VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ORLOVÁ

Zanedbaný lesopark čeká proměna

Velký lesopark na okraji centra Orlové se má stát příjemným a bezpečným místem k odpočinku a relaxaci. Utopie?

Mráz, nemráz, hurá na stupátko a jede se uklízet

Karvinsko - Hlavně malí kluci mají o jejich práci až romantické představy a jednou by chtěli být jako oni. Popeláři. Realita je ale jiná a lidé, bez kterých bychom se kolem našich bydlišť brodili v odpadcích, zažívají v zimě a klesajících teplotách pod bod mrazu jedno z nejtěžších období pracovního roku.

Nepřepisujme dějiny. V Orlové se vzpomínalo na oběti Sedmidenní války

Letos je to již 97 let od vypuknutí tzv. Sedmidenní války o Těšínsko mezi českou a polskou stranou.

Krach městské restaurace Harlekýn přináší nové šance

Orlová - Už jen několik týdnů bude fungovat restaurace Harlekýn v 1. patře orlovského domu kultury. Její další provoz by totiž byl v rozporu se zákonem.

AKTUALIZOVÁNO

Muž vyhodil ženu z okna, pak se jí omlouval. Už je obviněn

Orlová - Policisté vyšetřují podivné okolnosti těžkého úrazu ženy z Orlové. Muže, který ji vyhodil z okna, už obvinili z pokusu vraždy.

Je rozhodnuto! Nové náměstí v centru Orlové bude

Orlová - První přípravy začaly v roce 2007 a od té doby už byl několikrát na spadnutí termín zahájení stavby. Řeč je o přestavbě náměstí v současném centru Orlové-Lutyně, na které navazují i další úpravy centra.

NWR zvažuje do dvou let zavřít také Důl Lazy

Karvinsko - Už nejen Důl Paskov na Frýdecko-Místecku, ale už i Důl Lazy v Orlové obchází hrozba uzavření. Vyplývá to z analýzy, kterou počátkem prosince zveřejnila společnost NWR, tedy „matka" důlní firmy OKD.

V Orlové se slavilo 85 let hokeje

Orlová /FOTO/ – Neděle patřila v Orlové hokeji a oslavám 85 let existence místního hokejového klubu. Na ledě se v exhibičním utkání, které skončilo 8:8, střetla úspěšná mužstva Orlové a Havířova z roku 2010.

Hokej v Orlové slaví 85 let

Orlová /FOTO/ – Hokejový klub HC Orlová si v neděli 20. prosince připomene 85 let své existence celodenním programem, jehož vrcholem bude retro zápas Orlové s Havířovem z roku 2010.

Kočičky, hříbky, medvídci... Klasická koule ale stále vede

Jak se ručně zdobí skleněné baňky na vánoční stromek? To vše viděli v praxi návštěvníci Muzea Těšínska v Orlové, za kterými tam zavítali přímo profesionálové z výrobního družstva Slezská tvorba.

Mikulášský turnaj dětí v Orlové

Orlová /FOTO/ – Mikuláš s čertem a sportovní zápolení stovky dětí byly minulou středu k vidění ve sportovní hale orlovského gymnázia.

V Orlové se koná vánoční výstava s trhem

Pestrá a barevná. Takto se dá popsat Vánoční výstava spojená s trhem, která se až do pátku koná v prostorách orlovského domu kultury.

Orchestr se na noc zamkl ve škole

Orlová - Hudební zkouška, společná noční dobrodružství a zábava. Pak na kutě a ráno zase muzika. Stačil dobrý nápad a členové všech generací orlovského orchestru M.Band při tamní Základní umělecké škole zažili společné stmelující hodiny, na které nikdo z dospělých ani dětských účastníků jen tak nezapomene.

Ošetřovatelská lůžka slouží už pět let

Orlová - Je to výkladní skříň nemocnice. Také toto označení zaznělo minulý týden v orlovské nemocnici s poliklinikou, kde proběhlo setkání u příležitosti 5 let od otevření oddělení Následné intenzivní péče (NIP) a Oddělení dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče (DIOP).

AKTUALIZOVÁNO

Med i výpěstky zahrádkářů, to byly tradiční Medové dny

Na tradiční výstavě spolků z Dětmarovic i přespolních se dal koupit med, produkty z včelího vosku, kosmetika, perníčky nebo třeba ručně vyráběné vánoční ozdoby.

Lidé mohou skládat historickou mozaiku

Celkem 6615 dílků bude mít vánoční orlovská mozaika, jejíž základy právě nyní vznikají v tamním domě kultury.

Obyvatele ulice ohrožují rychlá auta a rozbitá silnice

Orlová - Naučí se šoféři jedoucí orlovskou ulicí Zátiší konečně sundávat nohu z plynu a kdy také dojde k opravě zdevastované komunikace? To jsou nejčastější otázky obyvatel jedné z nejdelších páteřních ulic ve městě. Ta vede mezi rodinnými domy a pokračuje až na hlavní průtah městem na Masarykově třídě.

Orlová zakončila podzim cennou výhrou

Orlová – Fotbalisté orlovské Slavie přezimují v čele tabulky krajského přeboru. Podzim zakončili vítěznou jarní předehrávkou ve Vendryni.

Juniorský badminton v Orlové

Orlová – Tradiční přehlídku nejlepšího juniorského badmintonu Evropy uvidí diváci v Orlové, kde se ve dnech 20. až 22. listopadu uskuteční jubilejní 20. ročník Mezinárodního mistrovství juniorů České republiky, které je součástí evropského badmintonového okruhu pro rok 2015.

Ministerstva vyslala návštěvu do problémových lokalit

Karvinsko - Jak to dnes vypadá v sociálně vyloučených lokalitách a ubytovnách v karvinském okrese? Tak přesně tohle přijeli ve středu na Karvinsko zjišťovat náměstkyně a další zástupci několika ministerstev České republiky, která společně řeší takzvané sociální začleňování.

Ocenění si vážím, říká kostelník z Doubravy

Začalo to opravou věžních hodin, která vtáhla Jana Baroše do víru veškerého dění kolem kostela sv. Hedviky Slezské v Doubravě. Starat se o něj začal devětašedesátiletý muž před více než 20 lety.

Unikátní výstava plná lidské radosti a snažení

Desítky volnočasových klubů a spolků nejrůznějšího zaměření se představilo na jubiljením 20. ročníku výstavy spolkové a klubové činnosti v Orlové.

Hektický zápas a výtečné zákroky gólmanů

Orlová – Lídr krajského fotbalového přeboru ztratil body na půdě Šenova, který letos prokazuje zlepšenou formu.

Sezona letního biatlonu skončila

Orlová – Dvěma mistrovstvími republiky - pro věkové kategorie žactva, a pro kategorie dorostu a dospělých - skončila sezona letního biatlonu, jemuž se na Karvinsku nejúspěšněji věnuje Klub biatlonu Orlová.

Vyhráli nad sběrateli debaklů

Orlová – Sběratelé debaklů z Kobeřic si pro další dojeli v sobotu do Orlové. Ta si po vysoké výhře upevnila prvenství v tabulce krajského přeboru.

Výzkumný areál budí rozpaky

V Česku unikátní pracoviště na zpracování druhotných surovin má vzniknout v areálu bývalého kravína na okraji Rychvaldu. Projekt je teprve na začátku, už v listopadu by se ale podle informací z Rychvaldského zpravodaje mělo začít stavět.

Krása starých divadelních opon

Reprodukce maleb starých divadelních opon nabízí současná výstava v Domě kultury města Orlové. 

Když se hraje hokej a na ledě jsou i „černí hráči"

Orlová - Jste hokejový žák nebo dorostenec a během sezony hrajete zápas za zápasem, daří se vám třeba také gólově a možná i hokejově rostete. Ne vždy jsou ale výsledky připsány vám. Někdy hrajete pod cizím jménem, abyste posílili mladší nebo i starší kolegy z klubu, kteří v dané sezoně mají málo stabilních hráčů pro danou věkovou kategorii.

Střelci Orlové se prosazují

Orlová – Fotbalisté Orlové uspěli ve středeční dohrávce proti Břidličné. Vyhráli hladce 3:0.

Připoj se a něco ti pak i dáme

Karvinsko - Dar v hodnotě až 30 tisíc korun na pořízení domovní čerpací stanice mohou získat obyvatelé Orlové, kteří se připojí k nově vybudované kanalizaci.

Orlová udržela vedení v kraji

Orlová – Fotbalisté Orlové posledně nechtěně pauzírovali, protože jim k utkání nepřijela Břidličná, ale zdá se, že na střeleckém apetitu to hráčům neubralo.

Mezinárodní mistrovství ve znamení orlovských závodníků

Orlová /FOTO/ – Po červnovém úspěšném absolvování Mistrovství ČR v turistickém závodě čekal kolektiv orlovských sportovců druhý vrchol sezony.

V orlovském hokeji padaly tresty za podvody v dorostu

Roční zákaz činnosti. Takový trest dostali trenér a vedoucí loňské sezony staršího dorostu orlovského hokejového klubu. Za jejich tým totiž nastupovali hráči, kteří tam už ročníkově neměli co dělat.

Město se zbavilo svého hotelu

Dva až tři miliony ročně doplácelo dlouhá léta město Orlová na provoz tamního hotelu Sport. Zařízení provozovala městská akciová společnost Služby města Orlové (SMO). Od října už toto neplatí.

Preventivní kampaň v ulicích: Neobejdi člověka, ale pomoz

Mysleli si, že jsem opilý. Nezaklonili mi hlavu. Chyběl mu cukr… Co spojuje tyto nápisy? Jsou nasprejované na chodnících v různých částech Orlové a spolu s nimi tam chodci míjejí i obrysy ležících lidských těl. Ne, nejde o díla vandalů. Naopak jde o zcela jedinečný a originální projekt orlovské organizace Českého červeného kříže (ČČK) nazvaný Neodcházej… Pomoz!

Orlová už vede tabulku

Orlová /FOTO/ – Fotbalisté Orlové se po zaváhání Dětmarovic vyšvihli do čela tabulky krajského přeboru. Vyhráli totiž ve Frenštátě.

Kritizovaná smuteční síň se konečně mění k lepšímu

Konečně! Jedna z nejkritizovanějších veřejných budov v Orlové, smuteční síň ve staré části města, se po dlouhých letech začala měnit k lepšímu. Několik desítek let starý objekt se konečně dočkal rekonstrukce, která začíná právě v těchto dnech.

Světový den srdce byl pro všechny generace

K úterním oslavám Světového dne srdce se připojila také Orlová.

Orlová zklamala v koncovce

Orlová – Fotbalisté Orlové nedali doma Heřmanicím ani gól a museli se spokojit s remízou.

Podnikatelům vadí zákony a úředníci

Dá se v Orlové podnikat? A co vše podnikatelé potřebují, aby v tomto nejen nezaměstnaností sužovaném městě uspěli? Nejen tyto otázky řešilo setkání orlovských podnikatelů, okresní hospodářské komory a vedení města v jednom z tamních hotelů.

Orlová těžké soupeře zvládá

Orlová – Fotbalisté Orlové se znovu zavěsili za vedoucí Dětmarovice v tabulce krajského přeboru. V ostravské Polance zvítězili rozdílem třídy a odskočili svým pronásledovatelům.

Orlová v derby přetlačila Těšín. Rozhodl Tomáš

Orlová /FOTO/ – Soubojem trenérských kamarádů bylo sobotní utkání krajského přeboru mezi fotbalisty Orlové a Českého Těšína.

Za pár korun se staří lidé dostanou, kam potřebují

K lékaři nebo na nákup? Nejen orlovští důchodci mohou využívat taxi službu Českého červeného kříže.

Interaktivní výstava nadchne především děti

Skládejte, zkoušejte. Putovní výstava zapůjčená ze Science Centra IQ Park Liberec se v pondělí odpoledne otevřela veřejnosti. v prostorách Domu kultury města Orlové (DKMO). Návštěvníci si mimo jiné mohou vyzkoušet, jak poskládat Hanojskou věž, nebo vhodit minci do černé díry.

Orlová se zvedla po bouřce v kabině

Orlová – Lepší pozvánku na sobotní derby v Dětmarovicích nemohli svým fanouškům fotbalisté Orlové dát. Vyhráli i na hřišti Háje a obavy z toho, jak bude nová sezona vypadat, jsou definitivně zažehnány. Všechno totiž klape na jedničku.

Vědomostní kvízy, kuželky a házení míčku na terč. Odměna čeká všechny

Orlová - Barevné kuželky se s tlumeným boucháním rozkutálí po koberci. „Jo!" zajásá šestiletá Klárka. Knihovnice kuželky postaví na původní místo a malý modrý míček už má v ruce Adam. Soustředně zamíří, hodí a všechny kuželky zůstanou stát. „Ale ne," zklamaně si povzdechne a zařadí se za ostatní čekající děti.

Orlová udolala bratrský klan z Polomi

Orlová – Těžkého soupeře mají za sebou, další tři před sebou. Orlovští fotbalisté zvládli v sobotu bitvu s Pustou Polomí, kde figurují hned čtyři bratrské dvojice. Sedm bratrů také nastoupilo rovnou v základní sestavě.

Senioři se poučili i pobavili

Rychvald - Do posledního místečka zaplněný sál, který se umí zasmát odlehčujícímu vtipu, i když se hovoří o tak vážném tématu, jako je kriminalita páchaná na seniorech.

Orlová neprohrála ani v Markvartovicích

Orlová – Oba mohli vyhrát, oba prohrát, nakonec si rozdělili po bodu. Střetnutí 3. kola fotbalového krajského přeboru mezi Markvartovicemi a Orlovou však nabídl více než jen remízu 2:2.

Kamery pomáhají a chrání

Karvinsko - Stačilo doslova pár desítek minut od umístění na sociálních sítích a už se zde v debatách objevilo dokonce i jméno mladé ženy, která na videonahrávce pořízené v jednom z karvinských sklepů krade jízdní kolo.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT