VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ORLOVÁ

Přibývá narkomanů i špinavých jehel

Orlová - Neuvěřitelných téměř 35 tisíc jehel použitých narkomany! Tolik loni odborně zlikvidovalo orlovské zařízení pro boj s následky užívání drog, nazvané K-Centrum.

Anglické děti si více samy hrají

Orlová - Jak se daří kolegům v Anglii či Co trápí učitele v Bulharsku?. Máme se od nich čemu učit?

Lepší dotovat než nechat zbourat?

Orlová - Dvě kina, z nichž jedno má průměrnou návštěvnost 2,8 diváka na film a spoustu představení loni kvůli nezájmu lidí ani neodehrálo. Taková je nyní situace v oblasti filmových produkcí ve městě Orlová. Jak se ale zdá, nic se na tom zřejmě nezmění ani během letošního roku.

Orlovské technické služby chtějí reklamní obrazovku za stovky tisíc

Orlová - Potřebuje město koupit novou reklamní plochu za stovky tisíc korun v podobě LED obrazovky? O tomto tématu možná budou v nejbližší době rozhodovat radní města, které je jediným akcionářem tamní firmy Služby města Orlová (SMO).

Nejlepší myslivec je z Rychvaldu

Člen mysliveckého sdružení Rychvald Jakub Fic se letos stal vítězem prvního ročníku Okresní ligy myslivecké střelby 2014, když získal 1070 bodů.

Kouzelnice pobavila nemocné seniory

Orlová – Ve znamení Kouzelných Vánoc se neslo letošní vánoční posezení, které pro své pacienty už čtvrtým rokem připravuje pětičlenný kolektiv rehabilitace LDN orlovské nemocnice.

Betlém, který má dokonce i peklo

Dětmarovice – S trochou nadsázky se dá říct, že třiašedesátiletý pan Miloslav Uher z Dětmarovic má Vánoce celý rok. 

Lidé ze Zimného dolu slaví, problémová stavba konečně končí

Orlová - V pondělí se konečně splnil sen snad všech obyvatel orlovské části Zimný důl. Oficiálně totiž skončila stavba tamních komunikací, které byly několik let rozbité po budování nové kanalizace.

Hradecké uzlování v orlovské režii

Orlová – Členové TOM Práčata z Orlové o sobě zase dali vědět na závodech v uzlování.

OBRAZEM: Studenti se vrátili do doby před 100 lety

Výročí 105 let orlovského gymnázia a 95 let od založení tamní obchodní akademie pojali v pátek opravdu „štýlově" mnozí studenti i profesoři obou škol.

V Orlové už vědí, kolik milionů utratí v příštím roce

Orlová - Běžné výdaje ve výši 383 milionů a takzvané kapitálové výdaje ve výši 123 milionů. Takový bude pro příští rok rozpočet Orlové. Ve středu ho v takovém znění schválili tamní zastupitelé.

Válka s černými skládkami je stálý boj

Orlová - Tuny pohozeného odpadu zlikvidovala na území Orlové během letošního roku tamní městská společnost Služby města Orlové (SMO). Odklízelo se také na pozemcích, které městu nepatří. Boj s černými skládkami na území Orlové i nadále trvá.

Chtějí peníze, mají parkoviště bez aut

Orlová - Poledne pracovního dne a parkoviště v centru města takřka prázdné. Takto vypadá odpověď mnohých orlovských řidičů na povinnost platit tu za parkování od první minuty.

Dobrodinci nosí potraviny, ty půjdou přímo do rukou potřebných

Potravinová sbírka začala ve středu v prostorách sociálního odboru orlovského městského úřadu.

Vánoční strom v Orlové rozsvítili zpěváci Vítek a Kerndlová

Orlová – Zpěváci Tereza Kerndlová a Pavel Vítek v pondělí asistovali při rozsvěcení vánočního stromu v Orlové.

OBRAZEM: Předvánoční výstava v Dětmarovicích přilákala tisíce lidí

Dětmarovice – Desítky výrobků s vánoční tematikou, desítky betlémů, ale také letošní výpěstky dětmarovických zahrádkářů, med a včelí výrobky místních včelařů, ale také perníčky, krajky nebo ozdoby šikovných dívek a žen. To všechno a mnoho dalšího bylo k vidění a mnohdy i k obdivu jedenáctých Medových dnech v Dětmarovicích.

V orlovské Domovince bude zase lépe

Nová okna, zateplení objektu i nový automobil. Z toho všeho se už nyní mohou těšit obyvatelé i denní klienti orlovské Domovinky, což je zařízení pečující zejména o starší a zdravotně znevýhodněné obyvatele města.  

Světoví hosté orlovské školy

Orlová - Thuanne Silva Santana z Brazílie, Cristian Camilo Lopez Suarez z Kolumbie, Bassem Fawzy Shaffek z Egypta, James Meland-Proctor z Austrálie a Anastasia Drimanova z Ukrajiny. To je pětice mladých lidí, kteří tento týden pobývají na orlovském gymnáziu, aby tamní studenty nejen zdokonalili v konverzaci v angličtině, ale především je seznámili s běžným životem u nich doma a to samé poznali také oni u nás.

Druhý den návštěvy kraje první dáma Ivana Zemanová zahájila v Orlové

Zatímco první den své návštěvy kraje věnovala první dáma setkání převážně s dětmi, druhý den mířily její kroky k těm dříve narozeným.

Úředníky čeká nová prověrka

Orlová, Havířov - Orlovský městský úřad bude příští rok fungovat ještě lépe než nyní. Takové jsou alespoň plány tamního nově zvoleného vedení města a některých dalších zastupitelů, kteří podporují myšlenku takzvaného procesního auditu na radnici. Akce, která zřejmě vyjde na několik stovek tisíc, je v přípravě a proběhnout by měla v průběhu roku 2015.

Orlová nadělovala zlínské rezervě

Orlová – Tomu se říká rozlučka! Třetiligoví fotbalisté Orlové deklasovali na domácím hřišti béčko Zlína a vymanili se z pásma sestupu.

Život v Zimném dole: Rezignace, zloba i utrpení

Orlová– Už jste někdy žili v civilizovaném městě, kde ovšem už tři roky chybí normální cesty, ničí se vám tak vozy, všichni dýchají vířící se prach, a když zaprší, mění se vám boty v blátivé koule? V orlovském Zimném dole přesně tohle moc dobře znají.

Orlovští fotbalisté mají upachtěnou výhru

Orlová – Fotbalisté Orlové zvládli utkání o šest bodů na půdě opavské rezervy. Zima bude v orlovském klubu zase o něco klidnější.

Spolky, kluby, spousty diváků a plný dům kultury

Téměř k hnutí nebylo místy na dalším ročníku jedné z největších akcí města Orlové, kterou je již dlouhá léta tamní Výstava spolkové a klubové činnosti.

I slušný člověk může být souzen za pokus o vraždu

Orlová - Obžalovanému hrozilo 12 až 20 let vězení. S ohledem na okolnosti případu mu soud nakonec vyměřil sedm a půl roku. Podle senátu nese část viny i samotná oběť, která vše vyprovokovala.

Petr Koláček: ANO 2011 nám nabízelo koalici už v den voleb

Orlová - Mohl být orlovským starostou, protože jeho strana vyhrála letošní orlovské komunální volby. Dějiny se ale neptají a kráčejí dál a volební lídr orlovské KSČM Petr Koláček je nakonec starostou stínovým, v opozici.

AKTUALIZOVÁNO

Starosta Orlové Jaromír Kuča předal vedení města svému synovi Tomášovi

Město Orlová má po dnešku nového starostu, dvě místostarostky a také ostatní členy rady. 

Orlovský lazaret na body nedosáhl

Orlová – Smůla potkala třetiligové fotbalisty Orlové. Před klíčovým utkáním v Hulíně se jim doslova rozpadla sestava, takže duel o šest bodů zvládli domácí.

Rozestavěný chodník u hřbitova Dušičkám nevadí

Orlová - Více než 4 miliony stojí rekonstrukce chodníku kolem orlovského hřbitova, která začala letos v srpnu.

Bývalý havíř Josef Springer pomáhá svou krví, má už 325 odběrů

Orlová - Poprvé šel darovat krev ve svých devatenácti letech na vojně a krom dobrého pocitu z pomoci druhým ho potěšil i tehdy kýžený a vzácný opušťák. Pan Josef Springer z Orlové pak začal svou krev odevzdávat pravidelně. A dnes má za sebou už úctyhodných 325 odběrů!

Jsi tlusťoch, řekl barový provokatér. Málem za to zaplatil životem

„Říkal mi, že jsem tlusťoch, který se na nic nezmůže, a se kterým si může dělat, co chce. Ptal jsem se ho, proč mě uráží. Tloukl se do prsou a říkal, že je bojovník. Nechtěl jsem se pouštět do žádného konfliktu. Moc mě mrzí, jak to nakonec skončilo. Je mi to moc líto." Takto se v úterý před senátem Krajského soudu v Ostravě hájil Pavel Pekárek (42 let) z Karvinska obžalovaný z pokusu o vraždu.

Orlovský volič svým politikům nevěří

Orlová. Město, kde komunální politika zajímá nejméně lidí, v porovnání s ostatními městy a obcemi celého bývalého okresu Karviná. K volbám tam o víkendu přišlo pouhých 22,85 procenta oprávněných voličů. Ti rozhodli o vítězství KSČM, která ovšem po včerejší dohodě jiných politických stran nakonec skončí v opozici.

V Orlové se u moci udržela ČSSD, komunisté mluví o podrazu

ČSSD, ANO a koalice KDU-ČSL a KONS (Konzervativní strana). To je složení koaliční vlády v Orlové. Ve čtvrtek před polednem podepsali zástupci těchto stran koaliční dohodu, podle níž bude mít ČSSD starostu a hnutí ANO dva místostarosty.  

David Koždoň a sourozenci Gencovi vyhráli

Orlová – Po ukončení hlavní sezony turistických závodů, jejichž vrcholem bylo MČR v Bílovci a vyhlášení vítězů a medailistů v seriálu Českého poháru, se nejúspěšnější čeští závodníci připravovali na Mezinárodní mistrovství v turistickém závodě.

Nejsem zklamaný, říká lídr ČSSD Tomáš Kuča

Orlová - Žádné zklamání, trocha překvapení. Takto poměrně optimisticky hodnotí volební výsledky v Orlové lídr sociálně demokratické kandidátky Tomáš Kuča.

V Orlové zemřela členka volební komise

Orlová - Smutný průběh měly komunální volby v jednom okrsku na Karvinsku. Jedna komisařka v sobotu zkolabovala a zemřela.

Vyškovská ofenziva se proti Orlové neprosadila

Orlová – První vlaštovka je tady. Fotbalisté Orlové po nástupu trenéra Josefa Jadrného do funkce hlavního kouče získali svůj první bod.

Rychvald čeká stavební boom

Rychvald - Město zřejmě v budoucnu čeká mocný stavební boom. Zastupitelé Rychvaldu schválili nový územní plán města, který mimo jiné počítá s pozemky přibližně pro 800 nových domů. Ročně se přitom ve městě postaví zhruba 20 nových domů.  

Orlové nepomohla ani změna trenéra

Orlová – Krajské derby v MSFL skončilo pro orlovské fotbalisty zklamáním. Premiéra nového kouče Josefa Jadrného na domácí lavičce tak nevyšla.

Běh za zdravím s hokejisty Orlové

Orlová – V neděli se v Orlové uskuteční tradiční akce zvaná Orlovský běh za zdravím a orlovský hokejový klub se do něj hodlá zapojit.

V Orlové budou třídit efektivněji

Orlová - Společnost Služby města Orlové zřídila nové takzvané dotřiďovací pracoviště, na kterém bude probíhat pečlivější třídění plastů a následné lisování. Díky tomu místo dřívějších 1800 korun za tunu odpadu, získá za jednu tunu hned o několik tisíc více.

Fotbalisté Orlové mají (staro)nového trenéra

Orlová – Ke změně na postu hlavního kouče dochází u třetiligových fotbalistů Orlové. Pavla Poledníka střídá Josef Jadrný.

Snaživou Orlovou popravil až Zelenka

Orlová /FOTO/ – Srdnatý výkon, který ale k zisku bodu nevedl, podali na hřišti prostějovského favorita třetiligoví fotbalisté Orlové.

Děti čistily okolí svých škol

Stovka dětí ze všech orlovských škol se zapojila do akce s názvem „Vyčistíme tvoje město, zapoj se i ty".  

Přání nemocných: masážní křeslo, rotoped a vodící pes

Orlová - Jednasedmdesátiletá Emma Zrubecová onemocněla cukrovkou před patnácti lety, kdy ještě podnikala. Dnes se stará o handicapovaného syna. Celý život se snažila o to, aby nikdy nepotřebovala cizí pomoc a všechno zvládla sama, jenže nemoc zvaná diabetes mellitus, tedy silnější forma cukrovky, všechny její plány změnila.

Městu se nelíbí nápad zrušit stanici měřící kvalitu ovzduší

Ačkoli Orlová patří stejně jako další místa regionu k městům s největším znečištěním ovzduší v republice, rozhodl se Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) zrušit tamní automatickou měřicí stanici, která dosud pracovala v areálu nemocnice.

OBRAZEM: Orlovou projely stará auta a motorky

Orlová – Již IV. ročník srazu sraz auto-moto veteránů uspořádali v neděli členové Spolku Václavka. Na letiště v Orlové-Obrokách se sjelo několik desítek automobilů, motocyklů, vojenských vozidel a dokonce i jeden traktor. 

Mateřská školka získala bod

Orlová – Zraněními decimovaná sestava fotbalové Orlové vybojovala v sobotu proti Břeclavi cenný bod. Zápas dohrávali tři dorostenci.

S penězi na úpravu náměstí má pomoci sám premiér

Nekonečný příběh s názvem rekonstrukce náměstí 28. října v centru Orlové má další pokračování.

Hokejová Orlová definitivně v krajské lize

Orlová – Vedení hokejového klubu HC Orlová v minulém týdnu definitivně stvrdilo účast svého týmu v nejnižší možné soutěži – krajské lize.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT