Přihlášení členové Deník Klubu čtou vše bez omezení.
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION
Zavřít mapu

Jaroslav Šnajdr

redaktor servisně-komunitního centra

archiv Jaroslava Šnajdra

Pocházím z Baťova Zlína, kde jsem vyrostl a žil do svých osmadvaceti let. Po studiu žurnalistiky v Olomouci mě osud zavál na pár let do Brna, kde jsme se dali dohromady s mojí ženou a odkud jsme se přestěhovali nejprve do Jihlavy a posledních deset let žijeme s našimi dvěma třináctiletými dcerami v nedalekém Havlíčkově Brodě. Vysočinu jsem si zamiloval a našel tady svůj domov.

archiv Jaroslava Šnajdra

V Deníku jsem v roce 1999 vlastně začínal svou novinářskou éru jako externí fotograf a posléze už regulérní redaktor, takže je to pro mě po čase návrat na „místo činu“. Od dubna letošního roku pracuju jako editor komunitně-servisního centra. Mou prací je tak poskytovat našim čtenářům co nejlepší informační servis a zároveň dávat prostor jejich vlastním příspěvkům. Kromě toho jsem také zaskakoval jako editor a vedoucí vydání v tištěných novinách, které pro mě stále mají své kouzlo a doufám, že ho ještě dlouho neztratí.

archiv Jaroslava Šnajdra

Zážitků za ta léta strávená v médiích byla spousta. Měl jsem a mám rád setkání se zajímavými lidmi a rád sepisuju jejich příběhy. Setkal jsem se s řadou osobností od celebrit přes politiky, od Karla Gotta po Miloše Zemana. Dělal jsem na největších místních kauzách jako byl heparinový vrah Zelenka nebo výměna dětí v třebíčské porodnici. Přineslo mi to spoustu zážitků a poznání, že novinařina je jedinečná právě v tom, že nevíte, co vám přinese další den.

archiv Jaroslava Šnajdra

Jak už jsem zmínil, mám nejraději témata lidská, neobyčejné příběhy obyčejných lidí. Baví mě ta setkání, inspirují mě i dojímají. Nemám rád negativní zprávy a témata a hlavně jejich umělé nafukování a vytváření umělého strachu, kterého jsme v některých médiích médiích stále častěji svědky.

archiv Jaroslava Šnajdra

Od novinařiny si nejlépe provětrám hlavu pohybem, sportem. Proto si rád a často chodím zaběhat po okolí a když se mi chce, zaběhnu si i půlmaraton. Hodně mě baví i jízda na kole a plavání, takže se občas pustím i do krátkých triatlonů. Od loňska se otužuju a chodím se ven koupat celoročně. Moc rád také cestuju a poslouchám rockovou hudbu.

< Předchozí
1 z 5
Další >

Nejnovější články redaktora:


Napište zprávu redaktorovi:

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

Seznamte se s šéfredaktory Deníků Vysočiny:

Prozkoumejte jiný region ČR: