VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ORLOVÁ

Krása starých divadelních opon

Reprodukce maleb starých divadelních opon nabízí současná výstava v Domě kultury města Orlové. 

Když se hraje hokej a na ledě jsou i „černí hráči"

Orlová - Jste hokejový žák nebo dorostenec a během sezony hrajete zápas za zápasem, daří se vám třeba také gólově a možná i hokejově rostete. Ne vždy jsou ale výsledky připsány vám. Někdy hrajete pod cizím jménem, abyste posílili mladší nebo i starší kolegy z klubu, kteří v dané sezoně mají málo stabilních hráčů pro danou věkovou kategorii.

Střelci Orlové se prosazují

Orlová – Fotbalisté Orlové uspěli ve středeční dohrávce proti Břidličné. Vyhráli hladce 3:0.

Připoj se a něco ti pak i dáme

Karvinsko - Dar v hodnotě až 30 tisíc korun na pořízení domovní čerpací stanice mohou získat obyvatelé Orlové, kteří se připojí k nově vybudované kanalizaci.

Orlová udržela vedení v kraji

Orlová – Fotbalisté Orlové posledně nechtěně pauzírovali, protože jim k utkání nepřijela Břidličná, ale zdá se, že na střeleckém apetitu to hráčům neubralo.

Mezinárodní mistrovství ve znamení orlovských závodníků

Orlová /FOTO/ – Po červnovém úspěšném absolvování Mistrovství ČR v turistickém závodě čekal kolektiv orlovských sportovců druhý vrchol sezony.

V orlovském hokeji padaly tresty za podvody v dorostu

Roční zákaz činnosti. Takový trest dostali trenér a vedoucí loňské sezony staršího dorostu orlovského hokejového klubu. Za jejich tým totiž nastupovali hráči, kteří tam už ročníkově neměli co dělat.

Město se zbavilo svého hotelu

Dva až tři miliony ročně doplácelo dlouhá léta město Orlová na provoz tamního hotelu Sport. Zařízení provozovala městská akciová společnost Služby města Orlové (SMO). Od října už toto neplatí.

Preventivní kampaň v ulicích: Neobejdi člověka, ale pomoz

Mysleli si, že jsem opilý. Nezaklonili mi hlavu. Chyběl mu cukr… Co spojuje tyto nápisy? Jsou nasprejované na chodnících v různých částech Orlové a spolu s nimi tam chodci míjejí i obrysy ležících lidských těl. Ne, nejde o díla vandalů. Naopak jde o zcela jedinečný a originální projekt orlovské organizace Českého červeného kříže (ČČK) nazvaný Neodcházej… Pomoz!

Orlová už vede tabulku

Orlová /FOTO/ – Fotbalisté Orlové se po zaváhání Dětmarovic vyšvihli do čela tabulky krajského přeboru. Vyhráli totiž ve Frenštátě.

Kritizovaná smuteční síň se konečně mění k lepšímu

Konečně! Jedna z nejkritizovanějších veřejných budov v Orlové, smuteční síň ve staré části města, se po dlouhých letech začala měnit k lepšímu. Několik desítek let starý objekt se konečně dočkal rekonstrukce, která začíná právě v těchto dnech.

Světový den srdce byl pro všechny generace

K úterním oslavám Světového dne srdce se připojila také Orlová.

Orlová zklamala v koncovce

Orlová – Fotbalisté Orlové nedali doma Heřmanicím ani gól a museli se spokojit s remízou.

Podnikatelům vadí zákony a úředníci

Dá se v Orlové podnikat? A co vše podnikatelé potřebují, aby v tomto nejen nezaměstnaností sužovaném městě uspěli? Nejen tyto otázky řešilo setkání orlovských podnikatelů, okresní hospodářské komory a vedení města v jednom z tamních hotelů.

Orlová těžké soupeře zvládá

Orlová – Fotbalisté Orlové se znovu zavěsili za vedoucí Dětmarovice v tabulce krajského přeboru. V ostravské Polance zvítězili rozdílem třídy a odskočili svým pronásledovatelům.

Orlová v derby přetlačila Těšín. Rozhodl Tomáš

Orlová /FOTO/ – Soubojem trenérských kamarádů bylo sobotní utkání krajského přeboru mezi fotbalisty Orlové a Českého Těšína.

Za pár korun se staří lidé dostanou, kam potřebují

K lékaři nebo na nákup? Nejen orlovští důchodci mohou využívat taxi službu Českého červeného kříže.

Interaktivní výstava nadchne především děti

Skládejte, zkoušejte. Putovní výstava zapůjčená ze Science Centra IQ Park Liberec se v pondělí odpoledne otevřela veřejnosti. v prostorách Domu kultury města Orlové (DKMO). Návštěvníci si mimo jiné mohou vyzkoušet, jak poskládat Hanojskou věž, nebo vhodit minci do černé díry.

Orlová se zvedla po bouřce v kabině

Orlová – Lepší pozvánku na sobotní derby v Dětmarovicích nemohli svým fanouškům fotbalisté Orlové dát. Vyhráli i na hřišti Háje a obavy z toho, jak bude nová sezona vypadat, jsou definitivně zažehnány. Všechno totiž klape na jedničku.

Vědomostní kvízy, kuželky a házení míčku na terč. Odměna čeká všechny

Orlová - Barevné kuželky se s tlumeným boucháním rozkutálí po koberci. „Jo!" zajásá šestiletá Klárka. Knihovnice kuželky postaví na původní místo a malý modrý míček už má v ruce Adam. Soustředně zamíří, hodí a všechny kuželky zůstanou stát. „Ale ne," zklamaně si povzdechne a zařadí se za ostatní čekající děti.

Orlová udolala bratrský klan z Polomi

Orlová – Těžkého soupeře mají za sebou, další tři před sebou. Orlovští fotbalisté zvládli v sobotu bitvu s Pustou Polomí, kde figurují hned čtyři bratrské dvojice. Sedm bratrů také nastoupilo rovnou v základní sestavě.

Senioři se poučili i pobavili

Rychvald - Do posledního místečka zaplněný sál, který se umí zasmát odlehčujícímu vtipu, i když se hovoří o tak vážném tématu, jako je kriminalita páchaná na seniorech.

Orlová neprohrála ani v Markvartovicích

Orlová – Oba mohli vyhrát, oba prohrát, nakonec si rozdělili po bodu. Střetnutí 3. kola fotbalového krajského přeboru mezi Markvartovicemi a Orlovou však nabídl více než jen remízu 2:2.

Kamery pomáhají a chrání

Karvinsko - Stačilo doslova pár desítek minut od umístění na sociálních sítích a už se zde v debatách objevilo dokonce i jméno mladé ženy, která na videonahrávce pořízené v jednom z karvinských sklepů krade jízdní kolo.

Orlová dobyla vítkovskou tvrz

Orlová – Povedený start do sezony zaznamenali také v Orlové. Šest bodů ze dvou zápasů, byť domácích, se jeví jako slibný začátek po letním sesuvu z MSFL do kraje.

Že by to s novým náměstím už doopravdy vyšlo?

Dočkají se obyvatelé Orlové po několika letech odkladů konečně tolik kýžené rekonstrukce náměstí v centru města?

Obec nechce kvůli těžbě přijít o nové domky

Plánovaná těžba Dolu Karviná na období 2015 až 2023 dělá vrásky také představitelům obce Doubrava. Ve hře je tamní lokalita zvaná Hranice, kde se nyní staví nové domky a podle plánů obce by zde v budoucnu mohlo vyrůst až 45 novostaveb.

Orlová zaskočila Vendryni

Orlová – Do nové etapy orlovské kopané vstoupila fotbalová Slavia na jedničku. Jednoho z možných adeptů na postup z Vendryně porazila sice jen 2:0, ale branek mohla dát daleko více.

Stavba kanalizace v Orlové je dokončená a zkolaudovaná

Stavba kanalizace v Orlové byla dokončena a zkolaudována.

Anežka Šidlová plave jako delfín. Ovšem za Kosatky

Orlová, Karviná – Desetiletá Anežka Šidlová z Orlové se může pochlubit zlatou medailí z mistrovství republiky v plavání žaček. Získala ji na trati 50 metrů znak.

Orlová v bodě nula

Orlová – V orlovském fotbale se v létě udála řada změn, přičemž tou zásadní byl pochopitelně přesun klubu z MSFL do krajského přeboru.

OBRAZEM: Deset gulášů a spousty zábavy

Celkem deset gulášů nejrůznějšího druhu ochutnávají během soboty návštěvníci orlovského Gulášfestu. Oni sami pak svými hlasy rozhodnou o tom, který guláš získá nejvyšší ohodnocení.

Skoro nevidí, ale nemyslí jen na sebe

Orlová - Všechny tři jsou zrakově postižené, svůj úděl ale nesou statečně. Tváře letošního hudebního festivalu Rocktherapy, Anna Kožinová, Elena Klieštiková a Dagmar Molnárová, se svými nemocemi bojují řadu let. Život jim ulehčují speciální pomůcky, které si nyní mohou pořídit díky penězům, které se podařilo vybrat na festivalu.

