VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ORLOVÁ

Sochař a výtvarník Stanislav Kolíbal převzal čestné občanství města

Město Orlová během své historie udělilo zatím jen dvě čestná občanství. To druhé převzal tento týden na vernisáží výstavy svých děl v místním domě kultury významný český sochař a výtvarník Stanislav Kolíbal.

Orlová rozehraje kvalifikaci doma

Orlová – Hokejisty Orlové čekají rozhodující zápasy sezony. V kvalifikaci o druhou ligu se střetnou s Velkým Meziříčím.

Kopelova vítězná premiéra

Orlová – Lídr krajského přeboru z Orlové zahájil jaro vítězstvím nad Markvartovicemi. Výhra to byla přesvědčivá, ačkoliv těsný výsledek poukazuje na opak.

Za „botičku" udá i souseda

Orlová - Boj o parkovací místa na přeplněném orlovském sídlišti V. etapa se přenesl už také na internet. Necelých 150 lidí podepsalo ke včerejšímu dni petici Parkovací místa v Orlové V. etapa, která je uveřejněná na webu petice24.com.

Když papír vypadá jako proutí a dělá Velikonoce

Orlová - Nejtěžší je začátek. Vzít papír, udělat z něj ruličky, nabarvit. Pokud pak má člověk svůj nápad a představu, pletení už jde poměrně snadno.

Uhájí Orlová vedoucí postavení v tabulce?

Orlová - Fotbalisté Orlové jdou do jarních bojů v krajském přeboru oslabeni.

Špatné parkování a boj o život na sídlišti v Orlové

Takříkajíc obuvnický koncert zažívají v těchto dnech obyvatelé orlovské V. etapy. Strážníci tam začali nekompromisně postihovat nesprávné parkování a „botičky" montují na tyto vozy takřka denně.

Tvrdý boj o každé místo k parkování

Okolo sedmdesáti nových parkovacích míst má přibýt letos na sídlištích v Orlové. Město s nedostatkem parkovacích míst bojuje již dlouhá léta. Nejhorší situace je zde na přeplněném sídlišti Páté etapa, situace ale není dobrá ani jinde.

Orli teď musí čekat na soupeře

Orlová – Ryze sportovně pojali hokejisté HC Orlová závěrečné kolo Moravskoslezské ligy mužů. Na led Uničova odjeli s pouhými třinácti lidmi.

Kreaton přijel za dětmi z Futry a společně složili a nahráli nový hit

Uteč se mnou. Tak se jmenuje vůbec první společný hip-hopový hit dětí z orlovského „nízkoprahu" Futra.

Kapela pomůže dětem v nemocnicích, domovech i školách

Orlovská hudební skupina Ahard se rozhodla pomoct nemocným a opuštěným dětem.

Hasiči vjeli do Orlové, aby zjistili, zda projedou

Bez pokut skončila kontrola průjezdnosti orlovského sídliště V. etapa, kterou prováděli se svými vozy hasiči za asistence městské policie.

VIDEO: Divokou melu v romské čtvrti musela uklidňovat policie

Hodně živo bylo v neděli odpoledne v orlovské ulici Spojenců. Své síly tam proti sobě spojili zástupci tří rodinných klanů a jejich blízcí, v souhrnném počtu minimálně 60 osob.

Orlová vyhrála krajskou ligu a čeká

Orlová – Hokejisté Orlové jsou krok od splnění svého cíle. Po poslední výhře 7:0 nad Rožnovem, jemuž oplatili porážku v prodloužení z dohrávky 20. kola, se stali vítězi základní části krajské soutěže.

Dům, kam se nikomu nechce

Karvinsko - Prázdný historický dům v centru města a otázka „Co s ním?". To nyní trápí Karvinou, kde se jak už Deník informoval odstěhoval finanční úřad a odešel do vlastních prostor.

Orlová se rozloučila s ředitelkou domu kultury

Orlová – Po několikaletém působení v čele orlovského domu kultury včera skončila ve své funkci ředitelka zařízení Izabela Kapiasová. Tu odvolala na svém včerejším zasedání rada města.

Výborná Orlová, Karviná neuspěla

Karviná, Orlová – Další zápasy prvoligové soutěže v šachu mají za sebou družstva Orlové a Karviné.

Jarmil Kopel byl pár čísel od amputace nohou. Teď trénuje

Orlová – „Zabereme, hej hou, taháme kameny," zpívá rocková skupina Kabát. Orlovský fotbalista Jarmil Kopel, v civilu zaměstnanec OKD, zabral na šachtě až moc. Tunový nakladač uhlí mu málem zničil život. Naštěstí to odneslo jen rameno.

Město nechce týrat psy, ti dostanou výběh

Orlová - Na veřejnosti musí poklusávat vedle svých páníčků vždy jen na vodítku a s náhubkem, čeká je ale místo, kde se budou moci bez problémů proběhnout. Řeč je o orlovských psech. Zastupitelé města včera po kratší debatě schválili novou „psí" vyhlášku.

Muž v Orlové spadl ze žebříku. Ztratil dech i vědomí

Zdravotnická záchranná služba zasahovala v sobotu u vážného zranění na Karvinsku. Muž v Orlové spadl ze žebříku. Ztratil dech i vědomí.

Přeplněné sídliště bude moci sportovat

Orlová - Přeplněné a problémové orlovské sídliště V. etapa by se mělo dočkat moderního sportoviště, kde by svůj volný čas mohli smysluplně trávit takřka všechny generace orlovských obyvatel. Město nyní shání peníze na realizaci projektu, který má ve finále stát více než deset milionů korun.

Mrtvé stromy nahradí nové. Město začalo s přípravou rekonstrukce náměstí

V centru Orlové padají k zemi stromy. Práce na jejich pokácení potrvají přibližně do poloviny března a padne zde celkem 41 stromů a 9 keřů. Milovníci městské zeleně ale nemusí zoufat.

Boj o mladé umělce trvá. Stále se neví, kde se budou učit

Orlová - Podaří se zachovat orlovskou základní uměleckou školu v prostorách, které byly pro tento účel postaveny, nebo ne?

Kulturu povede jen jeden šéf

Čekají kulturní dění v Orlové velké změny? Otázku vyvolává informace z internetových stránek tamního úřadu. Podle ní se rada města rozhodla sloučit Dům kultury města Orlové a městskou knihovnu pod jednu organizaci.

Zanedbaný lesopark čeká proměna

Velký lesopark na okraji centra Orlové se má stát příjemným a bezpečným místem k odpočinku a relaxaci. Utopie?

Mráz, nemráz, hurá na stupátko a jede se uklízet

Karvinsko - Hlavně malí kluci mají o jejich práci až romantické představy a jednou by chtěli být jako oni. Popeláři. Realita je ale jiná a lidé, bez kterých bychom se kolem našich bydlišť brodili v odpadcích, zažívají v zimě a klesajících teplotách pod bod mrazu jedno z nejtěžších období pracovního roku.

Nepřepisujme dějiny. V Orlové se vzpomínalo na oběti Sedmidenní války

Letos je to již 97 let od vypuknutí tzv. Sedmidenní války o Těšínsko mezi českou a polskou stranou.

Krach městské restaurace Harlekýn přináší nové šance

Orlová - Už jen několik týdnů bude fungovat restaurace Harlekýn v 1. patře orlovského domu kultury. Její další provoz by totiž byl v rozporu se zákonem.

AKTUALIZOVÁNO

Muž vyhodil ženu z okna, pak se jí omlouval. Už je obviněn

Orlová - Policisté vyšetřují podivné okolnosti těžkého úrazu ženy z Orlové. Muže, který ji vyhodil z okna, už obvinili z pokusu vraždy.

Je rozhodnuto! Nové náměstí v centru Orlové bude

Orlová - První přípravy začaly v roce 2007 a od té doby už byl několikrát na spadnutí termín zahájení stavby. Řeč je o přestavbě náměstí v současném centru Orlové-Lutyně, na které navazují i další úpravy centra.

NWR zvažuje do dvou let zavřít také Důl Lazy

Karvinsko - Už nejen Důl Paskov na Frýdecko-Místecku, ale už i Důl Lazy v Orlové obchází hrozba uzavření. Vyplývá to z analýzy, kterou počátkem prosince zveřejnila společnost NWR, tedy „matka" důlní firmy OKD.

V Orlové se slavilo 85 let hokeje

Orlová /FOTO/ – Neděle patřila v Orlové hokeji a oslavám 85 let existence místního hokejového klubu. Na ledě se v exhibičním utkání, které skončilo 8:8, střetla úspěšná mužstva Orlové a Havířova z roku 2010.

Hokej v Orlové slaví 85 let

Orlová /FOTO/ – Hokejový klub HC Orlová si v neděli 20. prosince připomene 85 let své existence celodenním programem, jehož vrcholem bude retro zápas Orlové s Havířovem z roku 2010.

Kočičky, hříbky, medvídci... Klasická koule ale stále vede

Jak se ručně zdobí skleněné baňky na vánoční stromek? To vše viděli v praxi návštěvníci Muzea Těšínska v Orlové, za kterými tam zavítali přímo profesionálové z výrobního družstva Slezská tvorba.

Mikulášský turnaj dětí v Orlové

Orlová /FOTO/ – Mikuláš s čertem a sportovní zápolení stovky dětí byly minulou středu k vidění ve sportovní hale orlovského gymnázia.

V Orlové se koná vánoční výstava s trhem

Pestrá a barevná. Takto se dá popsat Vánoční výstava spojená s trhem, která se až do pátku koná v prostorách orlovského domu kultury.

Orchestr se na noc zamkl ve škole

Orlová - Hudební zkouška, společná noční dobrodružství a zábava. Pak na kutě a ráno zase muzika. Stačil dobrý nápad a členové všech generací orlovského orchestru M.Band při tamní Základní umělecké škole zažili společné stmelující hodiny, na které nikdo z dospělých ani dětských účastníků jen tak nezapomene.

Ošetřovatelská lůžka slouží už pět let

Orlová - Je to výkladní skříň nemocnice. Také toto označení zaznělo minulý týden v orlovské nemocnici s poliklinikou, kde proběhlo setkání u příležitosti 5 let od otevření oddělení Následné intenzivní péče (NIP) a Oddělení dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče (DIOP).

AKTUALIZOVÁNO

Med i výpěstky zahrádkářů, to byly tradiční Medové dny

Na tradiční výstavě spolků z Dětmarovic i přespolních se dal koupit med, produkty z včelího vosku, kosmetika, perníčky nebo třeba ručně vyráběné vánoční ozdoby.

Lidé mohou skládat historickou mozaiku

Celkem 6615 dílků bude mít vánoční orlovská mozaika, jejíž základy právě nyní vznikají v tamním domě kultury.

Obyvatele ulice ohrožují rychlá auta a rozbitá silnice

Orlová - Naučí se šoféři jedoucí orlovskou ulicí Zátiší konečně sundávat nohu z plynu a kdy také dojde k opravě zdevastované komunikace? To jsou nejčastější otázky obyvatel jedné z nejdelších páteřních ulic ve městě. Ta vede mezi rodinnými domy a pokračuje až na hlavní průtah městem na Masarykově třídě.

Orlová zakončila podzim cennou výhrou

Orlová – Fotbalisté orlovské Slavie přezimují v čele tabulky krajského přeboru. Podzim zakončili vítěznou jarní předehrávkou ve Vendryni.

Juniorský badminton v Orlové

Orlová – Tradiční přehlídku nejlepšího juniorského badmintonu Evropy uvidí diváci v Orlové, kde se ve dnech 20. až 22. listopadu uskuteční jubilejní 20. ročník Mezinárodního mistrovství juniorů České republiky, které je součástí evropského badmintonového okruhu pro rok 2015.

Ministerstva vyslala návštěvu do problémových lokalit

Karvinsko - Jak to dnes vypadá v sociálně vyloučených lokalitách a ubytovnách v karvinském okrese? Tak přesně tohle přijeli ve středu na Karvinsko zjišťovat náměstkyně a další zástupci několika ministerstev České republiky, která společně řeší takzvané sociální začleňování.

Ocenění si vážím, říká kostelník z Doubravy

Začalo to opravou věžních hodin, která vtáhla Jana Baroše do víru veškerého dění kolem kostela sv. Hedviky Slezské v Doubravě. Starat se o něj začal devětašedesátiletý muž před více než 20 lety.

Unikátní výstava plná lidské radosti a snažení

Desítky volnočasových klubů a spolků nejrůznějšího zaměření se představilo na jubiljením 20. ročníku výstavy spolkové a klubové činnosti v Orlové.

Hektický zápas a výtečné zákroky gólmanů

Orlová – Lídr krajského fotbalového přeboru ztratil body na půdě Šenova, který letos prokazuje zlepšenou formu.

Sezona letního biatlonu skončila

Orlová – Dvěma mistrovstvími republiky - pro věkové kategorie žactva, a pro kategorie dorostu a dospělých - skončila sezona letního biatlonu, jemuž se na Karvinsku nejúspěšněji věnuje Klub biatlonu Orlová.

Vyhráli nad sběrateli debaklů

Orlová – Sběratelé debaklů z Kobeřic si pro další dojeli v sobotu do Orlové. Ta si po vysoké výhře upevnila prvenství v tabulce krajského přeboru.

Výzkumný areál budí rozpaky

V Česku unikátní pracoviště na zpracování druhotných surovin má vzniknout v areálu bývalého kravína na okraji Rychvaldu. Projekt je teprve na začátku, už v listopadu by se ale podle informací z Rychvaldského zpravodaje mělo začít stavět.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT