Táta Adrian hodnotí nejoblíbenější hry svého syna:

| Video: Youtube

Venku prší a vaše děti se nudí? Přinášíme vám přehled parádních deskových a dalších her, které si můžete doma s dětmi zahrát.

1. Ovocný sad

Pro děti: od 2 let

Počet hráčů: 2 – 4

Doba hraní: 10 minut

Krásně zpracovaná společenská hra z dílny německé značky Haba. Všechny dílky jsou dostatečně velké, aby s nimi pohodlně manipulovala i batolata. Pravidla jsou jednoduchá. Hráči se snaží sesbírat ovoce ze stromů dříve, než se k němu dostane havran.

2. Kloboučku hop

Pro děti: od 3 let

Počet hráčů: 2 - 4

Doba hraní: 10 - 15 minut

Jaké mají pro děti společenské hry přinosy? Na to jsme se ptali dětského psychologa:

Hra, kterou si jistě všichni pamatujeme z dětství. Tradiční společenská hra zlepšuje motoriku a dá se hrát už s dvouletými dětmi. Pravidla si snadno upravíte. U nejmenších dětí stačí se kloboučkem trefit. Předškoláci mohou mířit podle barev a počítat body.

3. Hladové rybičky

Pro děti: od 3 let

Počet hráčů: 1 – 5

Doba hraní: 5 – 10 minut

Zábavná postřehová hra trénující motoriku dítěte. Každý hráč má svůj prut. Hrací plocha má podobu rybníka plného rybiček. Po zapnutí se plocha začne otáčet a hráči se snaží ulovit co nejvíce ryb.

4. Človíčku, nezlob se

Pro děti: od 3 let

Počet hráčů: 2 – 4

Dobra hraní: 10 – 20 minut

Adaptace Člověče, nezlob se přizpůsobená nejmenším dětem. Místo kostky s čísly se hází obrázkovou. Jinak jsou pravidla stejná, jako u známého předchůdce. Hráči musí všechny své figurky dostat bezpečně do domečku.

5. Malé rodinky

Pro děti: od 2 let

Počet hráčů: 2 – 4

Dobra hraní: 10 minut

Jedna z prvních karetních her, kterou můžete hrát už s dvouletými dětmi. Karty jsou velké, dobře se dětem drží. Jsou odolné a omývatelné. Hráči hledají zvířecí rodinky – dvojice. Pravidla si snadno upravíte podle věku dětí.

6. Poštovní schránky

Pro děti: od 3 let

Počet hráčů: 2 – 4

Doba hraní: 10 minut

Společenská hra pro děti už od tří let. Sestavíte barevné poštovní schránky a doručujete dopisy. Děti trénují motoriku, barvy a paměť. Pravidla lze upravit podle věku hráčů tak, aby zabavila i předškoláky.

7. Tučňák na ledě

Pro děti: od 3 let

Počet hráčů: 2 – 4

Doba hraní: 5 - 10 minut

Při této společenské hře hráči musí kladívky rozbíjet jednotlivé dílky ledu. Ale pozor, tučňák z něj přitom nesmí spadnout do vody. Hru je možné sehnat v obměnách s kočkou nebo dinosaurem.

8. Zvířecí přebíjená

Pro děti: od 3 let

Počet hráčů: 2 – 3

Dobra hraní: 5 – 10 minut

Karetní hra pro nejmenší karbaníky. Karty jsou veliké a odolné zacházení malých rukou. Hráči v každém kole vyloží jednu kartu. Větší zvířátko vyhrává. Hra trénuje čísla, představivost a logické myšlení.

9. Balanční hra Ježek

Pro děti: od 3 let

Počet hráčů: 2 – 4

Dobra hraní: 10 – 15 minut

Balanční hry rozvíjejí jemnou motoriku. Seženete je v různých podobách. My si vybrali dřevěného ježka. Balancovat můžete ale například míčky na klaunovi. Hráči hází kostkou a podle ní ježkovi na bodliny skládají ovoce. Úkolem je balancovat ovoce na ježkovi tak, aby nespadlo.

10. Loto

Pro děti: od 2 let

Počet hráčů: 1 – 6

Doba hraní: 10 – 20 minut

Loto je oblíbená hra, kterou seženete ve variantě už pro dvouleté děti. Dostupná je také v několika variantách. Hrát můžete na téma domácnost nebo zvířátka. Obtížnost hry si upravíte podle věku hráčů. Cílem hry je přiřadit na svůj hrací plán všechny žetony.


Nahrává se anketa ...