zuziaková před stejně starou Veronikou Kolodějovou a čtrnáctiletou Renátou Plíhalovou.

Co bude s orlovskou bývalou školou?

Orlová - Sociální zařízení či domov pro potřebné a kryté sportoviště pro místní školy i veřejnost. Takto by Orlová ráda viděla budoucnost objektu někdejší školy v ulici Polní nedaleko zdejšího centra.

AKTUALIZOVÁNO

Politické zemětřesení v Rychvaldu. Vyměnili vedení města

Rychvald – Od voleb uplynulo pět měsíců a na rychvaldské radnici budou opět měnit cedulky u jména starosty a místostarosty. Zastupitelé ve středu vpodvečer odvolali starostu Milana Starostku (ANO) i celou městskou radu a zvolili nové vedení města. 

OBRAZEM: Orlová v přípravě remizovala

Orlová – Příprava třetiligových fotbalistů Orlové finišuje. K dalšímu duelu si svěřenci trenéra Josefa Jadrného zajeli do Nového Jičína.

V Orlové se budou kvůli opravám kácet stromy

Kvůli nejrůznějším zemním a stavebním pracím budou muset v Orlové vykácet několik stromů. K zemi půjdou například čtyři vzrostlé lípy, které rostou přímo v trase opravy kanalizace, a to v místech před restaurací Štola. Důvod? Opravy kanalizačního potrubí na ulici kpt. Jaroše na sídlišti bude I. etapa.

Postaví v Orlové náměstí i koupaliště?

Do 31. března letošního roku chtějí mít orlovští radní jasno, jak to skutečně bude s uvolněním dotace na rekonstrukci náměstí v Orlové-Lutyni. Odpovědět by mělo ministerstvo financí, které má tento projekt spolufinancovat. Pokud město obdrží zamítavou odpověď, chce podniknout další kroky a hledat jiné levnější možnosti úpravy náměstí.

Humanitární sbírka v Orlové dopadla nad očekávání

Orlová Asi tunu trvanlivých potravin a několik plných krabic zdravotnického materiálu se podařilo shromáždit v rámci humanitární sbírky pro ukrajinské město Mukačevo, která v Orlové proběhla v polovině února.

Naděje pro horníky: vláda má na stole nové podmínky jejich důchodů

Karvinsko – Horníkům svítá naděje, že by si mohli užívat starobní penze ještě při relativním zdraví. Odborům se podařilo prosadit, aby o změně důchodového systému pro zaměstnance v hornictví a těžkém průmyslu jednala Legislativní rada vlády a poté i vláda samotná.

Prázdná parkoviště za peníze

Orlová - Deset korun za každou hodinu stání budou nadále platit šoféři, kteří parkují na málo využívaných městských parkovištích v centru Orlové. To se ale možná zanedlouho změní. Orlovští radní mají v nejbližší době vymyslet nový plán, jak situaci změnit.

Rozhodne se boj o postup z kraje u zeleného stolu?

Orlová – Hokejisté Orlové odehráli v posledním kole krajské ligy jasný šlágr na ledě Kopřivnice. Prohráli na nájezdy a situace se jim zkomplikovala. Ani ne tak po samotném výsledku, který by za normálních okolností byl i tak pro Orlovou příznivý, ale hlavně kvůli tomu, že přišli o bod ze vzájemného zápasu s Kopřivnicí na domácím ledě (4:5 sn).

OBRAZEM: V Orlové vzpomněli na oběti Sedmidenní války

Orlové – Devadesát šest let od konce tzv. Sedmidenní války si v sobotu dopoledne na hřbitově v Orlové připomněli zástupci Československé obce legionářské, České a slovenské obce dělostřelecké a České obce sokolské, pracovníci Muzea Těšínska, místní politici i veřejnost.

Ministerstvo: Letos to klapne!

Město Orlová bude mít možná letos jeden řádný důvod k oslavě. Po dlouhých a úmorných letech jednání, řešení a plánování by se měla konečně dotáhnout ke zdárnému konci realizace plánu na revitalizaci a rekonstrukci tamního náměstí 28. října a jeho okolí.

Přibývá narkomanů i špinavých jehel

Orlová - Neuvěřitelných téměř 35 tisíc jehel použitých narkomany! Tolik loni odborně zlikvidovalo orlovské zařízení pro boj s následky užívání drog, nazvané K-Centrum.

Anglické děti si více samy hrají

Orlová - Jak se daří kolegům v Anglii či Co trápí učitele v Bulharsku?. Máme se od nich čemu učit?

Lepší dotovat než nechat zbourat?

Orlová - Dvě kina, z nichž jedno má průměrnou návštěvnost 2,8 diváka na film a spoustu představení loni kvůli nezájmu lidí ani neodehrálo. Taková je nyní situace v oblasti filmových produkcí ve městě Orlová. Jak se ale zdá, nic se na tom zřejmě nezmění ani během letošního roku.

Orlovské technické služby chtějí reklamní obrazovku za stovky tisíc

Orlová - Potřebuje město koupit novou reklamní plochu za stovky tisíc korun v podobě LED obrazovky? O tomto tématu možná budou v nejbližší době rozhodovat radní města, které je jediným akcionářem tamní firmy Služby města Orlová (SMO).

Nejlepší myslivec je z Rychvaldu

Člen mysliveckého sdružení Rychvald Jakub Fic se letos stal vítězem prvního ročníku Okresní ligy myslivecké střelby 2014, když získal 1070 bodů.

Kouzelnice pobavila nemocné seniory

Orlová – Ve znamení Kouzelných Vánoc se neslo letošní vánoční posezení, které pro své pacienty už čtvrtým rokem připravuje pětičlenný kolektiv rehabilitace LDN orlovské nemocnice.

Betlém, který má dokonce i peklo

Dětmarovice – S trochou nadsázky se dá říct, že třiašedesátiletý pan Miloslav Uher z Dětmarovic má Vánoce celý rok. 

Lidé ze Zimného dolu slaví, problémová stavba konečně končí

Orlová - V pondělí se konečně splnil sen snad všech obyvatel orlovské části Zimný důl. Oficiálně totiž skončila stavba tamních komunikací, které byly několik let rozbité po budování nové kanalizace.

Hradecké uzlování v orlovské režii

Orlová – Členové TOM Práčata z Orlové o sobě zase dali vědět na závodech v uzlování.

OBRAZEM: Studenti se vrátili do doby před 100 lety

Výročí 105 let orlovského gymnázia a 95 let od založení tamní obchodní akademie pojali v pátek opravdu „štýlově" mnozí studenti i profesoři obou škol.

V Orlové už vědí, kolik milionů utratí v příštím roce

Orlová - Běžné výdaje ve výši 383 milionů a takzvané kapitálové výdaje ve výši 123 milionů. Takový bude pro příští rok rozpočet Orlové. Ve středu ho v takovém znění schválili tamní zastupitelé.

Válka s černými skládkami je stálý boj

Orlová - Tuny pohozeného odpadu zlikvidovala na území Orlové během letošního roku tamní městská společnost Služby města Orlové (SMO). Odklízelo se také na pozemcích, které městu nepatří. Boj s černými skládkami na území Orlové i nadále trvá.

Chtějí peníze, mají parkoviště bez aut

Orlová - Poledne pracovního dne a parkoviště v centru města takřka prázdné. Takto vypadá odpověď mnohých orlovských řidičů na povinnost platit tu za parkování od první minuty.

Dobrodinci nosí potraviny, ty půjdou přímo do rukou potřebných

Potravinová sbírka začala ve středu v prostorách sociálního odboru orlovského městského úřadu.

Vánoční strom v Orlové rozsvítili zpěváci Vítek a Kerndlová

Orlová – Zpěváci Tereza Kerndlová a Pavel Vítek v pondělí asistovali při rozsvěcení vánočního stromu v Orlové.

OBRAZEM: Předvánoční výstava v Dětmarovicích přilákala tisíce lidí

Dětmarovice – Desítky výrobků s vánoční tematikou, desítky betlémů, ale také letošní výpěstky dětmarovických zahrádkářů, med a včelí výrobky místních včelařů, ale také perníčky, krajky nebo ozdoby šikovných dívek a žen. To všechno a mnoho dalšího bylo k vidění a mnohdy i k obdivu jedenáctých Medových dnech v Dětmarovicích.

V orlovské Domovince bude zase lépe

Nová okna, zateplení objektu i nový automobil. Z toho všeho se už nyní mohou těšit obyvatelé i denní klienti orlovské Domovinky, což je zařízení pečující zejména o starší a zdravotně znevýhodněné obyvatele města.  

Světoví hosté orlovské školy

Orlová - Thuanne Silva Santana z Brazílie, Cristian Camilo Lopez Suarez z Kolumbie, Bassem Fawzy Shaffek z Egypta, James Meland-Proctor z Austrálie a Anastasia Drimanova z Ukrajiny. To je pětice mladých lidí, kteří tento týden pobývají na orlovském gymnáziu, aby tamní studenty nejen zdokonalili v konverzaci v angličtině, ale především je seznámili s běžným životem u nich doma a to samé poznali také oni u nás.

Druhý den návštěvy kraje první dáma Ivana Zemanová zahájila v Orlové

Zatímco první den své návštěvy kraje věnovala první dáma setkání převážně s dětmi, druhý den mířily její kroky k těm dříve narozeným.

Úředníky čeká nová prověrka

Orlová, Havířov - Orlovský městský úřad bude příští rok fungovat ještě lépe než nyní. Takové jsou alespoň plány tamního nově zvoleného vedení města a některých dalších zastupitelů, kteří podporují myšlenku takzvaného procesního auditu na radnici. Akce, která zřejmě vyjde na několik stovek tisíc, je v přípravě a proběhnout by měla v průběhu roku 2015.

Orlová nadělovala zlínské rezervě

Orlová – Tomu se říká rozlučka! Třetiligoví fotbalisté Orlové deklasovali na domácím hřišti béčko Zlína a vymanili se z pásma sestupu.

Život v Zimném dole: Rezignace, zloba i utrpení

Orlová– Už jste někdy žili v civilizovaném městě, kde ovšem už tři roky chybí normální cesty, ničí se vám tak vozy, všichni dýchají vířící se prach, a když zaprší, mění se vám boty v blátivé koule? V orlovském Zimném dole přesně tohle moc dobře znají.

Orlovští fotbalisté mají upachtěnou výhru

Orlová – Fotbalisté Orlové zvládli utkání o šest bodů na půdě opavské rezervy. Zima bude v orlovském klubu zase o něco klidnější.

Spolky, kluby, spousty diváků a plný dům kultury

Téměř k hnutí nebylo místy na dalším ročníku jedné z největších akcí města Orlové, kterou je již dlouhá léta tamní Výstava spolkové a klubové činnosti.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT