Přihlášení členové Deník Klubu čtou vše bez omezení.
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION
Zavřít mapu

Ivana Říhová

redaktorka

Deník / Ivana Říhová

Celý život žiji v malé vesnici, i když jsem se na pět let stala napůl Olomoučákem. Vystudovala jsem tam žurnalistiku a nyní dokončuji obor Mediální studia. Po studiích jsem se naplno vrátila zpátky na Třebíčsko, kde se mi líbí. Když se mě někdo zeptá proč vždy odpovídám, že pokud všichni odejdou, protože tu jak říkají nic není, tak tady doopravdy nikdo a nic nezbude.

Deník / Ivana Říhová

Dá se říct, že v Deníku jsem absolutním nováčkem. Nastoupila jsem v září letošního roku, ale zkušenosti jsem v lokální redakci sbírala už během studií, když jsem si plnila praxe. Na starosti mám dění na Třebíčsku, cokoliv zajímavého co se ve městech a obcích děje. Snažím se, aby lidé informace nedostávali jen informace z měst, protože na vesnicích a menších obcích se děje také spoustu zajímavostí.

Deník / Jaroslav Loskot

Asi největším zážitkem pro mě bylo, když jsem ještě jako praktikant spolupodílela na zpravodajském pokrytí prezidentské návštěvy. Byla to pro mě první akce takového druhu a potkala jsem tam zajímavé lidi. Nezapomenutelná pro mě bude i fotoreportáž z rekonstrukce Karlova náměstí. Poskakovala jsem tam mezi výkopy a snažila se udělat nějaké dobré fotky. Ke konci jsem trošku začínala mít strach, bylo vidět, že dělníci ze mě neměli úplně radost.

Deník / Ivana Říhová

Nejraději mám témata, ve kterých mohu představit jedinečné lidi, kteří v našem regionu působí. A že jich tu je, jednou jsem dělala rozhovor s nadšeným včelařem vinařem samoukem. Vynalezl vinnou medovinu, která dokonce vyhrála celosvětovou soutěž v San Francisku. Dále mě baví kulturní témata, novinky ze zastupitelstev a sem tam se snažím i o dopravní zpravodajství.

Deník / Ivana Říhová

I když je novinařina občas adrenalinová, je to také sedavá profese. Proto po práci ráda vyběhnu na nějakou delší trasu do přírody, při běhu vypnu a vyčistím si hlavu. Velkou část mého volného času zabírá požární sport, běhám post košařky a v létě s ženským družstvem objíždíme soutěže v okolí. Kromě sportu se snažím zapojovat i do ostatního dění ve sboru, na začátku roku jsem se stala pravou rukou starosty hasičů, když mě zvolili jeho zástupkyní.

< Předchozí
1 z 5
Další >

Nejnovější články redaktora:


Napište zprávu redaktorovi:

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

Seznamte se s šéfredaktory Deníků Vysočiny:

Prozkoumejte jiný region ČR: