Přihlášení členové Deník Klubu čtou vše bez omezení.
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION
Zavřít mapu

Kamil Vaněk

sportovní redaktor

Deník / Kamil Vaněk

Pocházím z malé vesničky na úplném západě Vysočiny. Jsem vlastně z poloviny Jihočech. Studoval jsem v Praze, ale vystudovanému oboru jsem se nikdy nevěnoval. Po škole jsem sháněl brigádu, novinařina jí na chvilku měla být. Práce mě ale zaujala svou různorodostí, takže jsem u ní zůstal až dosud.

Deník / Kamil Vaněk

V Deníku jsem už čtyřiadvacet let. Někdy mi to přijde jako chvilka, někdy jako věčnost. Poslední dobou se často ohlížím a vzpomínám, hodně se toho v naší práci změnilo. Tlačítkové telefony, faxy, práce ve fotokomoře, focení na kinofilmy to vše je už minulost. Doba prostě pokročila, internet vládne.

Deník / Kamil Vaněk

Jednou v létě jsem dostal za úkol napsat článek o houbách. Našel jsem si mykologa, bohužel jsem se spletl. Onen mykolog byl odborník na dřevokazné houby. Navíc neskutečně povídavý, takže místo článku o hříbkách jsem strávil celé dopoledne chozením po lese a posloucháním toho, co na kterém stromě roste.

Deník / Kamil Vaněk

Sport, sport a ještě jednou sport. Kolem něj se vše točí. Někdy zvládnu i pět fotbalů za víkend. Ideálně s fotoaparátem v ruce, protože to mě neskutečně baví. Rád si na stadionech popovídám s obyčejnými lidmi, podklady pro články raději sbírám osobně než po telefonu. Ta bezprostřednost má větší kouzlo.

Deník / Kamil Vaněk

Rád si jdu zaběhat, zajdu si do rybníka zaplavat nebo sednu na kolo a dám si pár kilometrů. Poslední dobou už jen tak na pohodu, pro ten pocit pohybu. A největší koníček? Kuželky. Jednoznačně. Když letí dolů všech devět, je to fantastický pocit.

< Předchozí
1 z 5
Další >

Nejnovější články redaktora:


Napište zprávu redaktorovi:

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

Seznamte se s šéfredaktory Deníků Vysočiny:

Prozkoumejte jiný region ČR: