Otisky nohou jsou krásné třeba v písku na mořské pláži, ale pěkně budou vypadat i otisknuté na polštářku. A co teprve, když jim dáte podobu dvou tulících se medvídků.

Dala je dohromady dospělá i malinká chodidla. Deník ve spolupráci s časopisem Kreativ přináší tip na dekoraci, která může zůstat i jako vzpomínka na ta nejkrásnější léta života.

Co budete k výrobě dekorace potřebovat

Výroba dekorace s otisky nohou není náročná na materiál ani přípravu. Budete potřebovat:

• bavlněný povlak

• barvy na textil (dvě zelené, dvě hnědé a červenou)

• štětec

• dvě bambulky

Jak postupovat?

Pokud máte už vše nachystáno, můžete se pustit do díla podle následujícího návodu:

1. Nejdřív zlehka tužkou na polštáři naznačte, kde budou otisky. Dospělý se nějak zvládne trefit, ale úplně malým dětem pak musejí rodiče pomoct, jinak se na vhodné místo netrefí. (Pozor, nespleťte potřebnou nohu, nám se to stalo.)

Úsměv sluší každému. Je tu soutěž pro všechny děti. Zapojíte se také?

Natírání chodidel malé děti děsně šimrá, zatímco dospělí ho skoro necítí. A pozor, barva velmi rychle zasychá, tak honem z polštáře pryč, jinak vás bude odlepování tahat za kůži. Po otištění všechny nohy hned umyjte.

2. Otisky nebudou dokonalé, štětcem je tedy domalujte do tvaru medvídků. Ouška méďům udělejte z otisků palců u ruky. Potom štětcem domalujte trávu a srdíčka podle libosti. Nechte barvy zaschnout a podle návodu na vašem balení je případně ještě zažehlete žehličkou.

Milujete karty a deskovky a nemůžete se dočkat, až si zahrajete s vaším potomkem? Vybrali jsme pro vás deset společenských her, které si užijete společně s nejmladšími členy rodiny:

3. Nakonec přišijte molitanové bambulky jako ocásky. (My jsme nesehnali velkou hnědou, tak jsme nahnědo přebarvili oranžovou.) Bambulky můžete samozřejmě taky vyrobit z příze.

Jak dále využít otisky nohou

Využití otisků nohou je samozřejmě velmi rozmanité. Vedle polštářků se nabízí třeba i originální rámečky s otisky nohou, do kterých lze vložit fotografie blízkých. Nádherný může být i Rodinný strom s otisky nohou všech členů rodiny. Každý otisk pak bude reprezentovat jedinečnou větev stromu. Každý z těchto výrobků pak může posloužit i jako milý dárek třeba pro prarodiče.