V Petřvaldě mají novou radnici

Zbrusu nová budova radnice začala minulý týden sloužit obyvatelům a zaměstnancům městského úřadu v Petřvaldě.

OBRAZEM: Petřvaldská pouť v plném lesku

Petřvald – Davy lidí, spousta pouťových atrakcí, bohatý stánkový prodej, příjemné letní počasí.

Sportovci si oddechli, peníze od města opět dostanou

Orlová - Osmnácti hlasy schválili orlovští zastupitelé takzvaný dodatek číslo 2 ke smlouvám o poskytnutí neinvestičních dotací s prioritními sportovními kluby na období 2013 až 2015.

V kauze SMO padaly tresty

V kauzách orlovské městské akciové společnosti Služby města Orlové (SMO) padl první rozsudek. Okresní soud Karviná udělil trest jedné z dnes již bývalých zaměstnankyň městského hotelu Sport, který pod SMO rovněž spadá, za krácení tržeb.

Rockeři pomohli nevidomým dámám

Přesně 78 716 vybrali mezi sebou rockeři na sobotním dobročinném festivalu Rocktherapy v Orlové. Akce každý rok pomáhá konkrétním lidem s nejrůznějšími zdravotními problémy.

Orlová nebude hrát fotbalovou MSFL

Orlová – Fotbalisté Orlové se odhlásili z MSFL. Budou hrát jen krajský přebor.

Orlová chce změnit systém dotací pro fotbal a hokej

Už ne celkové vyúčtování jednou za rok, ale každá faktura zvlášť. Přibližně takto by podle současných představ orlovských zastupitelů měly nově vypadat neinvestiční dotace pro prioritní sportovní kluby, tedy fotbalovou Slavii a hokejový HC.

OBRAZEM: Rychvaldští hasiči převedli záchranu osob

Rychvald – Zdemolovaná auta. Jedno leží na boku a přes čelní sklo je vidět zakrvavená mladá žena v bezvědomí. Druhé má promáčknutou přední kapotu a z jeho útrob se ozývá volání o pomoc muže zaklíněného za volantem. 

Hokej a fotbal na pranýři. Právem?

Orlová - Minusové schodky ve vyúčtování účelových městských dotací a další budoucnost největších orlovských sportovních klubů, hokejového HC a fotbalové Slavie, byly hlavním tématem veřejného setkání v tamním domě kultury. Sešli se tam zástupci vedení obou klubů, zástupci vedení radnice a také rodiče dětí z klubů, fanoušci a další veřejnost.

Rockeři letos podpoří slabozraké lidi

Organizátoři dobročinného festivalu Rocktherapy ve středu představili tři letošní tváře akce, tedy lidi, kterým peníze z akce pomohou při boji s jejich zdravotními problémy a při zlepšování jejich nelehkého života.

Kdy využije Orlová návrhy švýcarských architektů?

Orlová - Návštěvy švýcarských studentů a profesorů architektury či účast v loňském ročníku architektonické soutěže o Cenu Petra Parléře. To vše jsou aktivity orlovské radnice z předchozích let, které mimo jiné přinesly i architektonické plány a návrhy, jak dál pracovat s historickým jádrem města, jeho využitím a třeba i napojením na současnou obydlenou část města. 

Město volá veřejnost: Pojďme spolu řešit zadlužené sporty

Dluhy a co bude dál. To všechno budou v Orlové řešit ve spojitosti se dvěma tamními největšími sportovními kluby, tedy fotbalovým FK Slavia a hokejovým klubem HC Orlová.

Dejte do pořádku dětská hřiště, vzkazují rodiče z Orlové

Orlová - Údajně ne zrovna ideální stav dětských hřišť ve městě je v poslední době častým tématem diskuzí na sociálních sítích. Rodiče malých dětí si tam vyměňují své zkušenosti a poznatky. Co píší?

Auto skončilo po srážce převrácené na střeše

Těžkým zraněním skončila pondělní srážka dvou osobních aut v Orlové. Jedno z nich skončilo převrácené na střeše.

Orlová se loučila výhrou

Orlová – Poslední zápas sezony mají za sebou fotbalisté Orlové. S dalším ročníkem v MSFL se loučili výhrou nad sestupující Opavou B.

Koupaliště v Doubravě otevře už brzy

Už jen napustit vodu. Malá obecní plovárna v Doubravě už má nájemce. Provoz by měla podle starosty obce Pavla Krska zahájit do 14 dnů. 

Divočina na závěr: vlastňák, penalta, otáčení skóre

Orlová – V sobotu v Orlové na fotbale se diváci rozhodně nenudili. Viděli osm gólů a remízu s Hulínem po zajímavém průběhu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT