Havířov zažil v pondělí totální kolaps dopravy a řidiči hotové peklo. Na vině bylo frézování vozovky na kruhovém objezdu u vlakového nádraží. Řidiči čekali v koloně desítky minut, velké zpoždění mělo i MHD.

V průběhu dne byl několikrát ucpaný prakticky celý Havířov a lidé na sociálních sítích vyjadřují ve stovkách komentářů svou nespokojenost s celou situací. A hledá se viník.

ŘSD v pondělí začalo v Havířově s opravou povrchu na velkém kruhovém objezdu, což způsobilo kolaps v ranní špičce.
Kolaps na rondelu v Havířově: auta kličkovala mezi vozy silničářů

Na celé situaci je zarážející, že město samo v tiskové zprávě odpoledne přiznalo, že o opravě vůbec nevědělo. Ponechme stranou, zda vedení města musí nebo nemusí sledovat oficiální komunikační kanály Ředitelství silnic a dálnic, které o opravě opravdu informovalo dopředu.

Je na pováženou, že to vedení magistrátu prostě neví. Ve městě, kde žije sedmdesát tisíc lidí, neví nikdo z kompetentních úředníků o tom, že se bude opravovat páteřní komunikace. A nikdo nepřijal žádné opatření.

Druhá zarážející věc je, že se primátor lidem ze své pozice ani neomluvil.

Řidiče v koloně nezajímá ani jeho alibistický výrok, že bude chtít po ŘSD vysvětlení. Odpovědnost za situaci v Havířově nese hlavně Josef Bělica, ať už je dnešní chyba na straně ŘSD nebo není. Tak to prostě v politice chodí.

Ilustrační foto.
Antimonopolní úřad prověřuje podnět ohledně havířovského tepla

Právě on by měl také okamžitě sjednat nápravu a přijmout se svými podřízenými taková opatření, aby se celá věc už neopakovala.
Havířov si jako jedno z největších měst v regionu zaslouží primátora na plný úvazek a ne někoho, kdo sedí na několika židlích a dělá, že všechno stíhá.

Pondělní „dopravně“ zcela nezvládnuté dopoledne jasně ukazuje, že souběh funkcí na radnici a v parlamentu je pro Havířov kontraproduktivní. A příliš v tomto případě nepomohlo ani image samotného Josefa Bělici, který prahne po opětovném zvolení primátorem Havířova.