Ovlivnily voliče víc reálné úspěchy kraje nebo charisma Ivo Vondráka, který svým motýlkem, humorem a vystupováním vnesl do politiky noblesu?

Nekonfliktní pracovitý Vondrák si získal respekt dokonce u nevoličů ANO, kteří jinak nemůžou Babišovi přijít na jméno.

Všechny články k volbám 2020 v MS kraji NAJDETE ZDE

Vondrák vysílá signály, že ANO je na jeho vkus příliš levicové, a že i v hnutí jednoho vůdce si dovolí mít vlastní názor. Proti vůli ANO v prezidentských volbách nepodpořil lidového vypravěče Zemana, který rozdmýchává emoce, ale suchopárného vědce Drahoše. Zdůvodnil to heslem „více vědy v politice“. Vondrák obstál se ctí v těžké zkoušce, když virus vytvořil atmosféru strachu a mix ekonomických a zdravotnických problémů.

Na rozdíl od chaotického premiéra a lokajského ministra zdravotnictví byl hejtman v koronakrizi stabilizační prvek. Štěstí přeje připraveným. Vondrák už před vstupem do politiky studoval v USA řešení krizových situací.

ANO ale uspělo především díky géniům politického marketingu. Před ostatními má obrovský náskok v PR. Zatímco KDU-ČSL lákalo voliče: „Zubařů je nedostatek a lidovci mají plán, jak to změnit,“ hejtman Vondrák obklopený novináři ve stejný okamžik v okrese Bruntál otevíral dvě nové zubní ordinace.