„V první řadě si myslím, že žádný kočárek nikdy nebude splňovat celých 100 procent požadavků maminky. Já osobně jsem vybírala kočárek jednoduchý, který dobře zvládne i náročnější terén a bude se dobře ovládat i jednou rukou. Výběr nakonec úplně jednoduchý nebyl. V dnešní době je opravdu nespočet možností. Existují různé varianty, dvojkombinace, trojkombinace. Po narození mého prvního syna, před patnácti lety, takové možnosti snad ani nebyly a také vůbec nelze srovnat manipulaci i skladnost dnešních moderních kočárků a těch tehdejších. U nás nakonec zvítězila sportovní trojkolka s velkými nafukovacími koly a možností usazení hluboké korby na první půlrok věku miminka. Kočárek pro dcerku máme v černé barvě. Tatínek sice chtěl zelenou, protože je myslivec, ale to mu neprošlo. Jako velké plus oceňuji odklápěcí stříšku, kdy naše zvědavá dcerka, která ještě nesedí, může koukat z korbičky ven a je klid,“ říká s úsměvem Michaela Němcová, maminka půlroční Leontýnky.

close Většina maminek vybírá kočárek velmi pečlivě info Zdroj: Burda Martna zoom_in Většina maminek vybírá kočárek velmi pečlivě. Ocení hlavně dobrou ovladatelnost jednou rukou.

Co když potřebujete kočárek pro dvě různě staré děti?

Další názor s ohledem na jiný věkový rozestup dětí řešila maminka Nikola. „Máme dvě malé děti s rozdílem věku 18 měsíců. Jelikož po příchodu druhé dcerky na svět byly obě děti ve věku, kdy ještě potřebovaly kočárek, museli jsme pořídit dvojkočár,“ vysvětluje mladá maminka s tím, že s prvním – klasickým kočárkem byla spokojená.

„Byl skvělý. Kompaktní a lehce ovladatelný i jednou rukou. Rozhodla jsem se u značky zůstat a pořídit ten následující kočárek od stejné firmy. I jejich dvojkočár je velmi dobře řešený, co se velikosti i variability týče. Hluboké korby, sportovní sezení i autosedačky s nástavci se dají libovolně kombinovat a není problém s ním vjet do všech prostorů,“ dodává Nikola.

close Většina maminek vybírá kočárek velmi pečlivě info Zdroj: Martina Burda zoom_in Zvídavé miminko ocení dobrý výhled. Třeba Leontýnka Němcová je s mamčiným výběrem kočárku naprosto spokojená. 

Některé maminky zase volí retro kočárky. Třeba jako paní Šárka. „Já jsem pro dceru použila kočárek, ve kterém vozili naši mě a přijde mi to jako fajn varianta a ještě jsme ušetřili,“ směje se další z oslovených maminek. Také v tomto případě platí známé pravidlo, že sto lidí, sto chutí, respektive: Sto maminek, sto názorů.