Mít doma živé zvířátko je snem mnoha dětí, ne vždy je však možné prosbám o nového člena rodiny vyhovět. Odborníci se shodují, že domácí mazlíček podporuje zdravý rozvoj citové složky dítěte, ale jsou situace, kdy doma není možné vytvořit podmínky pro jeho chov nebo má dítě alergii na zvířata. V takových situacích může pomoci, když mu dopřejeme interaktivního pejska, o kterého se bude moct starat.

Zábava s vycvičeným pejskem

Pokud si vaše dítě přeje mít doma pejska, který už umí poslouchat na slovo, je ideální volbou interaktivní plyšový pejsek husky. Reaguje na dvanáct povelů v českém jazyce a umí poprosit, přiběhnout k noze, udělat stojku, zatancovat, sednout si, stoupnout si na zadní, hlídat nebo zazpívat. Rozumí i povelům jako kočička a ví, co znamená, že je hodný pejsek. Za jeho poslušnost mu může dítě dát piškotek a za odměnu od něj dostane pusinku. Kromě toho, že chápe povely, vydává šedesát různých zvuků.

close Interaktivní plyšový pejsek CCL Happy Husky reaguje na 12 povelů v českém jazyce a vydává 60 různých zvuků. Zdroj: Simba Toys CZ info Zdroj: Simba Toys CZ zoom_in Interaktivní plyšový pejsek ChiChi Love Happy Husky reaguje na 12 povelů v českém jazyce a vydává 60 různých zvuků.

Péče o psí miminko

Chce vaše dítě raději malé štěňátko? Interaktivní psí miminko umí pít i vyměšovat. Malí chovatelé mu mohou dát napít z lahvičky nebo mu vyměnit plenku, která se po namočení zbarví. Pro zajištění veškerého komfortu může dítě psí miminko vykoupat ve vlastní vaně s pomocí koupelových doplňků. Kromě toho má psí miminko také magickou tlapku, které po umytí vlažnou vodou zmizí zabarvení.

close Roztomilé psí miminko s picí a vyměšovací funkcí. Zdroj: Simba Toys CZ info Zdroj: Simba Toys CZ zoom_in Roztomilé psí miminko s picí a vyměšovací funkcí.

Veterinární klinika nabízí první pomoc

Péče o zvířecího miláčka je důležitá, ale stejně tak je potřebné umět mu pomoci, když ho něco trápí. Proto mají malí pečovatelé možnost zajít s nemocným zvířátkem do velké veterinární kliniky, která nabízí vše, co je potřeba pro první pomoc. V různých úložných prostorech je dostatek vyšetřovacího příslušenství pro rychlé ošetření, jako je injekční stříkačka, teploměr, lahvičky a krabičky na léky, stetoskop a náplasti. Každý zvířecí pacient dostane svůj náramek a dětští veterináři mají k ruce brožurku se zdravotními záznamy. Ve veterinární stanici navíc nechybí ani koupací část, kde je možné napustit vodou vanu s ruční sprchou.

close Velké veterinární centrum s bohatým příslušenstvím. Zdroj: Simba Toys CZ info Zdroj: Simba Toys CZ zoom_in Velké veterinární centrum s bohatým příslušenstvím.

Možná tak vaše dítě zjistí, že mu starost o jednoho domácího mazlíčka nestačí, ale že v něm péče o zvířátko vzbudila touhu pomáhat i těm nemocným. Aby mohly děti trénovat práci „zvířecího doktora“, jako pacienti jim poslouží plyšová kočka a plyšový křeček. A kdo ví, možná rodiče zjistí, že mají doma budoucího veterináře či veterinářku.

| Video: Youtube